Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 28012 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #60 - 11.06.2002 at 09:42:00
 
Quote:
Če ima 99% forumovcev mnenje, da je dajanje fotke na forum popolnoma lastna odločitev - lastna volja (dejansko ni nihče proti, gor je pa ne da skoraj nihče), potem je ta forum drugačen od ostalih. Načelno se skoraj vsi strinjajo oz. imajo enako mnenje.  Zanimivo. Očitno se je za to potezo od recimo npr. 50 aktivnih uporabnikov odločilo le, do sedaj, trije osebki.

To sem mislil s tem, ko sem napisal, da je ta forum drugačen.



Kako je pa na drugih forumih? (se mi ne sanja, nisem na niti enem drugem...)
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! :D
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #61 - 11.06.2002 at 10:26:32
 
Se pozna, da sem včeraj temeljito izpraševala sama sebe... Še tretjič se oglašam - dobre stvari so itak 3... Wink

Ti dve misli, ki sta "naključno" se pojavili danes, sovpadata z mojimi mislimi. Bom jih dodala tudi pod topic "Misli lepe krasne ..."... Smiley
By Robert H. Schuller:»Dusevni mir najdem samo, kadar ne sodim, ampak odpuscam.«

By Gerald Jampolsky: »Prizadevajte si za visja merila, kot jih kdor koli pricakuje od vas.«

Naj bo vsem čudovit dan!

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #62 - 11.06.2002 at 13:08:52
 
And borut is the third one in last week updating his own picture. Ohohoho Borut, you are looking like some kind of magician, Houdini  is probably better name for you  Grin Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #63 - 11.06.2002 at 13:15:50
 
[quoteKako je pa na drugih forumih? (se mi ne sanja, nisem na niti enem drugem...) ] [/quote]


Marjana!

Naj ti odgovorijo kaksni ki so pribezali k nam.   May I call them fugitives?  Smiley    Na drugih forum navadno s slike nimas. In ce si za nick izberes stevilko si celo tam,  zabelezen kot stevilka in ne oseba.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #64 - 11.06.2002 at 13:23:16
 
Ce zelis biti sprejeta, a se moras potem podredit?? Navadno je podrejanje  slaba ali slabsa od kake druge boljse variante. Seveda te nihce ne sili, da bi si dala svojo slikico gor, osebno pa verjamem, da bodo na forumu vedno clani z neko slikico, logom, ki predstavlja pac "Marjanino rozo" ali bivso "Harryjevo sovo" ipd.

Ampak tu se zatakne malo glej pikica mala.

Quote:
Na začetku se mi je zdel tale forum nekaj najboljšega, pač začetna evforija. Potem pa sem se počasi naveličala tega, da se nekako "pričakuje" od mene, da vstopim v okvire, ki so jih postavili drugi. Ne znam biti ovčka - vsaj dlje časa ne.



Nihce ne pricakuje in ne sili, da bi stopila v kakrsne koli okvire. Poskusis lahko celo sama odpreti topic in to bo tvoj okvir.  Dokler bo.  Grin

Andres





Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #65 - 11.06.2002 at 14:29:48
 
Susi13 wrote on 11.06.2002 at 09:17:30:
Rada vas imam in mislim, da mi je uspelo vas sprejeti take, kakršni ste


Susi, nič osebnega, ampak sem tole, kar si napisala zgoraj, vzela za primerjavo za eno moje videnje in doživljanje.
Vprašala sem se, kaj je zame bolj resnično? To, da mi nekdo, ki me sploh ne pozna, reče, da me ima rad, ali to, da se odkrije tako, da pokaže svoj obraz.
Meni je pač bolj resnično drugo.

Sem pač bolj konkretna oseba. Realna. In mi besede bolj malo pomenijo. Bolj mi pomenijo dejanja.
S tem pa ne mislim, da sem pričakovala od kogarkoli, da bo objavil svojo fotko.
Niti se nimam za heroja, ker sem to storila.
Sem pa imela občutek poguma, da sem naredila ta korak. Pa seveda, tudi željo, da se pokažem in nekako onemogočim komurkoli, da si ustvari kako predstavo.
Če vidiš človekov obraz, je težje v njega projicirati kake predstave, se vam ne zdi? Pa naj bo to v živo ali pa na fotki.
Sicer pa, sej se vidimo na srečanju.

In še to... duhovnost, ni nekaj, kar telesa ne vključuje.


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #66 - 11.06.2002 at 16:24:44
 
sm mal prečitu kaj ste kej napisal tukile
in

upam da bo dost tega z jajci in to

tvojo sliko 'brez vsega' mam jest doma andres

kje si najdu 3 ljudi s (svojo) sliko borut?

borutu oprostimo njegov vzorec o jajcih in to
slavnostno povemo da so nam vsi blizu, tudi tisti niso nalimali svoje slike gor, sprejemamo in ene in druge in tretje ... in nočemo predalčkov.

jest morm zase rečt da pred časom ko sem bil v tej dilemi - slika ja al ne - mi je to predstavljalo dejanje poguma - brez zajebancije - takrat sem bil celo prepričan da bodo drugi preko moje slike lažje prišli do mene - odprli kanal - k ščite sm meu itak odprte in to - skratka sm se bal črne magije in to ... zdej pač VEM da črne magije ni, je samo magija in so samo misli ... in tudi proti temu se je treba naučit borit - odbijat - ne dovolit da te 'najeda'.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #67 - 11.06.2002 at 16:29:24
 
Dobro sefe.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #68 - 11.06.2002 at 16:44:33
 
Evo pa sem tudi jaz dočakal mojo slikico na forumu.
Tako, korak sem naredil in to je to.

Sicer pa je vaša skupinska neomajanost res vredna spoštovanja.

Zanimivo pa je sledeče:
vsak ima svobodno voljo - s tem se strinjate vsi......OK
vsi se načelno strinjate, da dajanje slikic na forum ni nič kaj takega.........OK
In kljub temu se vsi izogibate temu dejanju. Zanimivo. Ni toliko interesantno, da se nasprotuje ali ne nasprotuje. Masovno in kolektivno ste se odločili, da je dajanje slike na forum čisti brezsmisel v smislu nekega dokazovanja ali pa kaj podobnega. Poglejte, kaj piše v knjigi simbolov o obrazu. Zanimivo, a ne? (Pa ne mi spet vsako besedo posebej secirat).

In spet se bo nabralo morje replayev, če bom natipkal sledeče:
Po mojem tu še vedno nastopa, kot primarni problem, STRAH PRED SOOČANJEM Z OSTALIMI. Tega imamo že čez cel dan dovolj in pred računalnikom hočemo imeti mir. Dejstvo je, da se lahko, le če je človek anonimen, izprsi in se dejansko odkrije - odpre pred drugimi enako mislečimi (govorim za tale forum).  In problem ne nastane, ko to skupaj z mojo slikico zraven teksta bere nekdo, ki me je spoznal kot prijazno dušo na srečanju. PROBLEM NASTANE, ko se na forumu znajde nekdo čisto po naključju, ki ga ne ljubite, pred katerim se tako ali drugače ne bi nikoli odprli (po domače: pred potencialnim človekom z hudobnimi nagnjenji ali pred tistimi, ki radi opravljajo druge ljudi). In TO je pravi problem. Vsi smo živa bitja in vsi smo ranljivi. Še posebej tisti, ki se ukvarjamo ljubiteljsko z duhovnim. Enostavno ne znamo biti hudobni proti ostalim, ne znamo jim vrniti oz. jim nočemo vrniti milo za drago. In ta forum tako nudi zatočišče, topel objem, kjer se srečamo enako misleči. In edina zaščita, ki jo imamo, je skrivanje imena za nickom in normalno skrivanjem slikice. Če me bo nekdo prepoznal, prav. če ima kaj proti naj pride, bova šla na caffe in si bova povedal, poizkušala približati ali osvetliti mnenje eden drugega. Pred tistimi, ki pa šepetajo za hrbtom pa tako ali tako nima smisla govoriti. Tisti so pa res nule.

Moj namen ni bil prisiliti vas ali kaj podobnega. Morda sem uporabil napačne besede in ton. Če je ta forum pozitivno naravnan, vedno pripravljen pomagati, svetovati; Kraj, kjer se ne prepira ampak vzajemno sodeluje; Kraj, kjer še najbolj obupani najde prijazno besedo in najbolj prijazen forum na netu, potem sem pričakoval, da bomo neglede na ostale zunanje ljudi, ki slučajno zaidejo na forum, bili vsi ponosni, ker smo člani take organizacije in bomo to tudi pokazali navzven. (pa s tem ne mislim, da smo samo nekateri ponosni ampak sem pričakoval večji odziv). In še to: od rojstva nas predalčkajo in na tem forumu je enako. Zakaj so sicer določeni čini, top ten foruma,........ To ni kritika ampak samo dejstvo.

Glejte: ni cilj to, da bi imeli tabore v forumu. Važno je da sodelujemo.  In konec koncev, se samo pogovarjamo - odkrito.

To je to.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #69 - 11.06.2002 at 16:47:33
 
Andres wrote on 11.06.2002 at 13:08:52:
And borut is the third one in last week updating his own picture. Ohohoho Borut, you are looking like some kind of magician, Houdini  is probably better name for you  ;D ;D

Andres



Nikad se nezna. Ali zna se lice.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #70 - 11.06.2002 at 17:04:20
 
gape wrote on 11.06.2002 at 16:24:44:
kje si najdu 3 ljudi s (svojo) sliko borut?



Ne razumem, Gape
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #71 - 11.06.2002 at 17:23:17
 
Gape!

Ti imas svojo sliko, Miro jo ima, Primoz, jaz in sedaj v zadnjih dneh se Amstel, Borut in Harry.  Ja, tudi Titud jo je imel svojcas.  Sem koga pozabil? Ops. Pozabil sem DJa, ki ga ze dobro leto ni in ni. Je ostal v Iranu?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #72 - 11.06.2002 at 18:08:25
 
ja ... prej sm pozabu bistveno stvar napisat ... če nič ne skrivaš, ti niti noben nič ne more ... edino orodje črnih proti tebi je to da neko tebi zadosti pomembno stvar, ki jo skrivaš privlečejo na dan, v bistvu ti zagrozijo da jo bodo privlekli na dan, če seveda že prej ne padeč na keš foro ...
in iz tega je sledilo da ni kej skrivat, čist kej ... in slika je ena od skrivalnic in zato sm butnu gor direkt svojo sliko (sicer precej zamegljeno ... pa nič ne de, ta mi je bila všeč), je pa res da sem se že s tem da imam sajt in vse na njem zadost izpostavu, da kdor me hoče vidt kakšen sem, me lahko najde in si me ogleda ... ampak slika je bl tko simbol bla ... sibol tega da sem ZA resnico, pa naj bo kakršnakoli že ...
dobro dovolj mene
vem da hočeš dobro ... vsi se mormo to naučit ... skozi dvojnost ne moreš nikomur pomagat, niti sebi ... zato isto k sm zadnjič bruskotu reku isto gre teb ... tud men ... ne smemo ljudi spravljat v dvojnost - v slabe misli - spravljat jih je treba (in sebe) v enost in zato moraš bit v izražanju čim bliže enosti, čim bolj čistih misli moraš bit ko jih prenašaš v elektronsko obliko ... je pa nekako res ... zbidit se je treba in vesoljci in zemljani se moramo zbudit ... mislm dobr bi blo ... če bi kej blo dobr delat bi blo dobr se nameravat razsvetlit ... in pol k boš razsvetljen se boš lohka odloču al boš še naprej kle žveu al boš šu drugam - duša.
do takrat nimaš izbire, ker si odločen da ostaneš kle, to poznaš, tega se nočeš odvezat ... pa se je treba odvezat ... če hočeš naprej, če hočeš kle ostat se niti nočeš odvezat ... to je bujenje ... da ti jasno rata da no to je bit brez smisla navezan, lahko uporabljaš, k je glih kle, ne smeš bit pa navezan ...

zdej spet una 'ne smeš', 'moraš' - to so trde besede ki direkt izzovejo nasprotovanje v človeku ... temne misli ... no gut!
probi(mo) jih dojet kot budnico tistim ki spijo, če ne spimo, nas ne smejo motiti, saj vemo komu so namenjene.

mah ja ... tale vesoljci in zemljani koncept mi nekako ne gre v račun še vedno ... za vesoljce je v bistvu bolj nujno da se zbudijo, za zemljane ne tolk zlo, bl za vesoljce.

aha ... valjda ... zakaj sm to sploh začel pisat ... ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
torej gre se za dve identiteti, ki sta v človeku, jaz in višji jaz, in neskončno vzporednih vesolj.
in če furaš dvojnost zanalašč, namerno, to ni tolk zlo fajn, ker si v dvojnosti, čene si pa v enosti, ko si en sam - gape npr - nekateri me še vedno kličejo po imenu, priimku ali celo starem nadimku, na osebni ni gapeta - jo niti nimam - ker sm gape - bojevnik uporanik. sodelavci me kličejo gape, prijatelji isto, starši isto ... vsi poznajo gapeta, spomnijo se gašperja, in miljon nadimkov ki jih je imel, ampak gape ne živi več gašperja - no ja mal že, mal morš, da lahko tukaj in zdaj preživiš, JAZ SEM gape

no ja DVOJNOST ni fajn ... tuki morte dat borutu prov in zbudit se je treba!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #73 - 11.06.2002 at 20:42:05
 
gape wrote on 11.06.2002 at 18:08:25:
ja ... če nič ne skrivaš, ti niti noben nič ne more
... in slika je ena od skrivalnic
... ne smemo ljudi spravljat v dvojnost - v slabe misli -


Ja, ja in še enkrat ja.
Ravno ta občutek sem sama dobila, ko sem se odločila za objavo fotke. Da imam dovolj nekega skrivanja, da hočem delati ZA resnico, da ne želim sodelovati pri ustvarjanju predstav.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ANONIMNI NA FORUMU IN POTEM?
Reply #74 - 12.06.2002 at 08:29:16
 
To je isto, kot da bi jaz zdaj pogruntala, kako pogumno in naravno je pravzaprav hodit poleti pri 35 stopinjah Celzija brez oblačila naokoli (seveda z zaščitno faktorjem 24), in bi ves ostali folk, ki pa bi ostal oblečen, imela za ljudi, ki ne zastopajo sebe, in se skrivajo. Roll Eyes. LIVE AND LET LIVE. Pač potegneš eno odločitev, narediš dejanje, ga lahko argumentiraš, razložiš, lahko pa tudi ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8