Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 
(Read 26329 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #105 - 17.02.2004 at 13:07:12
 
Smiley
draga arelena Smiley  Kiss Kiss Kiss

prav vesel sem tvojega posta,
resnično samo nergati, ugibati in govoriti
kaj bi to učenje lahko bilo,
kaj je in kaj ni, je samo mlatenje prazne slame.

O vsaki stvari se človek lahko prepriča
in potem govori iz svojega izkustva.

Tisti, ki so se prepričali,
so ponavadi raje tiho
in uživajo v notranjem spoznanju
in občutenem notranjem dihu.

Seveda se je spominjati vsakega diha težko,
povsem drugače pa je,
če te ta dih občuteno izpolnjuje
in notranje plemeniti. Smiley Kiss Kiss Kiss

Všeč mi je tvoja globoka misel:

"če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ"

res, ker pekel ni nič drugega,
kot človeška nevednost,
in napačna identifikacija samega sebe s sabo,
ki jo ves čas nosiš v svoji glavi,
kamorkoli že greš


Smiley Kiss Kiss

Je pa smešno,
ko vidiš, da je večina ljudi raje v svoji laži,
kot pa v resnici.
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #106 - 17.02.2004 at 13:16:30
 
stoychi wrote on 17.02.2004 at 13:07:12:
Je pa smešno,
ko vidiš, da je večina ljudi raje v svoji laži,
kot pa v resnici.

tko kot ti lahko opazujes druge in sebe... tako tudi tebe Nekdo opazuje. splaca se nam dat vec pozornosti Nanj, ki je vecno visji/mogocnejsi od nas v kateremkoli stanju smo ze, kot pa na nizje od sebe. se prav... bit bolj ucenc in manj ucitelj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #107 - 17.02.2004 at 13:21:56
 
Smiley
dobro povedano aryan
bom upošteval tvoj nasvet Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #108 - 18.02.2004 at 03:10:46
 
Kisskolk sta fletna...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #109 - 29.02.2004 at 11:42:45
 
Smiley
na temle spodnjem naslovu lahko vidite in poslušate nekaj novih kratkih izvlečkov Maharajijevih govorov, ki jih je imel v zadnjem času na ameriških univerzah. Veliki ekran ne deluje, samo srednji in mali modem.
Uživajte Smiley Kiss Kiss Kiss

http://www.contact-info.net/university_tour_2003/video_clips.htm
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #110 - 02.04.2004 at 15:30:04
 
Smiley

‘Vsak dih je lahko vir veselja’

“Tako zelo smo zaposleni z svojim življenjem, da pozabljamo, da bomo umrli. Ko nas kaj spomni na to, smo vsi pretreseni. Toda ta občutek traja le sekundo ali dve, potem pa se spet vrnemo nazaj, kjer smo bili.”
Maharaji  

“Lepota življenja je v tem, da ti prinese zadovoljstvo in izpolnitev. Lepota ni v tem, da ugotavljaš, kaj mu manjka, ampak da ga doživljaš takega, kot je,” pravi Maharaji, ki je pred kratkim govoril približno 3000 poslušalcem v konferenčnem središču Raj Vidya Kendra.

Prem Pal Rawat se je rodil v severni Indiji leta 1957. Z javnimi govori je začel že v zgodnji mladosti, pri šestih letih. V nasprotju z drugimi guruji ni privrženec rumenih oblačil, ki pričajo o odrekanju. “Le kaj je takega na obleki? Človek mora spoznati Znanje o sebi,” pravi.

“Ali verjamem v svoj dih? Se mar zavedam, da mi je bil doslej v življenju najzvestejša stvar? Ali razumem njegovo moč? Ali razumem, da ta sila, ki poganja vesolje, pride k meni v obliki diha in se me dotakne? Verjel sem v marsikaj, zdaj moram verjeti v tisto, kar je moje. Videl sem marsikaj, toda zdaj moram videti tisto, kar je moje. Razumel sem marsikaj, toda zdaj moram razumeti sebe,” pravi Maharaji, čigar učenje se je dotaknilo mnogih src v sedeminosemdesetih državah.

Ponuja več kot le besede. Uči praktičen način, kako razumeti globoko notranje doživetje. “Vsakdo mora skozi bolečino in trpljenje. To je del našega življenja. Toda, ali obstaja še kaj drugega? Dih. Vsak dih je vir skritega veselja. To moraš doživljati,” svetuje pozornim poslušalcem. “Tako zelo smo zaposleni z svojim življenjem, da pozabljamo, da bomo umrli. Ko nas kaj spomni na to, smo vsi pretreseni. Toda ta občutek traja le sekundo ali dve, potem pa se spet vrnemo nazaj, kjer smo bili. Veliko ljudi me sprašuje, zakaj govorim o smrti. Ne govorim o smrti. Govorim o življenju, o tem, da živiš danes, s srcem, in ne z razumom.”

Kaj pravijo o njem ljudje? Saraswathi, predavateljici, ki se je udeležila predstavitve, Maharajijeve besede pomenijo modrost življenja. Rajdeep, ki je pripotoval iz oddaljenega Delhija, pravi, da so mu Maharajijeve besede dale novo življenjsko moč.
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #111 - 08.05.2004 at 14:25:38
 
Smiley

“Prem Rawat s svojo prijaznostjo vsakomur kdor si želi,
pomaga odkrivati svojo lastno žarno nit v svojem srcu,
da si jo lahko prižge
in če si želi v svoji zavesti spet lepo potuje nazaj,
proti tej božanski vesoljni centrali.”


V juniju mesecu bo Prem Rawat imel evropsko turnejo na katere prireditve smo povabljeni tudi mi iz Slovenije.

12. junija bo njegova prireditev v Milanu, na kateri bo zagotovljen tudi prevod v slovenščino.
več informacij na spletnih http://www.inform-azione.it

20 junij Augsburg Nemčija
, na kateri bo prevod v slovenščino tudi zagotovljen, organiziran pa bo celo avtobusni prevoz, katerega karta naj bi znašala okoli 10 000 sit podrobnosti bodo sledile.
informacije o registraciji
http://www.augsburg-event.de

3. in 4. julij London VB
slovenski prevod ne bo zagotovljen
http://www.londoninfo.orguk/2004events.htm

verjetno bo še kaj več informacij o teh prireditvah na straneh
http://www.ustanova-elanvital.si
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #112 - 11.05.2004 at 11:44:33
 
Smiley
Tale topic bom zaklenil, ker se selim na področje
Osebnega smisla in srčnih želja

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=risanjezemljevidov;action=display...
Back to top
« Last Edit: 11.05.2004 at 16:17:58 by stoychi »  

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8