Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 17164 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spoznanja
11.05.2004 at 11:44:47
 
Smiley

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=105560071...
od tule bom nadaljeval informacije o Prem Rawatovem učenju in možnosti sprejetja njegovega darila Spoznanja sebe.
Back to top
« Last Edit: 11.05.2004 at 16:14:11 by stoychi »  

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #1 - 11.05.2004 at 12:44:31
 
Smiley

Na topicu Prem Rawat Maharaji sem dal že ogromno pojasnil o njegovem učenju in svojih osebnih pogledov na njegovo učenje.

Vedno pa je najbolje se osebno  prepričati zakaj se pri njegovem učenju gre in to z osebnim srečanjem z mojstrom.

Nekateri na tem forumu so se že udeležili njegove lanskoletne prireditve in ugotovili, da to učenje ni za njih, nekateri pa so od njegovega lanskoletnega obiska že sprejeli njegove tehnike Spoznanja sebe in že veselo prakticirajo.

Letos na žalost Prem Rawat ne bo prišel v Ljubljano, ker je v sosednjih državah trenutno mnogo več ljudi, ki si želijo sprejeti njegovih tehnik Spoznanja sebe, kot pri nas.

Sam organiziram avtobusni prevoz na njegovo prireditev v MIlano, Italija, ki bo 12. junija ob 5h popoldne.

Organiziran pa bo tudi avtobusni prevoz za eno od njegovih naslednjih prireditev v Augsburgu v Nemčiji 20. junija.

Cena potovanja v Milano bo skupaj 10 000 sit,

udeležba na prireditvi pa bo brezplačna ( vedno so zaženjeni prostovoljni prispevki za kritje stroškov najema dvorane)
Organiziran bo tudi prevod v slovenščino.
Za slušalke za prevod bo treba plačati 10 evrov.  

Vsak od vas, kdor si želi pobliže seznaniti s Prem Rawatovim učenjem je dobrodošel na tej prireditvi v Milanu.

V avtobusu je zaenkrat še kakih petnajst prostih mest,
tako da če želiš iti z nami, se nam pridruži na potovanju.

Za prijavo mi lahko daš svoje podatke v moj mailbox,
ali pa prideš na kako Prem Rawatovo video predstavitev v Celju Ljubljani, Trbovljah itd katerih razpored najdeš na avtomatskem odzivniku 01-426-16-81

lp
Back to top
« Last Edit: 11.05.2004 at 18:23:36 by stoychi »  

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #2 - 20.05.2004 at 10:42:05
 
Smiley
za tiste od vas, ki bi vas utegnilo zanimati darilo Prem Rawatovega Spoznanja, obveščam,

da bo v torek  25. maja
v dvorani podjetja Delo v Ljubljani
ob19 uri

ponovno naš gost inštruktor   Charan Anand, ki bo z veseljem odgovoril na vaša vprašanja v zvezi z Maharajijevim učenjem.

Nasledenja njegova prireditev bo 30. maja ob 19. uri v Hotelu Union v Ljubljani.

dobrodošli vsi, ki se želite pobliže seznaniti se s svojim srcem     Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #3 - 20.05.2004 at 11:28:49
 
Stojči, a se je meni samo zdelo, ali pa si pred nekaj tedni res nekaj omenjal, da zapuščaš forum?

In če že ravno sanjarim, si bom še več duška: imel bi še ponija.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #4 - 20.05.2004 at 12:22:58
 
X wrote on 20.05.2004 at 11:28:49:
In če že ravno sanjarim, si bom še več duška: imel bi še ponija.


                   ...

A samo ponija  Grin, zaželi si raje kakšnega konkretnega iskrivega vranje črnega žrebca  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #5 - 20.05.2004 at 12:25:22
 
Smiley

draga x samo zdelo se ti je, drugače pa je bolj zdravo gledati naprej, kot pa nazaj
lp
Smiley
i
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #6 - 07.06.2004 at 12:34:53
 
Stojči, ko sem lektoriral tvoj članek včeraj, sem naletel na tale odstavek in sem se spomnil, da se v bistvu že dolgo sprašujem o tem, kako je možno, z obzirom, da največ t.i. mojstrov prihaja iz Indije in učijo po celem svetu, kako to, da ne pomagajo doma, da ne učijo ljudi v Indiji živeti dostojno življenje. Kot vemo, je Indija ena najrevnejših dežel sveta, mnogi umirajo zaradi lakote, vendar mojstri nekako raje učijo v državah kjer je več keša, da svoje učenje dobro vnovčijo.

Če so taki mojstri, bi bilo lepo, če bi poskrbeli najprej za učenje v svoji deželi. Saj mojstri konec koncev naj ne bi bili materialisti.

Quote:
Vrniva se k naslovu mojega članka: »Mojster je večji kot Bog«
V Indiji je taka trditev dokaj običajna in se zaradi nje nihče ne razburja, saj ljudje tam kar dobro vejo, kako jim mojstri na njihovi notranji poti lahko veliko pomagajo.
Nekateri pravijo, da je eno živo srečanje z mojstrom, kot petdeset let dela na samem sebi. Sam se s to trditvijo popolnoma strinjam.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #7 - 07.06.2004 at 13:31:54
 
Quote:
Če so taki mojstri, bi bilo lepo, če bi poskrbeli najprej za učenje v svoji deželi. Saj mojstri konec koncev naj ne bi bili materialisti.

Kaj pa ce obstajajo tudi taki mojstri, samo da jih ti ne poznas (ker ni niti nobenega razloga, da bi jih moral poznat)?

Tvoje vprasanje predpostavlja, da takih mojstrov ni. Smisel pa dobi sele, ko lahko na podlagi nekih podatkov upraviceno sklepamo, da jih ni.

Kolikor pa jest poznam razne verske dogodke in praznike v Indiji, je tam najvecja koncentracija gurujev in na kvadratni meter, mojstrov pa vec kot v vseh Merkurjevih trgovinah in Bau-max-hausih skupaj.

Vprasanje pa je, pri cem, ce sploh pri cem, lahko ti mojstri pomagajo, pri mirni koeksistenci ali pri ustvarjanju bogastva in ekspanziji.

(Zame je cudez, da se pri ekstremni koncentraciji ljudi v Indiji ne koljejo niti priblizno toliko kot smo se v zadnjem stoletju v Evropi, Indijcev pa itak nikoli nisem uspel razumet)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #8 - 07.06.2004 at 14:02:54
 
Quote:
Kaj pa ce obstajajo tudi taki mojstri, samo da jih ti ne poznas (ker ni niti nobenega razloga, da bi jih moral poznat)?

Tvoje vprasanje predpostavlja, da takih mojstrov ni. Smisel pa dobi sele, ko lahko na podlagi nekih podatkov upraviceno sklepamo, da jih ni.

Kolikor pa jest poznam razne verske dogodke in praznike v Indiji, je tam najvecja koncentracija gurujev in na kvadratni meter, mojstrov pa vec kot v vseh Merkurjevih trgovinah in Bau-max-hausih skupaj.

Vprasanje pa je, pri cem, ce sploh pri cem, lahko ti mojstri pomagajo, pri mirni koeksistenci ali pri ustvarjanju bogastva in ekspanziji.

(Zame je cudez, da se pri ekstremni koncentraciji ljudi v Indiji ne koljejo niti priblizno toliko kot smo se v zadnjem stoletju v Evropi, Indijcev pa itak nikoli nisem uspel razumet)

bp


Se pravi da Indija potrebuje mojstre, ki bi ljudi učili, kako se prideluje hrana, kako posadiš krompir, itd. in da bi manj učili meditirat in podobnih tehnik, ker od meditacije krompir ne raste. Pa še lepše je, če sit meditiraš.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #9 - 07.06.2004 at 14:46:55
 
Ali pa v Indiji mojstri učijo ljudi, da kljub bedi ljubijo Boga in sprejmejo s hvaležnostjo vsako težavo v življenju, kar jih najhitreje pripelje do nirvane. Mogoče pa sploh ni fora, da se moraš na zemlji imet fajn. Lahko da so oni v prednosti.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #10 - 07.06.2004 at 14:58:30
 
Valentinaa wrote on 07.06.2004 at 14:46:55:
Ali pa v Indiji mojstri učijo ljudi, da kljub bedi ljubijo Boga in sprejmejo s hvaležnostjo vsako težavo v življenju, kar jih najhitreje pripelje do nirvane. Mogoče pa sploh ni fora, da se moraš na zemlji imet fajn. Lahko da so oni v prednosti.



Lahko, da so v prednosti, samo dvomim, da se imajo lačni otroci, ki prosjačijo po ulicah, ne vem kako fajn. In ne vem v čem bi bili v prednosti pred sitimi otroci.  
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #11 - 07.06.2004 at 15:28:22
 
Quote:
Lahko, da so v prednosti, samo dvomim, da se imajo lačni otroci, ki prosjačijo po ulicah, ne vem kako fajn. In ne vem v čem bi bili v prednosti pred sitimi otroci.  

Jest sicer nisem prepotoval ne vem kako velikega kosa sveta, v Indiji pa sploh se nisem bil, ampak ce sem kdaj potoval v kaksne tople kraje, sem vedno znova presenecen, kako intenzivno obdelujejo vsak pedenj rodovitne zemlje. Se mi zdi, da bi se moral bolj sprasevat, kako je mogoce, da se obdelovalna zemlja v nasi bliznjejsi okolici zarasca.

Tudi nisem preprican, da bi krompir lahko povzrocil taksne spremembe, kot jih je konec srednjega veka po evropi.

Revscina je problem lastnistva in delitve ustvarjenega bogastva in ne toliko ustvarjanja le tega. IMO.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #12 - 07.06.2004 at 15:29:55
 
Smiley Winkmojstrov je povsod dovolj ..so pa med njimi res razlike...s tem sem mislila stopnjo realizacije...
le učencev se manjka
mogoče nekateri mislijo , da je dovolj ,da le vidijo Mojstra...napaka , pravi ti pokaže Pot , prehoditi pa jo moraš sam in kolikor vložiš , toliko dobiš
hvala Bogu , tu ni vipov...
mogoče  v I ndiji laže sprejemajo lakoto ipd. , ker imajo svoj pogled in verovanje , kot mi
in vsi rabimo oboje...
in M ojstre za duhovni vidik in mojstre za konkretne stvari v življenju
in , ko najdeš resničnega MOJSTRA v SEBI...
potem nisi več tako odvisen od zunanjih ..
sicer pa ima vsak svojo pot in način , kar je tudi prav
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #13 - 07.06.2004 at 16:26:19
 
Quote:
Lahko, da so v prednosti, samo dvomim, da se imajo lačni otroci, ki prosjačijo po ulicah, ne vem kako fajn. In ne vem v čem bi bili v prednosti pred sitimi otroci.  


Ne vem, karma mogoče. Najbrž ni bistvo bivanja na zemlji to, da se imamo fajn. Skrivnostna so pota Gospodova.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #14 - 07.06.2004 at 16:46:19
 
Smiley
dragi iga,
zakaj mojstri prihajajo na zahod v bogate države?
Odgovor na to vprašanje je zelo preprost:

KER JE TU NAJVEČ ODŠTEKANIH LJUDI
KI IMAJO TUDI NAJVEČ VOJAŠKE IN GOSPODARSKE MOČI

Mojster deluje pomirjujoče na družbo v kateri živi in brez njegove prisotnosti tam, boi bilo še več zmede in nasilja.

Mojstri učijo tudi v Indiji, saj ima samo Prem Rawat tam več milijonov učencev in vsako leto sprejme njegove tehnike spoznanja sebe več stotisoč ljudi po vsej Indiji. Prem rawat vsako leto zadnje čase še največ časa preživi prav v Indiji.

Sam sem bil v Indiji več kot dvajsetkrat. Indijci predvsem na podeželju so tako prijazni in gostoljubni, da ti dajo za jest in celo za prespat popolnoma zastonj in se celo branijo plačila, čeprav bi jim denar še kako prav prišel.

Oni so neverjetno dobri poljedelci in obdelovalci zemlje in znajo izkoristiti vsak pedenj plodne zemlje.

Njihova zelenjava in sadje sta brez umetnih gnojil in pesticidov in neverjetno okusni.

Revščina in beda je v velikih mestih kot Delhi in Bombaj, kamor se zgrinjajo množice ljudi in kot posledica prehitro rastočega prebivalstva, saj so s preko milijardo ljudi druga nacija na svetu.

Prem Rawat stalno potuje po svetu in gre tja, kamor ga povabijo, kjer je več interesa za njegovo učenje, občasno se pa usmili tudi svojih učencev kake male državice kot slovenija v kateri je bil že štirikrat doslej.

Sam Prem Rawat za svoja predavanja nič ne zaračunava je finančno popoonima neodvisen s svojimi patenti v aviaciji itd.

Organizatorji prireditve s prostovoljnimi prispevki, ali vstopnino krijejo stroške najema dvorane in ostale stroške v zvezi s prireditvijo.

Fotke o njegovi zadnji turneji po Indiji lahko vidiš na

www.tprf.org

lp

p.s.  mojster ne pride v svet zaradi Indije, ampak zaradi vseh ljudi na tem planetu, tistih, ki si želijo sprejeti mojstrovo pomoč za spoznanje svojega lastnega srca, ali duše.  
In zakaj ravno največ v Indijo?
Ker so tam najbolj dobrodošli, kjer jih njihova kultura sprejema in jim daje tisto pozornost, ki si jo zaslužijo.

Na zahodu pa civilizirana družba že tispčletja vse naredi, da se takega mojstra čimprej odkriža, ali ugonobi na tak, ali drugačen način še preden bi utegnil ta prav delovati.
Back to top
« Last Edit: 08.06.2004 at 21:49:02 by stoychi »  

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4