Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 14 15 16 17 
(Read 80265 times)
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #225 - 18.06.2003 at 14:53:37
 
Quote:
Ja, Aryan, mogoče mi je pa sam Sri Krishna povedal, nkol se ne ve.

mogoce.

Quote:
In kaj tebi pravi Sri Krishna ?

socutno mi predlaga naj se mu popolno predam in ga sluzim pod vodstvom nekoga ki mu je zelo pri srcu. v bhagavad-giti pa bos v 12tem poglavju nasel opise eksternih in internih simptomov takih oseb.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #226 - 18.06.2003 at 15:04:59
 
In zakaj si še potem vedno nesrečen ?

Sri Krishna te čaka z razprtimi rokami, čaka tvojo grešno dušo, ti pa nesrečen ?

Vidiš, jaz sem pa srečen, pa ti men lahk verjameš, ali pač ne.

Vidiš, večina ljudi je postala gluhih in slepih za Božjo besedo in iz tod izvira vse naše trpljenje.
Zato, odpri oči, izvrzi zamaške iz ušeš, boš nekaj videl, nekaj lepega, nekaj prelepega, neopisljivo lepega.
Seveda, če sploh želiš.

Mir vsem ljudjem in bitjem, predvsem pa tebi Aryan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #227 - 18.06.2003 at 15:32:19
 
Quote:
Vidiš, jaz sem pa srečen, pa ti men lahk verjameš, ali pač ne.

si sam verjames?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #228 - 18.06.2003 at 15:42:20
 
Seveda.

Kaj pa ti sebi ? verjameš, da si nesrečen, ker te Sri Krishna ne zadovoljuje tako kot bi te po tvojem moral ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #229 - 18.06.2003 at 21:06:25
 
Quote:
Seveda.

no, lepo da si iskren.

Quote:
Kaj pa ti sebi ? verjameš, da si nesrečen, ker te Sri Krishna ne zadovoljuje tako kot bi te po tvojem moral ?

ne da me On ne zadovoljuje, ker On je izvor vsega zadovoljstva, le jaz delam napako, ker mislim da ga bom dosegel izkljucno s svojim trudom, kar je simptom neiskrenosti in ponosa, ki pa Sri Krishno odbija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #230 - 18.06.2003 at 21:15:24
 
Aha, zdej te pa že enmal bolj kapiram.

Veš kaj naredi, nehaj že enkrat postavljati svoja vprašanja in se posveti Sri Krsni.
Pa ne trudi se, ko boš najmanj pripravljen, bo Sri Krsna prišel k tebi.
To se samo tako reče, drugač je že tebi in okoli tebe, samo ti ga dušiš, dej mu dihat, boš videl, da nekaj bo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #231 - 18.06.2003 at 21:19:14
 
Quote:
Veš kaj naredi, nehaj že enkrat postavljati svoja vprašanja in se posveti Sri Krsni.
Pa ne trudi se, ko boš najmanj pripravljen, bo Sri Krsna prišel k tebi. To se samo tako reče, drugač je že tebi in okoli tebe, samo ti ga dušiš, dej mu dihat, boš videl, da nekaj bo.

no sej vazn da je vsaj teb ze uspel dobit izpolnjujoce zadovoljstvo. to se lahko vid iz pisanja tvojih postov, ki so polni "prakticnih" in "ucinkovitih" nasvetov Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: enost...
Reply #232 - 19.06.2003 at 04:11:20
 
gape wrote on 13.06.2003 at 22:12:01:
... drgač pa ... a študiraš vede in mi iščeš odgovore na vprašanja ki me zaimajo?




Quote:
clovk nikol ne more postat Bog (ali njemu enak). ze sama ideja o "postajanju" Bog je nesmiselna, ce ne celo smesna. Bog je skos Bog. ne da je to nekoc bil, pa je vmes pozabu (halo?) in enkrat v prihodnosti spet to bo, ko se bo tega zavel, heh.

u bistvu je hec v tem da se pač dvigneš na zadost visok nivo zavesti, da izstopiš iz cikla, se odvežeš od maye in njenih spon in postaneš za eno potenco bližje BOGU.

sm te sprašvou od povezav zadnjič ... dejmo probat definirat kje je BOG.
gape wrote on 13.06.2003 at 15:05:00:
za hec me zanima, sej to si mi verjetno že povedu, pa vseen; po vedah je BOG kje?
big beng veš kje je bil, glede na big beng je kje?
po vedah, ta absolutnih.

vir virov je dejansko en.
ampak od vira vodijo kanali na vse strani in ti kanali so iz česa? ti kanali po katerih se vodi energija in moč od vira proti meni. kako se ti kanali potem delijo? kdo je tam kjer se kanali delijo. kje je tuki big beng?
od kje gre kanal samo še proti meni (preko višjega jaza)?
kdo ali kaj je na stičišču teh kanalov?
al obstajajo kanali direkt od vira pa do nas?
al se kanali razvejujejo proti dol, kot korenine, ali pač veje od drevesa?

po ta-absolutnih vedah seveda ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #233 - 19.06.2003 at 11:00:47
 
gape wrote on 19.06.2003 at 04:11:20:
u bistvu je hec v tem da se pač dvigneš na zadost visok nivo zavesti, da izstopiš iz cikla, se odvežeš od maye in njenih spon in postaneš za eno potenco bližje BOGU.

ko se ti odresis maye (iluzorne energije Boga), pol se zaves da si vecno Bozji sluga. oz. brez da se tega zaves (spet po milosti Boga), se maye v celoti odresit sploh ne mores, ker jo ima On v popolni kontroli. tko kot iz zapora ne mors it ven, brez pomilostitve Kralja/sodnika itd.

Quote:
dejmo probat definirat kje je BOG.

glede Vedskega nauka je Bog vseprisoten, vzrok vseh vzrokov, in izvor vsega.

Brahma samhita ga takole definira.

isvarah paramah krsnah
sac-cid-ananda-vigrahah
anadir adir govindah
sarva-karana-karanam


TRANSLATION
Krishna who is known as Govinda is the Supreme Godhead. He has an eternal blissful spiritual body. He is the origin of all. He has no other origin and He is the prime cause of all causes.

Srimad Bhagavatam tkole :

om namo bhagavate vasudevaya
janmady asya yato 'nvayad itaratas carthesv abhijnah svarat tene brahma hrda ya adi-kavaye muhyanti yat surayah tejo-vari-mrdam yatha vinimayo yatra tri-sargo 'mrsa dhamna svena sada nirasta-kuhakam satyam param dhimahi


                            TRANSLATION

O my Lord, Sri Krsna, son of Vasudeva, O all-pervading Personality of Godhead, I offer my respectful obeisances unto You. I meditate upon Lord Sri Krsna because He is the Absolute Truth and the primeval cause of all causes of the creation, sustenance and destruction of the manifested universes. He is directly and indirectly conscious of all manifestations, and He is independent because there is no other cause beyond Him. It is He only who first imparted the Vedic knowledge unto the heart of Brahmaji, the original living being. By Him even the great sages and demigods are placed into illusion, as one is bewildered by the illusory representations of water seen in fire, or land seen on water. Only because of Him do the material universes, temporarily manifested by the reactions of the three modes of nature, appear factual, although they are unreal. I therefore meditate upon Him, Lord Sri Krsna, who is eternally existent in the transcendental abode, which is forever free from the illusory representations of the material world. I meditate upon Him, for He is the Absolute Truth.

"big beng" je ena izmed mnogih nesmiselnih (in tud ne dokazanih) spekulacij materialne znanosti, ki bazira na informacijah pridobljenih skozi nepopolna cutila itd. tko da to ni kej prevec avtoritativno glede spoznavanja Absoloutne resnice.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: enost...
Reply #234 - 19.06.2003 at 11:12:38
 
glej
to da je povsod in vseprisoten in izvir vsega, to vem.
vemo to vsi.

vprašu sm te precej bolj konkretno.

te bom še bolj

a je BOG pred big bangom, al tud big bang izvira iz BOGA ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #235 - 19.06.2003 at 11:23:43
 
gape wrote on 19.06.2003 at 11:12:38:
glej
to da je povsod in vseprisoten in izvir vsega, to vem.
vemo to vsi.

lahko da vejo vsi, ampak le teoreticno. tist ki je prakticno to spoznal se obnasa in deluje v skladu s svojo originalno pozicijo v Absolutu. tako delovanje pa prinasa trajno blazenstvo. pravilno delovanje je tisto ki te "do konca" izpolni v "vecnosti", ne le za "nekaj" casa.

Quote:
vprašu sm te precej bolj konkretno.
te bom še bolj
a je BOG pred big bangom, al tud big bang izvira iz BOGA ???

najprej mi povej kaj je zate big beng? kokr jaz to stvar poznam, je to ena izmed spekulacij kako je ta svet "nastal".

ce te zanima kreacija tega sveta taka kot je, ti predlagam da se enkrat preberes gor prvi verz iz Srimad Bhagavatam-a. ce pa te zanima razlaga tega verza bolj v detajle (vkljucno s kreacijo sveta itd.) pa ti predlagam da se kar lotis brat Srimad Bhagavatama ali krajso, kondenzirano studijo Srimad Bhagavatama, Brahma samhito. Vedska literatura je edini verodostojen vir info. glede vseh teh stvari. ce te pa zanimajo spekulacije/ugibanja kot so big beng pa to, pol pa jaz nisem pravi naslov, pa tud Vedska literatura ne.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: enost...
Reply #236 - 19.06.2003 at 11:37:40
 
kolkr jest vem, je vsej inteligenci na tem planetu, tudi s pomočjo znanja, ki ni s tega planeta, uspelo ugotoviti da je začetek tele maye ki jo tukaj živimo, vsaj tam nekje.
kam je 'pripeto' tisto tam nekje, se pač ne ve.
tega ne ve niti vsa inteligenca skupi.

sm mislu da vede to pač vedo.
in ti ki slediš vedam ravno tako.

kolkr jest razumem je BOG po tvoje definitivno pred big bengom. se reče, celo vesolje, kot ga poznamo izhaja iz BOGA in je maya.

zdej ... ne vidim iz teh textov ki si jih napisu/pejstu a je na BOGA pripetih več kot eno vzporedno vesolje.
niti ne vidim kako so izvedene povezave v mayi, od BOGA do mene in vseh ostalih.

če se že gremo inteligentneže, dejmo kakšno spoznanje racia uporabt, pri njega prepričevanju naj se popolnoma preda bogu.

in če se naj preda BOGU, ga verjetno zanima kje BOG je.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: enost...
Reply #237 - 19.06.2003 at 11:43:14
 
Quote:
najprej mi povej kaj je zate big beng? kokr jaz to stvar poznam, je to ena izmed spekulacij kako je ta svet "nastal".

Vedska literatura je edini verodostojen vir info. glede vseh teh stvari. ce te pa zanimajo spekulacije/ugibanja kot so big beng pa to, pol pa jaz nisem pravi naslov, pa tud Vedska literatura ne.  



Vede so samo eden izmed virov - eden od mnogih, ki zaradi svoje nejasnosti potrebuje tudi dodatne razlage.


Veliki pok pa je emprično ugotovljeno dejstvo, zato bi mu le težko lahko rekel špekulacija. Za veliki pok namreč obstajajo dokazi oziroma obstajajo dejstva, ki dokazujejo, da se je to zgodilo.

Medtem, ko špekulantom, ki so spisali vede in ki jih zagovarjajo, še vedno za svoje trditve ni uspelo pridobiti nobenih dokazov razen njihove vere v to, kar tam piše (vera pa ne spada med dokazno gradivo).

(Aryan pri svojem reklamiranju Ved prekašaš še najbolj zagrizene verske fanatike iz 13. stoletja  Wink



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: enost...
Reply #238 - 19.06.2003 at 11:48:37
 
Quote:
ce te zanima kreacija tega sveta taka kot je, ti predlagam da se enkrat preberes gor prvi verz iz Srimad Bhagavatam-a.

Kaj niso Srimad Bhagavatam tudi samo še ena v dolgi vrsti različnih špekulacij?

V teh spisih naprimer ne najdeš nobenih konkretnih in preverljivih podatkov o starosti vesolja, o začetnih procesih z osnovnimi delci, ki bi naprimer poskusili razložiti današnjo strukturo materije (naprimer, zakaj je v vesolju razmerje materije tako, kot je - 75% vodika 23% helija, ..) in zakaj se galaksije oddaljujejo druga od druge in ali to pomeni, da so bile enkrat skupaj itd...

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #239 - 19.06.2003 at 11:53:12
 
gape wrote on 19.06.2003 at 11:37:40:
kolkr jest vem, je vsej inteligenci na tem planetu, tudi s pomočjo znanja, ki ni s tega planeta, uspelo ugotoviti da je začetek tele maye ki jo tukaj živimo, vsaj tam nekje.

no ta "vsaj" ni dovolj. tud inteligenca ne more razkrit duse, kaj sele Nadduse, Boga. lahko pa nakaze v pravi smeri.

Quote:
kam je 'pripeto' tisto tam nekje, se pač ne ve.
tega ne ve niti vsa inteligenca skupi.

tako je. inteligenca ni tega zmozna.

Quote:
sm mislu da vede to pač vedo.
in ti ki slediš vedam ravno tako.

vede vedo o tem ja. jaz vem le teoreticno, ker nisem se tok naprakticiran.

Quote:
kolkr jest razumem je BOG po tvoje definitivno pred big bengom. se reče, celo vesolje, kot ga poznamo izhaja iz BOGA in je maya.

ta svet prihaja od Boga ja. samo ni maya. ta svet je resnicen. le mi ga z nasimi umazanimi instrumenti vidmo popacenga. in ta popacitev je maya, ne pa svet sam.

Quote:
zdej ... ne vidim iz teh textov ki si jih napisu/pejstu a je na BOGA pripetih več kot eno vzporedno vesolje.

neomejeno materialnih univerzumov je pripeto nanj ja.

Quote:
niti ne vidim kako so izvedene povezave v mayi, od BOGA do mene in vseh ostalih.

preber tist moj text k si ga "quotal" na Ego v Samozdravljenje. ce ti kej ne bo jasn pa me se enkrat vprasi, sam najprej tist preber.

Quote:
če se že gremo inteligentneže, dejmo kakšno spoznanje racia uporabt, pri njega prepričevanju naj se popolnoma preda bogu.


Quote:
in če se naj preda BOGU, ga verjetno zanima kje BOG je.

Bog je vseprisoten. tebe bi najbrz zanimal kako se mu "preda/ja", da ga bos prakticno zaznal, taksnega kot je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 14 15 16 17