Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 17
(Read 80296 times)
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #180 - 13.06.2003 at 11:14:47
 
stoychi wrote on 13.06.2003 at 10:32:22:
hojla kreden pozdrav Wink in odgovor little star Kiss:

zakaj so to kar si napisala neumnosti?
Ja zato ker tega nisi preverila
praviš, da ne verjameš, da sem srečen,
jaz pa ti pravim zakaj ne bi tega ti sama preverila in se lepo nekje ti in jaz srečava in lepo v ljubezni pomeniva  Kiss Kiss Kiss

flancati Tongue
ali preveriti Kiss
sta dve popolnoma različne stvari a ne?


Men je to malo mimo, da je zate takoj neumnost, če ti nekdo ne verjame vsega, kar napišeš.

Sva se že srečala (pri Harryu) Grin. Se vidi, kako si poln sam sebe, da ne veš, s kom si govoril.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #181 - 13.06.2003 at 11:43:26
 
stojchi, a se ti je kdaj ze zgodil da nekdo ki je prisel v stik s teboj ni obcutil tvojega "blazenstva" kot nekaj prijetnega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #182 - 13.06.2003 at 13:11:35
 
Lahko malce obrazložiš, zakaj se strinjaš s tem stavkom, ker jaz se namreč ne, al pa ga ne razumem dovolj.

Quote:
Skrivnost sreče ni v tem,da počneš, kar ti je všeč, ampak v tem, da ti je všeč tisto, kar moraš početi.


Quote:
se strinjam. od kje pa si ti izvedel kaj moras poceti (da to zdej pocnes), in si ob tem tako srecen?


Quote:
Kako je lahko nekomu tisto, kar mora, všeč?
Če je  to hkrati tvoja volja kot je Njegova, pol pa ni tu nobenega "moraš".
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #183 - 13.06.2003 at 13:29:00
 
littlestar, zelo dobr si vprasala.

"moras" se nanasa na takrat kadar te nekdo socutno hoce spravt iz tvoje zmotne vloge na tvojo originalno vlogo. in ko jo dosezes ti je ta vsec (ampak to spoznas sele takrat), in takrat ni vec "moras", ampak le se vsec naprej.

tko kot pri zdravniku "moramo" vzeti injekcijo da nas pozdrav (ko smo bolni). in sele ko smo zdravi smo lahko ponavad res iskreno hvalezni za injekcijo (prej se jo samo "brez veze" bojimo in tud vmes nas sam mal zaboli, pol je pa good). vcasih tud vidmo vrv na tleh ponoc in se ustrasmo ker mislimo da je kaca, sam ves ta strah je odvec. ce mi trenutno nismo mirni, zadovoljni, izpolnjeni, to pomen da je neki narobe z nasim "zdravjem".



Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #184 - 13.06.2003 at 13:41:10
 
Točno to:
Čisto en hipotetičen primer:
Starš bo npr. videl, da je njegov otrok 'skrenil', in bo moral na nek način ukrepat, ker je navsezadnje odgovoren za svojega otroka, čeprav pripada življenju. Verjetno mu težavna vzgoja ni najbolj povšeči. V resnici mora sebe vzgajat, ne otroka, ker bo dosegel stanje ozdravljenja v sebi, bo se s tem tudi spremenil, njegova energija bo drugačna in otrok bo tudi to čutil in take vrste problemov več ne bo.

Tu mislim, da je velika osnovna napaka, da ljudje mislijo, da morajo druge spreminjat, četudi je to otrok. Ne, ne in ne! Sami morajo sprememba postat najprej!

Zato je tisto, kar moraš le dolg do samega sebe, tako mislim. To ti seveda ne more bit všeč, ker ne moreš več v nobenega drugega polagat odgovornosti za to, kar moraš. Vse ostalo je prostovoljno. Love is free.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: enost...
Reply #185 - 13.06.2003 at 13:54:35
 
Quote:
Če je  to hkrati tvoja volja kot je Njegova, pol pa ni tu nobenega "moraš".


Po pravilu 'što se mora, nije težko' gremo itak vsi, da nam znese. Tako v medosebnih  kot kozmičnih razmerijh (tud razmerju  do Njega) pa smo  v bistvu   samemu sebi zapovedniki. Tako  bi nevzdržno trpel   samo v primeru, če bi delal proti seb. Proti seb zarad nevzdžnega trpljenja, ki bi si ga s tem povzoročal, ne moremo delat, zato je človk ta pardoks  razrešu tako, da se  nauču bit vse kaj  drugega, le  človk ne. Tle je izbira pestra: od trancedeltalne duše pa višje  do voluharja pa še nižje.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #186 - 13.06.2003 at 14:13:32
 
Quote:
Obtožbe, ali so le te vidne samo tebi. In zakaj si se vmešala ? Če si tako želiš braniti nekoga, ti priporočam, poišči ga, tega tvojega sokampanjona Aryana in si ga pelji domov, kaj kmalu ti takšne neumnosti ne bodo več rojile po glavi.


LitleStar, še enkrat, pelji si ga domov, zdej ste se najdl v eno besedo "moraš" in se vpiknali v njo kot stekli psi.
Ali vam voda v grlo teče ? pa se oprijemaš vsake rešilne bilke, še vedno velja, pelji si ga domov.
Kar se mora se mora in živeti se tudi mora.
Pa tole zdej definiraj LitleStar ?
Ali se pa po tvojem ne mora ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #187 - 13.06.2003 at 14:25:52
 
titud wrote on 13.06.2003 at 13:54:35:
zato je človk ta pardoks  razrešu tako, da se  nauču bit vse kaj  drugega, le  človk ne.

se prav je clovk kriv da je postal neki druzga kot clovk? kako lahko pol zaupamo se naprej takmu cloveku ki ga tkole poserje in kje nam je zagotovilo da ga ne bo se enkrat posral, kot ga je ze prej. neki za sprot zdravt ni se dost, treba je pol tud zivet tako da ne bo vec moznosti obolenja. (trajna preventiva)

torej, titud. kaksen je ta clovk ki bo vedno ostal clovk, ker ve da je clovk in ne neki druzga?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #188 - 13.06.2003 at 14:29:50
 
Quote:
LitleStar, še enkrat, pelji si ga domov, zdej ste se najdl v eno besedo "moraš" in se vpiknali v njo kot stekli psi.
Ali vam voda v grlo teče ? pa se oprijemaš vsake rešilne bilke, še vedno velja, pelji si ga domov.
Kar se mora se mora in živeti se tudi mora.
Pa tole zdej definiraj LitleStar ?
Ali se pa po tvojem ne mora ?



Men je včasih pomembno kakšno besedo prav in globje razumeti.

Po moje je življenje prostovoljno, da pa prideš do tja, pa neke stvari pač moraš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #189 - 13.06.2003 at 14:40:27
 
Quote:
Men je včasih pomembno kakšno besedo prav in globje razumeti.

Po moje je življenje prostovoljno, da pa prideš do tja, pa neke stvari pač moraš.


Aha, sedaj sva že na boljšem, neke stvari pač moraš, dobro, to se ve, moraš, aneda.
Torej priznavaš da nekaj pač MORAŠ ?

In tole v kar sta se Veliki Aryan in ti LitleStar vpiknala, to sploh ni moje, ampak se ne morem spomnat od koga je, pač od enega Velikega Guruja je, sej tist moraš ni moj, je njegov, ne spodbijaš mojih besed ampak njegove, ko se spomnem kdo je to napisal ti bom javil, gre se pa za ta stavek : Skrivnost sreče ni v tem,da počneš, kar ti je všeč, ampak v tem, da ti je všeč tisto, kar moraš početi.
In ta je že vedel zakaj je tako napisal in kaj je hotel sporočiti s tem MORAŠ.
Kar pa očitno tebi LitleStar in Arynu ne gre v glavo ta beseda MORAŠ.

Pa še nekaj, ne neke stvari MORAŠ, vse MORAŠ, brez MORAŠ se še čevelj ne obuje, brez MORAŠ še srati ne moreš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #190 - 13.06.2003 at 14:51:45
 
pr ljubezni sta hkratna "moras" in "hoces". je hkrati "potreba" in "zelja". je hkratna "bolecina" in "radost". ljubezen je ekstaza, kjer se dva stopita v eno, pa vendar ostaneta hkrati razlicna (ostaneta posameznika).
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: enost...
Reply #191 - 13.06.2003 at 15:05:00
 
Quote:
svete spise, ki prihajajo od Boga, izvora vsega


občutek sm imel (ko sm bral tvoje poste in na njih dobivu asociacije) da je v vedah, po tvoje zapisana edino-zveličavna Resnica.
po moje je tam zapisan velik del Resnice.
cela pač ne.
moje mnenje pač.

zdej kako definirat kateri sveti spisi prihajajo od boga, je verjetno malce problematično.
z bogom 'as in' absolutom, nekako dvomim da se je kdo pogovarju, lahko pač tudi.
zakaj ne.

sploh če predpostaviš, da če se pogovarjaš z njegovimi posredniki, da se pogovarjaš z njim v bistvu.


očitno, če bom hotu se s tabo pogovarjat bom mogu taabsolutni del ved prebrat, ker pa to še ne bo tako kmalu, mi boš moral ta absolutni del nekako predat, ker s tem kar si po forumu tipku, se jest po večini strinjam, z znanjem, dočim, z implementacijo tega znanja v današnjem času in predvsem prostoru, z uporabo tega znanja, pač ne.
mislm, lahko da si ga samo ti slabo implementiru, nč ne rečem ...


preveč brezvezen primer je tale z atom in mamo ... Resnica nima s tem nikakršne veze ... zame ...


verjamem da do znanja, vedenja o izvoru težko pridemo drugač, kolkr direkt od izvora. čeprov kolkr sm gor opisu ... direktni dostop do izvora ne obstaja, vedno je ta dostop posreden, preko vmesnikov, prvi vmesnik je VIŠJI JAZ.
tko jest reči razumem.


*
sam tud ta "tisina" ni Resnica, ker resnica je oseba, in lahko govori Resnico, in vsi tisti ki dobijo moc od njega lahko govorijo Resnico, drug nben. ta Resnica se da slisat. seveda samo iz enga vira.  
*
to si že mal lepš povedu.
čeprov, sm ti že povedu, zaenkrat, po moje, BOG, izvor, absolut ... pač ni oseba, vsaj taka ne kot smo mi, lahko da je taka kot je del nas. ampak to ni tisti del ki mu rečemo osebnost.
in tako jaz mislim neglede na to da ste vi iz ved nainterpretiral da temu ni tako ...

za hec me zanima, sej to si mi verjetno že povedu, pa vseen; po vedah je BOG kje?
big beng veš kje je bil, glede na big beng je kje?
po vedah, ta absolutnih.

vir virov je dejansko en.
ampak od vira vodijo kanali na vse strani in ti kanali so iz česa? ti kanali po katerih se vodi energija in moč od vira proti meni. kako se ti kanali potem delijo? kdo je tam kjer se kanali delijo. kje je tuki big beng?
od kje gre kanal samo še proti meni (preko višjega jaza)?
kdo ali kaj je na stičišču teh kanalov?
al obstajajo kanali direkt od vira pa do nas?
al se kanali razvejujejo proti dol, kot korenine, ali pač veje od drevesa?

po ta-absolutnih vedah seveda ...


s tem se ne morem strinjat da so edino-zveličavna pravila za življenje zapisana SAMO v vedah.
sorry.


ok vidm da pravš, da obstaja direktni govor od boga (shruti).
če je to res, bo že pršla informacija, ki mi bo pripomogla k zapopadenja tega.


sorry, bolj pozorno jih pač ne zmorem brat, tvojih postov namreč. jih je preveč, jest mam pa precej drugih obveznosti.
če hočeš mi odgovor, al pa quoti pa bo.


na kaj ti ne morem odgovorit.




narobe si pošteku enost.

nekako mi ni jasno zakaj zastavljaš vprašanja, če veš odgovore in si z njimi zadovoljen in če že vnaprej veš, da ti odgovor kogarkoli itak ne bo pomagu, ker itak veš da nihče od nas itak nima povezave z bogom. sej samo od tam lahko izhaja neki kar bo tebi pomagalo; al kako že?
če pa je to vse nekako hipotetično, pol nekako nima veze in je boljš da greva delat vsak svoje delo in izpolnjevat vsak svoje odgovornosti.



IN KDO SI TI, DA VEŠ KDO JE POOBLAŠČEN OD BOGA, DA TI PREDAJA ZNANJE?
KAJ SI TI?




Quote:
The Rebel

People are afraid, very much afraid of those who know themselves. They have a certain power, a certain aura and a certain magnetism, a charisma that can take out alive, young people from the traditional imprisonment....

The enlightened man cannot be enslaved - that is the difficulty - and he cannot be imprisoned.... Every genius who has known something of the inner is bound to be a little difficult to be absorbed; he is going to be an upsetting force. The masses don't want to be disturbed, even though they may be in misery; they are in misery, but they are accustomed to the misery. And anybody who is not miserable looks like a stranger.

The enlightened man is the greatest stranger in the world; he does not seem to belong to anybody. No organization confines him, no community, no society, no nation.

Osho The Zen Manifesto: Freedom from Oneself Chapter 9
Commentary:
The powerful and authoritative figure in this card is clearly the master of his own destiny. On his shoulder is an emblem of the sun, and the torch he holds in his right hand symbolizes the light of his own hard-won truth.

Whether he is wealthy or poor, the Rebel is really an emperor because he has broken the chains of society's repressive conditioning and opinions. He has formed himself by embracing all the colors of the rainbow, emerging from the dark and formless roots of his unconscious past and growing wings to fly into the sky. His very way of being is rebellious - not because he is fighting against anybody or anything, but because he has discovered his own true nature and is determined to live in accordance with it. The eagle is his spirit animal, a messenger between earth and sky.

The Rebel challenges us to be courageous enough to take responsibility for who we are and to live our truth.




zmoto mi seveda z lahkoto še mal pokomentiraš.

ker zame si ti čist zadost poslan od boga da mi predajaš njegovo besedo kot kdorkoli dug. moja naloga pri vsem tem je izključno prepoznati tisto za kar si bil sem poslan in prepoznati tisto kar ti sploh nisi.
to je moje učenje.


*
Skrivnost sreče ni v tem, da počneš, kar ti je všeč, ampak v tem, da ti je všeč TUDI tisto, kar moraš početi.
*
jest se tud strinjam s tem.
dodal sm TUDI.
dodajam pa še:
ni nujno da ti je všeč, ampak vsaj v slabe filinge te ne sme spravljat.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #192 - 13.06.2003 at 15:06:05
 
Quote:
Kar pa očitno tebi LitleStar in Arynu ne gre v glavo ta beseda MORAŠ.

Pa še nekaj, ne neke stvari MORAŠ, vse MORAŠ, brez MORAŠ se še čevelj ne obuje, brez MORAŠ še srati ne moreš.


Ja, treba je najprej vedeti, videti, razločiti (odstraniti tančico maye), kaj res moraš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #193 - 13.06.2003 at 15:08:10
 
Nesreča, nesreča, nesreča, nesreča, Aryan, povej mi, ali moraš biti nesrečen ali hočeš biti nesrečen ali ne moraš biti srečen in hočeš biti nesrečen, ali si zaradi besede moraš nesrečen ker zaradi besede hočeš biti nesrečen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #194 - 13.06.2003 at 15:13:58
 
gape :

Q. We have countless teachings from the Vedas but how does one apply these to our Western day to day life?

A. While much of the religious and cultural teachings of the Vedas may seem inapplicable in modern society, the essence of the Vedas, Vedanta, is not so. The essence of Vedanta is bhakti, and it is easy to engage in bhakti by hearing and chanting about Krishna.

It is not practical to engage in activities that we know from our own intelligence and previous experience are not in our interest, yet we do this regularly by the force of our minds and senses. Vedanta teaches us that it is practical to strive to control the mind and senses, and it offers practical means for achieving this.

It teaches that we are consciousness, and that all manifestations of matter come to life only through association with consciousness. While consciousness animates matter, the totality of matter also has the potential to take over the life of a unit of consciousness. Consciousness bewildered by matter cannot find itself.

Although it lives everywhere and always, its identification with a particular manifestation of matter's psychic and physical dimensions (body/mind) cause it to think in terms of the limitations of that particular manifestation. We think that birds can live in the sky and fish in the depths of the ocean. However, these are not their fullest potential, but rather the limitations imposed upon units of consciousness identified with wings and fins.

As humans we sense that we could do all of the things we see other creatures do and more. Thus we strive to fly in the sky, dive to the depths of the ocean, and experience all of life. Vedanta speaks to humans society and tells the modern world 'OM.' Yes! you can do anything! It confirms the deepest sense within us that surfaces in human life, and then it proceeds to tell us how to experience this freedom.

The sense that freedom is within the realm of possibility indirectly sheds light on the fact of our present bondage. This bondage is rooted in or identification with the body and mind and its extensions in all that we call 'mine.' Our present identity is based on our attachments. We are wife because of our attachments to our husband, a mother because of our attachment to children, etc. These fleeting identities tell us little about our self. When the naked truth regarding these attachments is revealed, the possibility of finding our authentic self is at hand, and the possibility of truly loving is within reach.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 17