Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 
(Read 80250 times)
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #210 - 18.06.2003 at 08:40:29
 
titud wrote on 17.06.2003 at 15:50:25:
To je tud ene vrste zaščita proti trpljenju, čeprov vačasih izpade precej apatično...

a pa je uspesna tok kot bi si ti zelu ta "zascita" proti trpljenju? (ocitno ne, razen ce samo "zgleda" apaticno pa v resnic in v vsebini ni. to po moje ves sam ti in tvoja iskrenost).

drgac pa samo odstranjevat trpljenje se ni dost. tko kot pozdravt bolezen se ni dost (je le vmesn korak), treba je pol znat tud zdravo zivet, da se bolezen (trpljenje) ne pojavlja znova in znova. treba je odstrant korenino drevesa bolezni, ne sam dol trgat listke, in se za trenutke olajsat, ker slej k prej bojo novi zrastl.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #211 - 18.06.2003 at 10:48:28
 
Vse, kar je spredaj je nesmrtni Brahman. Brahman je zadaj in tudi na desni in levi. Je tudi zgoraj in spodaj. Ta svet ni nič drugega kot Brahman, ki je najvišji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: enost...
Reply #212 - 18.06.2003 at 10:59:23
 
Quote:
drgac pa samo odstranjevat trpljenje se ni dost. tko kot pozdravt bolezen se ni dost (je le vmesn korak), treba je pol znat tud zdravo zivet, da se bolezen (trpljenje) ne pojavlja znova in znova. treba je odstrant korenino drevesa bolezni, ne sam dol trgat listke, in se za trenutke olajsat, ker slej k prej bojo novi zrastl.


Kva pa če je tovrstna  bolezen naravno stanje človeka oz. da je človekova naloga edino ta, da se nauči z njo živet? Kaj pa je človk dejansko zmota narave, en poneserčen al pa vsaj nepopoln božji eksperiment? Tle ena doza apatije pol čist samozaščitno deluje in je sprijaznjenost s tem, da je samo človk,  edin način, da se človek nardi bogu enakega al pa vsaj podobnega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #213 - 18.06.2003 at 11:26:34
 
titud wrote on 18.06.2003 at 10:59:23:
Kva pa če je tovrstna  bolezen naravno stanje človeka oz. da je človekova naloga edino ta, da se nauči z njo živet? Kaj pa je človk dejansko zmota narave, en poneserčen al pa vsaj nepopoln božji eksperiment?

kaj pa ce, kaj pa ce... ocitno spekuliranje, ki nam ne prinese lih nevemkaksnega miru, gotovosti, kaj sele zadovoljstva, a ne?

drgac pa, ce bi bil clovek nepopolni eksperiment Boga je isto kot ce bi reku da je Bog nepopoln, oz. da ne ve kaj dela. Tko govorijo seveda le tisti ki vejo o Bogu prav malo, ali pa ateisti * (ki nocejo nic vedt o njem), med katere se ponavad sam uvrscas tud ti, ti_tud.

* ateisti nocemo vedt ali izvedt nic o Bogu iz ljubosumja, ker to logicno pomeni, da obstaja nekdo vecno visji kot jaz, in se na vsak nacin trudim dosezt in dokazat "ekskluzivno enakost, enost vseh", sam sm tok neinteligenten, da si s tem prikrajsam ljubezen in s tem zadovoljstvo. ostane mi le ponos. toda kaksno uporabnost (glede zadovoljstva) ima? naj se vsak sam preprica o tem iz svojih lastnih (prejsnih, trenutnih, ali bodocih) izkusenj.

Quote:
Tle ena doza apatije pol čist samozaščitno deluje in je sprijaznjenost s tem, da je samo človk,  edin način, da se človek nardi bogu enakega al pa vsaj podobnega?

spet poskusamo prikazat, dokazat, dosezt tist kar nam nikol ne bo uspelo? in v koncni fazi nam tud ne bi prineslo nc dobrega, ker...

...smisel obstoja je zadovoljstvo, drgac je brez veze sploh obstajat, ce mene vprasas. in, ali res lahko z gotovostjo trdimo, da je Bog cloveka naredu da bi ta ostajal vecno apaticen (nezadovoljen), al je mozno to, da ne izkoristimo moznosti zadovoljstva ki nam ga prav on stalno ponuja, vendar ne vsiljuje? (po moje zihr ne to drugo, ker pol bi to pomenil da jaz nisem prevec inteligenten)

...ker ce je "trajno zadovoljstvo ali ljubezen" le iluzija (slepo upanje vernikov), pol je najboljs da se kr ubijemo, in bomo najhitrejs resil vse probleme/trpljenje obstoja.

clovk nikol ne more postat Bog (ali njemu enak). ze sama ideja o "postajanju" Bog je nesmiselna, ce ne celo smesna. Bog je skos Bog. ne da je to nekoc bil, pa je vmes pozabu (halo?) in enkrat v prihodnosti spet to bo, ko se bo tega zavel, heh.

Bog je izvor vsega (tud cloveka), clovk je le delcek ene izmed njegovih potenc in kot tak namenjen njegovemu sluzenju. Bog in clovek sta hkrati eno in razlicno, tko kot nikol ne mormo razdruzit ognja (substanca) od njegovih potenc svetlobe in toplote, pa vendar niso isto. ko "dva" (individuma) postaneta "eno" (v interesu) se temu rece ljubezen, ta pa je tista ki prinasa zadovoljstvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #214 - 18.06.2003 at 12:17:43
 
Ta Najvišja Luč, ki se je projicirala kot celotno vesolje, kakor namočeno seme, ki vzklije - ta Najvišja Luč sem jaz. Jaz sem ta najvišja luč Brahmana, ki sije kot najnotranjejše bistvo vsega, kar obstaja. V resnici sem ta neskončni Brahman tudi ko se imam zaradi Nevednosti za individualni jaz. Zdaj, po nastopu spoznanja, sem res ta Brahman, ki je moja večna narava.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #215 - 18.06.2003 at 12:26:43
 
kreden, iz kje je ta zgornja informacija?

kako je lahko Brahman ki je "najvisji", hkrati tud zmeden in v nevednosti? neki mi ne stima cist, zato te sprasujem od kje ti ta zgornja informacija?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #216 - 18.06.2003 at 12:33:55
 
Tisto zgori je iz Mahanarajana Upanisade.


He who binds to himself a Joy,
does the winged life destroy,
he who kisses the Joy as it flies,
lives in Eternity sunrise.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #217 - 18.06.2003 at 12:42:00
 
kokr sem jaz seznanjen, je beseda Brahman uporabljena le v Vedski literaturi. in Vede res opisujejo da je Brahman najvisji, zmeraj nirguna, brez materialnih kvalitet oz. primesi in zmeraj nad iluzijo-mayo.

ti pa tam zgori pravis da je Brahman lahko prekrit z mayo (nevednostjo). kako je lahko Brahman ki je najvisji sploh kdaj prekrit z mayo-iluzijo mi povej. tega Vede nikol ne govorijo. ne vem kje si ti to najdu? si ti to tja zraven se mal svoje interpretacije dal, da bi opravicil eno svojo izmisljeno teorijo in jo zavil v blescec celofan in gor napisu da "vede tko pravijo"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #218 - 18.06.2003 at 12:54:36
 
Ja, nič jaz zraven ne dodajam, tako pravijo v Mahanarajana Upanisade.
Kaj pravijo pa tvoje, drugače, čudno. ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #219 - 18.06.2003 at 12:57:14
 
Ko tistemu, ki je dosegel spoznanje, vsa bitja postanejo dejanska Bit, kakšna zmedenost ali žalost ga lahko doleti - vidca Istovetnosti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #220 - 18.06.2003 at 12:59:24
 
On (Brahman ali Bit) si je zaželel: Naj me bo mnogo, naj se rodim. Začel je premišljevati. Ko je premislil, je ustvaril vse, kar obstaja. To je ustvarilo to in tudi vstopilo v to. In ko je vstopilo, je postalo vse z obliko in brez oblike, določljivo in nedoločljivo, vzdržujoče in nevzdržujoče, čuteče in nečuteče, resnično in neresnično. Resnica je postala vse, kar je. Temu (Brahmanu) pravijo Resnica.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #221 - 18.06.2003 at 13:03:09
 
Quote:
Ja, nič jaz zraven ne dodajam, tako pravijo v Mahanarajana Upanisade.

povej mi verz iz Ved, kjer pise da je Najvisji Brahman v nevednosti oz. mayi?

sicer pa ne glede na to iz katerih upanishad ti citiras (in si jih po svoje interpretiras ali celo kaj dodajas k originalnemu tekstu), je esenca vseh upanisad zbrana v bhagavad-giti, imenovani tudi gitopanishad. v giti pa nikjer ne pise da bi kdajkoli Brahman (Sri Krishna) prisel pod vpliv maye, oz. iluzije. prav nasprotno, on o sebi govori kot o gospodarju maye pod vplivom katere so druga individualna ziva bitja in ob tem trpijo nadloge ponavljajocega se rojstva in smrti. ce pa se predajo Njemu (gospodarju maye, iluzije) se je lahko zlahka odresijo in Mu sluzijo v vecnosti, v popolni blazenosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #222 - 18.06.2003 at 14:23:19
 
Čudno, ti, ki se ako predajaš Sri Krsni kateri bi te moral odslepiti vseh iluzij, padaš pa v vse večjo iluzorno stanje.
To me res čudi ?

Ali pač mu ne služiš tako vano, kot se zdi ?

Kje pa je kaj, pa bi ja moral vedeti ?

Hare Krishna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #223 - 18.06.2003 at 14:37:24
 
Quote:
Čudno, ti, ki se ako predajaš Sri Krsni kateri bi te moral odslepiti vseh iluzij, padaš pa v vse večjo iluzorno stanje.
To me res čudi ?

s cem pa podpiras to svojo trditev zgoraj? ponavad lahko le dober dohtar vid simptome bolezni na bolniku, da pravo diagnozo in na konc tud uspesno ozdrav.

si ti pol tak dohtar, ki se spozna na bolezen ki se ji rece maya, iluzija in prepoznas simptome in dolocis kdo boleha za njo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #224 - 18.06.2003 at 14:48:22
 
Nisem dohtar, sem že povedal, da sem nihče.
Samo pri tebi so že ti simptomi iluzije tako močni, da tudi nedohtar spozna to iluzijo kot bolezensko stanje.
Ja, Aryan, mogoče mi je pa sam Sri Krishna povedal, nkol se ne ve.
Aja, če te uspešno ozdravi, lahko te tud uspešno neozdravi, maya je prava lisica zvita, te suče okrog tamalga prsta, da ti še jasno ni, pol pa vidiš, da to le ni to, da je vse skupaj bila le iluzija.
In kaj tebi pravi Sri Krishna ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17