Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 17
(Read 80286 times)
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #195 - 13.06.2003 at 15:18:48
 
Tolk si nesrečen v tej svoji nesreči, da lepiš že od Gapeta nake tekste.
Predvsem pa, sploh se mi ne da brast v tej vročini.
Se raje bašem z zmiksano papriko, njam, je tale trenutek več vredna kot ti Aryan.
Nesreča.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #196 - 13.06.2003 at 15:18:49
 
gape wrote on 13.06.2003 at 15:05:00:
preveč brezvezen primer je tale z atom in mamo ... Resnica nima s tem nikakršne veze ... zame ...

Kateri je ta primer?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #197 - 13.06.2003 at 22:08:31
 
Volja ni svobodna, gre za fenomen, ki ga vežeta vzrok in posledica, obstaja pa nekaj, kar je svobodno in je izza volje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: enost...
Reply #198 - 13.06.2003 at 22:12:01
 
Quote:
It teaches that we are consciousness, and that all manifestations of matter come to life only through association with consciousness. While consciousness animates matter, the totality of matter also has the potential to take over the life of a unit of consciousness. Consciousness bewildered by matter cannot find itself.

dej mi tole posloven ... pls
to je egič se mi zdi ... drgač pa ... a študiraš vede in mi iščeš odgovore na vprašanja ki me zaimajo?


tale primer littlestar
Quote:
ne da se jo v celoti, sam to ne pomen da se je sploh ne da opisvat in da to ne bi mel nbene vrednosti, ker kako bi lahko drgac sploh kej zvedu o Resnici brez da poslusas o njej in to od Nje same.

od koga si ti zvedu da si sin svoje mame in oceta kokr ravno od njiju. in si jima mogu zaupat, ker druge metode ni, da bi ti zvedu "cigav" sin si, kokr da "slisis" to od nekoga (al od staresev al pa od drugih). sam do tega znanja ne mors pridt. na podobn nacin mi o nasmu izvoru ne mormo zvedt drgac kokr od njega. razmisl mal o tem.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #199 - 14.06.2003 at 17:10:35
 
gape wrote on 13.06.2003 at 22:12:01:
dej mi tole posloven ... pls

da Vedanta uci, da smo pravi-mi delcek zavesti, ki animira, spravi v gibanje materijo v raznoraznih oblikah (teles). nekateri mislimo da smo ta telesa, smo pa v bistvu zavest (neodvisna od telesa) v resnic. ampak ker se tok notr ufuramo se nam zdi da smo mi ta telo (v kakrsnikol obliki ze).

ampak tko kokr mi przgemo televizijo (brez nas se sama ne more) nas lahko ta TV kasnej tok prevzame, da pademo pod njen vpliv. tko kot droga, ko jo enkrat zacnes jemat postanes zasvojen in sam iz nje (brez pomoci zdravega) ne mors vec, pa kokrkol se ze trudis, ceprav je kot zdrav ne potrebujes. pod vplivom droge pa se ti zdi, da brez nje ne mors prezivet.

drgac pa preber tist post cel se enkrat in pozorno da bos dojel v cemu je point, sej ni tolk dolg in zakompliciran.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #200 - 14.06.2003 at 20:34:48
 
...  ...          ...  ...  ...  ...  ...          ...  ...  ...  ...  ...  ...  ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: enost...
Reply #201 - 16.06.2003 at 12:19:29
 
Quote:
se prav je clovk kriv da je postal neki druzga kot clovk? kako lahko pol zaupamo se naprej takmu cloveku ki ga tkole poserje in kje nam je zagotovilo da ga ne bo se enkrat posral, kot ga je ze prej. neki za sprot zdravt ni se dost, treba je pol tud zivet tako da ne bo vec moznosti obolenja. (trajna preventiva)

torej, titud. kaksen je ta clovk ki bo vedno ostal clovk, ker ve da je clovk in ne neki druzga?


To so  vpršanja, ki  jih je včasih reševala religiozna teorija in praksa, dons pa na njeno mesto zavzemajo psihotrepvteske metode, tko  medicinske  kot filozofske spiritualne, najrajš pa kar vse  hkrat.

Mene najbolj moti to, da si po vseh zmotah pa morijah  ne priznamo, da človeka iz človeka ne more nardit nobena ideologija, ker ta ga nujno  positoveča z nekim ciljem ali predstavo o človeku kot bi moral bit, ki je že zarad tega, ker je tako jasen in privlačen, ziher napačen. Idelogija izkorišča hrepenenje čoveka po enosti, tako da mu vse posamične misli in dejanjna povežejo v  skupnem eno in to eno je pol uno eno kao edino  človeško, vredno truda in trpljenja. Tko preprosto to ni, enost je kaotična zadeva, nihče nima slike o njej, da bi jo lahko drugemu prodajal pa ga usmerjal po njenih kalupih živet.

Ker pa je človek že v zametku univerzaln, da se na rab poistovečat z  nobeno posameznostjo, tud  predstavo o svoji lastni človečnosti ne, ker ta zato rata glih tko posamična kot vsaka  druga.  Undecided

Človk je človk edino, ko je  eno sam s sabo ne da bi se tega sploh zavedu  Smiley  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #202 - 16.06.2003 at 12:41:36
 
titud wrote on 16.06.2003 at 12:19:29:
Ker pa je človek že v zametku univerzaln, da se na rab poistovečat z  nobeno posameznostjo, tud  predstavo o svoji lastni človečnosti ne, ker ta zato rata glih tko posamična kot vsaka  druga.  Undecided

kdo pa je pol on, ce ni to in ni tist, in ni uno, in ni, in ni, in ni...

Quote:
Človk je človk edino, ko je  eno sam s sabo ne da bi se tega sploh zavedu

se prav "nezavest" je tist kar naj bi po tvoje resil vse probleme? heh, tega se pa zal ne da dosezt, dragi titud. zavest je vecna. narobe je le to, kadar je umazana (s temi raznoraznimi predstavami in poistovecanji). kako to da je sploh postala umazana (z vsem trpljenjem ki spada zraven) in kako se te umazanije resit (kako jo odstrant s korenino vred) pa brez pomoci "cistega" ne more zvedt niti se spucat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: enost...
Reply #203 - 16.06.2003 at 13:24:47
 
Quote:
kdo pa je pol on, ce ni to in ni tist, in ni uno, in ni, in ni, in ni...


On je vse to na en točno svoj način.

'Čiste' zavesti o seb kot človeku ne moreš imet, ker se koj kontaminira s primerjavami, razmerji do tega ali onega,  idenifikacijami... Nism reku, da čista zavesti  ne obstaja. Zavest je dana vsem enako, tle ni razlik v kvaliteti in obliki. To da. da jo je človk  sposben ozavestit, še ne pomen, da se samo  prek nje ne more  na svojo čovečnost sklicevat. To je en eksluzivizem, ki človeka izrodi v eno ne(nad)človeško kreacijo, ki je v bistvu čist  enako vsem drugim (nižjim).  

Je pa nekaj na tem, da je človeško v nezavedanem. Tam noter so položeni vsi temelji enosti pa tud vsi neskončni načini in varianete, kako do nje na človeški način prit. Lahko se jih seveda tud  nafintira, ampak tud to je človeško   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #204 - 16.06.2003 at 13:56:44
 
titud wrote on 16.06.2003 at 13:24:47:
'Čiste' zavesti o seb kot človeku ne moreš imet, ker se koj kontaminira s primerjavami, razmerji do tega ali onega,  idenifikacijami...

seveda.

ker kvaliteta "zavesti" iz katere smo mi, je po naravi  "sluzenjska", odvisniska. tj. sama po seb neodvisno ne more obstajat.

kot sm ti ze velikrat povedu, vsa individualna ziva bitja (tud tista ki imajo trenutno clovesko telo) so delcek ene izmed potenc Boga, ki je gospodar vseh potenc (njihov izvor, in po logiki tud "zavetisce" vseh svojih potenc).

kvaliteta materiala iz katerga smo mi, se imenuje "mejna" (zarad svoje specificne narave) ker kot taka stalno potrebuje neko "zavetje". ce ne vzame zavetja notranje potence Boga (in ga sluzi v vecnosti), bo obvezno morala vzeti zavetje njegove zunanje potence (maye, iluzije) in se zacela poistovecat s tem ali onim (materialnim grobim ali subtilnim telesom, in z vsem trpljenjem ki spada zraven kot posledica tega).

ko/ce se tega zmotnega poistovecanja "odresi", postane njegova identiteta "sluga Boga", ki je vecna, cista (brez kakrsnihkoli materialnih primesi) in seveda blazena. ne zamenjevat te identitete s stanjem uma ki se ga da manipulirat z eksternimi sugestivnimi metodami. to je stanje zavesti duse (za razliko od stanja subtilnega telesa tj. mentalnega sistema  tko zavednega kot nezavednega, ki doloca in lahko vpliva le na aktivnosti ki jih izvaja grobo telo).

al sluzis enmu  al pa sluzis drugmu, rezultat je seveda pol razlicen. in tud nben mi ne more dokazat (ali sebi, ce premore kancek iskrenosti) da je dozivel vec kot le trenutek, ko ni sluzil nikomur.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: enost...
Reply #205 - 17.06.2003 at 08:12:13
 
Quote:
al sluzis enmu  al pa sluzis drugmu, rezultat je seveda pol razlicen. in tud nben mi ne more dokazat (ali sebi, ce premore kancek iskrenosti) da je dozivel vec kot le trenutek, ko ni sluzil nikomur.


Dobr si zadel, človeško je točn tisto mejno polje oz. stanje duše: nikdar izpolnjeno, a vendar s potencialno zavestjo enosti obojega. Hkratno služnje dvema gospodarjema, ki se ob nesprijaznostjo   obsojenosti na ta dualizem sprevrže  v shizoreno radvojenost, ki jo skušamo presečt z posvetitvijo materialnosti al pa spreminjanjem  svetega v posvetno. Smo samo služabniki potreb svoje duše in namesto da bi iz tega izhodišča pedenal potrebo induvidualne duše po enosti s pametno korespondenco med svetim in posvetnim, se zapletmo v opredletive sevetega z materilnimi kriteriji in posvetnega z božjimi. Um nam je dan, da bi to shizmo presegal, ne pa vzpostavljal in poglabljal, zato ni čudno, da ko se usodno zapletemo v nerešljiv dualizem, je  naša prva žrtev um, ki je hkrati edino odrešilno orodje duše.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #206 - 17.06.2003 at 09:02:24
 
titud wrote on 17.06.2003 at 08:12:13:
Dobr si zadel, človeško je točn tisto mejno polje oz. stanje duše: nikdar izpolnjeno, a vendar s potencialno zavestjo enosti obojega.

ja sam to stanje zavesti ki mu ti reces "clovesko" ni kej prevec "blazeno". je le neutralna statika, katere se hmal navelicamo.

mi trpimo zarad dualnosti, kjer je zraven vsazga uzitka pripeto se trpljenje. in pol se nekateri odlocijo da ne bojo vec uzival, ker pol tud trpel ne bojo. to je "nedualnost". v bistvu je to sam negacija dualnosti. ampak tud ta "nedualnost" nas (duse) v koncni fazi ne izpolne, ne zadovolji, ker dusa je po naravi aktivna. tud tvoje stanje zavesti ("cloveka") je v bistvu le odstranitev trpljenja (da prides v neutral), ampak pozitivnega zadovoljstva po katerem hrepeni dusa pa ni.

mi trpimo sam zarad napacnega delovanja, ne zarad delovanja samega. pravilno delovanje je tisto ki nas izpolne.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: enost...
Reply #207 - 17.06.2003 at 09:45:39
 
Quote:
ja sam to stanje zavesti ki mu ti reces "clovesko" ni kej prevec "blazeno". je le neutralna statika, katere se hmal navelicamo.


Jest bi reku temu rajš aktivna nevtralnost, dinamično vzpostavljanje harmonije, ki ma svoje trenutke blaženosti, ko je duša opedenana tko, kot je treba. Ampak finta je v dinamičnosti, v vedno vnovičnem isaknju pravih načinov  korespondence, ker se ob vsakem vzpostavitvi ravnovesja (blaženosti) zaradi medsebojnega sovplivanja  spremenile lastnosti obeh svetov. To je sicer mal psihlogistična razlaga odnosa med zavednim in nezavednim, ampak pisha je itak mesto, kjer se vse dogaja in je sama ustvrajena po vzorcu tega dogajanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #208 - 17.06.2003 at 10:07:44
 
titud wrote on 17.06.2003 at 09:45:39:
Jest bi reku temu rajš aktivna nevtralnost, dinamično vzpostavljanje harmonije, ki ma svoje trenutke blaženosti, ko je duša opedenana tko, kot je treba.

spet govoris le o trenutkih blazenosti in stalnem trudu za vspostavljanje take harmonije.

Quote:
Ampak finta je v dinamičnosti, v vedno vnovičnem isaknju pravih načinov  korespondence, ker se ob vsakem vzpostavitvi ravnovesja (blaženosti) zaradi medsebojnega sovplivanja  spremenile lastnosti obeh svetov.

no taka dinamika (ki jo ti predlagas) je zelo utrujajoca, in nic kaj blazena, sploh ker zvis v stalni negotovosti in stalnem iskanju.

Quote:
To je sicer mal psihlogistična razlaga odnosa med zavednim in nezavednim, ampak pisha je itak mesto, kjer se vse dogaja in je sama ustvrajena po vzorcu tega dogajanja.

titud, kdaj bos ti koncno enkrat dojel (po tokih nabranih izkusnjah), da se ne dogaja vse v psihi (z zavednim in nezavednim aspektom)?

ti loh treniras in raziskujes to psiho kokr ces, sam ta psiha ma vpliv le na to grobo materialno telo, ki pa je ze po naravi minljivo (polno trpljenja), ne glede na to kolk ga ti "sfriziras". sicer pa se mi pa zdi, da to tko al tko ze ves iz lastnih izkusenj konstantne negotovosti (tesnobe) in stalnega iskanja (utrujenosti).
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: enost...
Reply #209 - 17.06.2003 at 15:50:25
 
Quote:
ti loh treniras in raziskujes to psiho kokr ces, sam ta psiha ma vpliv le na to grobo materialno telo, ki pa je ze po naravi minljivo (polno trpljenja), ne glede na to kolk ga ti "sfriziras". sicer pa se mi pa zdi, da to tko al tko ze ves iz lastnih izkusenj konstantne negotovosti (tesnobe) in stalnega iskanja (utrujenosti).


Jest mam marsikatero izkušnjo, zato ne čutm posebne potrebe friziranja psihe tako, da bi na eno instant finto občutu enost in pol hlastov po tej enosti kot en odvisnik od nje. Zavedanje  enosti rajš skušam trajno ohranjat v zavesti kot slutnjo, kot merilo človeškega,  tud in predvsem,  ko delujem  skoz svoje materialno telo. To res ni velik, ampak pomaga proti shizmi, da se mi psiha ne razkroji v dualnostih in ščiti proti zaslepljenosti oz. zatekanju   k enosti skoz idelogije. To je tud ene vrste zaščita proti trpljenju, čeprov vačasih izpade precej apatično... Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 17