Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12
(Read 56384 times)
Miro
Ex Member




Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #90 - 30.05.2003 at 16:22:18
 
Quote:
mal se nas kar izogibaš miro ... vesno še kdaj vidm, tebe pa res poredko ...


Gape!

Verjetno se bova kmalu vidla na društvu. Izogibam, to pa ne...

Prav tako nič ne vem o tem, da bi se kje odjavil.

Glede pravil se kar strinjam s tabo, mislim pa, da nastane problem, ko nekdo sam hoče postati pravilo. Evo od tod moja alergija na Aleša.

Hvala za izraz spoštovanja, za tebe sem vsaj prepričan, da je bilo to res iskreno.



Quote:
Glede Mirota in Aleša pa da bi se enkrat dobila in razčistila....


Marjana... težka bo tale. Že ko vidim tisto 'A.', dobim diarejo (kot se dobro vidi in bere, ne?). Kaj šele, da bi ga gledal v živo.
Pusti mi čas vsaj do jeseni, da se vroče poletje ohladi...

btw, kaj so tista famozna Marjanina pravila in ali se to lahko kje prebere?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #91 - 30.05.2003 at 16:38:13
 
Miro, daj pridi!!! Da se spoznamo končno.

btw A., tko al tko po navadi tazadni pride in prvi gre. Wink Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #92 - 30.05.2003 at 16:38:28
 
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #93 - 30.05.2003 at 20:59:40
 
Shocked Ne vem, za kaj v tem nesporazumu med Mirotom in A.-jem pravzaprav gre. Prepričan pa sem glede na svoje izkušnje, da je gapeov moderatorski 'kolegij' v mnogočem zares gnil, usmerjen v negativno in zavestno naravnan proti drugače mislečim. Miro je izraziti negativec, tak je vsaj bil, mogoče se je pa poboljšal, ne vem. Vsaj včasih je zagovarjal najraje zadeve, ki jih človek z razsodnim duhom nebi mogel kar tako prebavljati. Tudi v tem je mogoče drugačen. TAko ne dvomim, da se je mogoče na koncu vendarle sposoben tudi s kom pogovoriti, če se je seveda navadil poslušati.

Sam vem samo to, da je celo gape, ki naj bi bil nekakšna kapa teh "posvečenih", pokladal klamfe, ko bi vendar moral reči kaj pametnega. Pa ne, da ni pameten, tega mu ne morem oporekati, gotovo pa ni znal biti pravičen do drugače mislečih. Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Povedal sem le svoje mnenje, ne da bi koga hotel prizadeti. Če je kdo prizadet, nisem tega hotel, in se zato opravičujem. Pač sem izrazil svojo misel glede zelo očitno edinih "posvečenih" na tem portalu. Sicer je pa vaš, pa naj bo tak, kot si ga vi želite. Privoščim vam ga.
Angry

Pozdrav!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #94 - 30.05.2003 at 21:18:02
 
samson res maš dobr podpis...kanček resnice... ta te je vn zmazau...

Celotna stvar kle gor je čist preprosta... nekateri manj delamo na projektih in A.ju  k se mu mudi v popolnost... je pač napisal svoje mnenje

mene se ni dotaknilo, ker je A.-jeva  pisarija vsaj iz moje strani kanček resnice...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #95 - 30.05.2003 at 22:36:49
 
O Samson, tebe pa vse godlje vedno prikličejo, da nimaš kakih vez z unim spodej? Wink
pa lepo, da se vedno na nas spomniš, ko si moraš nekje duška dat Grin Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #96 - 31.05.2003 at 01:11:25
 
samson, lepo te je spet prebrat

moderatorkega kolegija ni
če bi prebral vsaj moje poste v tem threadu, bi to že vedu

moje klamfe so moje klamfe in kogar motijo jih ne bere.
nikakor ne razumem nepravičnosti od drugače mislečih.

pravičnosti ne moreš pričakovat od mene.
pravičnost zagotavlja sistem.
in nepravičnost, ki jo očitaš sistemu (in posredno meni) je do danes ostala nespremenjena. kar se tiče sarnsonov jih sistem še vedno omogoča in jih tudi vedno bo.
in to nima nobene zveze s pravičnostjo.
vezo pa ima s solato o kateri sem danes že pisal.



fajn topik
kr trije, ki ste se po precejšnjem udejstvovanju odpovedali sodelovanju na forumu, ste se oglasili.
in sami spoštovanja vredni fantje.
jest še vedno nameravam da se vrnete med nas.

saj vseeno nismo tako extremno
*usmerjeni v negativno in zavestno naravnani proti drugače mislečim.*


zanimivo

je reč od mirotove težave z alešem, prešla (vsaj zame) do ponovnega opozarjanja na nekatere pomanjklivosti sistema in predvsem na mojo nesposobnost držati forum pod kontrolo, kot glavni admin, ki moderatorjem ne dovoli brisanja postov in tudi naproša vse lastnike postov da jih  ne brišejo. tudi moja politika, ki ni politika ampak je anarhija, neakterim še vedno ne paše.
nameravam da tisti ki verjamemo v ta način sodelovanja in predvsem kreativnega izražanja našega bistva, pokažemo tistim ki nas ne zmorejo sprejeti, da smo vredni sprejemanja in da sploh nismo tolk zlo težki (za sprejet).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #97 - 31.05.2003 at 08:11:20
 
bp ti pa res vidiš kolk jaz delam na ustavrjanju tega foruma?

kar se tiče pogovarjanja in ustvarjanja je velika razlika, veš?

glej tolk nedojemljiv si da sploh ne vem kaj ti naj odgovorim na tako ceneno vprašanje? sem ti 10 napisu in razložu stavri ne ampak ti še vedno neki hočeš?
ja sori stari sam jaz na to da podaš stavek(vprašanje) ki kao neki nakazuje in ki ima 10 možnih iterpretacij ne bom odgovoarjal, povej direkt!
a se greš ene politične prijeme al kaj? ma... a ti vedno direktno odgovorim in vprašam zakaj ti neki stalno o strani?
če ne boš pisal normalno ti sploh ne bom odgovoarjal, ne vem a misliš da kaj skrivam al kaj?

tolk te neki jaha ja u p... prid na kavo pa me sprašuj 2 ure, sam da boš pol na jasnem da me ne boš vsak chat in topic isto spraševal! ok, si vzamem zate par ur pa je pol mir, ti vse povem kar vem, sam da boš na jasnem, a je prav?

in še enkrat litl star, nikogar ni treba skinit, ampak hočem da mamo ustvarajci na projektih svoj prostor in samo za njih, zato so bedaki v osnovi!

je to normalno? ali ne? mamo lahko zasebnost? je prav da se nekje zgovarjamo od dela in tudi osebne stvari na netu ker nimamo možnosti, da bi se srečevali vsak dan drugače ko tako, ker smo iz vse Slovenije. JA?

to je naša pravica in dolžnost, če hočemo kaj ustvarit in tam not imajo pravico biti samo tisti, ki delajo. ad: se strinjaš da te, ki ne ustvarjajo tam nimajo kaj iskat?

sicer tudi če se ne, o tem sploh ne bom več debatiral, zame je stvar zaključena, jaz si dovolim met svoj prostor kjer bom samo z meni ljubimi ljudmi oz prostor ki bo namenjen samo za določeno stvar in tam ne bom dovolil da se mi kdorkoli ki ni za tja, tam nahaja, tak pač sem.
taki ste tudi vsi ostali samo svoje stanovanje si vzemite za zgled.

sem pa tudi tak, da res rad ustavrjam skupne prostore in projekte, ki so namenjeni vsem, za vse ljudi, ki povezujejo in združujejo ljudi, ki jim omogočajo osebni razvoj, kjer lahko delate vse, kar vam srce poželi... ja tudi tak sem.

to je vse.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #98 - 31.05.2003 at 10:57:20
 
No, pa so se začeli še zadrti rimokatoliki, kot je Samson, naslajati nad našo neenotnostjo.

Še en dokaz več, da je takšno javno pranje umazanih gat lahko koristno, pravzaprav dokaz, koliko smo boljši od onih, ki svoj gnoj pokrivajo pod bleščavo svojih obredov in navidezno enotnostjo. In se nenehno sprenevedajo in očitajo drugim natanko to, kar počno sami: "negativno in zavestno naravnanost proti drugače mislečim".

Zelo mi je žal, ampak celo skromni in precej neaktivni Miro je za drugače misleče naredil tisočkrat več, kot RKC v obeh tisočletjih svojega obstoja.

Mogoče pa le ni bilo tako trapasto opozarjati na Aleševe "rimokatoliške" namere?
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #99 - 31.05.2003 at 16:48:58
 
Samson wrote on 30.05.2003 at 20:59:40:
Povedal sem le svoje mnenje, ne da bi koga hotel prizadeti. Če je kdo prizadet, nisem tega hotel, in se zato opravičujem. Pač sem izrazil svojo misel glede zelo očitno edinih "posvečenih" na tem portalu. Sicer je pa vaš, pa naj bo tak, kot si ga vi želite. Privoščim vam ga.
Angry

Po vsem povedanem, Samson, mi tudi ti nič kaj ne zgledaš sposoben sprejemanja drugače mislečih. Nič kaj boljši ne zgledaš od tistih, katere obtožuješ. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #100 - 31.05.2003 at 21:30:27
 
Če ne drugega se ostali pustimo sprovocirat toliko,da se oglasimo(naša napaka!).
Toliko kreganja preko neke vljudnostne "topline" in "ljubezni",da mi je slabo.

Pa kaj se dogaja z Vami...?

Ne, ne odpisovat.Tako poredko pridem gor,da me pravzaprav ne zanima.Kregajte se naprej in zagotavljajte drug drugemu, da se imate radi in da se spoštujete.

Noro...


Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #101 - 31.05.2003 at 22:09:39
 
In potem pride gor Katarina in v par stavkih pove bistvo. Pa še kako prav ima.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #102 - 31.05.2003 at 22:20:08
 
Katarina wrote on 31.05.2003 at 21:30:27:
Če ne drugega se ostali pustimo sprovocirat toliko,da se oglasimo(naša napaka!).

S tem, da si se ravno ti pustila sprovocirat in si posledično napisala tale post. Če pa bi se ravnali vsi po tem pravilu, kot si ga omenila, potem pa nihče nikoli ne bi ničesar rekel, ker bi že vse vedeli in bi bili popolni. Govorimo zato, da se dopolnjujemo, izpopolnjujemo, popravljamo, itd.

Quote:
Toliko kreganja preko neke vljudnostne "topline" in "ljubezni",da mi je slabo.

Tudi meni, zato sam poskušam vedno bit čimbolj direkten in čim manj hipokritski. Iskren v vseh pogledih, v to vložim največ truda.

Quote:
Pa kaj se dogaja z Vami...?

Delamo na sebi... no, to vsaj lahko rečem zase. Kaj pa se dogaja s tabo? Smiley

Quote:
Ne, ne odpisovat.Tako poredko pridem gor,da me pravzaprav ne zanima.

Hja, če si že to napisala, si tudi nedvomno pričakovala odgovor. Zanikati to dejstvo bi bila laž.

Quote:
Kregajte se naprej in zagotavljajte drug drugemu, da se imate radi in da se spoštujete.

Glede tega se pa močno strinjam s tabo. Imaš močno prav, tudi meni gre na bruhanje vsako hlinjenje in hinavščina.

Quote:
Noro...

Svet je nor. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #103 - 31.05.2003 at 22:23:53
 
Quote:
Še en dokaz več, da je takšno javno pranje umazanih gat lahko koristno, pravzaprav dokaz, koliko smo boljši od onih, ki svoj gnoj pokrivajo pod bleščavo svojih obredov in navidezno enotnostjo. In se nenehno sprenevedajo in očitajo drugim natanko to, kar počno sami: "negativno in zavestno naravnanost proti drugače mislečim".


Grin pa vidim, da imaš Miro v sebi dober radar za sprenevedanje, nakladanje itd itd itd  Grin .... I like it...  8)
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: PREBERI HITRO, BO CENZURIRANO!!
Reply #104 - 01.06.2003 at 03:12:58
 
Aleš,

Včasih se splača malo zarenčat nazaj, še posebej če misliš, da imaš za sabo krdelo, ki te podpira. Seveda pa je vsaka taka stvar tveganje in izida nikoli ne poznaš zagotovo. Smiley

Ampak bom začel na začetku in poskušal biti kolikor toliko sistematičen, ker se mi o tem ne da naslednja dva meseca dopisovat. Govoril bom najprej o skupinskem delu, pa ustvarjanju, pa o odprtosti in nazadnje o tvojem odnosu do tvojih sodelavcev in soustvarjalcev.

O teamih in delovnih skupinah

Delovne skupine so dokaj pogosta reč. Uporabljajo se, ko je treba opraviti delo ali rešiti problem, ki je preobsežen, da bi ga lahko opravil posameznik. Organizacija delovnih skupin je zelo pogosto hierarhična, formalna, obstajajo seveda tudi precej anarhične skupine.

Vendar pa se je pri reševanju težkih, zapletenih problemov do sedaj navadno iskalo genij pravega posameznika, klasično organizirane delovne skupine pa se pri tovrstnih problemih niso najbolje izkazale, sa je sistem odnosov, ki se je razvil v takšnih skupinah dušil ustvarjalnost in preprečeval da bi se zaradi partikularnih interesov uveljavljale najboljše ideje in potrebne spremembe.

Zato poskušajo za reševanje težjih in bolj zapletenih problemov uvajati teame. Team je navadno skupina navadno strokovnjakov z različnih področij, za katere velja:
  • da imajo skupni cilj in skupno odgovornost za dosego cilja
  • do so pri dosegi tega cilja odvisni drug od drugega, torej da drug brez drugega skupnega cilja ne morejo doseči.
  • da med njimi ni bistvenih razlik v moči, ki bi lahko postala ovira pri selekcije in uveljavljanju najboljših rešitev
  • da se med njimi vzpostavi dobra komunikacija
  • ...

Če gornji pogoji niso izpolnjeni, ne moremo govoriti o uspešnem teamu.

Vloge v teamu so fleksibilne in fluidne, lahko se spreminjajo, nekdo ki je team vodil na začetku, ni nujno, da ga bo vodil ves čas.

Za delo v teamih niso primerni posamezniki, katerih osebnostni problemi bi lahko ovirali dosego ciljev. Poleg tega niso primerni posamezniki, ki se ne morejo vključiti v sistem komuniciranja, ki je potreben za delovanje teama.

Še posebej pa so za uspeh teama disruptivni tisti, ki svoj osebni prestiž postavijo nad dosego cilja, zaradi katerega je bila skupina vzpostavljena. Ti ljudje lahko zaradi svoje malenkostne prednosti, ki jo pridobijo v nekem trenutku, ogrozijo uspeh celega projekta.

Na srečo se da posameznikov odnos do skupine ugotoviti iz pogovora, če se pazi na določene poudarke.

Ustvarjanje

Ustvarjanje je usresničevanje svojih idej. Uresničevanju tujih idej pa navadno rečemo kar delo.

Ustvarjanje v skupini je mogoče, če je skupina postala team in kjer se včasih skozi skupinsko dinamiko spremeni tudi cilj, zaradi katerega skupina obstaja.


Odprtost

Odprtost v družbi navadno pomeni, da vloge, ki jih igrajo posamezniki niso vnaprej določene, da se lahko vsakdo postavi v vlogo za katero je najbolj primeren (in zadosti sposoben), brez da bi pri tem trčil ob nepremostljive ovire.

Team je odprto okolje za svoje člane, že po svoji definiciji

Odprti sistemi in odprta koda

Oba pojama sta povezana z licenčnimi pogoji, torej s tem, koliko je treba plačati, da bi lahko pridobil določeno znanje.

Odprti sistemi pomenijo, da ni potrebno naprimer IBM plačevati samo za to, da lahko razviješ in prodajaš programsko opremo, ki bo tekla na njihovih računalnikih.

Odprta koda pa pomeni, da ni treba plačevati nikomur, če uporabiš za postavitev svojega sistema, določene reči, ki so jih pred teboj razvili drugi.

V obeh primerih pa je potreben predpogoj za odprtost zapis znanja v obliki, ki omogoča prenos, brez posredovanja originalnega ustvarjalca.

(se nadaljuje)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12