Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 13007 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #15 - 21.05.2003 at 14:39:37
 
Hehe, point ilustracije (prispodobe) upam, da sem kar dobro dojel.
Prav mogoče, da izgleda, kot da se je komu na rep stopilo (samo jaz se tako ne počutim, kot da bi mi kdo na rep stopil  8) )

Zanimivo, da se kljub kratkosti in nesmiselnosti zadovoljstev, ki izhajajo iz zadovojevanja ega,  ljudje teh nikakor nočejo odreči.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #16 - 21.05.2003 at 14:43:18
 
Bardo_Thodol wrote on 21.05.2003 at 14:39:37:
Zanimivo, da se kljub kratkosti in nesmiselnosti zadovoljstev, ki izhajajo iz zadovojevanja ega,  ljudje teh nikakor nočejo odreči.

men je tud to zanimiv, sploh pr seb. najbrz sm zasvojen s tem. k si enkrat zasvojen, se sam ne mors vec vn resit. obvezno rabs pomoc nekoga ki je zdrav. hvala, ker me opominjas naj to iscem in za vecno sprejmem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #17 - 21.05.2003 at 14:57:08
 
Zasvojenosti se lahko rešimo tudi sami, s spoznanjem.

Prav dobro se spomnim sladkih občutkov naslade, ko za šahovnico zmelješ nasprotnike. Isti občutek sem imel priliko videti tudi v očeh drugih igralcev. Ker pa se mi je začelo počasi vse to dozdevati brez smisla in kot nekak zaprt krog brez izhoda, sem enostavno nehal igrati.

Seveda nimam namena pridigati ali vsiljevati podobnih odločitev tudi drugim. Občasno še vedno rad pogledam kak tak spopad , vendar se vanj ne vmešavam in tudi analiziram ga na drugačen način.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #18 - 21.05.2003 at 15:04:17
 
Bardo_Thodol wrote on 21.05.2003 at 14:57:08:
Zasvojenosti se lahko rešimo tudi sami, s spoznanjem.

k si enkrat zasvojen, se sam ne mors vec resit vn. take so prakticne izkusnje vseh zasvojencev v kakrsnikoli obliki je ta ze bila. spoznanje da si lahko tud ti zdrav, ti lahko vlijejo le tisti ki so zdravi, nben bolan ti tega ne more dat.

nase zavedanje moznosti "zdravega stanja" se tok umakne v ozadje zarad vpliva zasvojenosti da si z njim ne mormo kej dost pomagat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #19 - 21.05.2003 at 15:04:55
 
bardo...potemtakem se tud z drugimi športi ne ukvarjaš ?




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #20 - 21.05.2003 at 15:16:51
 
mind wrote on 21.05.2003 at 15:04:55:
bardo...potemtakem se tud z drugimi športi ne ukvarjaš ?

Šprtno udejstvovanje je lahko tudi rekreativno in kot tako tudi bolj zdravo. Kar za šahiranje v kakšnem zakajenem prostoru ne bi mogel trditi.

Naprimer kolesarjenje ali plavanje znata biti prav osvežujoča  rekreacija.
Seveda pa takrat tekmujem le sam s sabo in me prav malo briga, če me kdo prehiti ali če jaz koga prehitim.

To kar se danes dogaja v športih je vsaj zame, bolj odbijajoče kot privlačno, saj  se vse vrti le še okoli denarja, tudi za ceno zdravja tekmovalcev (doping).


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #21 - 21.05.2003 at 15:17:05
 
Bardo_Thodol wrote on 21.05.2003 at 14:57:08:
Zasvojenosti se lahko rešimo tudi sami, s spoznanjem.

Prav dobro se spomnim sladkih občutkov naslade, ko za šahovnico zmelješ nasprotnike. Isti občutek sem imel priliko videti tudi v očeh drugih igralcev. Ker pa se mi je začelo počasi vse to dozdevati brez smisla in kot nekak zaprt krog brez izhoda, sem enostavno nehal igrati.

Seveda nimam namena pridigati ali vsiljevati podobnih odločitev tudi drugim. Občasno še vedno rad pogledam kak tak spopad , vendar se vanj ne vmešavam in tudi analiziram ga na drugačen način.



Hudo. Igra je igra. In občutki naslade so občutki naslade. Kako pa boš jih sprejel, če ne podoživel in tako transformiral. Z zanikanjem zihr ne. Vsaj zdi se mi tako. Igra šaha je lahko en lep dalj časa trajajoč trenutek - manifestacija, če se vanjo poglobiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #22 - 21.05.2003 at 15:20:57
 
Quote:
Hudo. Igra je igra. In občutki naslade so občutki naslade. Kako pa boš jih sprejel, če ne podoživel in tako transformiral. Z zanikanjem zihr ne. Vsaj zdi se mi tako. Igra šaha je lahko en lep dalj časa trajajoč trenutek - manifestacija, če se vanjo poglobiš.

Saj jih nisem zanikal, le transformiral   8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #23 - 21.05.2003 at 15:22:23
 
Bardo_Thodol wrote on 21.05.2003 at 15:20:57:
Saj jih nisem zanikal, le transformiral   8)


No, potem se zavedaš, da je tekmovalnost (in izničiti nasprotnika) bila le tvoja ?  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #24 - 21.05.2003 at 15:32:46
 
Quote:
Šprtno udejstvovanje je lahko tudi rekreativno in kot tako tudi bolj zdravo. Kar za šahiranje v kakšnem zakajenem prostoru ne bi mogel trditi.


meni se zdi tudi rekreacija možganov in ne samo ritke dobra zadeva

šah se lahko igra samo v zakajenih prostorih?...to so neke sterotipne predstave, ki zame ne veljajo in so samo neki lažni argumenti o katerih je skoda izgubljati besede




bye
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #25 - 21.05.2003 at 15:46:49
 
mind wrote on 21.05.2003 at 15:32:46:
meni se zdi tudi rekreacija možganov in ne samo ritke dobra zadeva

Možgančke lahko rekreiraš na nešteto različnih načinov, ki so lahko boljši in produktivnejši od šaha.

Če bi me pa že kdo vprašal za nasvet glede tekmovalnega načina rekreacije možganov, bi mu že raje priporočil GO, ki je po moje bolj meditativna in umirjena igra ter z več globine od šaha.

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #26 - 21.05.2003 at 15:48:26
 
Bardo_Thodol wrote on 21.05.2003 at 15:46:49:
Če bi me pa že kdo vprašal za nasvet glede tekmovalnega načina rekreacije možganov, bi mu že raje priporočil GO, ki je po moje bolj meditativna in umirjena igra ter z več globine od šaha.



Grin Al pa RUN..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #27 - 21.05.2003 at 15:49:55
 
Quote:
Grin Al pa RUN..


Kaj pa je to? Tek??
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #28 - 21.05.2003 at 15:51:29
 
Bardo_Thodol wrote on 21.05.2003 at 15:49:55:
Kaj pa je to? Tek??


Aja  Embarrassed GO
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Umetnost gibanja-šah
Reply #29 - 21.05.2003 at 15:56:37
 
Quote:
Aja  Embarrassed GO


Weiqi po kitajsko.
Pet tisoč let stara igra.

Za razliko od šaha, je GO še vedno nezlomljiv oreh za računalničarje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3