Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 18066 times)
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
BOKS
12.05.2003 at 08:25:17
 
kolk kej poznate 2700 let star olimpijski sport?
lp
brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: BOKS
Reply #1 - 12.05.2003 at 10:00:11
 
Brus,


Kolikor jaz vem, so si pred 2700 leti povili roke z usnjenimi trakovi, ki so jih predhodo še dodatno okrepili s kovinskimi ploščicami.

Rokavice pa so uvdeli angleški plemiči, ki so se bali za svoje aristokratske nosove.

Zato po moje boks izpred 2700 let z današnjim, razen udarcev z roko nima kaj dosti skupnega.


lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: BOKS
Reply #2 - 12.05.2003 at 12:28:51
 
od kje ljudem prhaja zelja po fajtu?

a je to zarad tega k na splosno niso zadovoljni, in morjo enga pretepst iz jeze, al prihaja iz straha, da bo nas nekdo in se mormo naucit samoobrambe? a je se kaksna tretja moznost? ce bi ljudje zivel v miru po moje ne bi blo potrebe po fajtanju. se prav vec k je fajtanja, vec je nemira. ampak kdo ali kaj povzroca ta nemir? po moje bi blo boljs ce bi se bl s tem ukvarjal, kako odstrant problem nemira v korenini, ne le, katera borilna vescina je boljsa ali slabsa ali bl zanimiva ali lepsa ali bolj ucinkovita in oh in sploh. treba je "presezt" fajtanje, ne pa ga se bl podpihovat. sam, a se da presezt fajtanje tud s fajtom? ja in ne. odvisno od "zavesti" fajterja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: BOKS
Reply #3 - 12.05.2003 at 16:25:54
 
ten-nej u glavnem imaš prav .....da tudi kovinski delci so bili vmes ......ceprav ponavadi ne ......v glavnem je bilo steklo......vendar v izjemno redkih primerih......včasih tudi svinec.......kot jekleni bokser.........vendar ce dobro pobandaziras -povijes roko s trakovi je situacija zelo podobna rokavici .....in situacija je tudi bila taka. Štos pa je v tem da ne zaradi tega ker bi samo ščitil nasprotnika temveč obvaroval svoje metakarpalne koščice ki se zelo rade zlomijo kar sem kar nekajkrat videl pri miroljubnih aziatskih borilnih veščinah .....kjer so ljudje kot invalidi zapuščali športna prizorišča ali seminarje rekoč......tudi še taki duhovnosti se lahko poškoduje......tega v boksu praktično ni. Varnost prva.
Gre za izjemno dodelano gibanje , prodiranje in umikanje ......na zadnje mesto pa šele priletijo udarci......udarci so bili na prvih olimpijskih igrah tako nepomembnen del ......da je prvi boksar zmagal bitke samo z izmikanjem .....brez enega samega udarca.....popolnoma defenzivna borba.....kar odlikuje boks pred vsemi ostalimi borilnimi veščinami.......predvsem umetnost izmikanja in ne tolčenja.......

TO DA LJUDJE SMATRAJO BOKS .....KOT UDARJALNO VEŠČINO BREZ LOGIKE IN POLNO SUROVOSTI SO KRIVI PODEBILJENI FILMI V STILU SILVOTA STALONEJA IN PA PODOBNIH BOLGAROV, KI SE LOTEVAJO STVARI KI JIH NE RAZUMEJO......TER ŠOUBIZNISA KI JE NAREDIL IZ BOKSA DO NEKE MERE .....ZA NEPOZNAVALCE ......CIRKUS V KATEREM SE ZA ISTE NEPOZNAVALCE KAŽE KRI............VENDAR ŠOLA BOKSA JE NEKAJ POPOLNOMA DRUGEGA. GOVORIM O ČRNEM BOKSU - AMERIŠKEM - POLNEM GIBANJA, PLESA IZMIKANJA IN MEHKOBE- KLASIČNEM STAREM BOKSU.

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: BOKS
Reply #4 - 13.05.2003 at 07:27:32
 
Lepo si tole povedal Brus,

boks je plemenita veščina obrambe.


(tako kot še marsikatera druga veščina pa je tudi boks skozi nekatere svoje protagoniste, ki so to pozabili, še več pa najbrž skozi izključno tržni odnos, ki v teh časih določa skoraj vse ostalo)



lp


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: BOKS
Reply #5 - 13.05.2003 at 08:47:01
 
V tem topicu bi hotel govoriti o posebnostih boksa.....zakaj sploh boksati....zakaj ne karate udarci......zakaj je boks tako priljubljen.......kaj ga dela uporabnega ..... ali je to napreden sistem borjenja.......in vsa vprašanja.....če seveda bodo prišla....

lep dan

lp
brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: BOKS
Reply #6 - 13.05.2003 at 08:50:47
 
Brus,


Zakaj torej, kje so prednosti boksarskih udarcev (zakaj ne karate ali kung-fu ali taekwando), pred ostalimi načini?

Kje so prednosti v praksi in kje v športni borbi?



lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: BOKS
Reply #7 - 13.05.2003 at 17:22:43
 
Eto .me veseli.he,he.da me s takim navdusenjem ceprav rahlo zajebantskim vzpodbujajo znatizeljni dopisovalci
Udarci kot sem rekel so pomembni a ne v prvi vrsti. Udarja se z udarno površino pesti, kar bi na cesti pomenilo samo eno. Ce bi udarjal profesionalec - boksar popolnega zacetnika .bi pomenil tak udarec tako tezko poskodbo da bi po vsej verjetnosti udarec pomenil smrt. Hitrost udarca in moč, ki se pri tem razvije je v primer5javi z zacetnikom prav zastrasujoca. Ce pomislimo da pokajo arkade in koza pri udarcih z oblazinjenimi - dodatki udarjanja ....rokavicami.potem lahko sklepamo kaj naredi kamen- .oz.kost ki udari v mehko tkivo ali v kost ......obrazne kosti. Udarjanje je enako nevarno za samega udarjalca.  Pomembno pri boksu pa je premikanje ....gibanje ter izmikanje......ki v aziatskih vescinah sploh ni tako razvito in dodelano kot v boksu. Bistven poudarek pa je na opazovanju in fluidnem premikanju ter povezavi vsega povedanega. Zelo dober boksar je v skoraj vecini primerov tudi zelo naravno inteligentno bitje , ki se odlikuje tudi z visokim emocionalnim kvocientom. Iznajdljivost in prilagajanje ter disciplina so tu temeljne stvari ki botrujejo uspehu.
Udarcev je kar nekaj ceprav vecina pravi da so 3 osnovni in 4 dodatni.vendar .osnova lahka , nadgradnja zelo tezka....kakor angleski jezik......osnova je robustna ...butasta ...visoka anglescina skoraj nedosegljiva.
Zakaj prednost pred aziatskimi udarci.....hmmm.....prvi dokaz bi bila moc in hitrost udarjanja na vreci boksarski....po moji oceni jo boksar premakne najbolj......2. zato ker je praksa pokazala v fajtih med boksi in karateji da gre res za najbolj dodelan borilni sport z rokami. In pa zato ker so zelo dobri boksarji dosti bolj natrenirani in tehnicno podkovani sportniki kot pa zelo dobri karateisti ali taekwondoisti....tu je nekaj razlogov, ki s tako imenovano mistiko nimajo nic skupnega pac pa z realnimi osnovami in svetom v katerem bivamo.
lp
brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: BOKS
Reply #8 - 14.05.2003 at 11:32:25
 
Brus:

Tvoj argument gre nekako takole:
Zakaj prednost pred azijatskimi udarci . . .
ker:
1. boksar najbolj premakne vrečo
2. praksa v fajtih pokaže . . .

Ko govoriš o praksi v fajtih bi lahko povedal, v kakšnih fajtih.

Poleg tega pa si vse stavil na boksarja - v bistvu je boksar tisti, ki premika vrečo in v bistvu je boksar tisti, ki zmaga v fajtu, ne pa udarec.

Poleg tega, da tvoje govorjenje o premikanju, gibanju in izmikanju, ki naj bi v boksu bilo bolj razvito po moje ne zdrži. Izgleda, kakor da se gibljejo samo boksarji.

Ko sem te spraševal o prednostih udarcev me je zanimala bolj tehnična plat, če obstajajo kakšne tehnične prednosti, ti pa nato govoriš o tem kako boksar premakne vrečo.


lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Marko100
Guest




Re: BOKS
Reply #9 - 14.05.2003 at 20:47:04
 
Če smo ze pri boksu, me zanima kaksen dober klub v LJ (ne da mi po 1 mesecu zlomijo nos, kot so bili delezni znanci pred parimi leti)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: BOKS
Reply #10 - 15.05.2003 at 20:14:48
 
MARKO  dve poti imas. Ena je amaterski boks-ruska trda zaprta bunker tehnika in pa na drugi strani klasicni boks ki ga poucuje eden se redkih profesionalnih trenerjev v Evropi g. Gale, tehnika pa se nekako imenuje ameriska. Pa pozabimo blokovsko delitev in filme v stilu rusi osvajajo ameriko itd......gre le za to katera tehnika je bolj dodelana bolj izplesana. Predlagam ti obisk na Taboru , kjer omenjeni 71 letni gospod deluje ob koncih dleavnega tedna.

Aha se za ten-neja:
Koliko pa se ti ten-nej spoznas na udrace.hotel bi te videti s konkretnim vprasanjem....vem zelo dosti stvari....zato pikni v specifiko in z njo ti bom postregel...ne morem pa odgovarjati s celimi knjigami....ker ne vem koliko si sam podkovan v udarjanju...........isti problem pa je gibanje....koliko res ves o gibanju...izzovi me....pravkar sem ti ponudil priliko

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: BOKS
Reply #11 - 15.05.2003 at 20:40:27
 
Brus,

O udarcih vem nekaj malega teorije, iz prakse pa vem, da so dragi Wink

Vsekakor pa ne bi šel v ring z nikomer, ki si je nataknil rokavice več kot 300 krat.

Od začetka sem bi pristaš taktike, "ein schuss ein Rus", ok, znam narediti pest pa usekat direkt, pa kakšen "šamar" za lepo slišat, pa tehnika roka-meč (aikidovski defenzivni triki), (aja pa, ko smo bili majhni smo razbijali cegle pa šipe pa tako - kdo več zmore).

Mislil sem, da boš pojasnil kašne zanimive tehničarske detajle, za maksimalen učinek in kako se recimo sama tehnika tega "sekanja" pri boksu razlikuje od ostalih tehnik. Skratka, Brus:

Kje razen v izredni natreniranosti, kondiciji in moči boksarjev, vidiš še prednosti tehnike udarjanja pri boksu (udarjanja)?



(o gibanju kasneje 8)

lp

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: BOKS
Reply #12 - 15.05.2003 at 23:23:05
 
sploh te ne razumem .....na eni strani pravis da ne bi sel z enim luzerjem ki je 300 krat nataknil rokavice u ring .in en šus je en rus......pa da se ti sploh ne bliska kaj je arzenal boksa in zdej bi ti tkole......ja sam zavrsio malu skolu pa bih veoma rado da cujem neku diferencialnu jednacinu.......ne tko se tega stosa nikjer niso sli......poglej.....ce ze vprasujemo smo vljudni se pozanimamo kako sprasujemo in kaj......a nisi ti džepeniz lover......oni to zlo upoštevajo take kodekse ...vsej kar sem jest z njimi imeu opravka.......

aja primerjava boksarjev z drugimi češ da razen kondicije in unih kaj jest vem kaj....kaj je bistvenga.....
LEPO TE PROSIM TEN-NEJ......a te smem za leta vprašat?
kolkrat se lahko pol na olimpijskih igrah uprasas zakaj pa ta crnc sploh tolk hitr teče....pa sej to je čisdst izi ...sam une neki kondicije zbereš ...si mau jezen ...natakneš šprinterece pa potegneš milione........pa dobr ten-nej...pa nared kej tacga če je use tolk izi.....kolkr vidm na lestvicah...ni nobenga ten-nej do zdej gor.......

ko boš starejši se boš naučil da so vse najtežje stvari najenostavnejše na prvi pogled. Tko da ......ne bi te rad odvrnu od tega pogovora in deloval preveč avtoritativno ampak en nivo pogovora pa vseeno mora obstajat.......in to je vzajemno spoštivanje....vse pa samo skoz argumente .....brez sanjarjenja.......nikol ne odvrz vseh vreč s peskom z balona .....vetrovi v višinah so divji. Padec na zemljo od tam pa preveč boleč.

lp
brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: BOKS
Reply #13 - 16.05.2003 at 00:54:35
 
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: BOKS
Reply #14 - 16.05.2003 at 10:16:54
 
se opravičujem

master Li

in posipam s pepelem, če sem vas užalil


Lahko si ogledate moj profil, tam vse piše.


Ne vem, če imate boksarji za luzerja nekoga, ki trenira že skoraj eno leto (skoraj vsak dan), ampak priznam, da se v ringu z njim ne bi meril (vsaj ne v boksu).

Kaj je arzenal boksa bi mi pa vi lahko povedali (sam mislim, da je to roka).

Tako kot mislim, da veščine, ki so borbeni arzenal razširile še na ostala orožja, v prednosti (obžalovanja je vreden tisti, ki umre z neizdrtim mečem). In tako kot mislim, da je od vseh orožij najnevarnejši um (rekel bi glava, pa bi lahko spet koga užalil, saj je pri nekaterih športih glava predvsem šibka točka).

Še vedno pa mi niste odgovorili na moje vprašanje (toliko o argumentih).


še enkrat se opravičujem  za nespoštljiv odnos do plemenite veščine obrambe in do teme



lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4