Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11
(Read 41030 times)
aryan
Ex Member




Re: Verniki.
Reply #45 - 19.05.2003 at 12:34:00
 
Bardo_Thodol wrote on 19.05.2003 at 12:29:06:
Iz izkušenj in nabranega znanja mnogih generacij iskalcev.

lih prej si govoru da so predniki neupraviceno postavljeni za "modre" zdej pa jih sam sprejemas. kako to?
Quote:
Samo na filing se pa tako ni dobro zanašati.

mogoce. ampak edino filing nam da, oz. je zadovoljstvo. ti tega ne potrebujes?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Verniki.
Reply #46 - 19.05.2003 at 12:52:07
 
mind wrote on 19.05.2003 at 12:06:07:
bardo:

"pozabil" si takrat, ko  je tvojo dušo "prekrilo" materialno telo


Bravko...

Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Verniki.
Reply #47 - 19.05.2003 at 12:53:39
 
Quote:
Tule govorimo o ljudeh, ki brez značilnega človeškega telesa, nastalega z razvojem iz teles drugih živali, ne morejo obstajati.



Jaz sem govoril o človeškem pohlepu po vladanju, in potrebnem preoblikovanju tega pohlepa oz. poželjenja v ljubezen. Zmotno-materialno-egoistični odnos preoblikovat v ponižen-žrtvovalno-ljubezenski.    Smiley Kiss




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki.
Reply #48 - 19.05.2003 at 12:56:43
 
mind wrote on 19.05.2003 at 12:53:39:
Zmotno-materialno-egoistični odnos preoblikovat v ponižen-žrtvovalno-ljubezenski.

pa mislis da se da to dosezt trajno? recimo velik oseb v zgodovini je ze govoril iste tele besede pa se je pol vse skp izrodil. kje jim je slo narobe, kje so falil?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Verniki.
Reply #49 - 19.05.2003 at 12:59:42
 
Quote:
lih prej si govoru da so predniki neupraviceno postavljeni za "modre" zdej pa jih sam sprejemas. kako to?

Narobe me interpretiraš. Verjetno zato, ker razmišljaš preveč statično in premalo dialektično.

Vedenje o svetu in nas samih se stalno povečuje, iz česar sledi, da smo ga imeli  najprej malo, potem že nekaj več in nato še več itd. S tem, ko trdim, da so bili naši predniki večji brezvezniki, kot smo mi, jih ne omalovažujem, saj prav dobro razumem njihove zmote in mrzlična iskanja ter cenim njihove napore iz katerih je nastalo vse, na čemer nenazadnje temelji tudi naše današnje znanje, ki pa tudi ni dokončno in se še razvija. Ravno ob upoštevanju vsega tega, je smešno trditi, da so bili pa naši predhodniki kaj modrejši od nas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Verniki.
Reply #50 - 19.05.2003 at 13:04:04
 
Od naših prednikov nismo dobili samo znanja in modrosti, temveč tudi vso njihovo norost.

Težko je biti dedič.
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Verniki.
Reply #51 - 19.05.2003 at 13:09:36
 
t wrote on 19.05.2003 at 13:04:04:
Od naših prednikov nismo dobili samo znanja in modrosti, temveč tudi vso njihovo norost.

Grin Grin
Opazka na mestu!
Saj zato pa poudarjam, da jih nima smisla kovati v nebo, ampak jih sprejemati in imeti rad take kot so (bili), ne slabše, ne boljše in se iz njihovih stranpoti poskušati tudi kaj naučiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Verniki.
Reply #52 - 19.05.2003 at 13:13:20
 
Pri čemer nas zgodovina uči, da se doslej od nje še nihče ni ničesar naučil.


bp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Verniki.
Reply #53 - 19.05.2003 at 13:17:06
 
Quote:
pa mislis da se da to dosezt trajno? recimo velik oseb v zgodovini je ze govoril iste tele besede pa se je pol vse skp izrodil. kje jim je slo narobe, kje so falil?



aryan dost tega kar tukaj napišem, izhaja iz Vedskega znanja, ki si ga ti tukaj predstavil in kar sem sam prebral. tud to kar sem napisal o tem odnosu izhaja iz tega. in tud sam si dostkrat povdaril, da je ta odnos večen in ga je možno dosečt, zato je logično da "mislim" da ga je možno dosečt

nevem točno katere velike osebe misliš, ampak verjetno niso vspostavile odnosa o katerem sem govoril, ampak so samo o njem govorile



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Verniki.
Reply #54 - 19.05.2003 at 13:18:06
 
t wrote on 19.05.2003 at 13:13:20:
Pri čemer nas zgodovina uči, da se doslej od nje še nihče ni ničesar naučil.

Jaz nisem tako črnogled in mislim, da zgornja trditev ne drži.

Brez skrbi, da se učimo, mogoče bolj počasi (ali pa se nam tako samo zdi) in kakšno lekcijo je treba večkrat ponoviti, ampak učimo se zanesljivo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki.
Reply #55 - 19.05.2003 at 13:29:18
 
Bardo_Thodol wrote on 19.05.2003 at 13:09:36:
Saj zato pa poudarjam, da jih nima smisla kovati v nebo, ampak jih sprejemati in imeti rad take kot so (bili), ne slabše, ne boljše in se iz njihovih stranpoti poskušati tudi kaj naučiti.

katere pa so ble po tvoje te stranpoti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki.
Reply #56 - 19.05.2003 at 13:49:31
 
mind wrote on 19.05.2003 at 13:17:06:
aryan dost tega kar tukaj napišem, izhaja iz Vedskega znanja, ki si ga ti tukaj predstavil in kar sem sam prebral. tud to kar sem napisal o tem odnosu izhaja iz tega. in tud sam si dostkrat povdaril, da je ta odnos večen in ga je možno dosečt, zato je logično da "mislim" da ga je možno dosečt

to je simptom "vere" ali "zaupanja" v to, kar je zelo dobro, vendar se vcasih lahko tud zrahla.

kako pa ti ponavad um razvozla to, da je odnos "ze vecen", ki se ga da "dosezt"? tuki cas dela probleme. ce je ze vspostavljen skos in "vecen", v cemu je pol smisel rect da ga "bomo dosegl" oz. da se ga da "dosezt"? vcasih nam um lahko s kaksnimi takimi dvomi postreze in dostkrat nam lahko "zaupanje", filing in vera odstranta te dvome in nas obdrzita v prakticiranju (s katerim se nam vse kasnej tud razodene), ampak vcasih pa lahko podlezemo takim dvomom.

kaj je tist kar je vecnega in kaj je tist kar se da dosezt se mormo vprasat. ce imamo mi ze odnos z bogom, ki je absolut, kar je tud logicno, ker ce blo lahko nekaj izven iz absoluta pol to ne bi bil vec absolut, ki je en in popolna celota. in kako to da nam pravijo da trpimo ker smo pozabl na nas odnos z njem, v cemu je catch? kaj tocno smo pozabl? povezani smo itak zmeraj, ker ne mormo bit izven. kaj je tist kar smo pozabl, oz. se nismo se dost naucil?

pozabl oz. nismo se dost se naucil delovat znotri absoluta, premal se zavedamo nase vloge znotri absoluta. bistvo ali smisel absoluta je zadovoljstvo. vsi iscemo to in le to. brez zadovoljstva je vecno zivljenje (brez smrti) lahko najvecje trpljenje, prav tako tone znanja in znanja je brezpomenskega brez zadovoljstva. zadovoljstvo prihaja od nasega delovanja ki je v skladu z absolutno samoorganizacijo. to delovanje je bazirano na ljubezni. ljubezen pa mora bit samovoljna da je pristna, prisila nikol ni ljubezen. zarad tega nam je bog dal svobodno voljo, da se lahko odlocimo ali bomo imel z njem ljubezenski ali pa sovrazni odnos. po moje ni treba oment katerga si nej zelimo. podlaga katerekol ljubezni (materialne, subtilne, spiritualne) je zmeri sluzenje (ceprav nekateri tega nocjo opazt zarad prevelikega ponosa), ampak to je le njihov "misfortune", ki pa se jim seveda znova in znova kaze v obliki vznemirjenja in strahu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Verniki.
Reply #57 - 19.05.2003 at 13:54:27
 
Quote:
katere pa so ble po tvoje te stranpoti?

Če bi našteval, bi bil spisek kar predolg, pa vendar je potrebno omeniti mnoga nepotrebna trpljenja in izkoriščanja soljudi (suženjstvo)  ter pobijanja, na žalost tudi mnoga žrtvovanja ljudi za "potešitev bogov" - oziroma bolnih blodenj fanatizma, za katera lahko le upamo, da bi jih bilo vedno manj, vsekakor pa manj, kot v preteklosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Verniki.
Reply #58 - 19.05.2003 at 13:56:11
 
t wrote on 19.05.2003 at 13:04:04:
Od naših prednikov nismo dobili samo znanja in modrosti, temveč tudi vso njihovo norost.

Težko je biti dedič.



Bravko.... Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki.
Reply #59 - 19.05.2003 at 13:57:16
 
Bardo_Thodol wrote on 19.05.2003 at 13:54:27:
Če bi našteval, bi bil spisek kar predolg, pa vendar je potrebno omeniti mnoga nepotrebna trpljenja in izkoriščanja soljudi (suženjstvo)  ter pobijanja, na žalost tudi mnoga žrtvovanja ljudi za "potešitev bogov" - oziroma bolnih blodenj fanatizma, za katera lahko le upamo, da bi jih bilo vedno manj, vsekakor pa manj, kot v preteklosti.
a se ti zdi da se dons to ne dogaja, in da mava zihr tud midva kej prstov vmes?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11