Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5817 times)
aryan
Ex Member




Re: Povejte.
30.04.2003 at 15:16:42
 
kvantiteta se ne "potrjuje" ali "proizvede" resnice. resnica je vecno vspostavljena, ne glede na mnozicna/kolektivna ugibanja in spekulacije.

ce je en ki pozna resnico, ga nbena kvantiteta nasproti mislecih ne more omajat, obenem pa ima on potencial spreobrnit vse ostale.
Back to top
 
 
IP Logged
 
urban
Guest




Re: Povejte.
Reply #1 - 30.04.2003 at 15:22:23
 
zakaj bi se zatirali?
Lepše in enostavnejše je SPREJETI.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Povejte.
Reply #2 - 30.04.2003 at 16:29:32
 
Quote:
Če je na svetu samo en človek,ki se ne strinja z vsemi ostalimi,nimajo vsi nič večje pravice zatreti enega,kot jo ima eden zatreti vse."





Odvisno - če se ne strinja s tem, da je umor tabu (in da se svojih soljudi ne sme moriti), ga imajo vso pravico zatreti.

Na meji, kjer se srečata posameznik in vsi ostali ima pač večina več pravic - oziroma v realnosti (v resnici) ima vsak samo toliko pravic, kolikor ima moči.

Idealno pa bi bilo, če bi pravice posameznika segale do meja pravic drugega posameznika ali ostalih posameznikov in pravica večine samo do tam, kjer se začno pravice posameznika.

lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Povejte.
Reply #3 - 30.04.2003 at 22:16:39
 
Quote:
Če je na svetu samo en človek,ki se ne strinja z vsemi ostalimi,nimajo vsi nič večje pravice zatreti enega,kot jo ima eden zatreti vse."


Prevelik maneverski prostor za odgovor. Če je posameznik negativec, valjda, ga je treba zatreti. Če hoče ostalim zlo.

Quote:
ce je en ki pozna resnico, ga nobena kvantiteta nasproti mislecih ne more omajat, obenem pa ima on potencial spreobrnit vse ostale.


Ja, se strinjam. Vendar spet ne moremo govoriti o zatiranju.

LP Harry

Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Povejte.
Reply #4 - 30.04.2003 at 23:18:58
 
Quote:
Če je na svetu samo en človek,ki se ne strinja z vsemi ostalimi,nimajo vsi nič večje pravice zatreti enega,kot jo ima eden zatreti vse."

večje pravice zihr nima/jo.
nihče nima pravice zatreti nikogar.
zatiranje nima nič opraviti z ljubeznijo.

res ... prevelik prostor ... manevrski ... saj je logično da večina bi naj imela pravico. pa je nima.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
embryo-atheist
1
*
Offline

I love (not really) YaBB
1G - SP1!
Posts: 14
earth
Gender: male
Re: Povejte.
Reply #5 - 01.05.2003 at 00:06:57
 
Res je da vecina ne potrjuje resnice (nemcija 39'), ampak, ce gre za cel svet proti posamezniku je najverjetneje nekaj narobe z posameznikom, in ne z ostankom sveta!
Mislim da ga imajo pravico.. no ja.. ignorirati! (a to tud spada pod zatiranje?)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Povejte.
Reply #6 - 01.05.2003 at 00:13:58
 
Quote:
Mislim da ga imajo pravico.. no ja.. ignorirati! (a to tud spada pod zatiranje?)


Mislim da ne spada.

Na vrtu imaš plevel. Lahko jo ignoriraš, lahko pa jo zatreš (beri izpuliš, pohodiš, poliješ s total fungicidom). Grin

Hitlerja pa nisi mogel ignorirat, potrebno ga je bilo zatreti. Pa še koga bi bilo potrebno.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Povejte.
Reply #7 - 01.05.2003 at 00:20:34
 
Quote:
Hitlerja pa nisi mogel ignorirat, potrebno ga je bilo zatreti. Pa še koga bi bilo potrebno.


Harry, ti dam prav...  Wink Še so, taki, k sreči v manjšini, pa vendar, lahko naredijo veliko škode.

Pozdravček,

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
seytan
Guest




Re: Povejte.
Reply #8 - 01.05.2003 at 03:24:47
 
TEXT SATAN       8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
seytan
Guest




Re: Povejte.
Reply #9 - 01.05.2003 at 03:27:07
 
TEXT

SATAN  SATAN  SATAN  SATAN  SATAN  SATAN  SATAN

ZAKON  ZAKON  ZAKON  ZAKON  ZAKON  ZAKON
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Povejte.
Reply #10 - 01.05.2003 at 10:25:39
 
Quote:
Če je na svetu samo en človek,ki se ne strinja z vsemi ostalimi,nimajo vsi nič večje pravice zatreti enega,kot jo ima eden zatreti vse."



Prosim za vaše mnenje,kaj menite o zgoraj napisanem?



to je valda open source 2 rešu, vse se upošteva, zato se če se dva ne strinjata poišče novo skupno rešitev, ki vse upošteva.

vse se upošteva s tem, da se vse spoštuje, ker smo eno in če ne bi vse upošteval bi delovali v neskadju s tem zakonom enosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Povejte.
Reply #11 - 02.05.2003 at 09:53:55
 
Quote:
Če je na svetu samo en človek,ki se ne strinja z vsemi ostalimi,nimajo vsi nič večje pravice zatreti enega,kot jo ima eden zatreti vse."




odvisno samo od tega, al se vtika v svobodno voljo drugih (mene) al ne

mene ne mot, če ima eden klavir namontiran na stropu svoje sobe - sam da ne zahteva od mene, naj ga še jaz gor namontiram. Povrh pa klavirja sploh nimam Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Povejte.
Reply #12 - 02.05.2003 at 11:51:03
 
Quote:
Če je na svetu samo en človek,ki se ne strinja z vsemi ostalimi,nimajo vsi nič večje pravice zatreti enega,kot jo ima eden zatreti vse."



Vsaka odločitev, vsaka misel, vse kar se poraja v TVOJI glavi - Je PODOBA tebe. Če se nekje NEKDO NE strinja s tvojimi POGLEDI - moraš vedeti, da Ta nekdo IZRAŽA SEBE in ne TEBE, kar si ti.

Predvsem tukaj se lahko OSREOTOČIM na čustva, katera se nahajajo v vsakem izmed nas.

Ko nekdo nekoga ZATIRA, je od Nasprotnika odvisno, kako bo neko DOLOČENO mnenje SPREJEL.
Eno je - žaljivke ZBODEJO vsakogar. Tudi mene. Globje ko so - BOLJ BOLIJO.
Ampak se hitro pozabijo. Predvsem veliko SAMOZAVESTI in STRPNOSTI. Predvsem pa SAMOOBLIKOVANJA OSEBNOSTI ,vam ŽELIM.

KO STE, preprosto STE.
Ne ozirajete se NA DRUGE, kar vam pravijo - kar vam namenijo - NISO VI. Niso vam enaki. VSAK JE SVOJE VRSTE ČLOVEK!

In če NEKDO ZATIRA vse... Potem je na njem, da nekaj v tej SMERI naredi, ali pa BO ŽIVEL v večnem BOJU s samim seboj - NIKOLI SE NE ŽELIM SPREMENITI - SVET JE SAMO MOJ.

UNIKAT SI MI TI, naj tako ostane!

Torej, predpostavljam, da če SI ŽELITE biti vedno VI, potem morate spoznati, da nepravičnost in neprijaznost, ki ju DOBITE za svoj ljubzenivi Trud, je prej pravilo KOT izjema. Čim prej boste spoznali, da bo svet zmeraj takšen, kakršen pač he - tem bolj OSEBNI BOSTE.

Svet se Gradi iz Različnih LJUDI in POGLEDOV, ravno to je ZELO dobro. Tako Zate, kot Zame.

Imejte lep dan še naprej. Cheesy
Veliko SONCA v Njem. Cheesy
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
LiD
Guest




Re: Povejte.
Reply #13 - 03.05.2003 at 12:20:28
 
Odvisno v čem se ne strinja, če živi v temi ga treba razsvetliti, če pa ostali živijo v temi pa mora on njih razsvetliti..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Povejte.
Reply #14 - 06.05.2003 at 21:49:07
 
Quote:
Če je na svetu samo en človek,ki se ne strinja z vsemi ostalimi,nimajo vsi nič večje pravice zatreti enega,kot jo ima eden zatreti vse."

Vsekakor se strinjam. Zaradi različnega mišljenja nikogar ne smemo zatirati. Pa vendar je največ gorja na svetu rojenega iz nestrinjanja v mišljenju na tem ali onem področju!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Pages: 1 2