Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20389 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: tomažev evangelij
Reply #30 - 07.07.2003 at 20:19:48
 
Devi wrote on 07.07.2003 at 13:51:33:
7. Jezus je rekel:
Srečen je lev, ki ga bo pojedel človek, zato da lev postane človek. In v zmoti je človek, ki bo pojedel leva, in lev bo še vedno postal človek.

aryan:
Quote:
zakoni narave veljajo za vsakogar, tud za tiste ki jih ne poznajo (ker si najveckrat pred njimi zatisnejo oci). ce dam jaz roko vede ali nevede v ogenj se bom v vsakem primeru speku. dusa v cloveskem telesu ima nalogo spoznavati sebe, ostale, okolico in konc koncev Boga. ce se izkaze da ni prevec zainteresiran v te stvari, mu bo narava pac poklonila tako telo (zivalsko npr.) s katerim bo lahko neomejeno izvajala le svoje nagonske potrebe po jedenju, spanju, branjenju in razmozevanju.

No, jaz sem tud na to najprej pomisla...
in tud na to, kar je rekla Zvezdica, da je razlika v namenu...
pa tud na to, da se ne sme jest živali...
pa na to, da je to samo simbolično in da govori lev o živali v človeku, o egu al pa o čem...
pa o predanosti...
kreden:
Quote:
Biti nesebičen, popolnoma brezjazen je osvoboditev sama, kajti notranji človek umre in ostane samo Bog.
s katero je treba mogoče sprejemati vase in prečiščevati...

Me pa moti: zakaj bi človek pojedel leva, ponavadi levi jejo ljudi...?
In: v zmoti je človek, ki bo pojedel leva.... v kaki zmoti?

Pa tudi ne zdi se mi tako levo tole sporočilo. Se mi zdi, da ima pomen, pa malo me spominja na zenovske koane in zvok ene roke...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: tomažev evangelij
Reply #31 - 07.07.2003 at 22:31:53
 
Smiley
draga devi,

včasih so mislili ljudje,

da je zemlja ploščata,

danes pa vemo, da je okrogla,

vendar večina ljudi danes

ni prav nič bolj srečna od ljudi,

ki tega takrat niso vedeli.

Včasih so ljudje,

da bi kontaktirali drug z drugim

morali preppotovati ogromne razdalje,

danes pa se preko mobitela

lahko pogovarjaš s celim svetom,

ampak ljudje zaradi tega

niso prav nič bolj srečni.

Obratno,

še bolj so odtujeni in utrgani kot prej.

Nobene informacije ne morejo prinesti človeku sreče,

samo delo na sebi in ozavščanje rodita ta sad.

Ker sam ne rabim nobenih svetih spisov,

saj sem sam, tako kot ti,

znotraj sebe sveti spis vseh spisov,

se mi včasih ne da odgovarjati

na neumne komentarje, ali vprašanja,

no glede tebe je drugače, ker si mi ti draga. Kiss

Da ti ne bom preveč razlagal,

saj si dovolj pametna, da boš razumela stvar,

če pa ne ti jo bom razložil.

Poglej stvar s simbolične plati

leva kot izključno kralja moči

oziroma kot  moč samo

in vse ti bo takoj jasno.

Nastopanje s pozicije moči

uničuje človečnost v človeku

in ne more uničiti tistega človeka

nad katerim se ta moč izvaja,

uniči pa tistega, ki jo izvaja. Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: tomažev evangelij
Reply #32 - 07.07.2003 at 22:57:53
 
Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: tomažev evangelij
Reply #33 - 08.07.2003 at 09:04:31
 
Pobrskala sem po M. Pogačnikovem Petem evangeliju, v katerem avtor razlaga svoja videnja in doživetja in po svojih izkušnjah razlaga Tomažev (peti) evangelij ....

Prepisano:
Blažen je lev, če ga človek je in lev bo človek; odvraten je človek katerega lev žre in človek bo lev.

Razlaga - ne verjemi vsega, kar se okrog tebe dogaja. Ljudje so pripravljeni uporabljat svoje sile in sposobnosti na tisoče tisočev načinov, ne da bi spoštovali njihov izvor. Na videz izvajajo velika in občudovanja vredna dela. V resnici pa sledijo - zavestno ali podzavestno - le enemu namenu, da človeka zaslepijo in tako v njem manifestirajo točko, na katero se lahko priklopijo in na tak način utrjujejo svojo lažno oblast nad drugimi. Bodi to, kar si, in ne dovoli, da drugi na tvoj račun uveljavljajo v življenju to, kar niso.
Reklo z izrazom "odvraten je človek, katerega lev žre" svari, da s svojo nevednostjo ne smemo pomagati pri bližnjih podpihovati njihovih lažnih hotenj in sle po obvladovanju drugih. Temu nasprotno pa z besedami "blažen je lev, če ga človek je", spodbuja h kritični naravnanosti do bližnjih, ki njim omogoča, da se naučijo razlikovati svoje odtujene predstave o samem sebi od tega, kar je izraz njihovega resničnega bistva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: tomažev evangelij
Reply #34 - 08.07.2003 at 10:28:01
 
Smiley
pozdravljena vida,
zanimivo, kako si našla tole razlago, ki je presenetljivo podobna moji. Zanima me kdo je avtor te izjave;  Marko Pogačnik, ki zdravi zemljo, ali pa je to morda škof Pogačnik?
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: tomažev evangelij
Reply #35 - 08.07.2003 at 11:30:57
 
stojči:
Quote:
Nastopanje s pozicije moči  

uničuje človečnost v človeku  

in ne more uničiti tistega človeka  

nad katerim se ta moč izvaja,  

uniči pa tistega, ki jo izvaja.


Srečen je lev, ki ga bo pojedel človek, zato da lev postane človek. In v zmoti je človek, ki bo pojedel leva, in lev bo še vedno postal človek.

Blažen je lev, če ga človek je in lev bo človek; odvraten je človek katerega lev žre in človek bo lev.

vida:
Quote:
Reklo z izrazom "odvraten je človek, katerega lev žre" svari, da s svojo nevednostjo ne smemo pomagati pri bližnjih podpihovati njihovih lažnih hotenj in sle po obvladovanju drugih. Temu nasprotno pa z besedami "blažen je lev, če ga človek je", spodbuja h kritični naravnanosti do bližnjih, ki njim omogoča, da se naučijo razlikovati svoje odtujene predstave o samem sebi od tega, kar je izraz njihovega resničnega bistva.


hvala obema!!!
Prav zanimivo, kako se moj um upira temule dojemanju, kot da namenoma noče razumet Tongue Včasih se mi zdi tako hecno, ko vidim, kako vztrajam na nevednosti, pa čeprav me vse sili naprej Grin
Se mi pa že šajna skozi oblake in sem na dobri poti.

hvala Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: tomažev evangelij
Reply #36 - 08.07.2003 at 12:35:52
 
Stojči, avtor je Marko Pogačnik, zdravilec zemlje. Napisal je že več knjig, pred kratkim je izdal eno novo o sedanjih zemeljskih spremembah in o njenih prebivalcih, neodgovornih lastnikih ... Undecided
(je še nisem brala, naslova se ne morem spomnt)
Devi ...   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #37 - 11.07.2003 at 19:22:28
 
Quote:
ne ubijaj zivali, ker tudi one imajo duso ki se seli iz telesa v telo glede njihovih prejsnih aktivnosti (karma). na podobn nacin se lahko tudi "clovek" degradira v nizje oblike telesa, ce ne deluje v skladu z namenom ki ga ima to clovesko telo.

ena izmed 10tih zapovedi je "ne ubijaj". in eden izmed rekov "kar sejes, to zanjes".



Odvisno kako si stvar interpretiras, vzamez v najozjem ali najsirsem pomenu to zapoved. Vendar ne pozabi, da je bila ta zapoved posredovana Mojzesu, Judje pa so kasneje se skoz uzivali zivalsko meso, ga ne bi, ce bi jim to Mojzes izrecno prepovedal. Ocitno jim ni!


Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: tomažev evangelij
Reply #38 - 19.08.2003 at 11:28:28
 
http://www.christsway.co.za/letters.htm


Neka Jezusova pisma spet.... Nisem hotla novega topika odpirat, pa sem sem kar postala, če vam je prav. Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: tomažev evangelij
Reply #39 - 19.08.2003 at 11:42:41
 


Malo si vseeno zajebala


To bi bolj pasalo pod zaroto proti Jezusu



(možakar, kot večina mojstrov ni nikoli ničesar napisal)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #40 - 19.08.2003 at 12:04:17
 
exorcist wrote on 11.07.2003 at 19:22:28:
Odvisno kako si stvar interpretiras, vzamez v najozjem ali najsirsem pomenu to zapoved. Vendar ne pozabi, da je bila ta zapoved posredovana Mojzesu, Judje pa so kasneje se skoz uzivali zivalsko meso, ga ne bi, ce bi jim to Mojzes izrecno prepovedal. Ocitno jim ni!

mogoce jim pa je za/povedal, pa vecina ni sledila, ampak le pescica "iskrenih". ponavad pravila/zapovedi vecina ljudi raje krsi kot pa spostuje in sledi, ampak to je le v njihovo skodo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #41 - 19.08.2003 at 22:24:48
 
gape wrote on 12.05.2003 at 13:50:20:
slabo so te naučil gospod župnik ... tega ni v bibliji ... tomažev evangelij ni bil nikoli sprejet med kanonske spise ... preveč očitno govori o tem kar instituciji cerkve ne paše, tolk očitno, da očitno niso znali tolk zdenfat spisov da bi 'sedli' v biblijo in 'nauk'.
in so jih voidali zato ...


??? uni trije izreki ???


Gape ali ti tale evanggelij ne daje ravno potrdila, da so dejasnko vsi evangeliji avtentični , ti pa vidiš v njem neko zaroto cekvene institucije?  ???

Najbolj korekten naj bi bil Markov evangelij, ki naj bi nastal nekako 30 let po smrti Jezusa, se pravi okrog 60 n. st., ta je najbolj pristen in jasno najmlajsi, ostali so casovno bili napisani vse do 1. stoletja in je cutiti vpliv, kako so ga ljudje mistificirali z bujno domišljijo, custveno obarvan, malce okiten, okrasen. Potem okrog leta 70 nastane Matejev evangelij, okrog 80 Lukov in 90 ali 100 Janezov. V njih je jasno razviden nek razvoj, ki se je ohranil preko ustnega sporočila, se pravi čimbolj se časovno pomikamo od Jezusove smrti tem bolj so fantastični, čudeži podkrepljeni, dodan je kontrast.


Tale Tomaževega so odkrili komaj v prejšnjem stoletju, ki bi ga naj hranili asketski eseni (puščavska judovska ločina iz katere baje izhaja tudi Janez Krstnik, glej kumranski rokopisi) in je razviden vpliv gnoze, ti so favorizirali, da je odkritje Jezusovih besed namenjeno samo izbranim posameznikom, neko skrivnostno mistično spoznanje, poudarek je na dualizmu.  

Dal si dokaz o avtentnosti Jezusovega delovanja. Zakaj vidiš neko zaroto Cerkve v tem, ni povezave?  ???


Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: tomažev evangelij
Reply #42 - 20.08.2003 at 07:32:53
 
Je že tako, da je cerkev iz svetih spisov (biblija, evangeliji....) vzela in priredila tako da lažje nadzira svoje vernike. Zlorabila je svoj položaj. Njej ne ustreza resnica, zato so določeni spisi prepovedani. Njihovo razkritje  bi pomenilo zelo velike težavice za RKC.
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #43 - 20.08.2003 at 10:20:06
 
b5 wrote on 20.08.2003 at 07:32:53:
Je že tako, da je cerkev iz svetih spisov (biblija, evangeliji....) vzela in priredila tako da lažje nadzira svoje vernike. Zlorabila je svoj položaj. Njej ne ustreza resnica, zato so določeni spisi prepovedani. Njihovo razkritje  bi pomenilo zelo velike težavice za RKC.


Ravno tale Tomažev evangelij je dokaz, da ni, saj bil odkrit komaj v prejšnjem stoletju, ohranil se je skozi tisočletja po propadu sekataskih esenov. Nekateri bi radi videli to, kar hocejo videt.

"Judom v spotiko, poganom norost. Tistim pa, ki so poklicani, Judom in Grkom, je Mesija, Božja moč in Božja modrost" (1 Kor 1,23-24).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3