Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20366 times)
EvaZh
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #15 - 13.05.2003 at 09:51:06
 
Cheesy mitaki pa to  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: tomažev evangelij
Reply #16 - 06.07.2003 at 01:29:46
 
Smiley
zanimiv je tale tomažev evangelij, vendar daleč bolj nejasen in nerazumljiv, kot Vodnarjev evangelij, ki ga vsem priporočam prebrati. Aquarian gospel of Jesus the Christ
Avtorju Leviju je uspelo priti v "akaša records" in je vse lepo v verzih prepisal iz notrranjega vesolja.
Kako sem prišel do te knjige? Ko je bil Maharaji še otrok, jo je priporočal v branje svojim učencem.
V slovenščino jo je lepo prevedla nuna Mihaela Klun, ki je bila tako navdušena nad kljigo, da jo je predlagala papežu naj jo sprejmejo kot obvezno čtivo. Vse kar je dosegla je bilo to, da so jo vrgli iz cerkve in se je na stara leta morala preživljati s prevajanjem. Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: tomažev evangelij
Reply #17 - 07.07.2003 at 13:51:33
 
7. Jezus je rekel:
Srečen je lev, ki ga bo pojedel človek, zato da lev postane človek. In v zmoti je človek, ki bo pojedel leva, in lev bo še vedno postal človek.

Kar en dan se mi je pojavila tale misel v glavi, pa sem jo premlevala nekaj dni in vseeno nisem razumela... in evo, zdaj jo spet najdem...

O ČEM GOVORI ???
Jo kdo razume?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #18 - 07.07.2003 at 13:54:35
 
Devi wrote on 07.07.2003 at 13:51:33:
7. Jezus je rekel:
Srečen je lev, ki ga bo pojedel človek, zato da lev postane človek. In v zmoti je človek, ki bo pojedel leva, in lev bo še vedno postal človek.

Kar en dan se mi je pojavila tale misel v glavi, pa sem jo premlevala nekaj dni in vseeno nisem razumela... in evo, zdaj jo spet najdem...

O ČEM GOVORI ???
Jo kdo razume?


Da sta eno in isto. Oziroma namen je važen.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #19 - 07.07.2003 at 13:56:48
 
ne ubijaj zivali, ker tudi one imajo duso ki se seli iz telesa v telo glede njihovih prejsnih aktivnosti (karma). na podobn nacin se lahko tudi "clovek" degradira v nizje oblike telesa, ce ne deluje v skladu z namenom ki ga ima to clovesko telo.

ena izmed 10tih zapovedi je "ne ubijaj". in eden izmed rekov "kar sejes, to zanjes".

zakoni narave veljajo za vsakogar, tud za tiste ki jih ne poznajo (ker si najveckrat pred njimi zatisnejo oci). ce dam jaz roko vede ali nevede v ogenj se bom v vsakem primeru speku. dusa v cloveskem telesu ima nalogo spoznavati sebe, ostale, okolico in konc koncev Boga. ce se izkaze da ni prevec zainteresiran v te stvari, mu bo narava pac poklonila tako telo (zivalsko npr.) s katerim bo lahko neomejeno izvajala le svoje nagonske potrebe po jedenju, spanju, branjenju in razmozevanju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #20 - 07.07.2003 at 14:00:45
 
Quote:
ne ubijaj zivali, ker tudi one imajo duso ki se seli iz telesa v telo glede njihovih prejsnih aktivnosti (karma). na podobn nacin se lahko tudi "clovek" degradira v nizje oblike telesa, ce ne deluje v skladu z namenom ki ga ima to clovesko telo.

ena izmed 10tih zapovedi je "ne ubijaj". in eden izmed rekov "kar sejes, to zanjes".

zakoni narave veljajo za vsakogar, tud za tiste ki jih ne poznajo (ker si najveckrat pred njimi zatisnejo oci). ce dam jaz roko vede ali nevede v ogenj se bom v vsakem primeru speku. dusa v cloveskem telesu ima nalogo spoznavati sebe, ostale, okolico in konc koncev Boga. ce se izkaze da ni prevec zainteresiran v te stvari, mu bo narava pac poklonila tako telo (zivalsko npr.) s katerim bo lahko neomejeno izvajala le svoje nagonske potrebe po jedenju, spanju, branjenju in razmozevanju.


Jaz mislim, aryan, da je mišljeno bolj takole, npr. konkretno: ti zmeraj poudarjaš, kako je seks tudi grd, in zato se je treba izogibat neprimernemu seksu. S tem ubijaš (kot človek?) žival v sebi, ampak a si se vprašal za namen? Kaj pa je neprimeren seks, če imaš čisto srce? Še zmeraj ti bo ostala žival, ki jo boš hotel ukrotiti? Raje ljubi!
Dobro, mogoče ni glih najboljši primer.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #21 - 07.07.2003 at 14:10:22
 
Quote:
Jaz mislim, aryan, da je mišljeno bolj takole, npr. konkretno: ti zmeraj poudarjaš, kako je seks tudi grd, in zato se je treba izogibat neprimernemu seksu. S tem ubijaš (kot človek?) žival v sebi, ampak a si se vprašal za namen? Kaj pa je neprimeren seks, če imaš čisto srce? Še zmeraj ti bo ostala žival, ki jo boš hotel ukrotiti? Raje ljubi!
Dobro, mogoče ni glih najboljši primer.



Zelo dobro.

...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #22 - 07.07.2003 at 14:39:53
 
Devi wrote on 07.07.2003 at 13:51:33:
7. Jezus je rekel:
Srečen je lev, ki ga bo pojedel človek, zato da lev postane človek. In v zmoti je človek, ki bo pojedel leva, in lev bo še vedno postal človek.


Quote:
Ko človek v sebi nima več občutka ega, nobene lastnine, ničesar, čemur bi rekel "jaz" ali "moje", ko se je popolnoma predal, se uničil takšnega, kakršen je bil, v takem človeku je sam Bog, kajti v njem je sebičnost mrtva, zatrta, uničena. To je idealen človek. Tega stanja morda še ne moremo doseči, vseeno pa častimo tak ideal ter se borimo, da ga počasi dosežemo, čeprav morda z nerodnimi koraki. Naj bo to jutri ali pa čez tisoč let, ta ideal moramo doseči. Kajti to ni le cilj, temveč tudi sredstvo. Biti nesebičen, popolnoma brezjazen je osvoboditev sama, kajti notranji človek umre in ostane samo Bog.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #23 - 07.07.2003 at 14:48:50
 
Quote:
Jaz mislim, aryan, da je mišljeno bolj takole, npr. konkretno: ti zmeraj poudarjaš, kako je seks tudi grd, in zato se je treba izogibat neprimernemu seksu.

ja, res je.

Quote:
Kaj pa je neprimeren seks, če imaš čisto srce?

to bomo pa prakticno zvedl sele takrat ko bomo imel cisto srce.

seks je izmenjava energij dveh entitet. ce se nekdo ukvarja s tem na fizicnem nivoju se temu rece genitalni seks. ce se nekdo s tem ukvarja na subtilnem nivoju se temu rece subtilno/mentalni/astralni/visje sferni seks ali dvigovanje kundalini. ce pa je nekdo svoje srce ocistil do te mere da se je dvignil nad grobo in subtilno materijo pa bo vedel kaj pomeni to "cisti" seks, in ob primerjavi z njem se bosta rezultata obeh prejsnih zdela kot kapljica vode ko smo zelo zejni sredi puscave.

tko kot sm ze napisu... ko bomo imel na pretek genitalnega seksa v vseh moznih razlicicah, kvalitetah in kvantitetah, zejni ljubezni pa se (ker ne bomo izpolnjeni), se bomo mogoce zacel ukvarjat z dvigovanjem kundalinija. ko bomo tud ze po spoznanju 7 cakre se vedno "zejni" izpolnitve, bomo stremel se po visjem, in tisto visje je "cisti seks". nad materijo, tko grobo kot subtilno.

ce se peljes v yugotu, se ne mors hkrati tudi v mercedesu. torej moras enega zrtvovati (ce hoces) za drugega. simple.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #24 - 07.07.2003 at 14:58:47
 
Quote:
ja, res je.

to bomo pa prakticno zvedl sele takrat ko bomo imel cisto srce.

seks je izmenjava energij dveh entitet. ce se nekdo ukvarja s tem na fizicnem nivoju se temu rece genitalni seks. ce se nekdo s tem ukvarja na subtilnem nivoju se temu rece subtilno/mentalni/astralni/visje sferni seks ali dvigovanje kundalini. ce pa je nekdo svoje srce ocistil do te mere da se je dvignil nad grobo in subtilno materijo pa bo vedel kaj pomeni to "cisti" seks, in ob primerjavi z njem se bosta rezultata obeh prejsnih zdela kot kapljica vode ko smo zelo zejni sredi puscave.

tko kot sm ze napisu... ko bomo imel na pretek genitalnega seksa v vseh moznih razlicicah, kvalitetah in kvantitetah, zejni ljubezni pa se (ker ne bomo izpolnjeni), se bomo mogoce zacel ukvarjat z dvigovanjem kundalinija. ko bomo tud ze po spoznanju 7 cakre se vedno "zejni" izpolnitve, bomo stremel se po visjem, in tisto visje je "cisti seks". nad materijo, tko grobo kot subtilno.

ce se peljes v yugotu, se ne mors hkrati tudi v mercedesu. torej moras enega zrtvovati (ce hoces) za drugega. simple.


Mislim, da imamo vsi čisto srce in to se mi ravno zdi point pri temu, kar je napisano: da namreč gledamo s tega stališča, s stališča Leva, ki je že sam po sebi v svoji najvišji obliki, in je srečen, če ga človek poje, da lahko postane On. Ne pa obratno, takrat, ko človek s svojimi sebični nameni, četudi z razumom, je to Ego pristopa preko tehnik in uničuje svojo pravo naravo za neke višje cilje. Dobro, saj pot je cilj, in slej ko prej na srečo to spoznamo.

Ne bi raje poskusit biti brez avta?


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #25 - 07.07.2003 at 15:03:16
 
Quote:
Mislim, da imamo vsi čisto srce

pol bi bli vsi zadovoljni... pa nekateri nismo. blagor pa tistim ki so.

Quote:
Ne bi raje poskusit biti brez avta?

ce nam "avto" (v mojem zgornjem primeru ljubezen/seks) prinasa zadovoljstvo zakaj bi hotl bit brez? razlika je le v katerem avtu se vozimo, takim ki nas izpolnjuje ali takim ki nas le zacasno izpolnjuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #26 - 07.07.2003 at 15:13:19
 
Quote:
pol bi bli vsi zadovoljni... pa nekateri nismo. blagor pa tistim ki so.


Do tega je pač treba nekako prit. To je vendar smisel življenja. Drugače smo povprečni in je s stališča Boga sploh vseeno, da smo živeli.

Dobro, če se osredotočim na tvoje zadovoljstvo. Je simpatično, da ga hočeš do čistega pogruntat, ampak še enkrat - mislim, da opazuješ z napačnega gledišča. Tud, če je enkrat bilo popolno, če si doživel to, se ne osredotočaj toliko na to, da zdaj ni, in kako to dosečt, ampak doseži stanje, da ti bo vseeno, al si zadovoljen, ali ne. In kar ti je namenjeno bo prišlo samo od sebe. Važno je, da tisto sprejemaš, da si dovolj prazen in postopama se bo lahko zadovoljstvo naselilo vate. Pa mogoče ne takšno, kot si ga zdaj domišljaš, ampak ta pravo, ki je mir in vedrina. Vse, kar si sami izbiramo, nam povzroča dvom. Ni pa si lahko priznati svoje izbire.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #27 - 07.07.2003 at 15:18:44
 
Quote:
Do tega je pač treba nekako prit. To je vendar smisel življenja. Drugače smo povprečni in je s stališča Boga sploh vseeno, da smo živeli.

Dobro, če se osredotočim na tvoje zadovoljstvo. Je simpatično, da ga hočeš do čistega pogruntat, ampak še enkrat - mislim, da opazuješ z napačnega gledišča. Tud, če je enkrat bilo popolno, če si doživel to, se ne osredotočaj toliko na to, da zdaj ni, in kako to dosečt, ampak doseži stanje, da ti bo vseeno, al si zadovoljen, ali ne. In kar ti je namenjeno bo prišlo samo od sebe. Važno je, da tisto sprejemaš, da si dovolj prazen in postopama se bo lahko zadovoljstvo naselilo vate. Pa mogoče ne takšno, kot si ga zdaj domišljaš, ampak ta pravo, ki je mir in vedrina. Vse, kar si sami izbiramo, nam povzroča dvom. Ni pa si lahko priznati svoje izbire.

uf, littlestar... tud ti si se ze zacela za moje pojme/razumljivost prevec poetsko in umetnisko (domisljijsko) izrazat. upam da bo mel kdo tud kej prakticnega od tega kar si napisala, najvec pa seveda ti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: tomažev evangelij
Reply #28 - 07.07.2003 at 16:40:14
 
Smiley
če vzamem,
da je bil tale Tomaž
samo učenec svojega mojstra,
tako kot sem učenec svojega mojstra jaz,
potem se ne čudim zgornji izjavi.
Tudi učenci živega mojstra
trobezljajo take neumne stvari,
ki jih mojster nikoli ni izrekel.
Poslušati mojstra in razumeti to kar on govori je težko, ker zahteva od učenca stalno prisotnost in že ena sama mala odsotnost povzroči spremembo sporočila.
Tale o levu in človeku je ena taka hudo leva. Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: tomažev evangelij
Reply #29 - 07.07.2003 at 16:43:34
 
Noben človek ne bo nikoli nehal obstajati.

Aryan, a ti ješ kumarice  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3