Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8345 times)
exorcist
Ex Member




Obujanje mrtvih
18.08.2003 at 21:20:41
 
Kako gledate na to, da pise v Sv. pismu, da je Jezus obudil mrtvega Lazarja, mislim, da je bil ze vec dni v grobnici, torej je ze moral razpadati in je moralo strasansko smrdeti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Obujanje mrtvih
Reply #1 - 18.08.2003 at 21:24:34
 
Pred dvatisočimi leti, še verjetno niso vedeli kdaj je človek mrtev in kdaj ne. Smiley

Lahko je bil le klinično mrtev.... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Obujanje mrtvih
Reply #2 - 18.08.2003 at 21:26:43
 
Quote:
Pred dvatisočimi leti, še verjetno niso vedeli kdaj je človek mrtev in kdaj ne. Smiley

Lahko je bil le klinično mrtev.... Smiley


Ja, kak pa si je Jezus ravno izbral tega Lazarja v komi, to je verjetnost 1 proti milijarda, nemogoce? Pa mislim, da pise, da je ze smrdelo iz grobnice?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Obujanje mrtvih
Reply #3 - 18.08.2003 at 21:33:05
 
Quote:
Res nekaj je smrdelo in to fejst, Ex, neki smrdi, a si si opral noge. ???

Tole je natolcevanje v nedogled, jezus je pa le mitoloski klovnski tipson.

Pa menda ja ne verjameš tem pravlicam o obujanju ??????


Kristjani verjamejo. Pac kakor kdo, mene samo zanimajo cimbolj nepristranske obrazlozitve, ker se tu na Gape forumu v marsikaj verjame, Jezusa pa se malo zapostavlja, pa ni bil slab tip, verjetno eden taboljsih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Obujanje mrtvih
Reply #4 - 18.08.2003 at 21:39:07
 
exorcist wrote on 18.08.2003 at 21:26:43:
Ja, kak pa si je Jezus ravno izbral tega Lazarja v komi, to je verjetnost 1 proti milijarda, nemogoce? Pa mislim, da pise, da je ze smrdelo iz grobnice?


Jaz pa mislim, da so to sveto pismo, ki je nam na voljo, že precej spremenili, in ga tako prilagodili, da ustreza krščanstvu.
Saj, brez čudežev, ni vere.
Le v kaj bi pa človek verjel ???

Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Obujanje mrtvih
Reply #5 - 18.08.2003 at 21:43:09
 
Potem pa vse pade kot domino efekt in Jezusove revolucionarne besede nic ne pomenijo, vse je brezveze....  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
fraktal
1
*
Offline


Posts: 13

Re: Obujanje mrtvih
Reply #6 - 18.08.2003 at 21:58:15
 
exorcist wrote on 18.08.2003 at 21:20:41:
Kako gledate na to, da pise v Sv. pismu, da je Jezus obudil mrtvega Lazarja, mislim, da je bil ze vec dni v grobnici, torej je ze moral razpadati in je moralo strasansko smrdeti?


Exorcist kako pa ti gledaš na to?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Obujanje mrtvih
Reply #7 - 18.08.2003 at 22:20:18
 


Včeraj sem gledal en film, ko so eno od mrtvih zbudili (pa je bila zhe 150 let mrtva)   Wink





uživajte
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Obujanje mrtvih
Reply #8 - 18.08.2003 at 22:35:33
 
Exorcist,

O obujanju mrtvih so ze stari Grki govoril. Ce bi imel te grske bajke zdej pri sebi, bi ti tocno napisal kje in kako.
Oni so to konkretno znanje pac zavili v zgodbo, ki pa skozi svoj mocan simbolizem v bistvu pove vse.
Bi ti znal zadevo cist natancno razlozit ob predpostavki, da seveda verjames, da ima clovek vec teles, pa da verjames v astralni plan itd. Brez tega zal ne gre.
Na pamet pa nocem govorit.

Ja, pa mitologije, legende in bajke razlicnih narodov, tudi slovencev, vsebujejo spomin na to znanje.

Jest mislim, da to znanje pozna tudi RKC. Vsaj obredi vodenja mrtvih kazejo na to.

Pa knjige mrtvih si preberi. Pri nas lahko dobis Knjigo mrtvih od Tibetancev in starih Egipcanov. Vsaj zdi se mi.
Ce verjames, da npr. ti dve knjige nista navadno sranje, potem imas notri vse odgovore nato, kako se lahko mrtvega obudi, oz. vsaj kaksni pogoji morajo biti izpolnjeni iz strani mrtvega.
Verjetno pise tudi, kaj se zahteva od obujevalca.

Naj recem, da teh dveh knjig nisem bral, samo sem slisal, da sta OK. Je pa virov o tem znanju vec.

Ni bil Jezus ne prvi ne zadnji, ki je posedoval to moc.

Drgac se pa vsakega res ne da obuditi k fizicnemu zivljenju.
Vsi "cudezi" podlegajo naravnim zakonom, tako kot npr. nase fizicno telo.


Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Obujanje mrtvih
Reply #9 - 19.08.2003 at 13:25:46
 
Možgani so najbolj dovzetni na pomanjkanje kisika in kakor ti ne dobivajo tega kemijskega elementa, so lahk ze po par minutah fuc. Tu se ne da vec nikogar obudit, ker so celice propadle, nima jih vec niti toliko kot mis. Nula, finito, mrtve, nema obujanja, za te tudi ni pomoci, ki se dajo zamrznit, npr. v Ameriki, ker kristali poskodujejo genetsko kodo DNA. To je enkao, kot bi ti disketo izpostavljal razlicnim magnetnim poljem oz. elektromaganetnim valovanjem, je fuc. informacije se razgubijo...

???
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Obujanje mrtvih
Reply #10 - 19.08.2003 at 13:30:58
 
exorcist wrote on 19.08.2003 at 13:25:46:
Možgani so najbolj dovzetni na pomanjkanje kisika in kakor ti ne dobivajo tega kemijskega elementa, so lahk ze po par minutah fuc. Tu se ne da vec nikogar obudit, ker so celice propadle, nima jih vec niti toliko kot mis. Nula, finito, mrtve, nema obujanja, za te tudi ni pomoci, ki se dajo zamrznit, npr. v Ameriki, ker kristali poskodujejo genetsko kodo DNA. To je enkao, kot bi ti disketo izpostavljal razlicnim magnetnim poljem oz. elektromaganetnim valovanjem, je fuc. informacije se razgubijo...
???

exorcist, si kdaj slucajno pomislil, da v resnic nisi "ti" to telo z mozgani in vsemi kemikalijami, ki spadajo zraven? in ko temu telesu potece rok uporabe, da "tisti", ki ga je upravljal dobi novega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Obujanje mrtvih
Reply #11 - 19.08.2003 at 13:36:00
 
Quote:
exorcist, si kdaj slucajno pomislil, da v resnic nisi "ti" to telo z mozgani in vsemi kemikalijami, ki spadajo zraven? in ko temu telesu potece rok uporabe, da "tisti", ki ga je upravljal dobi novega?


Jaz skusam verovat, da res nisem nek biomehanicni stroj, ki deluje kot neka elektro tovarna impulzov, sklepam, da sem dosti vec, vsaj v primerjavi z zivaljo, ki jo vodijo izkljucno nagoni in instinkti. Ne, verjamem v reinkarnacijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Obujanje mrtvih
Reply #12 - 19.08.2003 at 13:44:05
 
exorcist wrote on 19.08.2003 at 13:36:00:
Jaz skusam verovat, da res nisem nek biomehanicni stroj, ki deluje kot neka elektro tovarna impulzov, sklepam, da sem dosti vec, vsaj v primerjavi z zivaljo, ki jo vodijo izkljucno nagoni in instinkti. Ne, verjamem v reinkarnacijo.

verjames, ali ne verjames?

a ni govoris mal kontradiktorno?

najprej pravis, da verjames, da nisi le biomehanicni stroj, po drugi strani pa ne verjames v reinkarnacijo. zakaj ne? kaj ti dela tezave pri tem? dusa se naseli v telo in ga uporablja, in ko mu rok trajanja potece, se ta ista dusa naseli v novo telo, ciz enostavno. kje pr teb fali?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Obujanje mrtvih
Reply #13 - 19.08.2003 at 14:27:26
 
To je isto kot da bi tebe vprašal, kje tebi fali, da verjameš v reinkarnacijo, jaz pač ne. Zakaj pa bi moral, če ne, nikoli nisem verjel v "reciklažo duš"  ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Obujanje mrtvih
Reply #14 - 19.08.2003 at 14:33:15
 
exorcist wrote on 19.08.2003 at 14:27:26:
Zakaj pa bi moral, če ne, nikoli nisem verjel v "reciklažo duš"  ?

ni ti treba, lahko pa.

v kaj pa pol verjames, prah si in v prah se povrnes, al ciz neki drugega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2