Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 10822 times)
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
23.04.2003 at 19:48:22
 
E, pa je Vilma spet odprla nov topic... Smiley In preden se vsuje en velik plaz replik ( kar jih tudi dejansko pričakujem ), se že v naprej opravičujem, če sem brcnila v temo Wink...

Že sam naslov pove, o čem bo govora... Namreč o odnosih med nami samimi forumci - obiskovalce bom kar pustila na miru -

Opazujem, da so se v zadnjem času pojavljali razni topici, kjer je več kot očitno, da nekdo drug z drugim obračunava, na prikrit ali pa na ne preveč lep način ( besedici "hinavščina" sem se nalašč izognila ). Ne bom jih naštevala, ker je to čisto brez potrebe, saj jih poznamo vsi... In tudi imen ne bom omenjala, ker jih ni potrebno... Brez nesramnosti z moje strani Smiley. Rada bi poudarila, da so odnosi med nami prevečkrat neodkriti in da so besede, ki padajo tudi nesramne. Včasih res povzročijo smeh, včasih pa resno spraševanje, kam nas to pelje...
Forum, naj bi bil v službi ljudi, tako kot pomoč, kot izmenjava mnenj, ko se išče pomoč in nenazadnje tudi prijetno druženje stalnimi člani, ali pa tudi z naključnimi obiskovalci.
Vendar je v zadnjem času toliko špikanja na račun nekoga drugega, da bi bilo potrebno razmisliti, zakaj sploh to počnemo, saj smo v "istem kotlu". Ne morem reči, da se kdaj sama tega ne poslužim, kar res ni lepo, a vseeno... Meje okusa, znajo biti zastrupajoča, ko berem topice in od časa do časa še kak chat... Zato trkam na vse forumce, da se poskušajo bolj spoštljivo obnašati do drug do drugega, saj je videti iz besed, totalno neresnost in nezrelost posameznika.
Tisti, ki se bo oglasil, naj se oglasi z argumentom, da nimam prav! Smiley

Na koncu, bom itak z vami debatirala, pa verjetno še dobila kakšen kamen.... SmileyWinkCheesy

Naj Vam bo lepo! Smiley Wink Kiss

Pozdravček,

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
Reply #1 - 23.04.2003 at 20:04:45
 
Ne bi bilo dolgočasno, če bi bili vsi neprestano veseli, prijazni in prizanesljivi? O čem bi potem sploh debatirali ... o vremenu?  Wink Grin

Po mojem smo čisto dovolj osladni ... Res pa pogrešam več pravih, tehtnih argumentov v nekaterih debatah..
Smo pa še vedno super proti drugim forumom (kao-sej sošolec pa še je slabše pisal..)  Grin
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
Reply #2 - 23.04.2003 at 20:14:00
 
tomi wrote on 23.04.2003 at 20:04:45:
Ne bi bilo dolgočasno, če bi bili vsi neprestano veseli, prijazni in prizanesljivi? O čem bi potem sploh debatirali ... o vremenu?  Wink Grin

Na chatu se trenutno pogovarjamo o Golem Otoku. Dolgčas. Wink

Quote:
Smo pa še vedno super proti drugim forumom (kao-sej sošolec pa še je slabše pisal..)  Grin

Ja, ne. Pravi slovenčki smo. Grin
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
Reply #3 - 24.04.2003 at 00:16:32
 
Oglašam se na Vilmin citat.
Berem mogoče SEBE v njem.
Oprosti mi Vilma, ker ne bom tukaj pisala, tistega, kar si želela;

vilma wrote on 23.04.2003 at 19:48:22:
Tisti, ki se bo oglasil, naj se oglasi z argumentom, da nimam prav! SmileyVilma



Sedaj bom šla jaz OF Topic.

Vilma.
Še kako imaš prav.
Reciva temu, da Sva jaz in ti Sorodni duši  Cheesy, če mi dovoliš. Rade se bereva med seboj. Poznava se že zelo dolgo, hitro začutiva ena drugo in pri tem med nama vlada neka Prijaznost, ker se ne želiva Raniti.
Najin odnos je Spoštovanja vreden.
Vedno so med nama samo lepe misli, ki jih VEDNO znova BERE neka DRUGA  - najina, nama Sorodna Duša.
In če smem, in se ne bom Zmotila - ti to sama najbolj veš - se nekatere duše med seboj na ta način Povezujejo.
Prijaznost jih veže. Kot, da bi se že dolgo poznale.
Odnos je primeren nekje TISTEMU, ki so ga nekje na svoji poti že imele med seboj. Poznale so se in Združevale, tako kot sedaj tu...

Jaz naprimer vem, zelo lahko začutim, kdo je meni ENAK. In ko to spoznam in grem še globje, opazim, da Imava enake " namene in družijo naju enake misli in želje", predvsem pa nama je "življenje bilo nekje na poti enako".
Potlej je sprejemanje drugačno. Bolj spoštljivo.

Tukaj.
Od tu naprej si želiva, da se gradiva in bereva drug drugega. Energije so vedno prijazne, ker od življenja želiva kar največ.
Lepoto.

Vilma, to sem napisala zato, ker je na forumu zelo veliko LJUDI.
Veliko energij se meša med seboj.
Nekateri radi samo popravljajo, nekateri Hvalijo, spet drugi - kritizirajo...

Ampak slednje kar prepoznavam, je to Zelo Dobro. Saj nekje na poti moramo opaziti tudi kako svojo napako  - na to pa nas opozorijo tisti, ki nas " pristransko berejo".

In sem nekje bila soočena tudi s tem, da je OSEBA dobesedno Zapustila Forum, ker so jo tako "tlačili".
Želela si je odkritega pogovora, naletela pa na tisto, kar je najmanj pričakovala.

Lepe BESEDE, Lepo MESTO najdejo...


Mene ne moti, da Drugi ktirizirajo  -  želim si pa samo, da bi nekje na svoji poti spoznali " izkustvo bolečine" in Rastli bo njej.

Zavedanje ob tem je VEČJE.

Rada vas imam vse tukaj na Forumu.
Naši odnosi so LAHKO lepši - še lepši bodo.

TO pa je ODVISNO od Tebe in tebe...

Hvala vam, ker ste in ker mi lepšate Dneve.
Rada vas prebiram... Kiss

Vilma oprosti - Simona je pisala... Wink


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
Reply #4 - 24.04.2003 at 01:48:21
 
Vilma.

Na tem forumu so odnosi dobri, v splošnem. Tu se najde kdo, ki se je pripravljen učit, odkrit skrite kote v sebi. Meni se zdi, da nas druži nekako upor konformnemu stagniranju, širjenje zavesti, lastna kulturna odtujitev, morda čustvena izolacija. Nekateri so pa že bolj jezni. Cheesy

V razmerju do vesolja nam razvoj določa evolucija nasproti kataklizmi.  Pluton je ta glavni vir in ko pride v zemljo, bosta Uran in Saturn v zraku. Tej dobi napovedujejo velike spremembe prav v odnosih.

Karmen




Če sami ne napredujemo v skladu s svojo naravo, opravi to fizika v manj prijazni obliki.

vilma wrote on 23.04.2003 at 19:48:22:
Na koncu, bom itak z vami debatirala, pa verjetno še dobila kakšen kamen.... SmileyWinkCheesy

Naj Vam bo lepo! Smiley Wink Kiss

Pozdravček,

Vilma

Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
Reply #5 - 24.04.2003 at 07:12:25
 
Simona, lepo si napisala... Forum, je namenjen za izmenjavo mnenj... Torej, naj ostane kot tak... Z lepimi besedami... Smiley

Želim ti lep dan!

Pozdravček,

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
Reply #6 - 24.04.2003 at 07:14:17
 
Karmen, lepo, da si se oglasila, Smiley

Pozdravček,

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
Reply #7 - 24.04.2003 at 07:25:32
 
Miska wrote on 24.04.2003 at 07:09:25:
24. APRIL

Čutiš, da nekaterih ljudi ne moreš ljubiti? Najprej jih nehaj sovražiti. Ne bodi več nestrpen do njih in jih ne kritiziraj. To je lahko tvoj prvi korak v pravo smer. Nato si postopoma jemlji čas, da jih boš spoznaval in odkrival, kaj je tisto, kar te ločuje ode njih. Zazri se vase in spoznaj, kaj je narobe s tabo in tvojim odnosom do njih, in niti za hip ne krivi za to nekoga drugega. Ko se boš lahko soočil s sabo in svojimi pomanjkljivostmi, boš na pravi poti in našel boš popolno rešitev za svoje težave. Še preden ti bo popolnoma jasno, se bosta tvoja naravnanost in odnos do vseh duš spremenila. Vedno lahko takoj nekaj storiš, zakaj bi torej čakal na prvi korak koga drugega?

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
Reply #8 - 24.04.2003 at 08:36:55
 
Miska wrote on 24.04.2003 at 07:25:32:


Miška, tukaj imam zdaj priliko (da ne 'kvarim' topica Odpiranje notranjih vrat). Hotla sem ti rečt, da sem ful vesela, če si se odločila pisat vsakdanjo meditacijo. Juhuhu - ker so res super. HVALA TI!! Če ti ne bo več, kar povej, bom pa jaz dalje. Kiss

Glede odnosov na forumu pa: "Sam bodi sprememba, ki jo želiš." (M. Gandhi)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
Reply #9 - 24.04.2003 at 09:42:43
 
Hehe, LittleStar… So stvari, ki jih nosiš s seboj, kamorkoli greš. Denarnica, recimo, pa dokumente moraš imeti vedno s seboj. Tudi GSM-ja ponavadi ne pozabljam (več Grin). In pri meni zdaj najdeš tudi tole knjigico…

Je tudi meni sedla v dušo, ja… In sem samo vesela, če je še komu…   Smiley

In če želiš – ti kar dodajaj…

m.

P.S. »Kvariš« pa topica ne. Ne tukaj in ne tam. Vsaj zame to velja. Če pa to koga zmoti, je pa to tako ali tako njegov problem, ne tvoj…  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
Reply #10 - 24.04.2003 at 09:55:04
 
vilma wrote on 23.04.2003 at 19:48:22:
Opazujem, da je več kot očitno, da nekdo drug z drugim obračunava, na prikrit ali pa na ne preveč lep način ( besedici "hinavščina" sem se nalašč izognila ). Ne bom jih naštevala, ker je to čisto brez potrebe, saj jih poznamo vsi... In tudi imen ne bom omenjala, ker jih ni potrebno... Brez nesramnosti z moje strani Smiley. Rada bi poudarila, da so odnosi med nami prevečkrat neodkriti in da so besede, ki padajo tudi nesramne. Včasih res povzročijo smeh, včasih pa resno spraševanje, kam nas to pelje...

Tisti, ki se bo oglasil, naj se oglasi z argumentom, da nimam prav! Smiley


Ja, ob tem ko omenjaš iskrenost, in hinavščino, mi nehote na misel pride, da si sama s tem ko si tole začela, ravno hinavsko pristopla k zadevi.

Nametala si neka ne-oprijemljiva dejstva, in zdej se bo vsak zase lovil v zanki. Ali sem jest tisti, ali ne?

Če bi bila tako iskrena in poštena, bi izvlekla karto na mizo in rekla tole je 2-ka, tole je As, tole je Kralj.

Ja pa res, da si se kot učitelj, ali nekdo ki je prepoznal kaj se dogaja, pred težko odločitvijo, kako to predstavit navzven, se strinjam.

Tako da ne mojih besed razumet kot nekega obsojanja, ampak jih vzemi kot razmišljanje na glas, ker moram priznati, da je že to veliko da si se tega sploh lotila.

Vsa čast ti.

Ko je mene včerajšnje dni zvilo, ker sem zaradi lastne nepazljivosti izgubil nekaj čat tekstov (shranjevanje 8 ur), sem tudi direktno pokazal s prstom, tja kjer sem začutil najmočnejši odpor. Resnično sem bil jezen na Marjano, ki mi je minirala vsak poizkus spremembe na več ur, v kompaniji z Kali. Tako sem to doživel.

Marjana in Kali se vama opravičujem, za svoj izpad.

Kar se tiče drugih nesoglasij, je že tako, da se vsi še mnogo tega učimo. Noben izmed nas ni popoln.

Še enega prejšnjega slabega občutka se spomnim, ki je vzplamtel pri pojavu himynameis-a. No, ko mi je parkrat repliciral, sem ga dojel kot človeka, ki nima drugega dela, kot špikati. Govorim predvsem o odnosu do sebe.

No ko sem se malo poglobil v njegov replay, sem prepoznal, da ima še kako prav.

Kajti če te nekdo uspe mal zamajat, pokaže na točko v tebi kjer moraš še delati na sebi. Po tem prepoznavanju, sem ga začel dojemati drugače. In dones je moj brutha.

Ga imam rad, na en poseben način.

Lep dan vsem še naprej
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
Reply #11 - 24.04.2003 at 09:57:35
 
Miska wrote on 24.04.2003 at 09:42:43:
P.S. »Kvariš« pa topica ne. Ne tukaj in ne tam. Vsaj zame to velja. Če pa to koga zmoti, je pa to tako ali tako njegov problem, ne tvoj…  


Ja, saj vem ja, moj problem je Grin, ker se mi zdi bolj estetsko, če bi bilo tako kot sedaj - pregledno za vsak dan, ne pa da so vmes naši komentarji. Čeprav sem po drugi strani recimo, ko se je EvaZh javno lotila Wink  'Osvobajanja od sebe' pogrešala, da bi kar sproti debatirali o napisanem (samo ne tako na brzino kot na chatu).

Keep on the good work, Miška. Knjižica je ful simpatična - kot mala Biblija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
Reply #12 - 24.04.2003 at 10:24:17
 
Miska wrote on 24.04.2003 at 07:25:32:
Zazri se vase in spoznaj, kaj je narobe s tabo in tvojim odnosom do njih, in niti za hip ne krivi za to nekoga drugega.

Miška.

Vedno pomaga, da se zazreš najprej vase in s tem poglabljaš odnos, če ne za drugega, potem za "pogled iz" sebe.  Z ustaljenimi pravili in vnaprej potrjenimi vzorci se tudi ni vedno enostavno potolažit. Imaš vso pravico reči temu slab odnos do sebe, saj sama imaš nekje isto mejo.

Znotraj jo je težje prestopit, klasika. Kadar se komu zgodi, se je primoral, da se bo nekaj stvari naučil na novo.



Vilma, tudi pod topikom Odnos- razmerje sem se že, ki odpira povezave do veliko temu sorodnih s SP in pa še v Duš-enosti.

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
Reply #13 - 24.04.2003 at 10:31:41
 
vilma wrote on 24.04.2003 at 07:12:25:
Simona, lepo si napisala... Forum, je namenjen za izmenjavo mnenj... Torej, naj ostane kot tak... Z lepimi besedami... Smiley


Ni forum tudi mesto debate, ideoloških konfliktov in filozofskih teženj?

Mene mnenja kot taka v bistvu niti ne zanimajo, na svetu najdeš na milijarde knjig napolnjenih z mnenji, pravo filozofijo in argumentirano debato pa moraš iskati kot buciko v senu ...
Zato me forum z zelo inteligentnimi ljudmi tudi privlači ...

Ni za svoje čustvene reakcije vsak sam odgovoren? Če me nekaj prizadene potem je le v meni problem, da vidim v tistem neko resnico... Za to ne grem krivit drugih (če že nisem pijan  Grin )...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: ODNOSI MED NAMI NA FORUMU
Reply #14 - 24.04.2003 at 10:53:35
 
Rada ima debate, a ne maram, da se kdo ne strinja z mano.  Grin

A se kdo vidi v tem? Verjetno kar večina, roko na srce.
Pač, smo ljudje, ki se še vedno učimo. Čeprav bi bila tudi jaz vesele, da bi včasih kakašna manj nesraman padla.

Jaz osebno se ozogibam konfliktom, če je le mogoče. Mam preslab srce, pa preveč se sekiram.

Najlepše se mi zdi, da vsak napiše, kar misli in da drugi to spoštujejo, ne pa da mu na vsak način skušajo dokazati, da se moti, oni pa imajo prav.
Sto ljudi, sto čudi. In to je treba spoštovat, čeprav vem iz lastnih izkušenj, da je to včasih TAKO TEŽKO.

Smo pač različni, medtem ko se jaz poizkušam na vsak način izogniti prepiru, ga marsikdo kar išče. To je pač človek, ki je skregan sam s sabo in celimi svetom.

Ma tud jaz nisem ena brihtna glava, motiti se je človeško. Dajmo se motit tud bolj na človeški način. Wink Brez zbadljivk in direktnih žalitev.  
Ni treba, da koga prepričaš, da imaš ti prav, ker je izjemno majhna verjetnost, da ti bo uspelo, bolj pomemebno je, da mu daš argument, zaradi katregea bo začel razmišljat, pa če tudi ne bo priznal.

Pa daj mo no, imejmo se radi.  Wink Kiss
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4