Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10
(Read 31171 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: (slab) sex slab?
Reply #60 - 29.04.2003 at 00:40:00
 
Quote:
ce jaz ne dvigujem tezkih predmetov ne bom nikol zvedu da sem sibak, ali mocan.

na podobn nacin, nekdo ki se ne ukvarja s stvarmi ki so povezane s spiritualnimi stvarmi, ne bo nikol opazu da je lahko pr genitalnem (ali intelektualnem/subtilnem) seksu kej slabga. to lahko opazi samo tist ki pozna izvor prave seksualnosti in hkrati pol spozna tud vse njene popacene reflekcije, med katere spada tudi genitalni/fizicni seks, s katerim se ukvarja 99% ljudi na/v  tem svetu


Zdi se mi da hočeš povedat, da je brez seksa bit naravnost intelektualno življenje.   S seksom se pač ukvarjamo bebci.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: (slab) sex slab?
Reply #61 - 29.04.2003 at 01:15:26
 
Če se teh 99% ljudi odloči, da ne seksa več, kaj potem ostane? Človek pač dela tisto, kar mu je dala Mati narava. Ne gre samo zato, da se človeška vrsta ohranja, kot tudi, da se moški in ženska doživljata skozi ljubezen in skozi telo... Ko se dve energiji združita v eno, šele takrat nastane popolnost... Popolnost čustev, zlitje dveh bitij, ki si pripadata... Seks je del življenja človeka, ravno tako kot spanje, in hranjenje. Če se nekdo odloči, da se temu zavestno odpove, je potem to čisto njegova osebna odločitev... Dejansko to terja resnično moč in voljo, da vztrajaš na svoji poti... A, vendar... Ljubiti in biti ljubljen, je pomembno in vsak strmi, da mu je v seksu tudi lepo, da doživlja tisto, kar lahko da svojemu partnerju... In vse to je neločljivo povezano...

Pozdravček,

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #62 - 29.04.2003 at 02:00:38
 
vilma wrote on 29.04.2003 at 01:15:26:
Seks je del življenja človeka, ravno tako kot spanje, in hranjenje.

Dejansko to terja resnično moč in voljo, da vztrajaš na svoji poti... A, vendar... Ljubiti in biti ljubljen, je pomembno in vsak strmi, da mu je v seksu tudi lepo, da doživlja tisto, kar lahko da svojemu partnerju... In vse to je neločljivo povezano...

Pozdravček,

Vilma

Vilma, lepo napisano.  Tovrstno vztrajanje na eni poti pomeni lahko, da tako tudi sam slej ali prej mineš. Se strinjam, da je seks po redu za dihanjem, da je celo daleč za hranjenjem, pritiče načinu življenja, ki smo si ga pridelali sami. Žal malo spoštujemo lastno mesenost.

Ne vem če je pri seksu podobno kot z opletanjem, ko gre reč o ljubezni. Ali pa bo treba štet, kdo jo največkrat omenja.

Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: (slab) sex slab?
Reply #63 - 29.04.2003 at 06:12:25
 
vilma wrote on 29.04.2003 at 01:15:26:
... in vsak strmi, da mu je v seksu tudi lepo ...

... a ni prav malo tistih, ki "strmijo" drugače - se seksu izognejo, izogibajo ali pa jim je nepomemben, celo odveč ... Tudi.  Wink  Sem to najprej malce težje razumela, dandanes mi je pa le zanimivo; kako različni smo in kako različno delujemo v "partnerskih" odnosih. Uf, ga ni čez dober, zadovoljujoč seks! Njama!

Wink
ARS

PS: Sicer pa, "ko je učenec pripravljen, pride učitelj", anede ...:

Zvecer nekdo pozvoni na vrata zakonska para. Zena je doma in odpre vrata. Zunaj stoji moski, ki zensko vprasa: "Ali znate seksati?" Zenska je vsa iz sebe in mu pred nosom zaloputne vrata. Enako se zgodi naslednji vecer. Zena je o dogajanju povedala mozu, ta pa se je odlocil, da bo naslednji vecer ostal doma in moskega pricakal za vrati. Tretji vecer je zopet pozvonilo. Zena je odprla vrata, zunaj je bil isti moski, ki je vprasal: "Ali znate seksati?" Zena, opogumljena, ker se je za vrati skrival njen moz, je odgovorila: "Ja, znam!" "Potem pa poskrbite, da bo vas moz seksal z vami, ne pa z mojo zeno!"
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #64 - 29.04.2003 at 09:49:54
 
ko pac samo z genitalnim in subtilnim seksom ne bomo vec zadovoljni, zejni po "ljubezni" pa se zmeri, nas bojo tud te stvari zanimale, prej pa zal ne.

seksualnost je bistvo duse (nas), ki se v pogojenem stanju zmotno poistoveca z grobim telesom in s subtilnim telesom (um, intelekt). ko je dusa pogojena, je tudi seks pogojen z tema dvema prevlekama. ko jih sleces (ce izves zakaj jih mas sploh oblecene "in the first place") lahko uzivas vecno seksualnost, in obenem te kratkotrajna (genitalna) in dolgotrajna (subtilna) ne zanimata vec. ciz preprosta logika.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: (slab) sex slab?
Reply #65 - 29.04.2003 at 10:48:22
 
Karmen, tudi tvoj post reply ni slab Wink Kaže tudi na tvoje  razmišljanje o življenju na sploh. Vendar nisem pisala o seksu kot potrebo, ampak seks skozi ljubezen... Res je... enkrat vse mine... Govorimo o zdravem odnosu do tega. Mogoče je tega v tvojem življenju premalo, pa tako razmišljaš, kakor tudi odnosa do ljubezni in partnerstva... Daš čutiti, da znaš biti kruto realna, da se ne pustiš podrediti oz. prilagajati nekomu, ki, vendar želi nekaj več in da delaš bolj na materialnem svetu, kot pa na čustvenem... Po vrhu tega, pa tudi stmiš za nekaj, kar ti ni dosegljivo... Se pravi, da se v sebi premalo ceniš, medtem ko na nekaterih stvari, si preveč ozko usmerjena. Kar se pa tiče same ljubezni, - to je res čisto moje mnenje, da ne bo pomote - jo lažje jemlješ kot pa daješ...
Če pa želiš šteti, kolikokrat napišem besedico Ljubezen, pa kar daj... Samo v tem postu, sem jo omenila štirikrat. Smiley

Pozdrav,
Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #66 - 29.04.2003 at 15:26:09
 
vilma wrote on 29.04.2003 at 10:48:22:
Kaže tudi na tvoje  razmišljanje o življenju na sploh.
Vendar nisem pisala o seksu kot potrebo, ampak seks skozi ljubezen... Res je... enkrat vse mine... Govorimo o zdravem odnosu do tega.
Kar se pa tiče same ljubezni, - to je res čisto moje mnenje, da ne bo pomote - jo lažje jemlješ kot pa daješ...

Pozdrav,
Vilma


V quote ti lastnih komplimentov ne bom dajala , Vilma.  kar je ostalo od odgovora ne bi komentirala.

Le toliko, da sem ljubezen in minljivost  prevzela, kakor sta mi bili neločljivo predani. Dvomim da bi se drugače učila izvir iz besednjaka ljubezni mu preprosto dat  medtem ko nasprotno, njegovo prejemanje nenehno instinktivno pričakujem.

Saj ne da bi imelo sedaj moje delo poseben značaj, le majčkeno lažje seks dojamem kot deljenje skladnosti in mesenosti. Kot to, da moje želje in tudi telesne potrebe delujejo na njegov center za ravnotežje. In to v harmoniji. Potem še nekajkrat ponovim bogo zguljeno besedo ljubezen, ki ni samo najbolj dobra zame. Undecided Wink

Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: (slab) sex slab?
Reply #67 - 29.04.2003 at 20:32:53
 
Quote:
Potem še nekajkrat ponovim bogo zguljeno besedo ljubezen, ki ni samo najbolj dobra zame. Undecided Wink

Karmen




pozdravček,
Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: (slab) sex slab?
Reply #68 - 03.05.2003 at 03:16:58
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
tanci
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3
Kranj
Gender: female
Re: (slab) sex slab?
Reply #69 - 08.07.2003 at 10:45:55
 
Ojla!

Rada bi samo izrazila mnenje glede debate o tem, ali sexsati ali ne. Vidim, da veliko veste o gurujih in modrecih. Ce prav vem, potem potreba po seksu s casoma preide v stanje, ko sam telesni stik ni potreben. Da pa prides do tja, pa moras seksati, tako kot moras jesti.
Back to top
 

V meni je moč
 
IP Logged
 
hyperborea
1
*
Offline

Love rulZ
Posts: 26
Ljubljana
Gender: female
Re: (slab) sex slab?
Reply #70 - 10.07.2003 at 15:24:51
 
Jest se tudi strinjam s Tanci - najprej pride premik zavesti in potem odpadajo stvari, ki ne sodijo vec na tisto raven..in to ponavadi same po sebi in sploh ni vprasanje odrekanja,..,.to je tudi tko, ce se sam odlocis, da bos postal presnojedec (in se odroces hrani) in to ni bila posledica premika zavesti potem ponavadi sledijo posledice in kaksni bolezenski znaki...slisala sem za ljudi, ki so menili, da so zreli za presnojedstvo in so jim pol odpadli lasje in zobje in shujsali so do anoreksije, so pa tudi ljudje, ki pokajo od zdravja, ker se tako hranijo....menim, da je pri spolnosti isto.

Je pa menim, da je sexualna energija ena najmocnejsih energij in eden je ze omenil kreativnost...nekateri (napr.Terstenjak) raje to energijo porabijo za kreativnost, kot za spolnost...

mene pa zanima, kaj menite o SAMOZADOVOLJEVANJU...ali je to goljufanje ali je ena od oblik sprocanja. Louise L.Hey v svoji knjigi omenja samozadovoljevanje namesto aspirina, ce imas glavobol.

me zanima, kaj drugi menite o tem. Jaz menim, da ce je potreba, da je to najboljsi nacin hitre sprostitve in da je lahko vcasih celo boljsi od sexa - oz. ne boljsi - drugacna oblika sprostitve..

LP

Hyperborea  Cheesy
Back to top
 

Ne trudi se iskati Boga, raje živi življenje in služi tako, da bo Bog našel tebe
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: (slab) sex slab?
Reply #71 - 10.07.2003 at 16:54:22
 
hyperborea wrote on 10.07.2003 at 15:24:51:
mene pa zanima, kaj menite o SAMOZADOVOLJEVANJU...ali je to goljufanje ali je ena od oblik sprocanja.

Predvsem bi se bilo treba najprej znebiti vseh mogočih in nemogočih, predvsem pa smešnih  predsodkov, vcepljenih občutkov krivde in nebuloznih bajk (da se ti lahko posuši mozeg, da lahko končaš na psihiatriji itd.) povezanih s samozadovoljevanjem, šele potem bo samozadovoljevanje lahko postalo tudi oblika sproščanja.

Kdor se ne zna sproščeno samozadovoljiti, tudi pri seksu v dvoje ne more biti kaj prida.
V neki komediji, kjer partnerica Woodya Allena  po dobrem seksu vpraša, kje se je tega tako dobro naučil, ji ta ponosno odgovori, da je samouk  8)



Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #72 - 13.07.2003 at 13:26:42
 
ARS wrote on 29.04.2003 at 06:12:25:
... a ni prav malo tistih, ki "strmijo" drugače - se seksu izognejo, izogibajo ali pa jim je nepomemben, celo odveč ... Tudi.  Wink  Sem to najprej malce težje razumela, dandanes mi je pa le zanimivo; kako različni smo in kako različno delujemo v "partnerskih" odnosih. Uf, ga ni čez dober, zadovoljujoč seks! Njama!

Wink
ARS


Njama tudi tebi, ARS Kiss

Wink

Tvoji prispevki so osamljen glas treznosti v vesolju duhovnih blodenj in seksualnih in drugačni zafrustriranosti na tem forumu...

Ja, drage(i) moje(i) duhovnice in duhovniki, če postaviš milijon predpogojev, preden se spraviš k enemu dobremu fuku, potem boš celo življenje izpolnjeval pogoje. Fukali bodo pa drugi.

Njama!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: (slab) sex slab?
Reply #73 - 13.07.2003 at 14:28:53
 
Quote:
Ja, drage(i) moje(i) duhovnice in duhovniki, če postaviš milijon predpogojev, preden se spraviš k enemu dobremu fuku, potem boš celo življenje izpolnjeval pogoje. Fukali bodo pa drugi.

Njama!


Ma en pogoj, je dost....  Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: (slab) sex slab?
Reply #74 - 13.07.2003 at 20:58:10
 
Quote:
Seks? Njama!   Wink

Bardo_Thodol wrote on 10.07.2003 at 16:54:22:
Kdor se ne zna sproščeno samozadovoljiti, tudi pri seksu v dvoje ne more biti kaj prida.

Popoldansko, impulzivo, povsem spontano in sproščeno ter na vso moč samozadovoljena ...
... se s to izjavo globoko strinjam, kakopak ...  Grin  No, tudi če bi bila malček manj globoko zadovoljena,
bi se strinjala, da ne bo pomote ...  Grin  Če bi bila pa potrebna, vsaj malček, bi pa - namesto globokega
strinjanja - zagotovo kaj drugega počela; učinkovito.  Grin  In če bi koga ponovno moja direktnost znala zmotiti,
naj si ga/jo pred morebitno repliko pa vsaj malce zadovolji ... ali pa konkretnejšo, oprijemljivo družbo poišče.  8)

Kiss
ARS
Back to top
« Last Edit: 14.07.2003 at 17:32:20 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10