Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8
(Read 37313 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #45 - 13.05.2003 at 17:11:00
 
Quote:
mene pa muči npr to, da če bi bla kejčkol pridna, bi to že do 2000 nardila?? al rečmo da mam po resnici do 2007 časa? al kdaj se je Jezus rodil.



Glede na to, da čas ne obstaja, je že danes 2007, 2012... Ni treba nič čakat, vse je sedaj, v tem trenutku...

(nameravam to še 100% v praksi začutit Wink).

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #46 - 13.05.2003 at 20:45:50
 
uf, prima Kali !  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #47 - 14.05.2003 at 07:51:57
 
Grin
ja kreden, po našem štetju že...   Roll Eyes



Glavni ključ srčne čakre je sposobnost Opustiti, Spustiti.
Tolikokrat me vprašajo Kako naj opustim stvari? Samo en odgovor je: Opustite jih! Odločite se: Tega ne bom več procesiral, o tem razmišljal, se o tem pogovarjal. Če bi v rokah držali kroglo in me spraševali Kako naj jo spustim? bi rekel isto: Spustite jo. Ne bi rekel, da se pogovoriva o tem. Če vi pravite, da tega ne želite imeti več v rokah, jaz pravim Spustite!
  • Ali vam vaša plemenska pravila dovoljujejo, da enostavno spustite?
 Ali živite v plemenu, ki govori: Podoživeti moraš bolečino, podoživeti, podoživeti...
Nekateri terapevti menijo, da bolečino lahko spustite, ko jo podoživite. Ne samo, da to ni res, Resnica je ravno nasprotno.
Bolečina je tu, v meni, ker jo podoživljam. Vsakič, ko jo podoživim, jo okrepim. Spustitev in opustitev bolečine pa pomeni odvezavo od nje. Ni vam treba podoživljati ran; to ste že tolikokrat storili. Ne moremo podoživljati svojih ran in se istočasno ljubiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #48 - 14.05.2003 at 09:20:25
 
Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #49 - 15.05.2003 at 09:33:13
 
Govorili smo že o svoji poti do božanskega, prebrali vse vrste gradiv, obiskali dosti delavnic. Gremo na ridinge, kar je meni prav všeč, in iščemo mojstre učitelje, molimo in meditiramo... Vendar nič od tega ni pot k Božanskemu. In vsi smo enkratni, in pot je ena sama. Določena je tako: Ljubimo sebe, to je naša pot k Božanskemu. Dobesedno tako preprosto. In tako zapleteno.
Vsi sveti spisi brez izjeme, vse pravljice, legende in miti so zgodbe našega potovanja, zgodbe o tem kako ljubiti sebe. Če to res razumete, lahko razlagate vsakega od njih. Celo Biblija je zgodba našega življenja, vse od Stare Zaveze do Razodetja, samo vedeti morate, da ste vi glavna oseba in vsi drugi značaji v spisu, mitu, pravljici, legendi so deli vas. To je razlaga vseh tam opisanih ljubezenskih zgodb.


no, poskuste s kakšno Pepelko npr.
 Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #50 - 16.05.2003 at 18:16:36
 
 Eno vprašam v skoraj vseh ridingih: Ali meditirate?
Ljudje pritrdijo, zanikajo ali rečejo, da nimajo časa. Angeli na to odgovorijo vedno isto: Če verjamete, da nimate časa za meditacijo, potem ne veste, kaj čas je. Po vašem odgovoru tudi ocenim, če se ljubite ali vsaj premikate v to smer. Oseba v ljubezni do sebe, oseba, ki ceni sebe na duhovni poti, ne gre po bližnjicah. Pozna vrednost svojih trenutkov prisotnosti z božansko energijo in si za to vzame čas.
Mene pa ljudje radi vprašajo, kako delam ridinge, kako se uglašujem z Angeli?
Moja priprava na riding ali predavanje je v resnici dolg postopek. Z meditacijo grem v svoje središče, na travnik, kjer jem hrano in pijem vodo, grem čez most, po vseh vrtovih čaker navzogr, skozi bazen in v svetišče, stojim v vijoličnem plamenu in se postavim pred oltar; grem v skladišče zapisov in imam dostop do banke spominov. To naredim vsakič, ko delam riding, vsakič, ko stojim pred skupino ljudi. Na začetku mi je to vzelo kakšno uro, ampak jaz todelam vsak dan 17 (sedemnajst) let in v teh letih ni dneva brez tega potovanja. In danes ga opravim v manj kot 30 sekundah. V tem času se dotaknem vseh spodbujevalcev širitve moje zavesti na poti navzgor.
Na začetku je potreben čas, potem pa pride blagoslov, če le vztrajamo.
In ljudje še sprašujejo: Katera pot je prava zame, katera meditacija?
V 60 letih sem jaz dobil odgovor na to - samo izberi eno. Vse možne poti in tehnike napišite na listke in potegnite enega iz klobuka. Potem se ga držite, dokler vas en pripelej, kaomr želite. Resnica osvobaja. Dnevno delajte eno od tehnik. Rad bi vas spomnil, da smo na teh straneh na srčni čakri. Za to gre, za uglaševanje, za Izbiro poti in hojo po poti do razsvetljenja. Dobro je proučevati dosti drugih stvari, če to želi vaše srce, ampak vedno ostanite na eni izbrani poti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #51 - 17.05.2003 at 20:08:29
 
 Dosti ljudi srečujem po enkrat ali dvakrat na leto. Najprej so pri transcendentalni meditaciji, naslednjič pri kabali, tai chiju, jogi... Energija, ki mi jo komunicirajo je: Tehnike ne delujejo. Nisem našel tehnike, ki bi delovala. Vse tehnike delujejo, če smo jo pripravljeni delati. To je srce. Delajte, kar želi srce. Srce čaka, da izberete pot, da se lahko z njo uglasi in pot, po kateri greste, polni s svojo energijo.
Ko je oseba dobro na poti k svojemu razsvetljenju, jo spoznam. Dinamika tega dogajanja je taka. Srčna čakra je, kjer ljubimo, in ta potrpežljivo čaka, da z ljubeznijo podpremo svojo Izbiro. Če delate tai chi, najprej pogledam, koliko strasti in ljubezni imate do tai chija. Če vidim sočutje in ljubezen, da ljubite tehniko in izkušnjo, vem, da ste izbrali in srce je vključeno. Srce ne more dati ljubezni in strasti, dokler se ne odločite. Na to čaka vaš srčni center.
Srčna čakra se ne bo odprla brez Jasnosti.
Srčna čakra se ne bo odprla, dokler ne izberete. Ne bo se odprla n anamig ali po naključju, odprla se bo po vaši odločitvi.
Mati Tereza ni rekla Bogu: Preden se bom zavezala mojemu poslanstvu, ga bom poskusila in videla, če deluje.
Rekla mu je: To bom storila s tvojo pomočjo ali brez.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #52 - 19.05.2003 at 21:02:06
 
 Toliko nas je, ki na ravni srca rečemo: Pokaži mi, kako bo in kako je videti, potem bom izbral in bom tvoj služabnik. In dejstvo je, da Bog odgovori: Nič ti ne bom pokazal, dokler n eizbereš. Najprej moraš izbrati. Če se želimo premakniti v srce, se moramo odločiti prej, preden se odpre srce.
Človeško kraljestvo si že od prvih zapisov o obstoju prizadeva najti nadomestek za Ljubezen in to počne še do tega trenutka. Celo zgodovino ga išče. Poskusili smo res vse - hrano, droge in alkohol, spolnost, imeti otroke, posel in delo, zdravje, klube in organizacije, vitamine, minerale in zeli, tenis in deskanje, poslali smo človeka na Luno... Iskali smo in iskali, da bi našli nadomestek Ljubezni. Ali smo že ugotovili, da nadomestka Ljubezni ne bomo našli? Poskušali smo celo uporabiti vedenje in znanje o Bogu. Dobesedno vse smo poskusili.
Eden od sodobnih izzivov Človeškega Kraljestva je: Ničesar več ni, kar bi lahko poskusili. Vrženi smo nazaj samim sebi, zabrisani smo samim sebi nazaj na začetek. Edina preostala možnost je, začeti vse znova, vendar je to dolgo dolgo potovanje in vsakič je težje. Zelo verjetno je dolgo okrog 125 do 300 potovanj duše na Zemlji, da pridemo do točke, na kateri smo sedaj.
Želite torej odpreti srce ali začeti novih 150 potovanj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #53 - 20.05.2003 at 20:58:40
 
 Ena ali druga izbira je v redu; zase pa vem, da tega ne bom delal še enkrat.
Ena od poti v srce je, da se nam najprej vse zagnusi. Dobesedno. Vsega imam dovolj. Vdam se, odpovedujem. In sedel bom tu in storil nič - dokler se srce ne odpre. Dovolj, nič več. Samo to želi slišati srce in odprlo se bo. Res. Tako je storilo dosti ljudi.
To je resnična zgodba o srčni čakri Elizabeth Kübler-Ross. Pred leti je živela blizu mene; od hiše do njenega študijskega prostora je vodila kamnita pot. Ko je šla enkrat tja meditirat, se je čutila osamljeno in preplavljeno z delom. V takem razpoloženju je rekla Bogu:
  • Daj mi ramo, da se naslonim... in kot odgovor slišala jasen Ne.
  • Potem mi daj roko, da se je primem... in enako jasen Ne.
  • Potem mi boš pa gotovo ponudil prst... in Ne.
 Gospa Elizabeth je zelo mogočno živo bitje. Rekla je:
  • K vragu s tabo, bom že sama!
 V tem trenutku se ji je odprlo srce, dvignjena je bila s tal in odlevitirala je nazaj v hišo. Bog je v resnici rekel:
  • Ne bom ti dal rame, vse ti bom dal. Potem, ko se boš odločila.
 Pošteno in jasno si odgovorite:
  • Predal bi se Bogu, pa me je strah. Česa se bojim?
 To je zelo zelo pomembno vprašanje in obenem razlog, zakaj se niste do sedaj.
  • Česa se bojite? Kaj se bo spremenilo v vašem življenju, če opustite?
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #54 - 21.05.2003 at 10:21:30
 
Smiley

 To je ključ. Dosti ljudi pravi Bogu: Hočem te spoznati in imeti v mojem življenju, želim biti instrument tvojega dela - dokler se nič v mojem življenju ne spremeni. Nisem pripravljen spustiti.
Tu se zataknemo. Ko se to zgodi, nas iz srca vrže v spodnje čakre. Moramo biti pripravljeni spustiti. Zaupati Stvarniku. In sedaj ne govorimo o religiji, govorimo o Bogu. Vse religije delujejo za ljudi, ki živijo v spodnjih čakrah. Ko se premaknemo v srce, imamo z Bogom opraviti mi sami iz oči v oči.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #55 - 22.05.2003 at 17:38:15
 
spolnost in intimnost

Naslednje področje četrte čakre je Ljubezen, spolnost in intimnost. Med vsemi tremi so tanke meje; dostim npr. izziv predstavlja upravljanje z energijo intimnosti ne da bi ta postala spolnost. Spolnost intimnost dostikrat uniči. Mejo med njima ugotovite, če se vprašate:
  • Kakšen je Namen najinega druženja (srečanja, sodelovanja, tega, kar počneva skupaj)?
  • Ali se lahko držim tega Namena, ga ohranim?
 V ridingih rečejo: Srečal sem to osebo in vsa ta energija..., ki je sicer usmerjena okrog duhovnosti, dela ali kreativnega projekta... Ko dva človeka delata skupaj, se energija izgrajuje in potem se enkrat eden ali oba vprašata: Ali naj bi bila skupaj na vseh ravneh? Čuti se že tako. Več intimnosti je v odnosu s to osebo kot v mojem zakonu, poleg nje se bolje počutim... In Angeli vprašajo:Kakšen je Namen tega, da sta prišla skupaj?
Če dovolite energiji, da se spusti v spodnje čakre, izgubite intenziteto Namena. Zato si odgovorite:
  • Ali potrebujete črto med intimnostjo in spolnostjo?
 Nič bolj vznemirljivega ni, kot izkušnja združevanja kreativnosti in zlivanja energij, ko pridemo skupaj z drugo osebo, morda posebno nasprotnega spola, in doživimo izkušnjo resnične intimne brezpogojne enosti. Naš izziv je, da se želimo od tu premakniti v spolno izkušnjo. In tako lahko je racionalizirati, da je s tem vse v redu. In spet, kako pogosto Angeli rečejo: Če se boš odločil za to, bo vse manj in manj energije za kreativno izkušnjo, ki si jo imel pred tem, oz. jo imaš sedaj s tem človekom.
Poglejte si svoje življenje. Ali vi poznate svojo tanko mejo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #56 - 23.05.2003 at 15:45:30
 
Quote:
[color=Green]   Ena od poti v srce je, da se nam najprej vse zagnusi. Dobesedno. Vsega imam dovolj. Vdam se, odpovedujem. In sedel bom tu in storil nič - dokler se srce ne odpre. Dovolj, nič več. Samo to želi slišati srce in odprlo se bo. Res. Tako je storilo dosti ljudi.



OK, dajte mi povedat če to drži. Sem že čist blizu.  Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #57 - 23.05.2003 at 18:02:48
 
gotov si že mela eno tako "mini pot v srce" v zvezi s kakšno odločitvijo... fora je v tem, da moraš v sebi res čutit, da ničesar neboš naredila, ne smeš imet potrebe po tem.. da je še to pa to za opravit, potem pa boš mela dost, NE: TAKOJ ZDELE TUKEJ, se ti v bistvu JEBE in samo čakaš oz. ignoriraš... in potlej se zase brigaš in ti pade odgovor v "naročje"=srce  ???
tko nekako pomojem
sicer pa ne sprašuj mene, ker si sama v tem "zosu"  Tongue   Grin in boš SAMA šla naprej  Cheesy
8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #58 - 24.05.2003 at 10:29:58
 
 Spolnost v novem tisočletju bo božanska izkušnja. Pika.
Spolnost v Novem tisočletju ne bo uporabljena za ženskost, moškost ali identiteto ne za pridobivanje večje lastne vrednosti. Na stotine globokih intimnih razmerij bo v tem tisočletju in dobro bo poznati mejo med spolnostjo in intimnostjo. V predavanjih s prevajalko sam dostikrat ne vem, kje se jaz končam in ona začne. Občutek enosti je izjemen. Ampak Namen je komunikacija. Lahko pa bi bilo racionalizirati, da se med nama nekaj posebnega dogaja, saj naju je konec koncev Bog pripeljal skupaj.
Ali torej poznate Namen intimne povezave z nekom? Če ga res poznate, se druge ideje in pričakovanja še pojavijo ne. Če ga pa ne, energija teče vsepovsod.
Ne morem kontrolirati seksualnih vzgibov, rečejo včasih. Kakšen ober izgovor je to, kakšen čudovit način za določitev svoje spolnosti. Verjamemo, kar si govorimo. Ko mi ljudje to rečejo v ridingu, jih opozorim: Bi rad to potegnil nazaj, preden Angeli odgovorijo ali bi rad Angelskemu Kraljestvu rekel, da ne moreš obvladati svoje spolnosti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #59 - 24.05.2003 at 11:29:09
 
m wrote on 23.05.2003 at 15:45:30:
OK, dajte mi povedat če to drži. Sem že čist blizu.  Grin

pomoje kr drži ... ampak ... ti nisi niti pod razno blizu temu ... to je res dno dna.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8