Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 16
(Read 190979 times)
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #150 - 14.04.2003 at 20:49:06
 
gape wrote on 14.04.2003 at 16:45:25:
vedno obstajata vsaj dva pogleda ... pogled ega in pogled višjega jaza.
iz katerega pogleda gledat (aryan bi verjetno reku poistovečati se) je seveda (kot vedno) svobodna odločitev posameznika.

to kar sm jz govoru o poistovecanjih, zmotnih itd. si loh predstavljas na nasledn nacin.

v temni sobi zgleda zvita vrv na tleh kot kaca in se jo lahko ustrasmo. seveda brez potrebe, ker vrv ni nevarna. ko pa sonce posije v sobo lahko vsi vidjo da je bla tist samo vrv in ne kaca in ni nbenga nc vec strah. na podobn nacin (zaradi pogojenosti) mi zamenjujemo eno stvar z drugo. in glavna stvar k nam povzroca tesnobo je prav ta, da zamenjujemo sebe z necem kar nismo. ko pa bo posijalo sonce, bomo lahko vidl sebe in svojo pravo identiteto, hkrati pa bomo tud spoznal kasna je bla nasa zmotna identiteta zarad katere smo se brez veze tok sekiral in trpel. ko pa bomo tud deloval v skladu z naso pravo identiteto (aplikacija), pa ne bomo zgubil le strahu in trpljenja, ampak bomo dozivljal tud neprekinjeno zadovoljstvo.

drgac se pa men zdi, da stojchi tole svojo "blazenostjo" mal imitira, oz. se bo hmal izkazala za prazno. drgac pa on sam tocn ve kaj ga "drzi gor" in s cem lahko to vzdrzuje. ne pove pa, da se zaveda tud tega, da lahko drv tud zmanjka, kar pomen da se nismo tam kjer bi si zelel bit.

"those who are sincere, will never be deceived"
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #151 - 14.04.2003 at 23:19:17
 
dragi aryan, si mi pa res humorist Grin,
blaženosti se ja ne da imitirat Roll Eyes,
absolut je Shocked, ali pa ga ni Angry,
ti bi pa ja lahko to že vedel, a ne, a ne Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #152 - 15.04.2003 at 10:10:47
 
stojchi :

z imitiranjem blazenosti sm mislu to, da nekdo ki ima "absolutno blazenost" kot ti ta svoj obcutenje oznacujes, pomen, da se tak v nbeni situaciji ne more vznemirit, ne glede kaksne okoliscine so. tko da mal prever sebe z iskrenostjo.

P.S. samo klikanje na zgornje ikonce z "nasmeski" se ne potrjuje blazenosti nekoga, ampak ga le se bolj razkriva. nekdo ki ima absolutno zadovoljstvo kaze neke dolocene simptome, ki pa jih pr teb zal se nisem opazu.

"those who are sincere will never be deceived"
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #153 - 15.04.2003 at 10:34:18
 
Quote:
"those who are sincere will never be deceived"


Lepo. Res je. Verjamem v to. Ni pa lahko zmeraj biti odkrit, iskren, resničen do drugih. Najprej se moraš naučiti to biti do sebe sploh. Pa eni pač mamo bolj trdo lupino, zato ni lahko prit do bistva in zmeraj ostat v njem, zmeraj v ene vrste meditaciji Resnice. V zavedanju skratka.

Mislim, da mogoče stojchi preveč ločuje svet na sebe in na druge, ki še niso našli svetlobe v sebi. Paradoks je, da moraš tud svojo senco sprejet, ta je potem tista, ki te odveže, da ločuješ. Saj je v vsakem oboje. Ne vem...

Aryan, ti pa tud mogoče raje opusti predstave, kako izgledajo tisti, ki so v Absolutu. Saj ne moreš vedet za njih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #154 - 15.04.2003 at 11:46:06
 
Smiley bravo littlestarr Roll Eyes, kot vedno takoj zadaneš pikico na i Smiley
glede sence je tako, da se je rešiš najlažje tako, da pogledaš proti soncu in vedno hodiš v tej smeri, (notranji seveda Smiley
dragi aryan,
le kdo ti je povedal, da se nekdo, ki ima absolutno blaženost, ne glede na okoliščine, ne more vznemirit Grin
predlagam ti, da se naslednjič, ko pridem v Ljubljano nekje dobiva in se osebno pogovoriva o simptomih, ki jih pri meni še nisi opazil Shocked
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #155 - 15.04.2003 at 12:12:29
 
Quote:
le kdo ti je povedal, da se nekdo, ki ima absolutno blaženost, ne glede na okoliščine, ne more vznemirit


absolutna blaženost ----- vznemirjanje

prvo izključuje drugo ali pa obratno, vštric sigurno ne

al pa malo razloži to absolutno blaženost,stojči (pa ne se vznemirjat ob tem  Smiley Undecided )


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #156 - 15.04.2003 at 12:34:15
 
stoychi wrote on 15.04.2003 at 11:46:06:
Smiley bravo littlestarr Roll Eyes, kot vedno takoj zadaneš pikico na i Smiley


Mislim, da je bolj to, da ti pač znaš globje razumeš. Jaz v večini bolj zase pišem, da ozavestim.

Glede vznemirjanja pa mogoče paše tale zgodbica, če še je ne poznate:

ŽEBLJI V OGRAJI
Majhen fant, ki se je večkrat slabo obnašal, se je nekega dne močno razburil. Njegov oče, ki je bil pameten človek, mu je dal vrečko polno žebljev ter mu dejal, da naj vedno, ko bo razburjen in se ne bo mogel obvladati, zabije en žebelj v ograjo. Prvi dan je fant zabil v ograjo kar 37 žebljev. V naslednjih nekaj mesecih se je naučil obvladovati svoje obnašanje in število zabitih žebljev v ograjo, se je počasi začelo zmanjševati. Fant je kmalu odkril, da je lažje obvladovati svoje obnašanje, kot zabijati žeblje v ograjo. In končno je prišel dan, ko se ni nič razburil in tako tudi ni zabil nobenega žeblja v ograjo. Tako je to povedal očetu in ta mu je rekel, da naj pa zdaj vsak dan, ko se ne bo razburil, potegne en žebelj iz ograje. Dnevi so minevali, in prišel je dan, ko je fant povedal svojemu očetu, da ni več žebljev v ograji. Oče je prijel sina za roko in ga peljal do ograje. Tam mu je rekel:

»Sin moj, dobro si opravil svoje delo, toda poglej vse te luknje v ograji. Ograja ne bo nikoli več ista. Ko nekomu rečeš nekatere stvari v besu, te besede pustijo brazgotine, ki so kot te luknje v ograji. Človeka lahko zabodeš z nožem, in kasneje nož tudi izvlečeš iz njega nato mu lahko še neštetokrat poveš, da ti je žal, vendar rana ostane za vedno. Besedne rane prav tako bolijo kot fizične. Pravi prijatelji so tako redki, kot so redki dragulji. Prijatelji te pripravijo do nasmeha, prijatelji te poslušajo, prijatelji te opogumljajo, ko ti gre slabo, imajo zate lepe in spodbudne besede in njihovo srce je pri tebi vedno odprto.«





Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #157 - 15.04.2003 at 12:54:50
 
drage punčke in dragi fantki, Smiley
boste prišli na kakšno moje predavanje Shocked Wink na kako mavrično soboto Smiley,
pa boste morda začutili Roll Eyes,
kaj izključuje kaj in česa ne,
a ne, a ne, ali pa morda ne Grin
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #158 - 15.04.2003 at 13:38:55
 
Včasih sem se družil z njegovimi učenci in ti ljudje dejansko izžarevajo nekaj iz sebe.
Kasneje mi je nekdo razložil, da te štiri tehnike razvijajo samo zgornje štiri čakre   ???  in da te tovrstna meditacija ne pripelje do razsvetljenja.
Torej Stojchi kaj je na tem? Se s temi tehnikami lahko razsvetliš ali ne?
In koliko se jih je že pri vas?

Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #159 - 15.04.2003 at 14:17:12
 
Quote:
Aryan, ti pa tud mogoče raje opusti predstave, kako izgledajo tisti, ki so v Absolutu. Saj ne moreš vedet za njih.

zakaj ne morm vedt za njih?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #160 - 15.04.2003 at 14:23:52
 
stoychi wrote on 15.04.2003 at 11:46:06:
dragi aryan,
le kdo ti je povedal, da se nekdo, ki ima absolutno blaženost, ne glede na okoliščine, ne more vznemirit

tako je razlozeno v Bhagavad-giti. da nekdo ki je spoznal Absolutno resnico doseze vecni mir. Tud eksterni simptomi so opisani, kako se taka oseba obnasa itd.

Quote:
predlagam ti, da se naslednjič, ko pridem v Ljubljano nekje dobiva in se osebno pogovoriva o simptomih, ki jih pri meni še nisi opazil

se prav simptomov ti ne mors razkrit skoz besede? govorjenje/pisanje je ena izmed aktivnosti skozi katero se marsikej razkriva, ne samo skoz mimiko katero mi verjetno ti hoces pokazat, al pa "svetlikajoce se oci", al ne vem kaj mi hoces pokazat, da bi se za to mogla dobit v zivo. sej ce si ti absolutno blazen, pol more ta filing predret vsak prostor in cas in pridt direktno do mene, samo po tvoji volji. zakaj ne poskusis tega? 
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #161 - 15.04.2003 at 14:23:57
 
Primerjanje pač bolj škodi kot koristi. Dobro, saj ti lahko z nekim čutom vidiš, kdo je 'ta pravi', kdo pa ne, ampak raje imej odprti mind tudi glede tega. Lahko je navsezadnje tudi to slepilo, ki ti preprečuje videti. To sem samo mislila. Pa plus tega, da se mi zdi nesmiselno, če bi nekdo že res bil v večni blaženosti, zakaj bi sploh živel v takšni obliki tu. Ne vem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #162 - 15.04.2003 at 15:16:07
 
littlestar : preber bhagavad gito, in bos notr zvedla o Absolutni resnici in tud o simptomih tistih ki jo poznajo. ko pa bos prsla tud v stik s kaksnim takim pa se ti bo tist samo iz dneva v dan se bolj potrjevalo. taka je moja izkusnja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #163 - 15.04.2003 at 15:25:35
 
...

Oh, kako malo je včasih potrebno za blaženost ...

8)
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #164 - 15.04.2003 at 15:38:15
 
najprej odgovor sidhi Smiley
pred mnogimi leti sem napisal pesem, ki gre nekako takole:
"Ko se vase poglobim,
opazim, da niti nad mano,
niti pod mano, niti pred mano,
ali za mano, enostavno ni nič,
torej je res,
da je ta zemlja zgolj privid... Wink
ko čutiš to enost povezanosti s sabo,
je vse samo enost zlita v enost,
celo pod tabo in nad tabo... Smiley
toliko glede mojih čaker Smiley


dragi aryan, Smiley
večni mir je kot ocean,
spoznanje, kot potapljanje vanj,
potapljaš se lahko, kadarkoli hočeš,
globino določa tvoja iskrenost do sebe,
in tvoj notranji napor,
in res globje se potopiš,
intenzivnejši je tvoj notranji mir,
lahko pa ostaneš po lastni izbiri,
vedno na svoji, miselni površini,
prepuščen moči zunanjih vetrov in valov, Smiley
drugače pa, saj poznaš pregovor:
"brez muje, se še čevelj ne obuje"
nihče ne ceni tega,
kar doseže brez lastnega truda,
in brez lastnega truda, ni nobenega uspeha Smiley
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 16