Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 16
(Read 190980 times)
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #135 - 10.04.2003 at 22:57:48
 
ne znam zašto mi ovo sve više zvući na dingu od Muje Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #136 - 11.04.2003 at 12:00:50
 
Stojči je imel namen z nami eno svojo lepo izkušnjo delit, mi pa ne da bi njegovo pondubo vsaj  hvaležno zavrnil,  zraven mu hočmo pripisat še slabe namene.

Tako  našo pozicijo pa se po moje  da dost dobr argumentirat: vzrok  stojčijevega   javnega angažiranja za maharišija vidmo  v vsaj potencialnem  nelagodju  stojčija samega, zato  vidmo v nekritičnemu zavzemanju za mojstra en poskus prikrivanja  tega svojga  nelagodja. Ker če tega nelagodja stojči ne  bi imel, pol bi bla njegova vera lahko  intimna, tkorekoč skrivna, nikakor pa ne tko javna. Ker vse kar je javno, je javno z enim namenom: da preskuša in se preskuša.  Tko da z našga stališča je v bistvu naše provociranje le odgovor na porovokacijo in tle morebitna užaljena poza, da smo nehvaležni za ponujneo dobro/lepo, ne bi bla čist umestna.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #137 - 11.04.2003 at 12:06:46
 
mah sej to je zmeri tko kle gor ... karkoli poveš iz svoje izkušnje se najdejo taki, ki te hočejo raztrgat, posecirat in ti dopovedat da iz njihove izkušnje sledi pa da SE MOTIŠ, da živiš v totalni zablodi.

in s tem ni nič narobe ... vsaj po mojem mnenju ne ... je pa zajeban če se preveč obremenjuješ s tem in če ne dopustiš da bi nekdo drug imel resnico drugačno od tvoje.
to je pač osnovna predpostavka, da so resnice različne - niso niti resnice, so samo resničnosti.


ja sej res ... to da si neki doživel ... še ne pomeni da je res.
mislm je res ... zate.
zame pač ne. jest tega nism doživel. ponavadi jest tega niti ne morem doživet. 100% pa ne morem tega doživet tko kot si to doživel ti.

tko da ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
NATURAL
Guest




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #138 - 11.04.2003 at 12:23:42
 
Vse, kar me moti pri pisanju stojchija je, da ne priznava nikakrsnega racionalnejsega pogleda na M.Tudi njegovi odgovori se ne dotikajo zastavljenih vprasanj in sam ne poskusa razumeti ali videti kontradiktornosti v ucenju in osebnosti M.Njegova zavest je blazena zaradi ozkosti in ne zaradi njegove sirine.Ni odgovor na vse blazenost in ljubezen ter izkustva.Tudi shizofreniki imajo marsikatero zanimivo izkusnjo...
M. je razvil oz prekopiral eno izmed mnogih verovanj,ki obstajajo v cloveski vrsti.Nic novega nic posebnega.Nikoli ni obstajal POPOLNI SISTEM IN NIKOLI NE BO.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #139 - 11.04.2003 at 12:45:05
 
to je vse lepo in prav ... ampk to da te moti ... to je pa tvoj problem ... in dvomim da ga boš na ta način prepričal v kaj drugega, z metodami ki jih priznava še mogoče, s temi ki jih ne priznava pač ne ... imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #140 - 11.04.2003 at 13:57:15
 
Se bi dalstrinjat z obema, ampak jest hotu izpostavt, kaj človeka tera, da svojo resnico da  šerat, da jo da javno preskušat. Po moje ravno to, da jo ma na sumu, da ni popolna, da mu tud drugi to pomagajo to razkrit. Da ji magari še nekaj manjka, da bi bla popolnoma, pa hoče človk od drugih to zvedet. Ker npr. stojči ma že svoj sajt, kjer se ta resnica ne postavlja pod vprašaj, se samo salvi in se, bodmo mal hudobn, enostransko propagira. Je tam kar slavn in potrjen, pa mu to ni blo dost, se nam je prišel sam nastavit.  Zato ni fer, da se stojčiju karkoli zamer, niti ni fer, da bi on komurkoli karkoli zameru. Zato bi se mi  zdel fajn, da bi se magari o tem, kaj je njegova resnica, še naprej pogovorjal.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #141 - 11.04.2003 at 14:25:07
 
Quote:
Zato bi se mi  zdel fajn, da bi se magari o tem, kaj je njegova resnica, še naprej pogovorjal.


Tud meni. Ampak se bojim, da bo stojči spet rekel, "poslušaj svoje srce", ali " pot do srca je pot do razsvetljenja" ali pa bo napisal čas in kraj  kamor lahko pridem poslusat M. Če se že pogovarjamo o neki stvari ji je treba prit do "dna" ne pa bežat pred utemeljitvijo. Mogoče je problem v tem, da stojči pač ne zna z besedami utemeljit svojega "nauka", ker je pač to stvar "občutenja" in "srca" , ampak nevem zakaj je sploh potem odprl ta topic ? Nevem, malo ga imam na sumu, da pač dela "reklamo" za M., in niti ni toliko pripravljen sam razčiščevat in utemeljevat stvari tukaj z nami.





LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #142 - 11.04.2003 at 14:46:21
 
dragi moji,
kot sem že napisal,
na odru mojega življenja sem jaz scenarist, režiser, snemalec, igralec in publika. Smiley

Moje zadovoljstvo je posledica mojega truda, ki ga vlagam vase. Roll Eyes

Prav isto je s tabo dragi moj(a). Wink

Tako kot jaz skozi svoje poste izražam sebe
in svoje dojemanje sveta,
tako ti skozi tvoje poste,
izražaš sebe in svojega duha. Smiley

Izhajaš iz svojih izkustev, strahov in dvomov. Izhajaš iz tega v kar verjameš. Druge želiš prepričati, da je tvoja resnica edino zveličavna in da se kaj več, kot si doživel(a) v svojem življenju ti, ne da doživeti.
Vse to je logično in razumljivo. Grin

ker sta dve resnici: ena je doživetje, druga verjetje.
Verjetje je verovanje, pretvarjanje, ali religija po domače. Smiley

Izkustvo, ali doživetje pa nima imena, samo je, ali pa ga ni (nima opravka s čutenjem svoje krvi ali svojih kosti Smiley

Vendar pa je med nama ena sama razlika. Jaz se nikoli nisem bal razgaliti svoje duše, nikoli se nisem skrival pod nekakimi sinonimi, vedno sem bil in sem pripravljen se soočiti s komerkoli od vas, (kar bi za shizofrenike težko trdili kaj ne natural? Grin)

dragi moji, kaj naj vam rečem?
Moja resnica mene osvobaja,
gospod Prem Rawat,
ki mi je pokazal notranjo pot,
do moje notranje resnice, v Ljubljano prihaja,
moj prijatelj in dober učitelj življenja. Wink

Sam bog ve,
zakaj sem prišel na te strani,
sam bog ve,
zakaj toliko ljudi, na pozitivkah
bere moje članke, Wink
stara modrost pravi,
da slučajnosti ni
morda si med njimi tudi ti,
da skozi moje pisanje,
začutiš to osvobajanje
od svojih nesmiselnih strahov. Smiley

Vse to moje pisanje, je samo moje povabilo tebi,
da se tudi ti seznaniš z Maharajijevim učenjem. Smiley

ps in če ti moje pisanje ni všeč,
ne bodi kot tisti dirigent,
brez glasbenih šol in posluha,
ki je prišel na avdicijo samo zato,
da jim pove, naj ne računajo nanj. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATURAL
Guest




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #143 - 11.04.2003 at 15:05:53
 
stoychi wrote on 11.04.2003 at 14:46:21:
dragi moji,
kot sem že napisal,
na odru mojega življenja sem jaz scenarist, režiser, snemalec, igralec in publika. Smiley

Moje zadovoljstvo je posledica mojega truda, ki ga vlagam vase. Roll EyesBRAVO!!

Prav isto je s tabo dragi moj(a). WinkBRAVO!!

Tako kot jaz skozi svoje poste izražam sebe
in svoje dojemanje sveta,
tako ti skozi tvoje poste,
izražaš sebe in svojega duha. SmileyRES JE!!

Izhajaš iz svojih izkustev, strahov in dvomov. Izhajaš iz tega v kar verjameš. Druge želiš prepričati, da je tvoja resnica edino zveličavna in da se kaj več, kot si doživel(a) v svojem življenju ti, ne da doživeti.
Vse to je logično in razumljivo. GrinNOBENA RESNICA NI ZVELIČAVNA.

ker sta dve resnici: ena je doživetje, druga verjetje.
Verjetje je verovanje, pretvarjanje, ali religija po domače. SmileyTI SAMO VERJAMES RAZLAGI SVOJEGA IZKUSTVA

Izkustvo, ali doživetje pa nima imena, samo je, ali pa ga ni (nima opravka s čutenjem svoje krvi ali svojih kosti SmileyNEZNANJE PSIHOLOGIJE IN PSIHIATRIJE TVORI TAKE STAVKE

Vendar pa je med nama ena sama razlika. Jaz se nikoli nisem bal razgaliti svoje duše, nikoli se nisem skrival pod nekakimi sinonimi, vedno sem bil in sem pripravljen se soočiti s komerkoli od vas, (kar bi za shizofrenike težko trdili kaj ne natural? Grin)SEVEDA.IMAS VELIK DUHOVNI EGO.

dragi moji, kaj naj vam rečem?
Moja resnica mene osvobaja,
gospod Prem Rawat,
ki mi je pokazal notranjo pot,
do moje notranje resnice, v Ljubljano prihaja,
moj prijatelj in dober učitelj življenja. WinkRESNICA NE OSVOBAJA

Sam bog ve,
zakaj sem prišel na te strani,
sam bog ve,
zakaj toliko ljudi, na pozitivkah
bere moje članke, Wink
stara modrost pravi,
da slučajnosti ni
morda si med njimi tudi ti,
da skozi moje pisanje,
začutiš to osvobajanje
od svojih nesmiselnih strahov. SmileyAJA BOMO KAR POSPLOSEVALI KER SI TAKO NAVAJEN?

Vse to moje pisanje, je samo moje povabilo tebi,
da se tudi ti seznaniš z Maharajijevim učenjem. SmileyNE HVALA VEČ VIDENO Undecided

ps in če ti moje pisanje ni všeč,
ne bodi kot tisti dirigent,
brez glasbenih šol in posluha,
ki je prišel na avdicijo samo zato,
da jim pove, naj ne računajo nanj. GrinTO VELJA TUDI V OBRATNI SMERI Grin Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #144 - 11.04.2003 at 15:09:38
 
stojchi wrote:
Quote:
Izhajaš iz svojih izkustev, strahov in dvomov. Izhajaš iz tega v kar verjameš. Druge želiš prepričati, da je tvoja resnica edino zveličavna in da se kaj več, kot si doživel(a) v svojem življenju ti, ne da doživeti.
Vse to je logično in razumljivo.


zrcalce,zrcalce...



LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
natural
Guest




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #145 - 11.04.2003 at 15:14:48
 
Obcutek imam da je svet raven.Pravzaprav vidim da je raven.To je moje izkustvo.In zato vem da je svet raven.Ko sem v sluzbi mi cas tece hitreje, kot ce cakam na avtobus.Moje izkustvo je da cas mineva razlicno hitro.Nimam izkustva videnja subatomskih delcev.Zame ne obstajajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
e: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spoznaj
Reply #146 - 14.04.2003 at 09:01:20
 
Quote:
Vse to moje pisanje, je samo moje povabilo tebi,  
da se tudi ti seznaniš z Maharajijevim učenjem.  


Sorry, stojči, mene v svoji gotovosti fasciniraš ti in ne maharaja. Tud če ti jo daje mahajraja. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #147 - 14.04.2003 at 16:10:37
 
stoychi wrote on 11.04.2003 at 14:46:21:
dragi moji,
.
.
.
ker sta dve resnici: ena je doživetje, druga verjetje.
Verjetje je verovanje, pretvarjanje, ali religija po domače. Smiley
.
.
.
Moja resnica mene osvobaja,
.
.
.


sam bog ve,

. Grin


Dragi moj.

Resnica je vedno ena sama - (gost ima vedno svoj prav, pravijo natakarji in sluge)

Resnica nikogar ne osvobaja, resnica boli - (delo osvabaja)

Neskončno in večno bitje pa itak vse vidi in vse ve, žal pa najraje govori samo s svojimi otroki. (ostale pa nas resnica čaka v večnih loviščih - Bog je mrtev.)



haugh

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #148 - 14.04.2003 at 16:45:25
 
*
Moja resnica mene osvobaja,  
-
Resnica nikogar ne osvobaja, resnica boli - (delo osvabaja)
*
zdej jest res ne vem več, a se res ne vidi na sto metrov, al to samo jest opazim ... nekako je izredno pomembno od kje gledaš.
vedno obstajata vsaj dva pogleda ... pogled ega in pogled višjega jaza.
iz katerega pogleda gledat (aryan bi verjetno reku poistovečati se) je seveda (kot vedno) svobodna odločitev posameznika.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #149 - 14.04.2003 at 17:15:48
 
dragi moji,
da ne bi kdo od vas mislil, da koga hočem v kaj prepričati? Shocked

Ne, jaz se z vsem, kar kdorkoli trdi, strinjam,  Grin
ker mene zaradi tega glava ne boli Wink

če je zate zemlja ravna, v redu Smiley, če ti trdiš, da resnica boli Smiley, tudi v redu, cool, Grin

če ti trdiš, da se blaženosti ne da čutiti v sebi, v redu,  ???, jaz jo lahko čutim, ko se potrudim Wink

če se hočeš z mano srečati v redu, če ne, tudi v redu Smiley

zelo me veseli, da sem do zdaj osebno spoznal gapeta, matejo, aleša, harrija, kali, amstel, andresa, edija, marjano, tituda, miško, gregorja, borisa, pa še bi se jih dalo kaj našteti. Smiley
zame so  vsi krasni ljudje Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 16