Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 16
(Read 190617 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #180 - 16.04.2003 at 16:02:49
 
sidha wrote on 16.04.2003 at 15:27:44:
Potem pa dragi Stojchi, ne meči svinjam biserov  Wink


Kaj, a si ti svinja, sidha?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #181 - 16.04.2003 at 16:06:47
 
ta ti je dobra sidha, Grin
iz božjih ust, v božja ušesa Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #182 - 16.04.2003 at 16:13:56
 
Smiley littlestarr zanimiva humoristična pripomba, Smiley

vendar priznam, da sem bil tudi sam nekoč taka svinja, ki sem se delal norca iz stvari, ki jih nisem poznal Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATURAL
Guest




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #183 - 16.04.2003 at 17:14:02
 
Ves se nekaj me zanima.Zakaj mislis da ne vem o cem govoris?Zakaj se vedes tako tipicno mojstrsko v stilu ne morem ti povedati se nisi na tem nivoju?Ves stojci,nic slabega ne mislim o tebi saj te vendar ne poznam.Edino sklepam lahko kaksen si, na podlagi nekih postov.Malo vec, oziroma ogromno vem o M. in njemu podobnih mojstrih.Poznam kako okvirno dozivljas stvari.Vedeti pac ne morem saj je zadeva precej subjektivna.Edino, kar me moti je konstantno nepriznavanje mojega znanja  in izkusenj predvsem pa dolocenih dejstev ki se nanasajo na stanje "razsvetljenih" mojstrov.Zal nisem spoznal odprtega mojstra, se manj pa odprtega ucenca oz.sledilca.Pri tem nisi ti nobena izjema.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #184 - 16.04.2003 at 20:59:35
 
Quote:
zakaj pa se dihanje ob smrti kar ustav? a se to samo od sebe, al se jaz odlocim da bom umru? ce bi blo to tok enostavno kokr si ti zdle hotu pokazat, pol bi bli vsi strahovi na tem svetu v trenutku reseni. ampak ker je tole le navadna teorija ki zal v praksi spodleti, ti pac ne morm dat dobrga mnenja nazaj.

ten-nej : tebe ni strah smrti?



Če sem čisto iskren niti malo (strah me je, da bi mi nebo padlo na glavo Wink) - občutim pa neko nelagodnost; nekaj podobnega kot, če moraš sredi največjega žura ustati in oditi v neznano.


uživaj 8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #185 - 16.04.2003 at 21:42:08
 
Kaj sploh toliko težite človeku, če je srečen, ker diha...  Wink

Jaz bi tud bil bolj srečen, če moj nos ne bi bil "pokvarjen" in bi lahko dosti več dihal in to..

Dihat je kr ql tukaj na Zemlji, izboljša delovanje možganov pa to...

Quote:
Če sem čisto iskren niti malo (strah me je, da bi mi nebo padlo na glavo ) - občutim pa neko nelagodnost; nekaj podobnega kot, če moraš sredi največjega žura ustati in oditi v neznano.


Nič se ne bojte, dokler boste dihali vam garantiram da ne boste mrtvi...  Grin



Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #186 - 16.04.2003 at 22:13:43
 
dragi natural,
se še spomniš, kako si prišel na moj "subject"?, Smiley

Sicer si iz svoje nevednosti tudi natresel nekaj stvari, ki se mi jih takrat niti ni dalo komentirat, kot to da je Kabir utemeljitelj Sikhizma, kar seveda ni res, to je vendar Guru Nanak in da Maharaji ne prizna, da izhaja iz te veje, kar tudi ni res, saj sem bil osebno večkrat zraven, ko je ravno to, na več prireditvah tudi trdil. Dostikrat tam tudi komentira, kakšen njun citat. Smiley

Verjamem, da si prebral ogromno knjig, ampak, kakor si pravilno že sam ugotovil, je stvar pri tem učenju zelo subjektivna. Smiley

Bog ni dlje od človeškega srca in moje prepoznanje tega, je zame pravi blagoslov. Smiley

pred mnogimi leti sem napisal pesem, ki gre nekako takole:
vsak, kdor prepozna,
svoje srce,
je zame gospod
in takemu se klanjam
zmeraj in povsod. Smiley

učenje, ki ga nekdo uči. je pomembno, še bolj pa je pomembno, koliko ta, ki to uči, tudi sije to učenje. Smiley

zato je oseben stik,
vedno koristnejši,
od vseh svetih knjig. Smiley
lp


Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #187 - 17.04.2003 at 13:31:51
 
Quote:
Kaj, a si ti svinja, sidha?

Na neumno vprašanje tudi devet modrecev ne najde odgovora.

Jezus je govoril v prilikah.
In to je ena njegovih prilik iz svetega pisma !
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #188 - 17.04.2003 at 13:57:13
 
stojchi : men se zdi da mi ni nben names tebe ze kej odgovoru. moje vprasanje se zmeri ostaja, tko da se prosim potrud in mi odgovori.

ten-nej : kaj pa ti povzroca to nelagodje in kaj bos naredu z njem, ce sploh kej?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #189 - 17.04.2003 at 14:21:53
 
Quote:
ten-nej : kaj pa ti povzroca to nelagodje in kaj bos naredu z njem, ce sploh kej?


Samo zavedanje moje končnosti in nič drugega.

Sploh nic - dokler to nelagodje obstaja in dokler diham vsaj vem, da sem živ (100% živ).


užival bom naprej 8)

pa ti aryan?
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #190 - 17.04.2003 at 14:33:53
 
t wrote on 17.04.2003 at 14:21:53:
Sploh nic - dokler to nelagodje obstaja in dokler diham vsaj vem, da sem živ (100% živ).

užival bom naprej 8)

se prav teb je vseen ce ti je slabo, sam da zvis. heh, slabo zivljenje pol to. zavedanje sebe ne sme pridt samo do tazga zakljucka, ki ti ne prinese zadovoljstva. samo odstrant trpljenje se ni dost. to je le pol poti. zadovoljstvo se dobi takrat kadar spoznas in se zavedas sebe in svojo "nalogo", aktivnost, delovanje v Absolutu. in ko/ce delujes v skladu s tem, gre kot stranski produkt vse trpljenje stran (ki ga povzroca zmotno poistovecanje) in obenem dobis tud zadovoljstvo (ki ga prinasa aktivnost v pravi identiteti).

drgac pa mi je kr mal tezko razumet to, da zivis v nelagodju in da bos "se naprej" uzival.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #191 - 17.04.2003 at 14:54:19
 
dragi aryan,
tako dolgo, dokler boš iskal simptome v drugih ljudeh, boš razočaran. ???
Te simptome moraš začeti iskati znotraj sebe Shocked in to tako, da najprej sam občutiš kako prijetno Roll Eyes, ali neprijetno Tongue se počutiš v družbi tistih, ki naj bi zase izražali to kar trdijo 8).
dragi aryan,
to je tisto merilo
in tisti odgovor,
ki ti ga lahko dam Wink,
prepričati se,
pa se boš moral, sam. Smiley
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #192 - 17.04.2003 at 15:10:39
 
stoychi wrote on 17.04.2003 at 14:54:19:
dragi aryan,
tako dolgo, dokler boš iskal simptome v drugih ljudeh, boš razočaran. ???  

mene ne zanimajo nbeni simptomi. jaz cakam na tvoj odgovor, ki si ga verjetno ze pozabil, oz. si tok zasanjan da ne ves da sem te sploh kej vprasu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATURAL
Guest




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #193 - 17.04.2003 at 18:38:24
 
stoychi wrote on 16.04.2003 at 22:13:43:
dragi natural,
se še spomniš, kako si prišel na moj "subject"?, Smiley

Sicer si iz svoje nevednosti tudi natresel nekaj stvari, ki se mi jih takrat niti ni dalo komentirat, kot to da je Kabir utemeljitelj Sikhizma, kar seveda ni res, to je vendar Guru Nanak in da Maharaji ne prizna, da izhaja iz te veje, kar tudi ni res, saj sem bil osebno večkrat zraven, ko je ravno to, na več prireditvah tudi trdil. Dostikrat tam tudi komentira, kakšen njun citat. Smiley
















Ej stojci,stojci...Poglej, dobro vem kdo je Guru Nanak in vem tudi zakaj sem napisal da je Kabir zacetnik sikhovske religije.Spadam namrec med tiste,ki zagovarjajo da je Kabir navdihnil G.N.Nek mojster mi je nekoc povedal naslednjo zgodbo.Ko se ni bilo zvezd in vesolja je Kabir meditiral na boga in takrat ga je bog prosil ce bi postal njegova desna roka...Kabirja je smatral kot krscanstvo Jezusa.Poudaril bi mojstri ponavadi smatrajo guruje kot eno torej kot bozjo moc.Kar se pa tice moje nevednosti menim da si ti neveden ker verjames tistemu kar ti pove M.M naj govori kar hoce vem pa da ne uci tistega kar je na zacetku in da nic kaj rad ne omenja korenin.S tem sem zelel le povedati da M. ni nic posebnega saj razen prilagojenega izrazoslovja in dolocenih pravil ni prinesel nic drugega kot ostali.Kdo potem ima prav?Je torej nakljucje ki te pripelje k pravemu?Karma?Torej se bog igra z nami.Sistem iz katerega izhaja M. je vedno temeljil na iskanju pravega kompetentnega mojstra.Kar pa M. po njihovih merilih nikoli ne more biti.Vsi ti mojstri so se ponavadi izkazali kot duhovni intiligentni in dobri ljudje.Ampak to ne pomeni da so kaj vecji kot kateri koli zemljan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATURAL
Guest




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #194 - 17.04.2003 at 21:01:58
 
Sicer pa vsem ki jih zanima druga plat medalje toplo priporocam stran: www.ex-premie.org .
Pri povezavah je moc najti clanke od mojega kolega dr.Davida Lana.Gre za kompetentnega avtorja mnogih znanstvenih clankov in cloveka,ki ga spostujem.Drugace pa vsakemu svetujem, cetudi se ukvarja s cim drugim ali ima druga prepricanja,da si stran ogleda skupaj z povezavami.
Back to top
« Last Edit: 18.04.2003 at 11:06:51 by gape »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 16