Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 
(Read 49579 times)
aryan
Ex Member




Re: Razsvetljenost
Reply #150 - 12.09.2003 at 12:44:22
 
titud wrote on 12.09.2003 at 12:15:33:
Ne bi o viru, ker nism zihr, če sem ga avtetinčno interpretiral. V gorobem mi je bla pa všeč neprisiljenost, ki za razliko od krščanskega pekla pa nebes pa poslednje sodbe  ne straši s kaznimi za grehe, kljub temu pa človeku da mislt, da ni čist vse eno, kaj tukej pa zdej počne.  

ce ni vseeno, pol je najbrz zelo vazn kaj delas tu in zdaj, ja. reakcije (rezultati) so prijetne ali ne neprijetne, kar je isto kot nebesa ali pekel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Razsvetljenost
Reply #151 - 12.09.2003 at 12:52:09
 
gape wrote on 12.09.2003 at 12:33:25:
je pa res da odkar sm se začel zavedat samsaare & co in odkar sm začel nameravat izstop iz nje - razsvetljenje, mi načini kr sami hodjo na pot.

ja, ponavad je res tko. sam niso pa vsi nacini ucinkoviti, ceprav lahko obljubljajo marsikaj.

Quote:
veš ... jest sm reku, k sm padu u to sceno, da jest pa že ne bom delu tehnik, unih tahudih, k se ti lahko tud odpele od njih, da jest bom pa to skoz normaln lajf dosegu. s tem da nism nikol u lajfu nameravu žvet normalnga lajfa. tko da mam zdej tak lajf, da mi hodjo take izkušnje na pot, da zna to res ratat, u normalnem lajfu, ki pa sicer samo na zunaj zgleda malce normalen ...

ja zdej spet vprasanje, kaj je normalen pa kaj ni pa itd. najbrz mislis, to da se ne bos hladil tm gor po himalajah na snegu in mrazu, da bos ugotovil, da nisi telo, ampak, da bos furu normaln family life al karkol. tudi iz tega izhodisca se da dosezt razsvetljenje, torej it ven iz samsare in zazivet aktivno zivljenje v vecnosti. v zdejsni dobi (kali-yugi) je to mozno dosezt skozi recitiranje imen Boga v iskrenosti in poniznosti.

Quote:
me pa zanima ... pravš da zapisov ne odneseš s sabo, kaj pol ostane od tega tuki, kar se tiče individuuma, tm gor?

po "smrti" razsvetljenega se groba materija (telo) stopi/zlije v "skupek vse grobe materije" (prah si in v prah se povrnes), subtilno telo se stopi/zlije v fino materijo, in dusa lahko neomejeno opravlja svoje aktivnosti v skladu z njeno konstitucionalno pozicijo in dolznostjo/naravo.

v nasprotnem primeru pogojena dusa ponovno prejema in oddaja materialna telesa (vseh vrst), se z njimi poistoveca in zarad tega trpi in je stalno vznemirjena in neizpolnjena..

Quote:
univerzalna tehnika je ljubezen ...
ni treba (morati) pametno pa je ...

ja, ljubezen je univerzalna tehnika. neomejena/brezpogojna ljubezen je univezalna tehnika. ta pa je tko k bolezen, k se avtomatsko prenasa iz tistga k jo ma na tistga k jo je pripravljen sprejet. k elektrika po zicah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Razsvetljenost
Reply #152 - 12.09.2003 at 15:49:52
 
gape wrote on 12.09.2003 at 12:33:25:
me pa zanima ... pravš da zapisov ne odneseš s sabo, kaj pol ostane od tega tuki, kar se tiče individuuma, tm gor?



Evo tle  še del teksta balvatsky-ve, ki sem ga prej bolj na pamet in precej mim interpretiral pa mam zdej slabo vest, da ne bom koga zavajal:

Renkarnira se induvidualni neumrljivi-ne osebni 'Jaz'; skratka athmabudistične monade, to kar je nagrajeno v devcahanu (nebesih) in kaznovano na zemlji, na kar se prime odsev skand ali atributov vsake inkarnacije (Budistični nauki pozanjo pet skand ali atributov:snovno značilnosti,očutek, abstrakno mišljenje, težnja uma in mentalne moči. Iz teh smo narejeni, z njimi se zabvedamo obstajanje, prek njih se povezujemo s svetom okrog sebe.) Skande so atributi, med katere spada tudi spomin. Vse pa ovenijo kakor rože in zapustijo za seboj le šibek vonj. Starec se spominja dogodkov iz mladosti, čeprav telesno in duševno spremenjen. Zakaj se torej spomin na prejšnaj življenja ne prenaša z rosjtvi? Ker je spomin vezan na skande, skande pa se z novo elistenco (z novim bitjem )spremenile, razvije se spomin, zapis te nove eksistence. Vendar pa  refleksija vseh prejšnjih življenj gotovo ostane, kajti ko je pric Sidharth postal Buddha, je videl vse zaporedje prejšnjih rojstev... In kdorkoli doseže stanje JHNA, lahko reprospektivno sledi vrsti svojih življenj.

Neumrljive lastnosti osebnosti kot so ljubezen, dobrota, sočutje se primejo nesmrtnega Jaza   ter zapustijo na njem (kot recimo na fotografiji) neizbrizno podobo božanskih aspektov človeka, kakršen je; njegove materialne skande (ki imajo najbolj zančilen karmične učinke) pa so prav tako bežne kot blisk strele in ne morejo zapustiti nobene sledi na možganih nove osebnosti; čeprav ne zapustijo takega vtisa, pa s tem  ne  ne škodujejo Jazu, ki se reinkarnira. Nekaj vsake  osebnosti tako gotovo živi naprej, razen če je bil človek popln materialist in v njegovi naravi ni bilo niti špranje, skozi katero bi prodrl žarek duhovnosti; kajti osebnost zapusti trajen vtis na inkarnirajoči, neminljivi samosti  ali duhovnemu Jazu.

Osebnost in skande se spreminjajo z vsakim novim rojstvom. Osebnost je samo vloga, ki jo igralec  (resnični Jaz) igra en večer. Zato se nam na fizični ravni ne ohrani spomin na prejšnja življenja, čeprav jih je resnični Jaz živel in jih pozna. Duhovni, resnični človek tega vedenja ne posreduje svojemu novemu osebnemu jazu zato, ker duhovni jaz lahko deluje samo. če je osebni jaz/ego paraliziran. Duhovni Jaz v človeku je vseveden, vse zanje mu je prirojeno, medtem ko je osebna samost  stvaritev okolja in suženjs svojega fizičnega spomina. Če bi se duhovni Jaz lahko manifestiral neprekinjeno brez obir, danes na zemlji ne bi imeli več ljudi, ampak bi bili vsi bogovi. Seveda je nekaj izjem, ampak kdo verjame njihovim poročilom? Sodobni materializem  take senzitivne ljudi kot na histerike, ki imajo halucinacije ali nore navdušence ali sleparje...

K temu moramo tudi dodati, da se reinakrnirajoči Jaz, individualnost, ohrani med bivanjem v devachanu(nebesih) samo bistvo svojih izkušenj;  celotno fizično izkustvo pride v neko potencialno stanje, se prevede v duhovne formule.  Dalje je treba upoštevati,  da naj bi med dvema ponovnim rojstvoma potekalo deset do petnajst stoletij, v tem času pa fizična zavest v celoti in popolnoma neaktivan, saj nima organov, preko katerih bi delovala, in zato tudi nima eksistence. Vzrok, zakaj se čisto fizično ne moremo ničesar spominjati, je s tem jasen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
eko
Guest




Re: Razsvetljenost
Reply #153 - 06.08.2005 at 17:22:06
 
vse prehaja  jasno je da mi smo in če smo pomeni da vedno bomo vendar taki kot smo nikoli več
Back to top
 
 
IP Logged
 
Cipralex
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 15

Re: Razsvetljenost
Reply #154 - 07.08.2005 at 17:05:04
 
gape wrote on 12.09.2003 at 12:33:25:
na kakšen način ... kaj vem ... ne vem še ...



Če koga zanima, na kakšen način se prekine krog rojstev, lahko odgovor poišče v knjigi Juliana Johnsona: Pot Mojstrov.
Tam je tudi opisano, da razsvetljenje lahko dosežemo že v tem življenju, ter tudi kako ga lahko dosežemo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Achilcrates
2
**
Offline

divinum est sedare dolorem

Posts: 86

Gender: male
Re: Razsvetljenost
Reply #155 - 13.04.2006 at 05:04:17
 
Lepo pozdravljeni

Zakaj bi se radi razsvetlili? Questioning
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11