Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 6448 times)
medja
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 20

Osho  meditacija...
05.10.2005 at 03:12:29
 
Zanima me kakšne izkušnje imate iz osho meditacij... bodite iskreni...

Men osebno je bila zelo vredu (kundalini m.) Zaniam me kaj je bilo saj sem bil kot vrtinec... in šlo je vse od spodaj do ajna čakre in takrat sem bil vrtinec... (ne morm verjeti...) kljub vsemu ni bil kak lep ful prijeten občutek, a bilo je fascinantno in imel sem občutek da je za mene dobro...


Toliko za sedaj. V pričakovanju čakam vaša poročanja pa prijeten dan!
Back to top
 

Prosim odpri se srce, več ko sprejmeš še več pokloni.
 
IP Logged
 
medja
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 20

Re: Osho  meditacija...
Reply #1 - 06.10.2005 at 00:20:17
 
Za mani še ena meditacija dihanje čakr.... HUDO. Tok enrgije da dol padeš dobesedno...

l.p.
Back to top
 

Prosim odpri se srce, več ko sprejmeš še več pokloni.
 
IP Logged
 
medja
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 20

Re: Osho  meditacija...
Reply #2 - 11.11.2005 at 01:00:36
 
Zdravo!

Rad bi podeliv moje dogajanje na Osho-jevih meditacijah v Ljubljani.

Bila je kundalini meditacija... in kljub temu, da nisem prišel nevem kako odprt se je dogajal. Doživel sem prelepo vizijo rastoče in dvigajoče cvetlice v belo vijolični barvi ki se je vspenjala iz tal skozi vse čakre in me je pogledala v srčni čakri in čez čas zdrvela naprej .... res lepo.

l.p. Vabljeni vsi!!!! Dobrodošli.
Back to top
 

Prosim odpri se srce, več ko sprejmeš še več pokloni.
 
IP Logged
 
medja
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 20

Re: Osho  meditacija...
Reply #3 - 06.01.2006 at 00:07:21
 
Lep pozdrav!

Nekaj časa nazaj sem odšel na sufijski ples oz vrtenje ki je potekalo v Osho centru v Ljubljani.

Pa da začnem lepo povrsti. Začnem lahko, da sem se vrtenja neskončno bal. Že ob misli na vrtenje mi je postalo slabo. Prav tako ob različnih igrah (vrtiljaki,slodelice...) Občutek je bil tako neprijeten da se nemore primerjati z bruhanjem.

A nekako sem se poslušal in odšel na Vrtenje. Že na poti, ko sem prihajal proti Ljubljani me je zajel neprijeten občutek in ko sem stopil v prostor kjer so bili že vsi zbrani sem skoraj postal paničen. Saj me je misel da bi se jaz vrtel 30 minut zbijala na tla.

No in po prijetnem, enostavnem, a nazornem uvodu smo začeli. In se vrteli, vrteli, vrteli...... dodam lahko da mi ni bilo slabo Shocked  Smiley nekaj krat me je celo voditeljica g. Dilrupa skrbno ustavile, a v sam svoje začudenje sem nadaljeval. Preplesal sem vso vajo ...brez bruhanja ... TUDI PREZ KAKRŠNjE KOLI SLABOSTI!!

Učinki vaje pri meni so bili seveda veselje premagati osebni strah,
.. vendar čutil sem nekako povezanost z mojim centrom centrom pod popkom, kjer sem čutil nekako žogico. V naslednjem dnevu pa se mi je pridružil še občutek uravnoteženosti, zbranosti. saj naj bi sufijsko vrtenje uravnovesilo naša  avrična telesa.

Naslednič  sem odšel na dinamično meditacijo:

Na kratkolahko dodam da se mi je odpirala grlna čakra. Vajo smo zaključili z jogo nidra ki me je ponesla v zelo globoko stanje.

Seveda ima občutke vsak drugačne, vendar glede na današen tok življenja bi Osho-jeve meditacije prišle vsakemu prav.

Lep dan! Janez
Back to top
 

Prosim odpri se srce, več ko sprejmeš še več pokloni.
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Osho  meditacija...
Reply #4 - 09.01.2006 at 14:29:46
 
Od Oshovih zadev sem samo dvakrat v skupini delala meditacijo kundalini. In mi je bila krasna. Prvič me je (kmalu po začetku in skoraj do sredine druge stopnje polovico) tiščalo na vrhu temena. Tiščalo je ravno toliko, da je bilo na meji med neudobnim in bolečim. Istočasno se mi je dogajalo tudi to, da telesa nisem in nisem mogla tresti sproščeno. Potem je, ne da bi se zavedala kdaj, tiščanje minilo, telo se je sprostilo in na koncu sem čutila samo prijetno minimalno telesno utrujenost, prdvsem pa poživljenost v telesu. Kakih videnj pa nisem imela.
Drugič sem čutila samo dodatno energetizirano telo in sem bila nasploh bolj gibka.

Vrteče sufije pa sem vidla enkrat na TV in so mi bli zlo zanimivi. Ni me sicer potegnilo, da bi šla preizkusit sama, verjamem pa, da te na vseh ravneh dobro scentrifugira. Grin
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
medja
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 20

Re: Osho  meditacija...
Reply #5 - 10.01.2006 at 00:06:40
 
ja ja zcentrifugira res dobr... Roll Eyes

Ke si pa delala Kundalini?

l.p.
Back to top
 

Prosim odpri se srce, več ko sprejmeš še več pokloni.
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Osho  meditacija...
Reply #6 - 11.01.2006 at 11:22:00
 
Ena prijateljica nas je dvanajst zbrala na kup, pa smo imeli dve nedeljski delavnici, na katerih smo delali tudi to.
Poleg tega smo imeli še komunikacije iz intenziva razsvetljenja (Doživi direktno, kdo si ti), veliko pogovorov in likovno izražanje (kolaž). Pa mal smo poplesaval vmes. Grin Pa sanje smo si zapisovali med obema srečanjema, se analizirali in oblikovali svoje namere.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
MEDJA(Guest)
Guest




Re: Osho  meditacija...
Reply #7 - 19.04.2006 at 00:19:23
 
Po dolgem času spet na forumu....

Med tem sem bil kar na nekaj meditacijah in zadnja je bila res močna. Skratka meditacije res delujejo. Kokr kol že niso nekaj čudežnega vendar se zelo veliko dogaja na njih.

Lep dan vsem pa pozdrave tistim ki so že bili na tovrstni meditaciji. Dej napišite kej Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Osho  meditacija...
Reply #8 - 19.04.2006 at 09:41:12
 
Quote:
Po dolgem času spet na forumu....

Med tem sem bil kar na nekaj meditacijah in zadnja je bila res močna. Skratka meditacije res delujejo. Kokr kol že niso nekaj čudežnega vendar se zelo veliko dogaja na njih.

Lep dan vsem pa pozdrave tistim ki so že bili na tovrstni meditaciji. Dej napišite kej Wink

...zgublanje cajta s temi stvarmi.

tist k hoče bit zadovoljen, izpolnjen, naj naklonjeno služi Šri Krišno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Osho  meditacija...
Reply #9 - 19.04.2006 at 09:43:23
 
Quote:
Quote:
Po dolgem času spet na forumu....

Med tem sem bil kar na nekaj meditacijah in zadnja je bila res močna. Skratka meditacije res delujejo. Kokr kol že niso nekaj čudežnega vendar se zelo veliko dogaja na njih.

Lep dan vsem pa pozdrave tistim ki so že bili na tovrstni meditaciji. Dej napišite kej Wink

...zgublanje cajta s temi stvarmi.

tist k hoče bit zadovoljen, izpolnjen, naj naklonjeno služi Šri Krišno.



Ali pa buta z glavo v zid - če mu to paše...

Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1