Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7114 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Post
Reply #15 - 03.04.2003 at 04:09:22
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Post
Reply #16 - 13.10.2004 at 20:39:41
 
Danes je 5 dan posta

V bistvu pa ni  post brez hrane...

4 dni sem jedu jabolke...
danes in jutri bom jedu sam grozdje mogoče še v petek...

in potem spet nazaj na jabčke... kokr bom zdržal... zravn pa pijem vodo julijano

sadje ni šprican

Zdej pa ker se ne spomnem sploh od kod mi ideja da jem po cele tedne samo  jabolka bi prosil vas za nasvete, opozorila itd...

Lahko povem da se počutim več časa OK... kokr ne...
pa telo se mi je začelo ornk pucat... vonj sem dobil nazaj.... in kašljam po 2 ure skupaj... torej sem bivši kadilec...povdarek na bivši

Prenehat s kajenjem sem probal najmanj 10 krat... in na ne vem kok različnih  načinov...

sedaj s tem postom pa sem imel težave glede kajenja  samo 1. dan potem pa ne več.... verjetno je pomagal tudi vizualiziranje kako sem že 30 dni prestal brez kajenja in vse prednosti ki bi mi jih ne-kajenje prineslo...  

ampak kombinacija posta in vizualizacije me je prijetno presenetla...  brez  napora sem postal nekadilec... prej pa mi ni nkol tko na izi uspel gledat kako frendi kadijo... al pa uživajo v hrani...
namreč resnično medtem ko drugi  jejo jest uživam v vonjavah  Shocked ... če pa me slučajno premamijo vonji imam grozdje in jabolka  8) ...

torej kok časa mi svetujete naj poskusim vztrajat pri takem na pol postu... oz. če je kaka nevarnost...  ???bi rad to zvedel
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Post
Reply #17 - 13.10.2004 at 20:46:55
 
..glede kajenja


Čestitam Magla!  Wink
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Post
Reply #18 - 14.10.2004 at 16:46:56
 
hvala na čestitki...

čeprav je še malo prezgodaj za končno zmagoslavje...

tut v avgustu sm nehal za eno 3 tedne s kajenjem... tak da si bom čestital šele ko bom 30 dni klin ... že odštevam še 24...

dons je pa 6 dan na sadju...
opazil sem tut da zadnje 3 dni pojem precej manj

spim precej manj

sanje so mnogo bolj lucidne

Včeraj k sem prišel domov malo pred polnočjo iz šihta,  sem imel še dovolj energije za učenje v Illustratorju ... šele ob 02.00 uri sem se zavedal da je pozno, še vedno nič utrujen... tko da sem se kr malo prisilil s spanjem...

to je zame neki novega

pa še eno novost sem opazil

jutranje ustajanje je bilo pri men nekaj najtežjega v dnevu  zadnji dve leti... sedaj pa kr ostanem brez problemov  pa čeprav je bilo za mano samo 5-6 ur spanca... in brez potrebe po do sedaj nujnih "še deset minut spanca"

med dnevom se mi malo zavrti ... je pa to bolj poredko...  

jezik je vsak dan bolj rdeče barva  - bele lise pa počasi izginjajo

grlo je še vedno ful zapacano in niti nisem pričakoval da bi bilo lahko kj drugače...  pomagam si z grgranjem vode

vonj postaja vsak dan bolj oster...  in to je super novica...  v bistvu je res da uporabljamo pretežno vid/sluh ...  nekateri pa tut  vonj ... no jest ga sedaj uporabljam na orto....
ko zjutraj odprem balkonska vrata in zadiham s polnimi pljuči svež LJ zrak...lahko rečem da je nekdo jedel jajca... da je v zraku jesen in da je oblačno...

nos se mi je tut kr dodobra prečistu in večni prehlad  izginja  v svetlobi spoznanja smešne igre, ki ji rečemo

belsko - industrijsko kajenje tobaka
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Post
Reply #19 - 15.10.2004 at 18:22:52
 
7 dan...

Danes je prvi dan ko sem sem se počutil kot da bi me vlak povozil - utrujen in brez energije.
Verjetno se mi je začelo pucat telo

Zvedel sem  da je grozdni post mišljen kot 28 dnevni post
Baje da se v tem času telo, ki je samo še na grozju in vodi spuca vseh strupov razen sevanj...nekako v 24-26 dnevih

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Post
Reply #20 - 15.10.2004 at 18:32:12
 
Bravo Magla!


..uf,   ..uf,   - 28 dni?  

Bravo  stari ej...         ..držim pesti zate.

respect
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Post
Reply #21 - 15.10.2004 at 21:23:16
 
Magla,preberi si knjigo Končno nekadilci(čeprav si že nehal kadit),boš še mal bl razčistu v glavi.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Post
Reply #22 - 16.10.2004 at 12:09:17
 
Picola, a lahko napišeš kakšno zadevo iz te knjige?
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Post
Reply #23 - 16.10.2004 at 13:45:09
 
u da best Magla!

POST ON Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Post
Reply #24 - 16.10.2004 at 21:40:52
 
O knjigi Končno nekadilci...Naj povem še to,da sem z njeno pomočjo nekadilka že 6 mesecev in niti enkrat si še nisem zaželela,da bi ga ponovno potegnila... Wink
Vsa fora je v tem,da te knjiga z logičnimi trditvami pripelje do zaključka,da so vsi!! izgovori za kajenje absurdni,nakar te pripelje do tega,da se VESELIŠ,da boš nehal kadit.V tem je tut glavna fora.Ker,če se tebi že upira misel na to,da boš MORAL nehat kadit,ker je pa to ja tako fajn,pa kako veš,da boš vsakič v druži želel enga prižgat pa bla bla bla....boš sigurno zopet začel.Ker si se dobesedno prisilil.Zato tut ljudje pravijo,najprej je treba poštimat v glavi,nato je povsem preprosto.
Jst naprimer sem si na a4 list napisala:HURAAAAA nehala sem kadit! Nič več slabega počutja! Nič več zadaha iz ust,rumenih zob! Nič več panike,ko mi zmanjka cigaret(pa jih nimam kje kupit)! Nič več(tako velikega) tveganja,da zbolim za rakom(ali čem drugim)!
Nekadilci so tisti,ki dobijo,kadilci izgubljajo!
In naj povem še to,da sem imela BLAGE abstinenčne znake samo dva dni,nato sem še ene parkrat pomislila na cigaret(zaželela ga prižgat pa si nisem več nikoli).
V glavnem,poznam še kar nekaj ljudi,ki so nehal kadit s pomočjo te knjige.
Pa srečno! Wink
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Post
Reply #25 - 19.10.2004 at 14:29:25
 
Hvala vsem za spodbudne besede

Post se je končal... in je bil 8 dnevni...do sedaj najdaljši... pa čeprav sam na sadju

Post kajenja pa še traja in traja... Grin   torej že 11 dan brez najmanjšega dima...

niti v sanjah se nism pripravil na 28 dnevni post...  na grozdju - next year pa nameravam in je en izmed letnih ciljev  2005...

picola wrote on 16.10.2004 at 21:40:52:
O knjigi Končno nekadilci...Naj povem še to,da sem z njeno pomočjo nekadilka že 6 mesecev in niti enkrat si še nisem zaželela,da bi ga ponovno potegnila... Wink
Pa srečno! Wink


sm te skrajšal... in hvala za naslov... če mi pride v roke - berem...
sam itak je ta glavn trening ko grem ven in ko pijem alkič in če ta krat zmagam (ne kadim) sm na konju...

p.s včeraj se mi je prvič v misli vrinila želja po kajenju... in nism kadil... feeling ko sem se tisti trenutek postavil proti želji  je bil zmagoslaven, saj me je po eni minuti že vse skupaj minilo....

p.s. zjutraj vsak dan pluvam in grlo še sedaj ni spucano... če nisi začel - pomisli kaj to stori pljučam
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Post
Reply #26 - 19.10.2004 at 14:47:27
 
hura  en žep je sedaj vedno prazen

hura nič več mrzlično iskanja vžigalnika

hura kako lepo diši jutro

hura cote lahko nosim tudi drugi dan brez slabe vesti....  ker ne smrdi

hura nič več prehlajen

hura denarnica se kar širi  ... 400 sit na dan

hura hura hura


Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Post
Reply #27 - 04.01.2005 at 10:21:27
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Post
Reply #28 - 04.01.2005 at 19:43:31
 
Naj vam še jaz povem mojo izkušnjo posta, ki ni prva in upam, da ni zadnja, sem že stari maček v tem.
Lani poleti sem delala 17 dnevni post, ali pa sadno dieto, če lahko temu tako rečem. Prva 2 ali 3 dni je bilo hudo, težko sem prenesla, da so ostali za mizo jedli pomfri in zrezke in podobno, jaz pa solato.

Vsak dan sem zjutraj pojedla jabolko (po 3 dneh sem si jih morala začet kuhat, sicer sem imela drisko), za kosilo solato, zvečer 1 pomarančo. Po enem tednu mi ni bilo treba zjutraj nič pojest, torej solata in pomaranča samo.  NIč drugega, nobenih sokov, samo vodo, z žličko medu, kakšne 2 litra dnevno, bilo je poleti.
    Po 3 dneh so lahko poleg mene drugi jedli karkoli, želodec se mi je navadil, da ne dobi.  

PRI POSTU SO TRIJE PROBLEMI, zaradi katerih POST večina ljudi prekine, ker se teh znakov boji. Jaz jih takole ločim:
1. trpljenje zaradi jezika, ki bi rad okušal
2. občutek slabosti v želodcu
3. občutek šibkosti celega telesa
1.Tole z luštanjem hrane (lušta se ti predvsem kuhane hrane) s tem moraš sam zavestno opraviti. Če je NE,je NE pa pika.
2.Kar se tiče slabosti želodca, je povsem nenevarno, ker gre za zrak v želodcu in obilico sokov, treba je popiti vode ali se zrigat in TAKOJ ti odleže. Želodec se ti pač krči in normalno, da protestira ob tem  Včasih se zgodi še kakšna ostra bolečina v želodcu, takrat je treba pojest neki sadež in popit navrh, vzrok pa je v stisnjenju želodčnih sten. Ali pa samo popiti pol litra vode, počaaasi, da ga ne razburiš preveč...
3. Kar se pa tiče občutka šibkosti telesa, je ta prisoten ponavadi zaradi pomanjkanja sladkorja v krvi in možganih, zato je sploh pri kakšnem občasnem fizičnem delu (ne gospodinska opravila) potrebno sladkor nadomeščati, najbolje žlička medu v čaj ali v vodo.     Znana omedlevica pri postu ima vzrok ravno v tem pomanjkanju sladkorja. Treba ga je nekako dobiti, ker možgani vedno potrebujejo neko glukozo za delovanje.

To,kar vi opisujete, več energije in to...Jaz mislim, da je to zmotna predstava. Kri se ti čisti in navidezno se počutiš že kaj kmalu, kot da si fuuul lahek, problemov z morebitno nesprečnostjo nimaš več, potrebuješ manj spanja, sanje so ti blazno jasne, govoriš tiho in umirjeno, vsega se bolj veseliš kot prej.
Toda v resnici si pa pri vseh opravilih počasnejši kot si bil, težje opravljaš fizično delo, sam sicer ne čutiš razlike, počutiš se ok, toda drugi vidijo, da nimaš moči, če si prej neko delo z lopato opravil v tričetrt ure, boš zdaj za to porabil kakšno uro in pol (recimo prekopavanje vrta).
In bolj kot minevajo dnevi in se počutiš nekako "povzdignjeno", bolj si v resnici počasen. Pa nič ne de, kaj bi to, važen je ugoden vpliv zaradi prečiščevanja telesa pa super vpliv na psiho.  
Spomnim se, da sem tam nekje 10., 11. dan tako intenzivno sanjala o hrani, da sem v mojih sanjah organizirala akcijo razdeljevanja golaža celi vojski lačnih klošarjev, jaz si pa v sanjah nisem smela privoščiti, ker sicer ne bi ostalo nič zanje.

Prvi teden intenzivno izgubljaš na kilah, skoraj vsak dan eno, če se res držiš in se nikoli ne zmotiš, da bi pojedel kak keks al pa spil krožnik juhe. Tu gre prve dni za izgubljanje vode iz telesa in ne za topljenje maščobe. Špeh začneš izgubljati šele drugi ali treji teden in sicer po največ kilo na teden, ker telo se zaščiti s počasnim delovanjem in počasnim kurjenjem rezerv. Tako da sem imela tam nekje 12. dan vsa rebra spredaj in zadaj kosti vidne, ampak to ni nevarno. Ko je bil tam nekje 14. dan, me je nepričakovano zagrabila tista volčja lakota, da bi pojedla vse, kar vidim pred seboj. NIsem popustila, ker sem iz izkušenj vedela, da ko začneš, ne nehaš in prekineš vse skupaj. Post sem prekinila 17. dan, imela sem 9 kil manj, počutila sem se sicer v redu, premagali so me mamini lignji.  
Ko začneš jest, ugotoviš, da sploh ne potrebuješ toliko kot si prej, malo zaradi skrčenega želodca, malo pa za to, ker si spoznal, da se je resnično mogoče odvezati od hrane in da pogosto jemo zaradi požrešnosti. Še isti mesec so me v zvezi s hrano zafrknili v službi, selili smo pohištvo in vse ženske smo delale, nosile in se znojile, tako da sem nujno potrebovala kalorično hrano.  

En mesec pa pol po tem postu sem hudo zbolela, skoraj mesec dni prehlada, kašlja, slabega počutja... Bilo je septembra in nisem bila izpostavljena mrzlim temperaturam in okoli mene ni bil nihče bolan. Toda očitno je, da post ni tako zdravilen, kot se govori in nas hočejo prepričati razni naturopati, kajti telo dolgoročno izgublja rezerve in vitamine in minerale, potem ko je črevesje že davno očiščeno - kar bi naj bil poglavitni zdravilen učinek in potem se pač zruši, morala sem ležati 14 dni. Kljub temu ga opravim enkrat letno, najraje poleti, predvse zaradi dobrega filinga, ker čeprav v bistvu trpiš zaradi hrane,  imaš nonstop v doživljanju sebe in sveta prisotno tisto skoraj blaženo lahkotno stanje
Ponavadi vsako leto naredim tedenski post, tokrat sem imela daljšega zaradi bule, ki se mi je pojavila pod pazduho in ena trda bula v vratu. Tista boleča pod pazduho je od lakote telesa sama sebe požrla ali bolje rečeno, telo jo je porabilo že po 9. dnevu posta, in nikoli več se mi ni pojavila. Tista v vratu se je pa zelo zmanjšala, na eno trdo pikico in zaenkrat ne raste. Rešila pa nisem ničesar, enako kot prej sem zdaj spet od čokolade odvisna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2