Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 11464 times)
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Prosim, pomagajte mi, no!!!
24.02.2003 at 23:04:18
 
Citiram nekoga iz ene knjige, ne vem več točno katere (sm pa že pisu to tle, smi zdi...):

"Obstajajo tri vrste ljudi:
Prvi se trudijo in stvari spreminjajo.
Drugi spreminjanje opazujejo.
Tretji pa se vsemu temu samo čudijo..."

Kdo koga, to je vprašanje ...
...okrog prnaša...
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #1 - 25.02.2003 at 09:24:00
 
Jest od zgoraj napisnih treh tipov ljudi ne vidm nikogogar, ki bi druge okrog prinašal.  Undecided

Kašno pomoč rabiš, maxix  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #2 - 25.02.2003 at 10:28:59
 
Pa ne manjkajo pri teh treh še tisti, ki sebe spreminjajo ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
DeepBlue
1
*
Offline

Love is all I need
Posts: 5

Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #3 - 25.02.2003 at 15:43:23
 
e. wrote on 24.02.2003 at 23:04:18:
"Obstajajo tri vrste ljudi:
Prvi se trudijo in stvari spreminjajo.
Drugi spreminjanje opazujejo.
Tretji pa se vsemu temu samo čudijo..."
Kdo koga, to je vprašanje ...
...okrog prnaša...


Hja, jaz sama sebe dostikrat okoli prinesem, že samo zato, ker vidim, da  bi nekaj lahko spremenila, pa ne in iščem izgovore.

Sama spadam v drugo skupino, po tej razdelitvi... Pa tudi v prvo.
Ja, no, pa tudi v tretjo...


Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #4 - 25.02.2003 at 15:51:15
 
Ja DeepBlue, maš prov. zdej pa mi je jasno.. ni važno v kateri, pa če so to vse, ampak vsak samega sebe okol prnaša.
modrost  Wink


p.s. in trik je v tem, da je to "treba" nehat delat  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #5 - 25.02.2003 at 17:29:15
 
"Obstajajo tri vrste ljudi:
Prvi se trudijo in stvari spreminjajo.
Drugi spreminjanje opazujejo.
Tretji pa se vsemu temu samo čudijo..."

Po moje ta prvi sebe in druge, ta drugi samo sebe, edin tretji najbrž nobenega...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #6 - 25.02.2003 at 17:30:14
 
titud wrote on 25.02.2003 at 09:24:00:
Kašno pomoč rabiš, maxix  ???


Ma da bi vedu, nobene.
Trenutno...
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #7 - 25.02.2003 at 17:32:08
 
Quote:
Pa ne manjkajo pri teh treh še tisti, ki sebe spreminjajo ???


Ma menda tevi spadajo v ta prvo skupino, tko sm jst razumu, no.

Ma dejstvo pa je, da večina ldi (vsaj večina tistih, s katerimi se jst srečujev vsak dan) spada v ta tretjo:
pasivno opazujejo dogajanje okul sebe in nč ne nrdijo, da bi se jim stanje izboljšal...

Vsak po svoje, a ne.

e.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #8 - 25.02.2003 at 17:36:12
 
Quote:
p.s. in trik je v tem, da je to "treba" nehat delat  Roll Eyes


Ja, se strinjam.
MOje mnenje je, da je ISKRENOST tista, ki je odlocilnega pomena.
Dobr, ajd, še mal poguma je td treba, ma to pa bo že hmal vse.

Ne rabmo jet daleč,da vidmo, da se sami sebe farbamo, a ne.

No, vsaj men ne,
LOL
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #9 - 25.02.2003 at 17:37:30
 
Devi wrote on 25.02.2003 at 17:29:15:
"Obstajajo tri vrste ljudi:
Prvi se trudijo in stvari spreminjajo.
Drugi spreminjanje opazujejo.
Tretji pa se vsemu temu samo čudijo..."

Po moje ta prvi sebe in druge, ta drugi samo sebe, edin tretji najbrž nobenega...


LOL   LOL   LOL

Smiley)
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #10 - 26.02.2003 at 09:02:39
 
e. wrote on 25.02.2003 at 17:32:08:
Ma menda tevi spadajo v ta prvo skupino, tko sm jst razumu, no.

Ma dejstvo pa je, da večina ldi (vsaj večina tistih, s katerimi se jst srečujev vsak dan) spada v ta tretjo:
pasivno opazujejo dogajanje okul sebe in nč ne nrdijo, da bi se jim stanje izboljšal...

Vsak po svoje, a ne.

e.


No, jaz mislim, da bi bilo treba še ta četrte dodat: tiste, ki spreminjajo sebe. Ne zdi se mi namreč isto spreminjati stvari ali sebe. Pod sebe mislim gledišče, naravnanost, sprejemanje..

Ti praviš, da se srečuješ največ s takšnimi, ki kao pasivno opazujejo dogajanje okol sebe in nič ne naredijo. Se sprašujem, kako to sploh veš, da nič ne naredijo in če že ali potem takem tudi ti ne spadaš v to skupino, ko jih opazuješ, opredeliš, in nič ne narediš Wink.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #11 - 26.02.2003 at 10:08:36
 
Quote:
Ma dejstvo pa je, da večina ldi (vsaj večina tistih, s katerimi se jst srečujev vsak dan) spada v ta tretjo:
pasivno opazujejo dogajanje okul sebe in nč ne nrdijo, da bi se jim stanje izboljšal...
Vsak po svoje, a ne.
 

Vsak po svoje pa vse ob svojmu cajtu. Ti pr tem ne moreš nč, predvsem na silo ne. Folku lahko pomaga samo tvoja  karizma, ampak če jo imaš, pol se ti okrog tega, da folk nč ne naradi zase, itak ni treba sekirat.  

Sem pa tja se clo  kašen tak karizmo najde in na koga maš morda tud sam tako karizmo. Vsak ma v bistvu šanso, da  na tak način stori  kaj za drugega  in s tem hkrati tud zase. Ampak to so tako subtilne zadeve, da z njimi ni mogoče zavestno manipulirat, zato si za  trpljenja drugih nima smisla odgovornosti nase nalagat, če jim ne moreš pomagat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #12 - 26.02.2003 at 13:04:04
 
Quote:
Ti praviš, da se srečuješ največ s takšnimi, ki kao pasivno opazujejo dogajanje okol sebe in nič ne naredijo. Se sprašujem, kako to sploh veš, da nič ne naredijo in če že ali potem takem tudi ti ne spadaš v to skupino, ko jih opazuješ, opredeliš, in nič ne narediš Wink.



Sej to, če je človk pasivn ni nč slabga, a ne.

Po čem vem?
Po temu, ker non stop jamrajo in jokajo in se sami sebi smiljo, češ, ah, ta moj tata, kašn odnos ma do mene, oh, ta služba, joj, v kašni neetični družbi živimo, oh, ta žena, me nonstop vara... in tko naprej.
Skratka, niso zadovoljni (če ne ne bi jamrali, a ne) in to se jim vleče že več let (kar jih poznam).

Če jst z njihovim stanjem nič ne naredim, to ne pomeni, da sem tak kot oni, a ne.
Njihova sreča je njihov problem, in moja je moj.
Vsak ima svojo odgovornost, zase, ne za druge.

moje mnenje, itak

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #13 - 26.02.2003 at 17:21:32
 
e. wrote on 25.02.2003 at 16:03:05:
Nato se je na meditativnem sprehodu zgodilo. Stal sem tam na travi in opazil neko žuželko, ki je oddajala zvoke. Odprl sem se še enkrat proti vsemu, kar jaz (kot ego) nisem in... obstal. Svet okoli mene se je "podrl" in postal popolnoma prozoren. Prevzel "me" je val kristalno jasnega védenja, da jaz, kot ločena entiteta sploh ne obstajam, da je lažni ego (ahankara) izmišljotina in sam po sebi popolnoma neobstojen.

Z vsem srcem sem dojemal kaj poje tista žuželka. Isto pesem sem doživljal v "svojem" srcu. Tej pesmi je ime Ljubezen. In ta Ljubezen je bila (iz tega stanja zavesti) nekaj tako samoumevnega in jasnega, da so me preplavile debele solze. Poznal sem vzrok teh solza: vsaka posamezna solza je hotela odtehtati zamujene trenutke, ki jih je nosilec te zavesti preživel v nevednosti, nezaveden vseprežemajoče Ljubezni, kar drugi, globoko v svojih bitjih zares so.


e. wrote on 26.02.2003 at 13:04:04:
Če jst z njihovim stanjem nič ne naredim, to ne pomeni, da sem tak kot oni, a ne.
Njihova sreča je njihov problem, in moja je moj.
Vsak ima svojo odgovornost, zase, ne za druge.

Evo, pa je odplavalo tisto prej tako lirično opisano občutje enosti z vsem in vsakomer po kanalizaciji nekam proti (v Sexani Jadranskem) morju.  Sad

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #14 - 26.02.2003 at 18:24:25
 
Quote:
Evo, pa je odplavalo tisto prej tako lirično opisano občutje enosti z vsem in vsakomer po kanalizaciji nekam proti (v Sexani Jadranskem) morju.  


O ne, prav nikamor ni odplavalo.
Je zdj, je blo in vedno bo, tuki, zdej.
Ampak ne občutje, ralativno, in astralno slavje iluzij...

Štos je le v temu, da se tega nisem sposoben venover zavedat, in tega živet, ker pač nisem Ramana Maharshi, Satya Sai Baba al pa Mahavatar Babaji al pa Lord Buddha, a ne.

Ma to vseen ne pomen dsm sebičnež in da gledam le in izključno samo nase. Pomen le, da ne padam na jamranja ubogih žrtev tako hudih okoliščin, a ne.
Rad pomagam ljudem, po tisti izkušnji še bolj iz srca, in sicer tako, da sami trajno napredujejo. Sami, iz sebe, za sebe.

Obstaja veliko nivojev izkustva in prezentacije Absolutne resnice, link do ene bl enostavnejših razlag oz. opisov sm ti že podal.

To, kar lirično popisujem, je bu le 1. korak, savikalpa samadhi se temu u sanskrtu reče, časovno omejen trenutek jasnosti in čiste zavesti.
So še drugi nivoji, globlji, bl realni, zarad katerih je človk pol ala Lord Buddha.

Ma jst sm tle, kjer sm in sm zadovoln. Kar pa seveda ne pomeni, da ne kopljem dalje...



Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4