Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 11544 times)
bp
Ex Member




Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #15 - 26.02.2003 at 21:40:16
 
No, če se ti zdi v Paliju (in ne v Sanskrtu) bolj imenitno, potem bi ti svetoval, da malo pomeditiraš o samma sankappi (pravih namerah) in potem še malo premisliš o samma vaci (pravih besedah), recimo o samphappalapa veramani (nakladanju v tri dni).

Pa abyapada-sankappe (dobronamernost) verjetno ne bi škodila, pa še samma ajiva (prava življenskost) in seveda samma vayama (pravi trud in vztrajnost) tudi.

In seveda samma sati (prava prisotnost).

Je vse to in še kaj potrebno, da se ne izgubiš v samma samadhi (pravi koncentraciji, pravi zavesti).

Budova pot ima osem korakov, nobenega ne moreš nadomestit z večjim posvečanju drugim korakom. Nobenega se ne da zares preskočit.

Prava koncentracija, prava zavest je korak na poti in ni cilj poti.  Cilj poti je odstranit vso dukkho (slabost) in postati buda (razsvetljen).

Seveda lahko raziskuješ tudi stanja zavesti, tako ali drugače, tudi brez tega, ampak te jaz ne bi štel niti v kategorijo približnih budistov.

Ko napišeš naprimer:
"Njihova sreča je njihov problem, in moja je moj."
se kot budist lahko vprašaš:

1. Ali je to pravilni pogled na situacijo v kateri se nahajam s temi ljudmi?
2. Kakšne so moje namere v tej situaciji? Ali se skozi to izkazuje moja dobra volja?
3. Ali moje besede pravilno izražajo moj namen? Ali so primerne situaciji?
4. Ali iz tega izhajajo prava dejanja?
5. Ali je moje vedenje v tej situaciji pravilno in častno?
6. Ali je moj trud v tem primeru pravi, zadosten, ne nespameten in ne premajhen?
7. Ali vidim situacijo v celoti z vseh zornih kotov?
8. Ali je to resnično najboljša rešitev?

Večkrat omenjaš Lorda (??? le kje si našel to besedo) Buddho in ga omenjaš v zvezi "Če bi bil jaz on". No, naj ti kar direktno povem, da nisi Wink. Lahko pa slediš njegovi poti, ki je pot osmih korakov in postaneš vsaj približen budist in morda celo buda.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #16 - 26.02.2003 at 21:45:33
 
Quote:
Večkrat omenjaš Lorda (??? le kje si našel to besedo) Buddho in ga omenjaš v zvezi "Če bi bil jaz on". No, naj ti kar direktno povem, da nisi Wink. Lahko pa slediš njegovi poti, ki je pot osmih korakov in postaneš vsaj približen budist in morda celo buda.



100 ljudi - 100 čudi.

Vsak po svoje.

Each to it's own.

DODANO v četrtek ob 8.45 am:

Se mi je zdj posvetlo, da si morda hotu, da ti odgovorim na vsa ta vprašanja.
Si to hotu?
Če ja, prosim povej, in se bom potrudil iskreno odgovorit na VSA vprašanja.

Al si hotu le predstavt svojo pot, svojo videnje vsega tega?
Če je to blo, potem sm ti že odgovoru.
Še enkrat:
vsak ima svojo pot.

hvala
edmond c.
Back to top
« Last Edit: 27.02.2003 at 08:48:45 by e. »  

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #17 - 27.02.2003 at 11:49:58
 
Moja pripomba je bila namenjena predvsem tebi.

Če ti gre skozi eno uho noter, skozi drugo ven, pa pomeni, da se lahko predvsem jaz še v marsičem izboljšam in da me čaka še dosti dela.

Oba od strani škiliva na področje budističnega nauka, pa vendar vsak s svoje strani, ti z mistične perspektive od zgoraj, jaz iz žabje perspektive od spodaj.

Me zraven še vedno zanima, če v tvojem delovanju lahko najdem eno konsistentno prakso in vodilo, oz. ali obstajajo stične točke. Pa zaenkrat zgleda, kot da jih ni ravno veliko.

Tista vprašanja si pa navadno sam sebi zastavljam. In pogosto ugotavljam, da prisotnost in zavest (modrost) nista niti približno pravi.  Pa še kakšno drugo pomanjkljivost se dostiktrat najde.

Ali boš tudi ti odgovarjal nanje, tokrat ali kdaj drugič, sebi ali še komu, je pa seveda tvoja izbira in tvoja pot.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #18 - 27.02.2003 at 14:55:19
 
Quote:
Oba od strani škiliva na področje budističnega nauka, pa vendar vsak s svoje strani, ti z mistične perspektive od zgoraj, jaz iz žabje perspektive od spodaj.


No, pravzaprav meni je buddhism sicer zlo zlo bliz, edino zanikanje obstoja individuma/duše al-kako-naj-našemu-temelju-že-rečemo, me malo odbija, tko da sm sam bl v vedski kulturi sebe (razlago svojih izkušenj) najdu: advaita pot itd...
Buddhism mi pa je in mi še veliko pomaga prav zaradi zlo natančnega opisa percepcije, recimo...

Quote:
Me zraven še vedno zanima, če v tvojem delovanju lahko najdem eno konsistentno prakso in vodilo, oz. ali obstajajo stične točke. Pa zaenkrat zgleda, kot da jih ni ravno veliko.


Hja, buh pamagi, a ne.


lep pozdrav in
lep dan tebi in tvojim

e.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #19 - 27.02.2003 at 15:33:12
 
e. wrote on 27.02.2003 at 14:55:19:
No, pravzaprav meni je buddhism sicer zlo zlo bliz, edino zanikanje obstoja individuma/duše al-kako-naj-našemu-temelju-že-rečemo, me malo odbija, tko da sm sam bl v vedski kulturi sebe (razlago svojih izkušenj) najdu: advaita pot itd...
Buddhism mi pa je in mi še veliko pomaga prav zaradi zlo natančnega opisa percepcije, recimo....

Si večkrat budizem in Budo omenjal, pa vedno tako da ga jaz is svoje perspektive sploh nisem spoznal. Sploh, ko si tukaj še začel poudarjat vsakdanjost, kljub svoji z moje perspektive v bistvu precej mistični duhovni praksi.

Ti praksa in vsakdanje življenje tvoje poti  predstavlja izziv?

Quote:
Hja, buh pamagi, a ne.

Ne. (Mu.)

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #20 - 27.02.2003 at 19:07:19
 
Quote:
Si večkrat budizem in Budo omenjal, pa vedno tako da ga jaz is svoje perspektive sploh nisem spoznal. Sploh, ko si tukaj še začel poudarjat vsakdanjost, kljub svoji z moje perspektive v bistvu precej mistični duhovni praksi.


Life is ours and we live it our way.
Isto velja za perspektive ter vse ostalo.

Quote:
Ti praksa in vsakdanje življenje tvoje poti  predstavlja izziv?


Izziv?
Hmm.
<long pause>
Tko je: na začetku sem ta dva vzajemno prežemajoča dela mojega obstoja zaznaval kot nekaj povsem ločenega (kar sem nekje že zapisu, menda v odgovor dipblu).

Ko sm spoznal, da temu ni tako, mi je vse skupaj predstavljalo velik izziv, ja.

Vendar sedaj temu ni več tako. Vse bolj sem zadovoljen sam s sabo ter z svojo percepcijo sebe, drugih ter sveta.

Je pa res, da je še VELIKO dela, in to mi predstavlja izziv, ja seveda.

Sem ti odgovoril?

hvala

lep večer še naprej bp

e.

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #21 - 27.02.2003 at 20:03:19
 
e. wrote on 26.02.2003 at 13:04:04:
Njihova sreča je njihov problem, in moja je moj.
Vsak ima svojo odgovornost, zase, ne za druge.


Dobila sem občutek, da je ta naravnanost sprožila en tak odpor pri bp-ju. Se motim?

Zgleda človek preveč krut, če dvigne roke od drugih ljudi in se sprijazni z njihovo željo po nespremembi?
Ali se sliši kruto, da je sreča drugih njihov problem?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #22 - 27.02.2003 at 20:15:30
 
Quote:
Moja pripomba je bila namenjena predvsem tebi.


OK.
Hvala.
Očitno je, da se ne razumeva oz. da moje nakladanje ne uspeš skonvertirat v svojo percepcijo vsega skp.
Buh pomagi.

Ampak.
Glede na to, da trdno verjamem, da vsa odgovornost za mojo komunikacijo tle in povsod drugje v mojem življenju počiva na meni, bom po najboljših močeh odgovoru na vsa spodnja vprašanja.
Bo dolga, smi zdi.

Vidim pa, da se zna to sprevrči v nekaj brezveznega, tko da ti že zdej povem, DA SE NE MISLEM JET S TABO PREPUCAVANJ IN DRUGIH BLUZENJ, KI SE TLE DOSTKRAT DOGAJAJO.

Alora, pridržujem si torej pravico ignorirat tvoje besede (enostavno zato, ker total mim sekaš, iz mojga vidika), kot sm nrdu že nekajkrat do sedaj.
OK?

Here we go:

>>> Ko napišeš naprimer:
"Njihova sreča je njihov problem, in moja je moj."
se kot budist lahko vprašaš: <<<

NIsem budist in nikoli ne bom.
Niti me ne vleče, da bi bil.

1. Ali je to pravilni pogled na situacijo v kateri se nahajam s temi ljudmi?

Ja, zame je.
Iz teh razlogov:
- rad pomagam ljudem, in veliko ljudi je z mojo pomočjo kar fajn napredovalo.
- vsak izmed nas ima svobodno voljo in vsak je le zase odgovoren
- napredek ljudi je odvisen od njih samih, ne od mene, zatorej se v ljudi ne vtikam in
počakam, da me prašajo za pomoč.


2. Kakšne so moje namere v tej situaciji? Ali se skozi to izkazuje moja dobra volja?

Moja namera z clearingom je:
- pomoč drugim
- moje lastno učenje
- širjenje odprtosti (moje)
- pridobivanje občutka zadovoljstva, ko vidim da sem pomagal, recimo prej potencialnemu samomorilcu, ki je sedaj srečno oženjen
- zaslužek za plačilo položnic, in za stroške kart in prevoza na koncerte Siddharte, za kondome in tko naprej...

Ja, jst vidim, da se skozi to mojo dejavnost in skozi vse ostale (poučevanje kriya yoge, reikija, vodenje intenziva itd...) izraža ne le moja dobra volja, ampak tudi ljubezen ter sočutje do drugih ljudi.

Pravi pokazatelji pa so vseakor klienti/ke. Praši njih.



3. Ali moje besede pravilno izražajo moj namen? Ali so primerne situaciji?

Morda moje izjave niso primerne zate in še za marsikoga na tem forumu, ampak zaradi tega
se dosti ne sekiram.
Zakaj bi se? Zato, ker se nekateri ne znajo zares izraziti in povedati iskreno ter direktno, kaj jih teži? In pol neki mutijo?
Hvala za take cvetlice.

Kar se clearinga tiče, boš pa s kšnim klientom al pa klientko moru podebatirat, al so besede primerne situaciji al ne.



4. Ali iz tega izhajajo prava dejanja?

Spet, zate morda ne, zame vsekakor ja.
Za ljudi, katerim pomagam pa očitno ja, če ne ne bi hodili na terapijo, a ne.


5. Ali je moje vedenje v tej situaciji pravilno in častno?

Čast (čisti ego trip, če mene vprašaš) me niti mal ne briga, me ni in me nikoli ne bo.
Če je pravilno?
Zate zgleda da ne, zame ja.
Zame sem merilo jaz, ne ti.
Upoštevam mnenja drugih, ampak ne kot nekaj absolutnega temveč in izključno kot mennje nekoga, ki je ne-buddha. Vse jemljem z rezervo a vseeno vedno preverim, če je v očitku, recimo, kaj resnice...
(zato pa odgovarjam na ta vprašanja, a ne)


6. Ali je moj trud v tem primeru pravi, zadosten, ne nespameten in ne premajhen?

Dobra vprašanja.
Trud, s katerim pomagam v clearingu, je več al manj usmerjen h temu, da klienti/ke sami šteknejo za kaj se gre v njihovih življenjih in kje imajo frke.
Tko bm reku: boljši, uspešnejši terapevt sm, kot sm bil pred 6 leti in vem da je še vedno VELIKO prostora za napredek.
YIIIHAAA!



7. Ali vidim situacijo v celoti z vseh zornih kotov?

LOL
Le kje si to bedarijo pobral?!

Kako naj jst, omejeni lolek in povprečen zemljan, vidim neko situacijo iz vseh zornih kotov?
Dokler je v mojemu umu prisoten ego (ahankara), sem omejen in tako objektivno videnje odpade.



8. Ali je to resnično najboljša rešitev?

Kar se clearinga tiče, recimo, se s tem ne ukvarjam, ker se za to odločajo klienti/ke sami.
Zakaj naj bi jaz jim kao svetoval in tural neki svojga, če pa je vendar bolje, da sami pogruntajo kaj hočejo in kaj jih teži?

Dai dai no.


>>>Večkrat omenjaš Lorda (??? le kje si našel to besedo) Buddho in ga omenjaš v zvezi "Če bi bil jaz on". No, naj ti kar direktno povem, da nisi Wink. <<<

<začuden pogled>

Nisem Buddha?

Ma nemoj.
Dobro dte mam, da mi take globoke misli posreduješ, no.
<deep sigh>

Zgleda, da dosti bereš, ma zgleda da premalo.
Pejdi v knjižnico, knjigarno, na amazon.com al pa na sprehod, in mord bš kje najdu kšn text, kjer tega posameznika označujejo kot Gospoda (ne kot Lorda iz angleških cajtov, itak da ne).
Drgač pa s temi totalno mimo udarjenimi pripombami več al manj kažeš na lastno nepodkovanost v poznavanju svetih spisov, veš.

>>>Lahko pa slediš njegovi poti, ki je pot osmih korakov in postaneš vsaj približen budist in morda celo buda. <<<

Nočem biti budist,
ker mi njihova filozofija brezdušja in monizma niti prbližno ne leži
in je totalno skregana z mojo logiko,
ki temelji na mojih izkušnjah.

So te izkušnje prave?
Zame so.
Za druge ne vem, in me niti ne briga ne vem kolko...

Hja, vidiš, d glih kšn mehak iin sladek buddhist nism, a ne.

Buh pmagi, a.

YIIIIIIIIIIHHAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #23 - 27.02.2003 at 20:19:24
 
Amstel wrote on 27.02.2003 at 20:03:19:
Zgleda človek preveč krut, če dvigne roke od drugih ljudi in se sprijazni z njihovo željo po nespremembi?
Ali se sliši kruto, da je sreča drugih njihov problem?


Amstel.
Amstel, amstel, amstel.

Kaj bo s tabo?

LOL   LOL   LOL

Kako si, bitje ti prjazno? ?

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #24 - 27.02.2003 at 20:28:31
 
Amstel wrote on 27.02.2003 at 20:03:19:
Zgleda človek preveč krut, če dvigne roke od drugih ljudi in se sprijazni z njihovo željo po nespremembi?
Ali se sliši kruto, da je sreča drugih njihov problem?


Kruto?
LOL   LOL   LOL

Kaj pa to:

Vprašanja:
http://www.insamadhi.com/clearing/napredek.htm

Za iskrene odgovore na zgornja vprašanja ne potrebujemo
visokih šol, doktoratov znanosti in umetnosti, nadpovprečne inteligence
ali karkoli drugega.
Pri iskanju prave sreče sta bistvenega pomena iskrenost in pogum.
Vse ostalo je sekundarnega pomena.

Usedite se le enkrat samkrat.
Sami s sabo in
VPRAŠAJTE SE VENDAR!

Izstopite iz črede...jate zamorjenih in kritičnih žrtev okoliščin
in objemite svojo svobodo izbire in naredite nekaj
zase!
Iz sebe, za sebe.


Moje mnenje je očitno tako:
ldje se smiljo sami sebi in se zaznavajo kot žrtve (kogarkoli in česarkoli), v bistvu pa niso niti žrtve niti kar koli drugega.

Sem krut, če ne padam na njihove igrice?

Ma joj, no...

Sm falu jst, ne le forum, td planet...
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #25 - 27.02.2003 at 21:17:27
 
e. wrote on 27.02.2003 at 20:19:24:
Amstel.
Amstel, amstel, amstel.

Kaj bo s tabo?

LOL   LOL   LOL

Kako si, bitje ti prjazno? ?




Oj, prjatu... sem fajn veš.. prow fajn Cheesy
Kaxi tiiiiii?
e. wrote on 27.02.2003 at 20:28:31:
Sem krut, če ne padam na njihove igrice?

Sm falu jst, ne le forum, td planet...



Dej, ne pretiravi... nič nisi falu...  Grin  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #26 - 27.02.2003 at 21:21:19
 
Amstel wrote on 27.02.2003 at 21:17:27:
Oj, prjatu... sem fajn veš.. prow fajn Cheesy
Tiiii?
Dej, ne pretiravi... nič nisi falu...  Grin  Grin


Ma, prej me je mal flešalu popoldne, zdj sm spet pr pameti.
Me je clearing spravu h pamet prej...

Ti, se mi je dopadlo v nedeljo, Amstel, veš.
Lepo mate to zrihtan. Reiki večer, mislem.

Čgava ideja pa je bla? Tvoja?
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #27 - 27.02.2003 at 21:25:13
 
e. wrote on 27.02.2003 at 21:21:19:
Reiki večer, mislem.

Čgava ideja pa je bla? Tvoja?


Jess.. moja o Reiki večeru... o tem, da se zabavamo, pa od vseh     http://www.jeffpylenz.com/INCREDIMAIL%20VOL.2/RUSSIAN%20SMILIES/488.gif  



Ma buodi fejst!!!!
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #28 - 27.02.2003 at 22:06:01
 
Amstel wrote on 27.02.2003 at 21:25:13:
Jess.. moja o Reiki večeru... o tem, da se zabavamo, pa od vseh
Ma buodi fejst!!!!


Lepo, hvala ti za reiki.

:*
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #29 - 28.02.2003 at 10:00:58
 
Amstel wrote on 27.02.2003 at 20:03:19:
Dobila sem občutek, da je ta naravnanost sprožila en tak odpor pri bp-ju. Se motim?

Amstel, niti ne, ne bi imelo smisla, je tega preveč in je povsod prisotno. Tudi nimam nič (p)osebnega proti Maxixu, da bi se ravno pri njemu vtikal v to.

Prostislovna se mi zdijo njegove izjave, pa me zanima, če so zadaj tudi protislovni koncepti. Vsaj v logiki je tako, da čim lahko iz osnov izpelješ eno protislovje, potem lahko izpelješ praktično karkoli. Za karkoli ne rabiš opore vere, vodil duhovnosti, principov razvoja, to imaš tako že lahko brez tega. Če potem te poti ne opustiš, pomeni, da je postala sredstvo za dosego drugih ciljev. Kakršnihkoli že.

Protislovno se mi zdi govoriti o občutju enosti s svetom in hkrati izjaviti, da je moja sreča moj problem, tvoja pa tvoj. Komu drugemu morda ne in to lahko seveda z vso pravico pokaže.

Protislovno se mi zdi govorit o kakršnikoli pomoči, spraševat ljudi ali so srečni, če v ozadju tiči prepričanje, da je to zadeva, s katero drugi nima nič (moj problem - tvoj problem).

Seveda vidim tudi izhod, v primeru, da ima Maxix-ov Clearing kot naprimer zdravila, omejeno delovanje. Če se omeji na to, da ljudi prepriča, da so sami odgovorni za svoje stanje in za svojo srečo. Oz. se ukvarja samo z ljudmi in problemi, kjer slednji svojo odgovornost v pretirani meri prelagajo na druge in na razne kolektivne in abstraktne entitete. Zato sem ga tudi takoj na začetku, ne v tem topiku, vprašal, kaj lahko naredi za nekaj problemov drugačne vrste. Pa je na nek način povedal, da nič in jaz sem bil z odgovorom čisto zadovoljen.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4