Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 11552 times)
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #30 - 28.02.2003 at 10:44:43
 
Quote:
Protislovno se mi zdi govorit o kakršnikoli pomoči, spraševat ljudi ali so srečni, če v ozadju tiči prepričanje, da je to zadeva, s katero drugi nima nič (moj problem - tvoj problem).

Zato sem ga tudi takoj na začetku, ne v tem topiku, vprašal, kaj lahko naredi za nekaj problemov drugačne vrste.



"Vsi svetniki, veliki modreci, yogiji in sanyasiji, ki jih je svet videl in vsi Glasniki Boga so dosegli vse, kar so, s pomočjo trdega dela in Karma yoge. Skozi Karma yogo so spremenili Naravo  samo. Zato nikoli ne obupajte v življenju in nikoli ne pozabite, da niti Bog ne more doseči, kar lahko s trdim delom dosežete vi. Kriya - Karma (akcija) je Pot, ki lahko spremeni celo smer, ki jo je začrtal Bog. S trdim delom lahko spremenite svojo usodo!"

by Mahavatar Babaji

Več o tem (kako biti srečen):
http://www.insamadhi.com/me/texts.htm

Kliknite na članek, BITI SREČEN
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #31 - 28.02.2003 at 10:46:14
 
Maxix,

Me veseli, da si si odgovoril na ta vprašanja.

Lepo je tudi, da si odogovarjal nanje še zame in z mojega imaginarnega stališča, vendar je bolje, da drugič vprašaš direktno mene, kaj si o čem mislim, pa ti bom z veseljem odgovoril.

Ad 3. Tvoje besede so povsem sprejemljive zame, če so primerne tvojemu namenu, pa lahko odgovoriš samo ti, jaz imam sicer lahko svoje mnenje, ampak to ne meni ne komu drugemu prav nič ne koristi.

Ad 4. Enako, kot v točki 3.

Ad 5. Nekateri budisti povezujejo pravo življenskost, po kateri naj bi se spraševalo vprašanje št. 5 z moralnostjo in častjo. Jaz jo povezujem bolj z energijo (za razliko od vztrajnosti in truda) z vitalnostjo, z vsem kar vlagam v tem trenutku in pa s preprečevanjem stanja na mestu. Hvala za pripombo, bom poskušal najti boljšo formulacijo.

Ad. 7 Vprašanje 7 je seveda tudi bedarija, kot vsi pripomočki, ki si jih izmislimo, njegov namen pa je pri meni vprašat se po biti tukaj in zdaj, navzoč v trenutku ne v predstavah, ne v svojih iluzijah.

Meni je koncept Gospoda Bude zelo tuj, verjamem, pa da če izhajaš iz hinduizma ali pa iz krščanstva, nekaj normalnega. Ne bude ne budizma (po moje) ne povezujem ne z gospostvom ne s služenjem.
Kot oznako človeka (in stanja) je meni bolj všeč potem Gautama buda.

V "mojem budizmu" ni nobenega monizma, dušja ali brezdušja. Ni zagrobja. S tem se "moj budizem" sploh ne ukvarja. Smiley Ne sledim tradiciji, ampak občutku "works for me".

Jest sem prepričan, da bi lahko našel kakšno gospodično, ki bi potrdila, da znaš biti prav mehak in sladek v pravih rokah. Da pa nisi budist, pa nimam razloga, da ti ne bi verjel.  Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #32 - 28.02.2003 at 10:50:13
 
Quote:
Maxix,

Me veseli, da si si odgovoril na ta vprašanja.



Mene pa niti ne tolk veseli (I care not), da tko misleš, vsekakor pa hvala, ker si si vzel čas za prebiranje ter odgovor.

LP

edmond c.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #33 - 28.02.2003 at 11:05:37
 
e. wrote on 28.02.2003 at 10:44:43:
Zato nikoli ne obupajte v življenju in nikoli ne pozabite, da niti Bog ne more doseči, kar lahko s trdim delom dosežete vi. Kriya - Karma (akcija) je Pot, ki lahko spremeni celo smer, ki jo je začrtal Bog. S trdim delom lahko spremenite svojo usodo!

kdo pa nam je v prvi in koncni fazi sploh omogocu in nam zdaj omogoca in nam lahko tud omogoci ali celo onemogoci v prihodnosti kakrsnokol delovanje (karmo, kriyo itd.) drug kot Bog?

men se zdi zgornja izjava mal "minimiziranje" moci in absolutne zmoznosti Boga, sorry.

"not even a leaf of grass can move without the Will of God".

clovk lahko obraca, ampak bog obrne (al pa ne, odvisn od njegove vrhovne volje) ... in nikol obratno
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #34 - 28.02.2003 at 14:28:49
 
Quote:
kdo pa nam je v prvi in koncni fazi sploh omogocu in nam zdaj omogoca in nam lahko tud omogoci ali celo onemogoci v prihodnosti kakrsnokol delovanje (karmo, kriyo itd.) drug kot Bog?


Ja, itak.
Hmm.
Ti lohk odgovorim z vprašanjem (aja, živjo aryan, men je ime edmond, pleased to meet you Smiley    )?

Pa kaj bo Bogu vsa njegova moč in vsemogočnost, če pa mi loleki vedno znova zanikamo svoj potencial (ki je v bistvu eno z njim) in tako tudi več al manj onemogočamo sami sebe?

Quote:
men se zdi zgornja izjava mal "minimiziranje" moci in absolutne zmoznosti Boga, sorry.

"not even a leaf of grass can move without the Will of God".

clovk lahko obraca, ampak bog obrne (al pa ne, odvisn od njegove vrhovne volje) ... in nikol obratno


LOL
Zakaj si pol ti recimo ne-popolnoma-srečen? Sklepam, da nisi popolnoma in pravilno osvobojen. Kako to?
Zakaj ti ni vse to kristalno jasno in se zdj menva tle (tko kt meni ni)?


Se ti ne zdi, da če bi bil Bog res tolk močan kot ti pravš in da ne bi moral upoštevat naše svobodne volje (ponavad izberemo pasivnost, se pravi nasprotje trudu), bi bla midva oba že zdavnej na nivoju zavesti Lorda Buddhe?

Zakaj je tko?

Ne bi si upal komentirat oz. razlagat besed Sri Babajia, bš moru z Njim se mal poment o tem,
ma zame so Njegove besede spodbuda, sploh pa opomin, naj vendar ne čakam da se bo kej v mojem življenju samo od sebe spremenilo, in da bo neki vsemogočni Bog naredu neki namesto mene.
Njegve besede me opominjajo na to, da sem jst živ in da imam v sebi skrite moči, iste moči, kot so jih meli vse dosedanji veliki učitelji...


Se razumeva sploh?

Hvala za branje teh besed. aryan...

e.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #35 - 28.02.2003 at 14:43:51
 
e. wrote on 28.02.2003 at 10:50:13:
Mene pa niti ne tolk veseli (I care not), da tko misleš, vsekakor pa hvala, ker si si vzel čas za prebiranje ter odgovor.

Dobiš čebelico za iskrenost. Smiley

Zakaj se pa potem zahvaljuješ? ("I care not" -- Saj na tem forumu večinoma ne damo ne vem kaj na razne fromalne izraze vljudnosti)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #36 - 28.02.2003 at 15:06:01
 
Quote:
Zakaj se pa potem zahvaljuješ? ("I care not" -- Saj na tem forumu večinoma ne damo ne vem kaj na razne fromalne izraze vljudnosti)


Ma zato, ker sm opazu da so nekateri FUL občutljivi na, ne samo ton pisanja, recimo, ampak tudi na pomanjkanje raznih vljudnostnih fraz.

Sej veš, unih duhovno scenskih...recimo, duhovičenja, glajenja in new-age prijaznosti...dejmo se vsxi met radi in tko naprej...it makes me sick.

Meni osebno paše en hekerski forum, na Usenetu, recimo. Tm lohk vsi vsam povedo direkt kar kol in nben se nbo šu zamer, prepucavanj in ne vem kaj še...in ni treba kao pazit, kdaj se bo kdo obesu na ton, in ne na vsebino posta...

Sej pravm, dsm forum zgrešu...

jebi ga, a.


Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #37 - 28.02.2003 at 15:20:37
 
e. wrote on 28.02.2003 at 15:06:01:
Sej pravm, dsm forum zgrešu...

jebi ga, a.

No, še zmeraj si tukaj. Smiley

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #38 - 28.02.2003 at 15:23:38
 
e. wrote on 28.02.2003 at 14:28:49:
Pa kaj bo Bogu vsa njegova moč in vsemogočnost, če pa mi loleki vedno znova zanikamo svoj potencial (ki je v bistvu eno z njim) in tako tudi več al manj onemogočamo sami sebe?

Bog ma skos vso moc in se je tud skos zaveda. mi pa se nasega potenciala v odnosu z njem ne zavedamo (tuki lezi ena izmed razlik med nami in njem), ker smo zamegljeni (v iluziji), oz. smo se odlocil bit v nasprotju z njegovo voljo in zarad tega nam je dan "peskovnik" (ta materialn svet, iluzija) v katerem se lahko igramo, dokler se koncno spet ne obrnemo k njemu in zazivimo nas najvisji potencial v odnosu z njem.

Quote:
Zakaj si pol ti recimo ne-popolnoma-srečen? Sklepam, da nisi popolnoma in pravilno osvobojen. Kako to?
Zakaj ti ni vse to kristalno jasno in se zdj menva tle (tko kt meni ni)?

ker ne delujem v skladu z mojo vecno naravo (dusa), ampak po konceptih, ki jih dobivam od mojih zmotnih poistovecanj (telo, um, intelekt). zarad tega nism popolnoma srecen.

Quote:
Se ti ne zdi, da če bi bil Bog res tolk močan kot ti pravš in da ne bi moral upoštevat naše svobodne volje (ponavad izberemo pasivnost, se pravi nasprotje trudu), bi bla midva oba že zdavnej na nivoju zavesti Lorda Buddhe?

Bog nam je dal (zivim bitjem) iz ljubezni svobodno voljo. brez svobodne volje ni spontane ljubezni, ampak le prisila. in ker mi mamo svobodno voljo, jo seveda lahko tudi zlorabimo, vendar tega ne pocnejo vsi. svobodna volja je najvecji blagoslov, obenem pa zelo nevarna igracka. ampak taka je cena ljubezni... ki je neskoncna, neomejena.

Quote:
Ne bi si upal komentirat oz. razlagat besed Sri Babajia, bš moru z Njim se mal poment o tem,
ma zame so Njegove besede spodbuda, sploh pa opomin, naj vendar ne čakam da se bo kej v mojem življenju samo od sebe spremenilo, in da bo neki vsemogočni Bog naredu neki namesto mene.
Njegve besede me opominjajo na to, da sem jst živ in da imam v sebi skrite moči, iste moči, kot so jih meli vse dosedanji veliki učitelji...

Bog ne bo naredu names tebe nic, ampak tud ti ne mors narest nic brez njega Wink

zarad tega je potrebno delovat za njega, mu sluzit, za kar pa nam daje spet moznost on. recimo zena doma sluzi mozu, ampak artikli s katerimi mu sluzi so itak njegova last v originalu (ce vzamemo tak kao-idealn primer). al pa tko kot v sluzbi dobimo sluzben avto. ce ga zlorabmo za svoje osebne interese, oz. ce ga sploh nocmo uporabljat, v obeh primerih pride do nemira/trpljenja.

tko da tisto kar nam je dano, ima tud namen (vendar ne prisilen, ker prisila onemogoc ljubezen). ce se odpovemo danemu, ali pa ce zlorabimo tist kar nam je dano, v obeh primerih bomo na konc nezadovoljni.

kot pa ves, pa je v vedskih spisih katerim sledi tud Sri Babaji najvisji cilj zivljenja Ljubezen do Boga. za ljubezen pa sta potrebna dva... skupen jima je interes, torej sta "eno". eno v "namenu", ampak oba obenem tud ohranjata svojo individualnost v vecnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #39 - 28.02.2003 at 19:15:02
 
Quote:
Bog ne bo naredu names tebe nic, ampak tud ti ne mors narest nic brez njega Wink

zarad tega je potrebno delovat za njega, mu sluzit, za kar pa nam daje spet moznost on. recimo zena doma sluzi mozu, ampak artikli s katerimi mu sluzi so itak njegova last v originalu (ce vzamemo tak kao-idealn primer). al pa tko kot v sluzbi dobimo sluzben avto. ce ga zlorabmo za svoje osebne interese, oz. ce ga sploh nocmo uporabljat, v obeh primerih pride do nemira/trpljenja.


Ja, itak.
Pa sej kaj pa je karma (kriya) yoga drugo kot delo Zanj?

Pustmo stat dej, jst sm hotu neki druzga povedat, tle že mal po, za prenekaterega zemljana, previsokih vodah kopljeva.

Dejstvo je, da velik ldi NE uporablja niti tistega, kar nam je Bog dal, kaj šele, da bi stopili z Njim v kakršnkoli odnos...
DODANO:
V osebni odnos, sm mislu, v enem od 5ih tipov odnosa.


Back to top
« Last Edit: 01.03.2003 at 08:44:12 by e. »  

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #40 - 28.02.2003 at 19:18:59
 
Quote:
No, še zmeraj si tukaj. Smiley


Yep.
But not for very long...
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #41 - 28.02.2003 at 19:48:19
 
Quote:
Protislovno se mi zdi govoriti o občutju enosti s svetom in hkrati izjaviti, da je moja sreča moj problem, tvoja pa tvoj.



bp, govorila sem o odporu, ki ga, vsaj jaz, zaznavam... ob tem, ko slišiš... "moja sreča je odvisna od mene" .. "tvoja od tebe.."
Dozdeva se mi, kot da ti misliš drugače. Torej, da je sreča nekoga odvisna od tebe, recimo.


Glede protislovnosti... pa mislim, je to zelo človeška zadeva. Načelnost je lahko poetična vrlina. Vendar, realnost, je protislovnost. V dveh trenutkih... enkrat eno slovje in potem.. njegovo.. proti-slovje.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #42 - 01.03.2003 at 12:16:16
 
e. wrote on 28.02.2003 at 10:44:43:
"Vsi svetniki, veliki modreci, yogiji in sanyasiji, ki jih je svet videl in vsi Glasniki Boga so dosegli vse, kar so, s pomočjo trdega dela in Karma yoge. Skozi Karma yogo so spremenili Naravo  samo. Zato nikoli ne obupajte v življenju in nikoli ne pozabite, da niti Bog ne more doseči, kar lahko s trdim delom dosežete vi. Kriya - Karma (akcija) je Pot, ki lahko spremeni celo smer, ki jo je začrtal Bog. S trdim delom lahko spremenite svojo usodo!"

by Mahavatar Babaji

OM NAMAH SHIVAYA
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #43 - 02.03.2003 at 11:35:41
 
gape wrote on 01.03.2003 at 12:16:16:
OM NAMAH SHIVAYA


Bhole  Baba  Ki   J A I!!
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prosim, pomagajte mi, no!!!
Reply #44 - 02.03.2003 at 11:49:50
 
Amstel wrote on 28.02.2003 at 19:48:19:
bp, govorila sem o odporu, ki ga, vsaj jaz, zaznavam... ob tem, ko slišiš... "moja sreča je odvisna od mene" .. "tvoja od tebe.."
Dozdeva se mi, kot da ti misliš drugače. Torej, da je sreča nekoga odvisna od tebe, recimo.

Glede protislovnosti... pa mislim, je to zelo človeška zadeva. Načelnost je lahko poetična vrlina. Vendar, realnost, je protislovnost. V dveh trenutkih... enkrat eno slovje in potem.. njegovo.. proti-slovje.

Amstel, moja sreča je nekaj za kar lahko in moram sam poskrbet. Je moja odgovornost. Če pa kdo, s katerim sem v nekem odnosu, kakršnemkoli že, nekaj izpostavi kot problem, pa odgovor, da je to njegov problem ni niti približno vedno primeren in pravi (ja, včasih seveda je).

Moja sreča je moja odgovornost, pa zato še ni nujno samo moj problem.

Protislovje, absurd, catch 22 oz. kakor temu še pravimo pa so lahko precej zahrbtna reč, večina nas tega IMO sploh ne sprejema prav lahko. Obstajajo teorije, da se naprimer shizofrenija razvije pri ljudeh, ki ves čas dobivajo protislovna sporočila o stvareh, ki so zanje pomembne, izhoda pa ne znajo najti. Recimo, da jim nekdo govori, da jih ima rad in jih prav zato zraven surovo pretepa.

Po mojem je en lep kos tega, čemur pravimo duhovnost, ravno poskus vzopstaviti pravi odnos (attitude) do absurda (absurdov).

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4