Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 17107 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Otroci so tega vredni
Reply #60 - 23.02.2003 at 20:43:06
 
e. wrote on 23.02.2003 at 16:06:53:
Hja, no...bo že bulš, oštja... Smiley))


A samo od sebe ?  Grin  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Otroci so tega vredni
Reply #61 - 23.02.2003 at 20:50:06
 
Miska wrote on 23.02.2003 at 20:29:48:
Al pa krompir pobirat –

pa še za kaj – veš sama…


Miška, krompir pobirat je pa zlo fajn zadeva. Sploh kadar se k dežju pripravlja.

Maxix, pol pej počakmo, da kšn pove, k'ku beži od svojih frk v duhovnost, jest grem delat...  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Otroci so tega vredni
Reply #62 - 24.02.2003 at 13:49:28
 
Miška, jest vidm v tojih vprašanjih maxixu zlo podobne pomisleke, kot si jih imela z mano v polemiki okrog idealnega partnerstva. Čeprav  opozarjam na ene pasti takih instant terapaij, sva se z maxixem vsaj v odnosu do tvojih stališč znašla na istem bregu.

Na kratko za ostale čitalce: Miška zagovarja tezo, da je treba pred vstopom v resnejši partnesrki odnos spucat svoje vzorce, če ne ta odnos ne more bit idealen. Pristaja tud na verzijo, da se mora na čiščenju teh  vozorcev v partnerskem odnosu intenzivno vzajemno  delat, če ne se odnos zacilka v odvisnosti in druge oblike navezanosti, ki z ljubeznijo nimajo zveze.  Jest sem jo skušal prepričat, da je partnesrki odnos lahko čist anarhična  scena, v katero se lahko vržeta dva čist nerazpucana in da vzorci, s katerimi sta obremenjena, niso nujno  destruktivni za odnos. Da lahko odnosu dajajo eno dinamiko, tud konfliktno, al pa se raztopijo v enem obojstransko sugestivni situaciji. Jest sem že v tisti polemiki z miško dobil občutek, da miška nezvednemu ne zaupa,  ampak je nezavedno predvsem mesto, v katerem zakoreninjeni vzorci ali potisnjene travme, skratka nekaj, čemer  človek ne bi smel v naprej zaupat niti pr seb, kaj šele pri kom drugem. Nezevdednega se je torej treba lotit terapevtsko, ozaveščanje v tem smilu inteletktualen proces, partner pa dobrodošel pripomoček pod določenimi pogoji, partnerstvo pa v tem smsilu najprej  interesna  in šele pogojno ljubezenska skupnost.  Jest sem podobno kot tak pristop označu za bojazljiv in sem  stavu na sugestivno  kemijo ljubezni, ki spontano raztaplja vzorce  tako, da je prav. Podobno maxix zagovarja metode spontanega čiščenja s predsodki, poistovečanji in intelektulnimi spekulcijami  in vzorci ter čustvenimi travmami obremenjene psihe na njeno čisto, tkorekoč živalsko raven.  Tko kot maxix se tud jst strinjam, da je tako intenzivnost mogoče dosečt le ob vzajemni prisotnosti drugega, skoz eno obojestransko  katrazo, ker je bla psiha na tak način skoz sugestivno komunikacijo z drugim tud zapacana. Tle za  klasično vlogo terapevta ni nobenga prostora, saj bi ti ta zihr lahko vzbudu dvom v to a  je tisto, kar boš najdu  čist v fundamentu tvoje psihe,  res  dobr zate.

Gre za eno čudežno razpoznavanje dobrote   lastne biti skoz razpoznavnje dorote v  biti drugega, ker vero v dobro v samemu  seb smo skoz vzgojo pa socializicajo skoz koz številne  potalčitive  že zdavnaj zgubl, zato se naš ego tud tko panično oprijema vzorcev. En temeljen vpogled v  to, da si o.k. za drugega točn tak kot si in da je on zate o.k. točn tak kot je, je tud  bistvo ljubezenske alkimije, v okviru katere se topi potreba po lažnih identifikacijah in vzorcih. Ta proces teče ponavad  celo življenje bolj ali manj intenzivno s takimi in drugačnimi pastmi. Intenzivi so samo na ena vikend  simulacija čist istega, v bistvu ljubezenskega procesa, oklestijo jih le erotičnih in ponavd tud transcendetnih dimenzij, zarad katerih tud niso trajno katarzični.  

Miška, sorry, če sem te mal na silo postavu na drugi breg še posebej zdaj ko si  že skor odločila zabrest na to stran. Sem skoz tebe hotu zgolj prikazat tist del sebe, ki ma dostkrat enake pomislke kot sem jih pripisal teb .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Otroci so tega vredni
Reply #63 - 24.02.2003 at 18:10:33
 
titud wrote on 24.02.2003 at 13:49:28:
Miška, sorry, če sem te mal na silo postavu na drugi breg še posebej zdaj ko si  že skor odločila zabrest na to stran. Sem skoz tebe hotu zgolj prikazat tist del sebe, ki ma dostkrat enake pomislke kot sem jih pripisal teb .

Titud, ni 'blema. Ti si me kar sposod, če hočeš skozi mene prikazati del sebe. Doživiš me pač tako, kot me doživiš in če je moje doživljanje kje kljub vsemu drugačno od tistega, kar vidiš skozme ti, te bom pa že popravila.

In kljub najini debati na idealnem odnosu, se mi zdi, da me še vedno nisi razumel tako, kot sem želela sporočiti jaz. Bom zdajle malo razseckala tvoj post, čeprav tega ne počnem prav rada (izsekani deli iz celote) – upam, da ti je OK? Sicer me boš pa že popravil, ane?

titud wrote on 24.02.2003 at 13:49:28:
Na kratko za ostale čitalce: Miška zagovarja tezo, da je treba pred vstopom v resnejši partnesrki odnos spucat svoje vzorce, če ne ta odnos ne more bit idealen. Pristaja tud na verzijo, da se mora na čiščenju teh  vozorcev v partnerskem odnosu intenzivno vzajemno  delat, če ne se odnos zacilka v odvisnosti in druge oblike navezanosti, ki z ljubeznijo nimajo zveze.  

Ne pravim, da JE TREBA, pravim pa, da JE FAJN, če veš, kdo in kaj si in kaj si želiš, še preden stopaš v odnos. Lahko pa vse to odkrivaš tudi v odnosu samem, seveda. Pravim pa, da je treba na odnosu med parnterjema delat, če želita, da uspe. In to fejst in to oba, ne samo eden. In zdaj govorim o tistem globokem zadovoljstvu in ljubezni, ki jo lahko doživiš v odnosu. Seveda lahko rečeš, da je vsak odnos uspešen tudi, če dva živita drug mimo drugega. Zdaj sva pri tistem: "kaj mi je pomembno"… Ja – če je meni pomembno, da si v odnosu s partnerjem zagotovim recimo samo materialno varnost – seveda lahko potem rečem, da je odnos uspešen, če najdem partnerja, pri katerem mi bo omogočena varnost v materialnem pomenu. Midva sva se na temi o idealnem partnerstvu pogovarjala o tisti pravi in globoki ljubezni, ki ždi v vsakem izmed nas. Lahko pa vzameš vse skupaj seveda bolj ohlapno in razrahljaš zahteve po idealnem odnosu – in potem je lahko vsak odnos uspešen. Zdaj sicer že zapletam vzorce še s ciljem, ki ga hočeš doseči v odnosu (»kaj mi je pomembno« torej)… In če vseeno še malce zapletem: tudi odvisnost je lahko ljubezen, če te osrečuje. Tudi navezanost je lahko ljubezen, če te osrečuje. Ponavadi pa nas na žalost ne. Morda v kakšnem izmed življenj… Še vedno namreč verjamem tudi v dušo in v tisto navpično, avtentično pot… Katere cilj je popolna ljubezen… In vsaka duša stremi k temu cilju. In tudi teži k njemu… Odvisno je samo, koliko ji dovolimo, da opravi svoje poslanstvo, ki si ga je izbrala v tem življenju… Na – zdaj sem v vse skupaj privlekla še dušo… Jao meni… Wink

titud wrote on 24.02.2003 at 13:49:28:
Jest sem že v tisti polemiki z miško dobil občutek, da miška nezvednemu ne zaupa,  ampak je nezavedno predvsem mesto, v katerem zakoreninjeni vzorci ali potisnjene travme, skratka nekaj, čemer  človek ne bi smel v naprej zaupat niti pr seb, kaj šele pri kom drugem.

Ja, imaš prav, titud. Nezavednemu ne zaupam. Dokler ga ne odkrijem do dna. Ker na dnu se skriva ljubezen, odpuščanje in razumevanje. Nad njo so naloženi jeza, bolečina, žalost, strah... In njim ne zaupam. Ker ne odražajo prave mene, ampak le mene z masko, s katero se zaščitim.

titud wrote on 24.02.2003 at 13:49:28:
Nezevdednega se je torej treba lotit terapevtsko, ozaveščanje v tem smilu inteletktualen proces, partner pa dobrodošel pripomoček pod določenimi pogoji, partnerstvo pa v tem smsilu najprej  interesna  in šele pogojno ljubezenska skupnost.  

Ali lotiti terapevtsko, ali sam zase, ali kakorkoli drugače – vsakdo najde zase najbolj primeren način. In, hej, titud – partner ni dobrodošel pripomoček, partner je darilo, ki ti je dano na tvoji poti s točno določenim namenom – da se nečesa z njim naučiš. In še vedno trdim: rane, dobljene v odnosih, se lahko zdravijo le v odnosih… Torej je partner lahko tudi balzam za tvoje rane, zdravilo, ob katerem lahko ozdraviš svoje rane... In partnerstvo tudi ni interesna skupnost – hudiča, za kaj me pa imaš? Wink Res pa je, da pravim, da je ljubezen odločitev. Ko se dejansko odločiš, da se boš z nekom trudil vzpostaviti tak odnos, da bo zadovoljujoč in osrečujoč za oba...

titud wrote on 24.02.2003 at 13:49:28:
En temeljen vpogled v  to, da si o.k. za drugega točn tak kot si in da je on zate o.k. točn tak kot je, je tud  bistvo ljubezenske alkimije, v okviru katere se topi potreba po lažnih identifikacijah in vzorcih.

Ja, bi bilo zelo lepo, če bi bila dva, ki se najdeta, kar OK drug za drugega točno to, kar sta… Ampak po mojih izkušnjah in po mojem védenju to žal ni tako lepo in enostavno. Ponavadi je kar treba delati na odnosu, da sta partnerja drug za drugega OK točno takšna, kakršna sta – oziroma se iz ljubezni naučita biti… No, ja, saj ne rečem – kakšen čudež bi tudi meni prav prišel Wink

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Otroci so tega vredni
Reply #64 - 24.02.2003 at 21:26:20
 
Miska wrote on 23.02.2003 at 20:29:48:
Hecam se, resno pa: hvala obema. Tebi Maxix za ves čas in vso energijo, ki si jo vložil v tele razlage, tebi Amstel pa za vse lastne izkušnje, ki si jih tukajle delila z nami, pa še za kaj – veš sama…


Malenkost.
Hvala tudi tebi.

e.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Otroci so tega vredni
Reply #65 - 25.02.2003 at 09:14:19
 
Sem kar mal cvikov, miška, da te bom zavedu, pa vidim, da  maš dost jasne predstave in da dost trdno stojiš za tistim, kar poveš, tko  da se ne daš kar tko premaknt. Kljub temu sem bil pozorn na tvoje nezupanje nezavednemu - dokler ga ne odkriješ do dna.

Quote:
Ker na dnu se skriva ljubezen, odpuščanje in razumevanje. Nad njo so naloženi jeza, bolečina, žalost, strah... In njim ne zaupam. Ker ne odražajo prave mene, ampak le mene z masko, s katero se zaščitim.


Hotu sem samo potegnt eno paralelo med intenzivom, ki te spuca do dna s pomočjo morda anonimnega drugega človeka,  ki si je  enako pripravljen prit na dna, kjer se skriva avtentična  ljubezen oz. občutje vse obegajoče enosti,  in konkretnim  partnerskim odnosom, očiščenim vsakega drugega inetresa  kot tega, da drug drugemu partnerja prideta do dna, do avtentičnega občutja ljubezni, medsebojne enosti in njune enosti z vsem.  To 'čudež' občutenja duhovne čistosti, nezavezanosti posamičnem in  enosti se partnerskem odnosu konkretizira pa induvidualizira dost intenzivno skoz erotiko, skoz potomce in kreiranje skupnih pogojev duhovnega in materialnega bivanja.  Izkušenj s konkretnim  intenzivom nimam, kar pa ne pomen, da si njegovih 'čudežnih' učinkov na psiho ne morem predstavljat. Rad bi le izzval  z maxixa, da pove oz. prizna, da je tak intenziv instant pot do občutenja ljubezni skoz anonimenga drugega oz. tistih  drugih, ki enako kot ti skoz  konkretnega drugega (npr. partnerja) te poti nimajo priložnosti ali potrpljenja ali zaupanja prehodit. In da se po  takem instantnemu, a intenzivnemu razedotju enosti morda ta pot do ljubzeni skoz konkretnega drugega zdi zaradi povečanih zahtev morda še bolj oddaljena, nevredna truda, brezvezna ali celo brezupna. Ali pa obratno: konkretnega partnerja spraviš v eno terpevtsko skupino zato, da bi ga  zaradi raznih blokad, suženjstva  vzorcem  ali  preprosto zradi  premalo vzajemne sugestije/ljubezni, po sugestivni bližnjici  umetno ustvarjenega terpevtekega okolja spravil do  tega, da  bo spoznal  ljubezen/enost in skoz to tud ljubezen do tebe kot konketnega drugega.

Variant in motivov  za odločaje za tovrstne intenzive je po moje precej, še najbolj v ozadju pa je po moje  tisti duhovni avanturizem, ki se skriva za mističnim orientalskim poimenovanjem intenziva. Ker če bi bil ta v ospredju, pol teh mističnih metod ne bi zintenzivirali v  skupinske terapije, ki bolj kot na zadovoljevanje spirtiualnih potreb stavijo na našo psihično potrebo po preseganju naše socilane otopelosti, odtujenosti in nezmožnosti vzpostvljanje iskrenih odnosv s konkretnim drugim, za katerim ni skriti noben posamičen ego interes.    Tega  posamične ego enteresa se seveda v takih terpevtskih oblikah ne da presečt,  le skoncentrira se skoz keš v terapevtove/organizatorjeve roke. Ta poslovni odnos odveže terapevta vsake odgovornosti od udeleženca terapije, sveda pa mu z veseljem ponovno priskoči na pomoč v naslednji plačljivi terapiji, da tistega o kakšnih drugih uslugah v ljubezni prebujenih terapevtk  ne omenjam, čeprav bi prav maxix  lahko vsaj na tem mestu  kaj spregovoril o vsaj potencialnih  'gurujskih' odvisnostih in podrejajih, zaradi katerih ma marsikdo morda upravičene  predsodke pred takimi in drugačnimi psiho-spiritulanimi seansami.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Otroci so tega vredni
Reply #66 - 25.02.2003 at 10:29:56
 
Amstel wrote on 23.02.2003 at 15:49:11:
Grin A to pa ne.
Je pa skok z letala mogoče primerjati z odločitvijo (imho  Grin), al gremo "čez" ali ne... ko se odločamo za opuščanje vzorca.   Tongue

Se v avion bolj težko nazaj skoči  Roll Eyes, v vzorec pa niti ne tako zelo  Undecided

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Otroci so tega vredni
Reply #67 - 25.02.2003 at 11:00:12
 
titud wrote on 25.02.2003 at 09:14:19:
Izkušenj s konkretnim  intenzivom nimam, kar pa ne pomen, da si njegovih 'čudežnih' učinkov na psiho ne morem predstavljat. Rad bi le izzval  z maxixa, da pove oz. prizna, da je tak intenziv instant pot do občutenja ljubezni skoz anonimenga drugega oz. tistih  drugih, ki enako kot ti skoz  konkretnega drugega (npr. partnerja) te poti nimajo priložnosti ali potrpljenja ali zaupanja prehodit. In da se po  takem instantnemu, a intenzivnemu razedotju enosti morda ta pot do ljubzeni skoz konkretnega drugega zdi zaradi povečanih zahtev morda še bolj oddaljena, nevredna truda, brezvezna ali celo brezupna. Ali pa obratno: konkretnega partnerja spraviš v eno terpevtsko skupino zato, da bi ga  zaradi raznih blokad, suženjstva  vzorcem  ali  preprosto zradi  premalo vzajemne sugestije/ljubezni, po sugestivni bližnjici  umetno ustvarjenega terpevtekega okolja spravil do  tega, da  bo spoznal  ljubezen/enost in skoz to tud ljubezen do tebe kot konketnega drugega.

No, evo titud – tukajle stojiva na istem bregu – brez lastne izkušnje…

Bi bilo lepo, ja, če bi si Maxix vzel še toliko časa in zmogel še toliko energije, da nam predstavi še te »čudeže«. Meni bo kar tako verjeti vanje tako ali tako težko, edino, kar pa se lahko zgodi, je pa to, da se v meni zbudi zanimanje za lastno doživetje – lastno izkušnjo... Hmm – ta pa je nekaj vredna, ane titud? Wink

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Otroci so tega vredni
Reply #68 - 25.02.2003 at 14:44:01
 
Miska wrote on 25.02.2003 at 11:00:12:
No, evo titud – tukajle stojiva na istem bregu – brez lastne izkušnje…

Bi bilo lepo, ja, če bi si Maxix vzel še toliko časa in zmogel še toliko energije, da nam predstavi še te »čudeže«. Meni bo kar tako verjeti vanje tako ali tako težko, edino, kar pa se lahko zgodi, je pa to, da se v meni zbudi zanimanje za lastno doživetje – lastno izkušnjo... Hmm – ta pa je nekaj vredna, ane titud? Wink

m.


Vsak  ma svojo lastno izkušnjo  in vsako moraš najprej sam dojet  kot čudež, da jo lahko kot čudež tud   drugmu prodajaš, pa naj bo  kot čudež spoznanja, ljubezni, uvida, razsvetljenja... Šele če verjameš seb,  lahko verjameš tud drugmu, zato   je brez veze  omaloževat  nekoga, ki  noče   verjet  v čudež, saj ne bi mogu verjet,    tud če bi to hotu. Če pa hoče in tud  zmore verjet, pol ma itak lastno izkušnjo čudeža, ga je zato brez vez prepričevat, da naj si gre dokazovat nekaj, v kar itak verjame.

Jest npr. v intenziv razsvetljenja verjamem, vem da se ti lahko zgodi ene vrste čudež, ker se men take vrste čudeži dogajo skoz običen, čeprav mal čudaški  lajf. Evo, zato je mene brez  veze prepričevat pa navduševat,  bi rad samo  maxixem na istem nivoju debato udrau, samo me on mal omalovažuje, ker jest kao čudeža še nism skusu, jest pa njega, ker mi prodaja nekaj, kar že imam in v bistvu ne rabm od njega kupovat Tongue Smiley      
Back to top
 
 
IP Logged
 
DeepBlue
1
*
Offline

Love is all I need
Posts: 5

Re: Otroci so tega vredni
Reply #69 - 25.02.2003 at 15:39:11
 
e. wrote on 23.02.2003 at 16:06:53:
moj namen je bil v bistvu inicirat eno tako zdravo kmečko debato na temo vsakdanjega življenja in duhovnosti...bežanja pred frkami v življenju v duhovnost...



Živjo,
kako to misliš, bežanja pred frkami v duhovnost?
Kaj ni duhovnost del življenja in obratno?
Kako lahko nekdo beži od nečesa v to isto stvar?

hvala
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Otroci so tega vredni
Reply #70 - 25.02.2003 at 16:03:05
 
Miska wrote on 25.02.2003 at 11:00:12:
No, evo titud – tukajle stojiva na istem bregu – brez lastne izkušnje…

Bi bilo lepo, ja, če bi si Maxix vzel še toliko časa in zmogel še toliko energije, da nam predstavi še te »čudeže«.m.


Hja, tle gremo na kr fajn intimne izkušnje, tolk intimne, da mi je mal težko o tem govort.
Prosim, vzemita to kot mojo izkušnjo, ne kot absolutno resnico (čeprav, zame je to bila, itak) in poiščeta poti, ki peljejo do vajinih lastnih izkušenj.
Hvala.

Here we go:

odlomek iz knjige :druženje z Bogom" (o mantrah, v bistvu):

Bil je to moj tretji Intenziv razsvetljenja. Delal sem na kaonu "Kaj je drugi?" Po dnevu in pol odpiranja proti drugim (drugemu) in praznjenja zavesti s pomočjo komunikacije in razumevanja, sem jasno zaznaval napredek: moje misli so bile vse bolj jasne in kljub utrujenemu fizičnemu telesu me je kar vleklo naprej. Intuitivno sem zaznaval Resnico in to mi je bilo v veliko pomoč.
     Nato se je na meditativnem sprehodu zgodilo. Stal sem tam na travi in opazil neko žuželko, ki je oddajala zvoke. Odprl sem se še enkrat proti vsemu, kar jaz (kot ego) nisem in... obstal. Svet okoli mene se je "podrl" in postal popolnoma prozoren. Prevzel "me" je val kristalno jasnega védenja, da jaz, kot ločena entiteta sploh ne obstajam, da je lažni ego (ahankara) izmišljotina in sam po sebi popolnoma neobstojen.

Z vsem srcem sem dojemal kaj poje tista žuželka. Isto pesem sem doživljal v "svojem" srcu. Tej pesmi je ime Ljubezen. In ta Ljubezen je bila (iz tega stanja zavesti) nekaj tako samoumevnega in jasnega, da so me preplavile debele solze. Poznal sem vzrok teh solza: vsaka posamezna solza je hotela odtehtati zamujene trenutke, ki jih je nosilec te zavesti preživel v nevednosti, nezaveden vseprežemajoče Ljubezni, kar drugi, globoko v svojih bitjih zares so.
     Ramana Maharshi je govoril, da so solze edina tekočina, ki lahko izperejo določene nečistoče in srce edina skleda, v kateri se to lahko dogaja. To sem v naslednjih nekaj urah izkušal tudi sam. Samo sedel sem tam in ves objokan poskušal izraziti neskončno Ljubezen, katero sem neprestano doživljal in zaznaval povsod. Kakorkoli sem poskušal artikulirati To, kar sem doživljal, mi to ni uspelo. Solze so pa tekle in tekle.
     Po nekaj urah se je moje zavedanje Resnice stabiliziralo in nekako mi je uspelo izdaviti nekaj kratkih stavkov. No, izražanje se je spet pokazalo kot zelo pomemben pripomoček pri prizemljevanju Neposredne izkušnje Resnice oz. samadhija in čez nekaj ur sem poln žara jasno in glasno izražal, kar sem doživljal.



Spomnim se še enega dogodka iz tega Intenziva. Izkušnjo Enosti sem že dodobra prizemljil in Se jasno prezentiral. Tako sem zaprl oči in se potopil v Tišino, ki je vladala v Meni oz. bila Jaz. Ko sem odprl oči in se zagledal v spodnji del fizičnega telesa, noge, sem vedel, da je popolnoma vseeno, kakšne noge imam: lahko bi to bile račje, zajčje ali levje - to je le periferija Resničnega Jaza, ki je onstran teh materialnih prekrival in vedno in za vselej popolnoma enak - povsod. (To je neosebni aspekt Boga: Sveti duh oz. Brahman.) Od takrat naprej so zame modrosti o Enosti vsega bivanja in življenja izgubile intelektualni naboj in postale spoznana Resničnost."


Evo, to je to.

Tnx for reading this far.

edmond c.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Otroci so tega vredni
Reply #71 - 25.02.2003 at 18:31:15
 
e. wrote on 25.02.2003 at 16:03:05:
Tnx for reading this far.

meni je v pravo veselje
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Otroci so tega vredni
Reply #72 - 25.02.2003 at 20:23:15
 
DeepBlue wrote on 25.02.2003 at 15:39:11:
Živjo,
kako to misliš, bežanja pred frkami v duhovnost?
Kaj ni duhovnost del življenja in obratno?
Kako lahko nekdo beži od nečesa v to isto stvar?



Ja, itak, da je oboje vzajemno povezano.
No, kar jst mislem z bezanjem v duhovnost je to, kar se je, recimo meni dogajalo pred ene 10imi leti.

Bul sm totalno zakompleksan, pametn 100 na uro, brez dekleta in sam, osamljen, negotov vase ter ubogi wotrak, sicer zaposlen ampak čist nezadovoln z službo.
Mel sm puhnu frk z očetom (zamera, jeza itd...).
Zapival sm se (alko), bil sm neodločen, nism znal rečt ne, ldje so me izkoriščal več al manj (če bi bu punca, bi verjetn vse to kompenziru s sexom; to vidm zdj da počne večina mladenk, tm do 20 leta...), strah me je blo avtoritet (šefa, kepsov) itd...

No, in jst sm se z vsem tem balastom šu duhovnost in se hotu osvobodit ujetosti v ta materjalni svet in reinkarnacije, al kaj že...

Bluzu sm po sanjah, ene rituale izvaju (pentagram, pa to), u tarot karte gledu, zvezde spraševal, zakaj, o zakaj ne morem prit v stik z dušo dvojčico.
Vsako jutro sm se pretegoval v asanah in stal na glavi itd...

Kar hočem povedat je to, da se nisem zmenil za moje osebne in intimne probleme, in tako jih seveda niti nisem reševal.
Moje čustveno telo je bolo zato polno potlačene energije in moj um zapackan s kompromisi ter negativnimi vzorci obnašanja...da o zamazanemu fizičnemu telesu niti ne govorim (alko pa to...)...

V bistvu sm bežal od svojga zavoženga in total neplodnega življenja v neke zenovske fore in v neke jako privlačne duhovne scene (vodniki, aštar komanda, mojstri modrosti, čakre, energije, lucidne sanje...)

No, pol sm se pa pčas skp spravu, zčnu reševat moje probleme in nehu špoilat duhovneža in pčas postal pravi edmond, tak kot sm se hotu percepirat in doživlat sebe, svet in druge tko, kot sm sam hotu...

Od takrat naprej ne bežim več od problemov, ampak se z njimi konstruktivno soočam in, ne boš verjela, tudi "duhonve" scene so mi precej precej lažje dosegljive...

Upam da sm bil dost jasn...

hvala.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
DeepBlue
1
*
Offline

Love is all I need
Posts: 5

Re: Otroci so tega vredni
Reply #73 - 25.02.2003 at 20:38:18
 
e. wrote on 25.02.2003 at 16:03:05:
Hja, tle gremo na kr fajn intimne izkušnje, tolk intimne, da mi je mal težko o tem govort.


Zanima me to:
-intenziv razsvetljenstva - kaj je to?
- omenjaš knjigo o mantrah, kako je polni naslov?
- nisem ravno razumela vsega kar si opisal in doživel, kje bi lahko dobila več informacij o teh zadevah?
-

Se opravičujem, če sprašujem za stvari, ki so bile že napisane, sem nova tukaj in se še ne prav znajdem na forumu.

hvala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DeepBlue
1
*
Offline

Love is all I need
Posts: 5

Re: Otroci so tega vredni
Reply #74 - 25.02.2003 at 20:40:54
 
e. wrote on 25.02.2003 at 20:23:15:
Ja, itak, da je oboje vzajemno povezano.
No, kar jst mislem z bezanjem v duhovnost je to, kar se je, recimo meni dogajalo pred ene 10imi leti.

Od takrat naprej ne bežim več od problemov, ampak se z njimi konstruktivno soočam in, ne boš verjela, tudi "duhonve" scene so mi precej precej lažje dosegljive...

hvala.


Joj, zakaj sem imela občutek, da vem o čem boš pisal.
Sem se našla v prenekateri "frki", veš...

hvala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6