Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 25076 times)
Urban
Guest




dusa dvojcica
Reply #15 - 21.02.2001 at 19:15:25
 
Pa se nekaj teorije.....
Na zacetku, ko smo vsi bili Eno, ena Druzina, eno Bitje, eno z Bogom, ko ni bilo locenosti, smo zavestno zapustili lepoto in radost Absoluta. Spustili smo se v svet dvojnosti in nasprotij, v svet materije, z namenom  da izkusimo nasprotje te bozanskosti in enosti.
Na koncu tega procesa je individualna dusa sprejela se eno koncno in zelo boleco odlocitev - razdeliti se na dva dela. To pa z namenom da izkusi zalost te locitve, saj bo le tako lahko nekoc izkusila radost ponovne zdruzitve.
Tako si nastal ti in tvoja dusa dvojcica. Le ta pa je tvoja resnicna "druga polovica" - tvoja bozanska soproga ali soprog po kateri hrepeni tvoja dusa.
Skozi mnoge inkarnacije smo se s svojo duso dvojcico oddaljevali in mnogo inkarnacij se sploh nismo srecali. Ko pa smo se srecali, smo imeli razlicna razmerja - mati in sin, brat in sestra, ucitelj in ucenec, odvisno od medsebojne karme.
Lahko da se s svojo duso dvojcico srecamo tudi v tem zivljenju, vendar pa ni nujno, da se "prepoznamo", saj morata na to biti pripravljena oba.
Ko pa smo dovolj ozavesceni in srecamo svojo duso dvojcico, takrat nedvomno vemo, da smo jo srecali, saj so energije in obcutja tako zelo mocni.
Ampak zelja po nasi izpolnitvi se ne konca tukaj in to dusa dobro ve. Tisto, kar dusa res hoce ni samo zdruzitev same s seboj (beri z duso dvojcico). V njej je se vedno prisotna hrepeneca zelja po ENOSTI, ki jo je imela cisto na zacetku.
To hrepenenje se ne bo koncalo in ne bo zadovoljeno, dokler ta Enost ne bo dosezena. Da pa se bo to zgodilo, imamo casa kolikor hocemo. Ne vemo koliko casa bo potrebnega, vemo le,  da se to BO ZGODILO......
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: idealni partner
Reply #16 - 22.02.2001 at 09:38:21
 
Ko vas pokliče ljubezen, ji sledite, čeprav je njena pot strma in težka.
In kadar vas vzame na svoje peruti, se ji prepustite, čeprav vas utegne meč, skrit med njenim perjem, raniti.
In kadar vam govori, ji verjemite, četudi vam njen glas pretresa sanje, kot vam sever pustoši vrtove.

Kajti tako kot vas ljubezen krona, vas mora tudi križati.
Pripomore vam k rasti, a vas tudi oklesti.
Tako kot se vzpne do vaših višin in vam boža najtanjše veje, ki trepečejo v soncu, bo prodrla tudi do vaših korenin in jih stresla tam, kjer se oklepajo zemlje.

Kakor žitne snope vas zbira k sebi.
Omlati vas, da bi vas razglaila.
Preseja vas, da bi vas rešila plev.
Melje vas do čiste beline.
Zgneta vas, dokler ne postanete voljni.
Nato vas izroči svojemu ognju, da bi mogli postati sveti kruh za božjo gostijo.

Vse to vam stori ljubezen, da bi spoznali skrivnosti svojega srca in v tem spoznanju postali delček srca Življenja.

Toda če v svojem strahu iščete zgolj miru in užitka v ljubezni, je bolje za vas, da si zakrijete svojo goloto in oddidete z mlatišča ljubezni v svet brez letnih časov, kjer se boste smejali, a ne iz srca in jokali, a ne izjokali vseh solz.
Ljubezen daje samo sebe in jemlje samo sebe.
Ljubezen ne jemlje v posest in noče postati posest.
Zakaj ljubezen zadostuje ljubezni.

Kadar ljubite, ne smete reči "Bog je v mojem srcu", temveč raje "Sem v srcu Boga".
In ne domišljajte si, da morete usmerjati tok ljubezni, kajti ljubezen bo, če se ji le zdite vredni, usmerjala vaša pota.
Ljubezen ima le to željo, da izpolni sama sebe.

Toda če ljubite, a ste polni želja, naj bodo vaše želje take:
Stopiti se in postati žuboreč potok, ki poje svojo pesem v noč.
Spoznavati bolest prevelike nežnosti.
Raniti se s svojim lastnim razumevanjem ljubezni in krvaveti voljno in radostno.
Prebuditi se ob zori z lahkim srcem in se zahvaliti za nov dan ljubezni.
Umiriti se ob opoldanskem počitku in razmišljati o zanosu ljubezni.
Vračati se na večer s hvaležnostjo domov in zaspati s hvalnico na ustnicah in molitvijo za ljubljenega v srcu.





Back to top
« Last Edit: 10.05.2001 at 13:27:43 by S. »  
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: idealni partner
Reply #17 - 26.02.2001 at 20:52:23
 
Našla sem eno misel, ki se mi zdi, da tukaj zraven paše.
VOLJA TVOJE DUŠE NI, DA POSTANEŠ ODVISEN, MARVEČ DA RASTEŠ V ODNOSIH.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: idealni partner
Reply #18 - 13.03.2001 at 20:29:35
 
me je lili prosila naj tole klele objavim
eto
http://www.gape.org/urban/dusadvojcica.htm
sm spremenu url

Last modification: gape - 03/13/01 at 20:29:35
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Dusa dvojcica
Reply #19 - 07.03.2001 at 00:31:16
 
Urban!
Si napisal -spoznamo se preko nenavadnih okoliscin, popolnoma nenacrtovano in nepricakovano,
-takoj dobimo obcutek, da se poznamo ze od prej,

Mar ni to iz Celestinske prerokbe?

Jaz imam en dober primer. Ga bom poskusil skrajsano napisati. Pred nekaj leti sem se srecal z zensko pred trafiko v Kranju pri stari posti. 1. V tej trafiki nikoli ne kupujem casopisov, 2 Iz tiste strani nikoli ne grem v center mesta. Tudi ona ta dan ni imela namena iti v mesto, toda vseeno je sla, ceravno je na trgu kupila le papriko, v trafiki pa sploh ni mislila nic kupiti, le prelistavala je revije tam.  Zagovorila sva se in v petih minutah sva nasla cel kup skupnih interesev.  Ta vecer je bil kar dolg, saj sva pot nadaljevala iz trafike v kafetarijo kjer sva ostala se nadaljne stiri ure. Brez dolgocasja seveda.  
Vendar ta  zenska zagotovo ni moja dusa dvojcica, vsaj ne "ta prava" dusa dvojcica,   se vedno pa oba isceva kje sva nekoc skupaj bila.  Odprla mi je nov svet ljudi podobnih kot ste vi tule, tako da mi kadar pridem v Kranj nikakor ni dolgcas. Obenem pa so ti ljudje tudi povod, da sem pred dvemi leti odprl mailing listo  z legendami o palckih, legende pa so bile povod za http://www.nenavadno.com/palcki.html  Vse ima torej svoj namen,  kot je  napisala Veronika.  Zal se mi ne zavedamo in ne spomnimo pomena namena/namenov. In verjetno je tako se bolje, ker bi sicer prehitevali cas kar bi pomenilo, da bi sli navzdol, ker bi bile razlike se vecje kot so sedaj. Ce se s tem zadnjim stavkom motim in navzdol nebi sli, oziroma nas ta pozaba namena le moti in zavira, potem brez dvoma lahko trdim, da so med nami bolj mocnejsi, ki vodijo tako mene kot vas.

Andres



Last modification: Andres - 03/07/01 at 00:31:16
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: idealni partner
Reply #20 - 07.03.2001 at 09:29:34
 
Lili res si lep text napisala.
si ga poslala u ono na uno tekmovanje za naj naj love story?

A ni to kar si opisala - to da si našla dušo dvojčico - samo drug izraz za to da si našla 'pravo' ljubezen. ljubezen  s katero je vse mogoče ... kot si pač opisala. ljubezen ki jo  pač vsi iščemo v življenju. ljubezen katero ni nujno da jo doživiš ravno z dušo dvojčico.

sicer ne vem glih dost o dd ampak se mi zdi da je njih osnova, da ko smo se odločili it na zemljo smo se ločili od nje (od dd) smo šli na pol. in ta druga polovica je točno dopolnilo nas samih. neglede na to kje, kdo, zakaj, kako.
se motim?
če se ne potem bi morata bit duši dvojčici različnih karakterjev, da se lahko doplonjujeta. kao jin jang in to.

ps
andres a mas kej več texta iz celestinske prerokbe? takega ki se tiče te debate; da ne pademo spet off topic preveč
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Urban (Guest)
Guest




Re: idealni partner
Reply #21 - 07.03.2001 at 12:59:14
 
Odkar sem bral Celestinsko prerokbo je že nekaj let, zato ne vem točno, kako o tem piše v knjigi.
Dejstvo je, da se takšni simptomi ljudem dogajajo, vprašanje pa je le koliko so odprti in  dovzetni.
Vsekakor pa ni nujno, da so omenjeni simptomi le v primeru srečanja z dušo dvojčico. Lahko da se srečamo z eno iz skupine sorodnih duš, s katero ravno tako lahko ustvarjamo čudovit odnos.
Lili pa vas vse skupaj lepo pozdravlja, in vam kaj napiše, ko bo imela čas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: idealni partner
Reply #22 - 07.03.2001 at 22:29:29
 


Gape!  Kot pripis si napisal:
andres a mas kej več texta iz celestinske prerokbe? takega ki se tiče te debate; da ne pademo spet off topic preveč

Ne spomnim se vec kar tako iz glave, bi moral malo v knjigo pogledat. Predlagam pa nekaj drugega. Odpreti Celestinska prerokba thread  in vsi ki smo ze oz tisti ki se niste prebrali celestinske prerokbe bi lahko potem imeli vaje skupaj. Tukaj na forumu ali celo na IRCju. Vendar pa ker so vaje relativno skupinsko zaprtega znacaja bi bilo potrebno tudi to tehnicno urediti. Ideja torej je, postavlja se vprasanja koliko je zanimanja zanimanja za to,  saj kto sem opzail resnosti sploh ne manjka med nami "alieni" ;))

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: idealni partner
Reply #23 - 07.03.2001 at 22:51:11
 
Dober odgovor ki ga v celoti podpiram. Jaz recimo za te stvari sem odprt in ravno pred tednom dni sem rekel sodelavki da se pac vidiva v naslednjem zivljenju v lepsih "nama prijetnejsih" okoliscinah. Na sreco zivim v taksnem okolju kjer se te stvari jemlje popolnoma resno in zato mi je sodelavka pritrdila, saj cuti isto. I love you Gudrun hehe

Andres





Quote:
Odkar sem bral Celestinsko prerokbo je že nekaj let, zato ne vem točno, kako o tem piše v knjigi.
Dejstvo je, da se takšni simptomi ljudem dogajajo, vprašanje pa je le koliko so odprti in  dovzetni.
Vsekakor pa ni nujno, da so omenjeni simptomi le v primeru srečanja z dušo dvojčico. Lahko da se srečamo z eno iz skupine sorodnih duš, s katero ravno tako lahko ustvarjamo čudovit odnos.
Lili pa vas vse skupaj lepo pozdravlja, in vam kaj napiše, ko bo imela čas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: idealni partner
Reply #24 - 08.03.2001 at 00:06:18
 
jah z zaprto debato je (zaenkrat) mal težav ; bi mogu verjetno apgrejdat forum ker zgleda da tale tega ne podpira; sm probu pa se mi zdi da lahko vsi berejo tisto kao sistemsko varijanto; tko da ...
al si mislu kej druzga s tem ko si zgoraj napisal, kao vaje skupaj in to, kolko je zanimanja pa bomo videki. bo pa vedno več, če prej ne ko objavimo sajt na slovenske iskalnike in to
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: idealni partner
Reply #25 - 08.03.2001 at 21:52:48
 
Nisem mislil, nic druzga. Samo poglej. Ce recimo pet ljudi tuki dela vaje potem je to ze zaprti krog. Forum pa to vsekakor ni.
Isto velaj za tisti test, na katerega se pripravljamo ze nekaj let, voditelja pa se od nikoder.

Andres












Last modification: Andres - 03/08/01 at 21:52:48
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: idealni partner
Reply #26 - 08.03.2001 at 22:00:46
 
hja
z zaprtim forumom bo težko (zaenkrat), kot sem zgoraj napisal.
misliš tisti test s premikanjem predmeta na daljavo?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: idealni partner
Reply #27 - 08.03.2001 at 22:09:13
 
Ja tocno.

Andres



Quote:
hja
z zaprtim forumom bo težko (zaenkrat), kot sem zgoraj napisal.
misliš tisti test s premikanjem predmeta na daljavo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: idealni partner
Reply #28 - 19.03.2001 at 14:40:24
 
Zahvaljujem se Urbanu in Lili, da sta tako iskreno opisala to čudovito izkušnjo srečanja.
Pred dnevi sem zaradi pomanjkanja časa samo bežno preletela to, kar je napisala Lili... To pišem zato, ker mi je čez par dni nekaj želelo vzbuditi pozornost na neskladje datuma takrat zadnjega posta (13.03.)z dejansko zadnjim. In raziskujem... In pripelje me ponovno do tistega lepega sestavka od Lili z dne marca 13. In ga sprintam. In včeraj mi nekaj ne da miru, kar avtomatsko me je vleklo, da poiščem print in prvo kaj zagledam je naslov knjige: Potovanje duš - knjiga, ki sem si jo isti dan (13.03.) izposodila v knjižnjici "na slepo". Knjiga je resnično osvobajajoča, saj tudi jaz čutim, da sem vse to nekje že vedela. Toda zdaj se je porodilo še tisoč vprašanj...


Back to top
 
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: idealni partner
Reply #29 - 21.03.2001 at 16:07:25
 
Čudovito je to naše potovanje!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6