Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11
(Read 55609 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #15 - 24.01.2002 at 13:38:52
 
Vidim , da debata kar tle naprej teče. Bom skušal še eno  zadevo z enim konkretnim primerom ponzorit.

Sem imel enega sošolca: inteligentnega, študioznega, filiozofsko navdahnjenega. Se je med fanti opazno slabo znajdu, je za naše pojme  preveč pomehkuženo, feminilno zgledal. Sem  za njim že kamalu začetku  študija, ko sem si družino ustvaru, vsako  sled  zgubu. Čez ene par let ga spoznam čist obritega med krišnarji, me je fascinirov z enim optimizmom pa poduhovljenostjo ravno v času, k sem sam  s kupom enih ekistenčnih problemov ukvarjov. Je name res en dober vtis naredu, ki se je pa  kamlu v eno zavistnost, boljš rečeno  škodoželjnost spremenu. Še posebej, ko sem doma v eni debeli verski knjigi, ki mi jo je pro-dal, opazu, da jo je on prevedu in da si je en zelo visok naziv v  njihovi duhovniški hierarhiji pridobu. Sem takoj zlobno pomislu: glej ga fanta, sem noter v duhovnosot je svoj intelekt zarad spolne frustracije usmeru. Sem mi je to prepričanje še utrdilo, ko sem ga kmalu po tem po televiziji vidu , kako se je trudu dobro moralo svoje cerkve pred obtožbami o spolnimih  zlorabah branit.

Od takarat ga par let nisem več vidu, ampak  predsodka o njegovi kanalizaciji  spolne usmerjenosti v duhovnost se kljub temu dolgo časa nisem  znebu.

Danes pa  bi se pustu prepričat, da je lahko tud obratno: da  se je njegova  občutljivost pa intelektualna usmerjenost v duhovnost kazala v  eni drugačni, manj mačistični  spolni vlogi, kot jo je družba od fanta pričakovala. Zato se je umaknu v en svet, kjer veljajo drugačna pravila. Tam se je  čisto zdravo in globoko samorealiziral, kar bi mu lahko vsak duhovno odprt subjekt tud iskreno in brez zlobe priznal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Erotika v duhovnosti
Reply #16 - 24.01.2002 at 21:00:28
 
Titud. Zadnič si vprašal za BK kriminal. Tukaj je izrez iz enega od  Gorencevih tekstov ko opisuje vpliv Beta žarkov

. Pospešujejo staranje, povzročajo halucinacije, delujejo kot BIOkibernetsko mamilo in nič ne zdravijo. Povzročajo frigidnost, impotenco, neplodnost in samouničenje celotnega rodu v naslednjih generacijah. V bistvu nam poškodujejo vse samoobrambne mehanizme naše podzavesti. BETA žarki so v bistvu transportni sistem za BIO Odpadke.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #17 - 25.01.2002 at 07:30:03
 
Kdo pa je ta Gorenc??
Beta žarki transport za bio odpadke; a se je temu odtrgal??
Morda sem pa kaj zgrešil, kaj naj bi sploh BIO pomenilo
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Erotika v duhovnosti
Reply #18 - 25.01.2002 at 12:28:24
 
Oldi!

Ti si po moje glih tak znanstveni tip, da bi od Gorenca že kaj moral vedeti. http://www.ati-e-import.si

Samo neki bodi preprican. Gorencu se ni odtrgal. On je preprosto genij. Ve le to kar dela za komunikacijo z ljudmi pa ni prevec dober.  Pač moški, ki je šel dlje kot je kdorkoli pričakoval.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #19 - 25.01.2002 at 20:21:21
 
Sem bral Gorenca, pa ga ne štekam, resnično. Ne štekam, kot bi si človek izmislu nov jezik in med vsako tretjo besedo vrinil novo besedo z predpostavoko BIO ali Alfa. Ne vem, ne bom sodil, ampak občutek mi ni dober.

Ne vem, s čim meri, si je sam napedenal inštrumente, jih izumil ali kaj. Res ne vem, Andres če veš kaj več povej.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Erotika v duhovnosti
Reply #20 - 25.01.2002 at 21:02:35
 
Po moje se na tem mestu ne izplača več pisat o Gorencu.  Je preveč out of topic. Mislim, da  je boljše če se novi topic odpre.

Je pa res kar si napisal, ogromno je novih besed izrazov.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #21 - 25.01.2002 at 21:17:49
 
Andres wrote on 25.01.2002 at 21:02:35:
Po moje se na tem mestu ne izplača več pisat o Gorencu.  Je preveč out of topic. Mislim, da  je boljše če se novi topic odpre.

S tipkovnice si mi ukradu.
dej ti andres k ga poznaš (gorenca), odpri thread in napiš neki o njemu, pa še linke na tja dej k smo že govoril od njega (ni blo samo enkrat to).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #22 - 08.03.2002 at 21:20:20
 
Shocked

Moje videnje je tako:
ločevati erotiko, spolno privlačnost od duhovnosti, pomeni secirati in ločevati človeka na področja. Reči, da "v duhovnosti" naj ne bi bilo erotike... je naravnost smešno.
Vprašanje je, kaj z erotičnimi občutjinapravimo mi. To, da se pojavijo, še ni problem.
Sasha
Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #23 - 11.03.2002 at 13:23:05
 
titud wrote on 21.01.2002 at 14:24:15:
Duhovnost nas večina povezuje z erotičnostjo in intimnostjo v enem izrazito  v negativnem  smislu:   razčustvovanosti, poželjivosti, seksualne preverznosti in prepovedanosti... Undecided



Zame osebno je spolno življenje del , pomemben del življenja.
Pri spolnosti se kažejo vsi kompromisi in vzorci storjeni in delujoči v vsakdanjem življenju, saj je stvar zelo intimna... In pri intimnih stvareh se pokaže naša prava barva...

Duhovnost in sex?
Izpolnjeno življenje in sreča v vsakdanjem življenju zame še vedno ostaja edino oprejemljivo merilo za moje "duhovne" dosežke.
Poleg spolnosti bi tu izpostavil še odnose s starši.
Na teh dveh področjih lahko vsak "testira" osvobojenost in razsvetljenost (če uporabim new age terminologije, oštja).

Yuhuhuhuhuhuhuhuh!
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #24 - 11.03.2002 at 13:25:39
 
Amstel wrote on 08.03.2002 at 21:20:20:
Shocked

Vprašanje je, kaj z erotičnimi občutji napravimo mi. To, da se pojavijo, še ni problem.
Sasha
Wink


Se pravi je problem potem, ko te ti občutki prevzamejo in jih je treba izživeti?
<cough....cough...>

LOL
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #25 - 11.03.2002 at 22:22:34
 
Grin... če te preplavijo (hočeš, da te) ... jih lahko izživiš ... ali pa ne. Od tega, da se jih ne izživi, še ni nobeden umrl.

Tongue
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #26 - 15.03.2002 at 08:00:23
 
Če jih ne izživiš, te lahko pripeljejo v pedofilske vode.

Drugi vzrok pedofilije je pa po moje sam tabu. Ker se z leti navadiš živeti hinavsko življenje, ko si na eni strani brezmadežni duhovni(k), na drugi strani pa masturbiraš ali spiš s kako od "ovčk", je le korak do tega, da s svojimi dejanji uničuješ svoje najmanjše "ovčke".
Sicer je pa problem sexa in duhovnosti itak verjetno le problem tistih, ki smo bili vzgojeni v tej RKC maniri in prav zato bi morala država poseči na to področje in prepovedati vsako vmešavanje cerkve na področje spolnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #27 - 15.03.2002 at 08:36:06
 
Ne država, ne cerkev, temveč novi val zrelih izkušenih ljudi.

Ne vem kako še zaupaš naši politiki, ki iz dneva v dan kaže svojo hinavsko spremenljivost. Če bodo kaj naredili, bodo le v toliko da bodo svoje ritke zaščitili. Za rajo jim je fino vseeno.....

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #28 - 15.03.2002 at 08:58:56
 
Sem šel mal brat Gorenca - njegovo bluzenje o EMI. Po moje gre za ultra vernika, ki verjame v vse, kar mu pride na misel. Po čem to sklepam? Njegove metode potrjujejo njegova (zelo preprosta) življenska stališča, ki pa so vse prej kot genialna. Štakul je recimo eden najmanj "pametnih" ljudi na RTV-ju, ob EMI je izrekel par bedastoč, sicer pa to ne spada na te strani.

Gorenčeva argumentacija v zvezi z EMO priča o podpovprečno inteligentnem človeku. V kombinaciji z minimalnim nadzorom razuma nad dogajanji v narazumskem delu možgan, lahko prihaja do vseh teh nesmislov.
V časih, ko ni bilo interneta, so bili to vaški čudaki, danes pa vsak tak zblojenec najde kup vernikov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #29 - 15.03.2002 at 17:53:46
 
Sem mnenja, da če ne izživiš vseh svojih seksualnih želja, še ne postaneš pedofil.
Grin

Pedofili so navadno ljudje, ki so bili zlorabljeni in zlorabljajo dalje. Vse to pa ima več veze z nadmočjo,  kot samo seksualno željo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11