Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 
(Read 32274 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ljudje,na katere na smemo pozabiti
Reply #120 - 12.01.2006 at 15:08:41
 
Albert Hofmann, 'oče' LSD, praznoval sto let

Švicarski kemik, ki je pred 60 leti odkril halucinatorno mamilo LSD, je v sredo proslavil svoj stoti rojstni dan.

'Sem samo navaden Švicar, ki ima rad preproste stvari,' je povedal za švicarski Tages Anzeiger. LSD je po lastnih navedbah odkril naključno v svojem laboratoriju leta 1943. Na roko mu je kanila snov, ki jo je proučeval - dietilamid lisergične kisline (LSD 25). Nemudoma se je počutil nenavadno, čutil je tesnobo, vrtoglavico in halucinacije. Tri dni kasneje je snov testiral znova in doživel enake učinke.

Ob svoji stoletnici se je Albert Hofmann znova zavzel, da bi svojemu izumu, ta je bil v 60. in 70. letih minulega stoletja ikona hipijevskega gibanja, vrnil ugled in ga izpostavil kot koristnega za zdravljenje. Želi si tudi legalizacije LSD-ja. Do leta 1966 je bil LSD legalen, nato so ga prepovedali, najprej v ZDA.

Hofmann meni, da LSD blaži bolečine, zlasti bolnikom, ki jim morfij več ne pomaga. Vrhunski ameriški in evropski znanstveniki se nagibajo k temu, da bi LSD dovolili v raziskovalne in terapevtske namene.

(Jaka Železnikar)
http://www.mladina.si/dnevnik/75435/

uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Ljudje,na katere na smemo pozabiti
Reply #121 - 14.01.2006 at 18:39:00
 
Albert Hofmann mi je car.
Izumil je se veliko sineticnih "zadev", jih testiral, na sebi, in skupaj z zeno. Izumil je nekaj kr zanimivih "zadev".
car
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9