Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 
(Read 35546 times)
aryan
Ex Member




Re: dogma II
Reply #135 - 17.02.2003 at 14:07:16
 
Bardo_Thodol wrote on 17.02.2003 at 13:35:27:
ENO se nenehno spreminja in v tem spreminjanju se ENO v nekaterih točkah sebe zaveda bolj kot v nekaterih, vendar pa ne glede na stopnjo zavedanja v določeni točki, je to vse skupaj še vedno ENO.

to se prav da je teb ciz vseen ce si samospoznan ali nis. oz. ti je ciz vseen ce trpis oz. ce si zadovoljen. blagor teb, svaka cast.

seveda pa bi blo vredno to tud prevert. ah pa sej ze sam ves ce si ti to ze prakticno dosegu oz. zivis s tem. jaz pa tud vem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma II
Reply #136 - 17.02.2003 at 14:23:14
 
Quote:
to se prav da je teb ciz vseen ce si samospoznan ali nis. oz. ti je ciz vseen ce trpis oz. ce si zadovoljen. blagor teb, svaka cast.

Čeprav sem "flegmatik" po prepričanju, pa vendarle čutim, da je treba  pogosto tudi ukrepati (čeprav je dostikrat lahko pravo ukrepanje tudi to, da ne narediš nič  8) ).
Trpljenja nikakor ne smatram za nekaj samo po sebi umevnega in vem, da se da pogosto dokaj preprosto tudi to spremeniti, saj nenazadnje je spreminjanje primarna lastnost ENEGA.


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: dogma II
Reply #137 - 17.02.2003 at 14:45:34
 
Quote:
ce jaz prav slism, rabmo za spoznanje resnice pomoc? a nisem velikrat o tem ze jaz govoru, pa ni blo lepo "sprejeto"?


Pomoč sama po seb ni skor nobenmu problem, je tko rekoč tehnična zadeva, do tehnikične pomoči  pa nima sodoben človk skor  nobenga predsodka. Nasrotno, še preveč ji zaupa, zato se nas tud tolk pobije npr. zarad tehnične pomoči avtomobila.

Na področju duhovnih učenj in praks imamo eno naivno predstavo, da če so 'nevtralne', če te vodijo v višave al globine ne da bi se hkrat s potovanjem  spreminjal  vrednostni koncept  tvojega gledanja na svari (po možnosti čim bolj udobno,  v podmornici ali avionu) in ob se prihodu na cilj  zate v bistvu nč ne spremeni, pol smo vsi koj zato, ni nobenga posebnega strahu pa predsodtkov. Tko butasto naivno naša civilizacija gleda tud na drogo pa alkohol  kot na uživaško nevtralno  trasportno sredstvo, ki ti te odpelje varno tja in nazaj na isto mesto, ampak temu ni tko. Tega koncepta nevtralnosti v odnosu do stavri ni, zmeraj te tehnika  zamakne  točn za tvojo naperjenost, pa če se te naše  namere  zavedamo al pa ne.  Ponavad se je ko je že prepozn, zato je jest v nevtralnost tehnik ne verjamem. Nočem ničesar prakticirat, če se nism prpravljen v zavestno trajno odmaknt  od točke, iz katere štartam. Razlog za tako pripravljensot pa je edino zmanjšanje trpljenja, ne pa želja po  maksimirinja užitka. Moj koncept je tak, da se prepustim tehniki, ko mi na eni točki ni več za zdržat, ne pa zato, ker bi mi tehnična pomoč ponudla odrešitu. Pri večni odrešitvi je vsaj definitivno jasno, da povratkek na izhodiše (površje) ni več možen, da je zamik trajen,  zato je po moje bolj fer pa privlačana od druih nevtralnih/racionalnih  tehnik, hkarti pa po en stran dost bolj tud odvratna, ker se v naprej ve, da zloraba naprav neporavljivo škodo.

Duhovne tehnike in religije se zato ponujajo pod krinko racionalistične tehnike, npr. psihoanlaistične ali kakšne druge psihoterpevtske ali psiho-spiritualne narave, ker  teh  zmeraj drži fama, da so  popravljive, tko kot napr. da poflikat  avto, če se kam z njim butneš. Jung je to famo razkril, je jasno povedal, da analitična psihlogija ni tehika, da je v bistvu religija al pa vsaj mistika in da po njenjem prakticiranju ne boš nikol več isti. Tongue Smiley  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma II
Reply #138 - 17.02.2003 at 15:03:09
 
titud : jung ni vedu sploh kaj je religija. tko da ce je on ksne vzporednice vleku bi najprej mogu poznat obe stvari.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma II
Reply #139 - 17.02.2003 at 15:11:50
 
Quote:
titud : jung ni vedu sploh kaj je religija. tko da ce je on ksne vzporednice vleku bi najprej mogu poznat obe stvari.

Hehe, a zdaj bi nas rad še v to prepričal, da Jung ni vedel, kaj je religija.
A ti pa veš? Ali mogoče tudi ti ne veš?









Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: dogma II
Reply #140 - 17.02.2003 at 15:17:08
 
titud wrote on 17.02.2003 at 12:38:38:
Po platonu po moje ni 'ding-an-sich', so stvari zmeraj dojejete v  luči nečesa. No mogoče stvari na seb clo so, ampak to zanjga etično, s človeškega stališča  gledano,  sploh ni važno. Človek to mora tako oblikanjo gledanja presečt, kar kasnejši filozofi mal zabanaliziral da se človeku stvar ne kaže neposredno kot stavr na seb ampak kot le skoz vnaprejšnjo  'naperjenost' na  to stvar. V platononskem smislu je naprejenost do stavri  zakodininarna v ideji o tej stvari, ki obstaja zunaj, kar je v naprotju  sodobna racionalistična filozofijo, ki je višek spoznaja vidla v 'objektivnosti' spoznanju stavri-na-sebi. Po platonu je edina stvar-na- sebi prazprav ideja stvari, jung pa je je to idejo lociral iz zunanjega sveta (sonca) nazaj v psiho, v arhetipsko  danost v človeku. Platonovo sonce je v tem smislu le projekcija dobrote, ki jo ma človek že v seb, idejo ma človk po jungu že  v seb in do vseh stavri je 'naprejen' iz sebe ven ne pa iz neke zunanje ideje. Edina stvar-na seb je v nekem smilsu 'kolektivno nezavedno' oz, v pricipu dobra ideja, zakodirana v človekovem nezavednem.

Če mal prafrziram,  za  spoznavanje po platonu bi rabu sončna očala pa kašen začitni faktor, pr jungu pa potapljašako opremo pa znanje o  dekompresiji. V obeh primerih pa bi pršov do tistga, iz katerga vse izhaja. Ideje o enosti, ki je dobra, ki se ji  je treba znat prepustit pa ji zaupat.    

Jah vhhhh, ooomm hmmm, če jest prav razumem tole kolektivno nezavedno, je tole vame že na nek način vgrajeno, tako kot v vsakega pripadnika mojega rodu, torej mojega genusa, in je potem to taka rodovna, da ne rečem celo genetična zadeva, al kako?

??? bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: dogma II
Reply #141 - 17.02.2003 at 15:39:17
 
Quote:
titud : jung ni vedu sploh kaj je religija. tko da ce je on ksne vzporednice vleku bi najprej mogu poznat obe stvari.

Pa ne, da se to kaže že tvoj obup, aryan?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: dogma II
Reply #142 - 17.02.2003 at 15:41:09
 
Bardo_Thodol wrote on 17.02.2003 at 15:11:50:
Hehe, a zdaj bi nas rad še v to prepričal, da Jung ni vedel, kaj je religija.
A ti pa veš? Ali mogoče tudi ti ne veš?

od kje pa flegmatike zanimajo oz. se spotikajo ob take stvari? nekam poskocno si iz kavca vstal se men zdi Wink

ja, jung ni vedel kaj je religija. al pa je vedel pa je resnico o tem rajs zadrzu zase, ker bi to pomenil da bi mogu povlect vse nazaj kar je pred tem ucil.

ce ti nis nikol plaval, ne mors enmu drugmu govort da je to isto k ce bi vozu avto, oz. ti bo verjela le dolocena skupina ljudi. ugan kateri, in obenem ugan kaj si o tem mislijo tisti ki plavajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: dogma II
Reply #143 - 17.02.2003 at 15:44:15
 
Quote:
Jah vhhhh, ooomm hmmm, če jest prav razumem tole kolektivno nezavedno, je tole vame že na nek način vgrajeno, tako kot v vsakega pripadnika mojega rodu, torej mojega genusa, in je potem to taka rodovna, da ne rečem celo genetična zadeva, al kako?


Na  čem  pa misliš da bom jest gradill svojo vero/idejo v dobro v  človeku? Na sonca siju?  Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dogma II
Reply #144 - 17.02.2003 at 15:54:54
 
Quote:
od kje pa flegmatike zanimajo oz. se spotikajo ob take stvari? nekam poskocno si iz kavca vstal se men zdi Wink

Mogoče bi te presenetilo, če bi ti razkril, kaj vse me, glede na mojo flegmatičnost zanima in ob kaj vse se "spotikam".
Sicer sem pa "flegmatik" le po ideološko-verskem prepričanju, kar seveda ne pomeni, da sem flegmatik tudi sicer, na splošno.
(če sem prav razumel, si tudi ti nekakšen flegmatik, vsaj kar se znanosti tiče. Ali morda celo kolerik?  Roll Eyes )


V plavalskem primeru drži, da, kdor ni še nikoli plaval, da najbrž tudi plavati ne zna, vendar pa to nikakor ne pomeni, da ne ve, kaj je plavanje.



Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: dogma II
Reply #145 - 17.02.2003 at 16:08:16
 
titud wrote on 17.02.2003 at 15:44:15:
Na  čem  pa misliš da bom jest gradill svojo vero/idejo v dobro v  človeku? Na sonca siju?  Undecided Smiley

Amon, Atun, Raa je samo nekaj imen, ki so jih imela sončna božanstva. Ti bi jih po mojem kdo lahko še kakšnih 100 naštel.

Najprej sonca sij, potem kaj za pod zob pa žena in otroci, potem se pa lahko grem dobro in slabo, pa vojsko, pa zemljo krast, pa zakone postavljat in podobne igrice.

Kako boš lahko sploh v karkoli verjel, če pa še v sonce nočeš ?? Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: dogma II
Reply #146 - 17.02.2003 at 20:55:18
 
Hi,

Mislm, da je cas, da skocim v vodo in izrecem resnico tisto, ki nihce si pred mano je izreci upal ni:

dogma
dogme
dogmi
dogmo
pri dogmi
z dogmo

...na veke vekov...


Amen
Dogma
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: dogma II
Reply #147 - 18.02.2003 at 04:30:07
 
Quote:
ja, jung ni vedel kaj je religija. al pa je vedel pa je resnico o tem rajs zadrzu zase, ker bi to pomenil da bi mogu povlect vse nazaj kar je pred tem ucil.



Se mi zdi, da je Jung preštudiral tudi vede (se mi tudi zdi, da bolj podrobno od nekaterih poznavalcev). Wink




Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: dogma II
Reply #148 - 18.02.2003 at 08:04:11
 
Quote:
Kako boš lahko sploh v karkoli verjel, če pa še v sonce nočeš ??  

Quote:
Mislm, da je cas, da skocim v vodo in izrecem resnico tisto, ki nihce si pred mano je izreci upal ni:  Angry

dogma
dogme
dogmi
dogmo  
pri dogmi
z dogmo

...na veke vekov...
 

Evo , pa smo spet pr tistmu šamanu z otoka tonga, ki je cvikov, da ko bodo američani razsul njihovo dogmo o socu kot očetu, se jim ta ne bo več prkazov in čet 10 let bo sonce za vedno zašlo tud američanom. Zamračeno sonce je samo prispodoba zamračenaega uma, ki izgubi fokus, okrog katerga bi se centriral. Če torej dogma opravlja vlogo tega fokusa, je v bistvu najbolj priročno, da se zafiksina v sonce, ki je fiksiran v sredo osončja. To instiktivno  ve vsak 'primitivc', le krščani so svojo oblast temeljil na geocentrični dogmi, da so si lahko ustvar temljni razlog za uničevanje poganskih religij. Zarad tega je moral zgoret tud bruno,  dogma  današnjega buševskega gledanja na svet pa je vodikovo sonce, s katerim  človk lahko za par sekund samemu sebi špila boga...

Mater, kokr da smo so vrnil  platonov jamski svet  grozljivih senc v soju umetnih sonc Undecided Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: dogma II
Reply #149 - 18.02.2003 at 09:25:33
 
Dobro jutro,

OK, tist zgoraj je bila sala, ki ne prenese resne debate. Prosim, da vsi dogmatiki tukaj to upostevate.

S soncem (beri dogmo) je pa tako. Lahko te opece, izsusi itd., lahko pa te pozivi. V direktnem in prenesenem pomenu. Cist simpl. Ce tega ne upostevas in vrzes vse v en in isti kos je to lahko vir neskoncnih debat. Kako prirocno, he, he, he...

Titud, lahko ti dokazem, da je Jezus Kristus solarni bog, bog sonca. In vsak kristjan, ki ga zanima resnicna duhovna plat (in ne politicno/zgodovinska) krscanstva to ve. Torej, tudi krscanstvo se v svojem resnicnem bistvu centrira okoli sonca kot vsi ostali primitivci  Grin Grin Grin.






Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11