Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 24238 times)
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #30 - 02.07.2003 at 13:34:05
 
 Međutim, za nekoliko dana telefonirala mi je njegova supruga i zamolila da pogledam kćerku. Djevojčica je u školi izgubila svijest, i liječnici nisu mogli reći što se s njom događa. A krivac je bio - otac. Stanje djevojčice naglo se pogoršalo, zbog toga što se otac uvrijedio na mene, a kako je moja karma prilično čista, uvreda se vratila natrag i napad se okrenuo prema djevojčici. U prijašnja vremena, kada su živjeli sveci koji su se pridržavali viših zakona, bilo koji čovjek koji se uvrijedio na njih istog je trena dobio kaznu. To je bila preventiva, ljudi su znali da se ne smiju uvrijediti - oni su to vidjeli i stvarno osjetili. U današnje vrijeme svi imamo negativnu karmu, zbog toga uvreda"propada" u polje i ne dolazi do trenutačne kazne - mi umiremo postupno. Nerazumijevanje i nemogućnost da osjetimo onemogućavaju nam da vidimo stvarne procese.

 Slijedeća pacijentica govori da se rastala od supruga i smatra da je krivac za tu rastavu njegova majka. Ona je radila sve kako bi ih razdvojila, iako je njezin odnos prema nevjesti, na prvi pogled, bio dobar. Počeo sam istraživati gdje je uzrok takvog ponašanja majke i vidio sam da je ona do rođenja sina mrzila supruga. uvrijedila se na njega i ti su se osjećaji u njoj dugo zadržali. Ona si je stvarala teren za rastavu od supruga. Negativni osjećaji su formirali informacijski blok koji je ostao na podsvjesnom nivou i iako je majka davno zaboravila taj slučaj, i živi normalno, taj blok postoji u njenom polju i počinje uništavati ne njene odnose, već sinovljeve. Program uništenja veza između ljudi djeluje u odnosu na voljenog čovjeka - sina. Uništava njegovu sudbinu i odnose sa suprugom. Majka si to može objasniti tako što joj se nevjesta ne sviđa, a ustvari djeluje mehanizam očuvanja zla, zato što zlo koje je čovjek jednom počinio nikada ne nestaje, ono ostaje u podsvjesti i prije ili kasnije izlazi van, vrlo često na one s kojima živimo i koje najviše volimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #31 - 04.07.2003 at 20:20:29
 
 Došla je mlada majka i moli da dijete izliječim od dijateze. Nalazim uzrok i objašnjavam što i kada se dogodilo, kako je izgledao čovjek na kojega se ona uvrijedila, ali žena se ne može sjetiti. Počinjem liječiti dijete, jer vidim izobličena polja i odjednom je djetetu postalo gore, dijateza se pojačala. Analiziram uzrok. Pokazalo se da sam vidio gornji sloj, a uzroka je bilo više.
 Ženi je umrlo prvo dijete. Uzrok smrti prvog djeteta, kao i jake dijateze drugog djeteta silna je uvreda na muža. Nakon korekcije stanje djeteta se puno popravilo, ali deformacija polja nije se ispravila do kraja.
- Vi ste i dalje uvrijeđeni na muža, - govorim ženi.
- Ali on je bio kriv, on je uvrijedio mene!
Objašnjavam joj da on nije mogao biti kriv.Međusobni odnosi ljudi određeni su kodom njihova polja. Polje svakog čovjeka sadrži komplet programa koji određuju njegov odnos sa svijetom i ljudima. Osjećaji ljubavi i mržnje koje osjećaju ljudi oko nas točno odgovaraju onome što se nalazi u našoj karmi. Zbog toga, postoje ljudi koje stalno vrijeđaju, ljudi koji stalno doživljavaju traume, ljudi kojima su drugi neprestano zavisni i td. U polju čovjeka postoje programi odnosa prema njemu i programi njegovog odnosa prema drugima. Kada doživimo nešto vrlo neugodno, ne smijemo odgovoriti na isti način. Možemo se suprostaviti samo na fizičkom planu, ali na planu polja, na duhovnom planu moramo neprestano održavati osjećaj mira, krotkosti, ljubavi prema ljudima. Moramo pamtiti da je svaka neugodnost rezultat naše nesavršenosti, da nam to ispravlja karmu, da nas spašava od bolesti, popravlja sudbinu i zdravlje djece.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #32 - 22.07.2003 at 20:53:52
 
 Razdražljivost prema drugim ljudima, zloba - ispit je energetskog napada ne samo konkretnog čovjeka, već i Svemira i izaziva deformaciju struktura polja.

"Molite za one koji vas proklinju i blagoslivljajte one koji vas mrze...".  To je jaka zaštita od nesreća, bolesti i onoga što nazivamo "urokom".

 Moja je asistentica željela pomoći svom bratiću. Objasnio sam joj oštećenja koja je izazvala bratićeva majka i ona je otišla u crkvu. Tamo joj je odjednom postalo jako loše. Pogledao sam njeno polje. Potpuno se "raspalo". Jedan je od razloga bio što je i ona sama bila uvrijeđena na bratićevu majku. Ne znajući za taj osjećaj i ne oslobodivši ga se, prišla je ikoni i molila oprost za oštećenja koja je rođaka nanjela. Čak i osjet na nivou podsvjesti ili želje zla u polju hrama i ikone, usmjeren na spajanje ljudi i ljubav, silno se povećava i deformira strukture polja čovjeka.(če pa razume kdo tale stavek, bi bila vesela...ker ga nisem razvozlala...???)

 U toku konzultacije, jedna me žena zamolila da na daljinu ispitam njen kabinet, jer u posljednje vrijeme nije imala želju ulaziti u njega. Pogledao sam energetsku strukturu prostorije i vidio sam tri jake negativne zone, koje su potjecale od različitih ljudi. Najopasnija i najneugodnija zona, radijusa oko jedan metar, a stvorio ju je muškarac čiju sam vanjštinu i dob opisao. Žena je bila u nedoumici - opisani suradnik bio je mekan i pristojan čovjek, odnosio se prema njoj prekrasno i činilo se nemogućim da je on stvorio program uništenja i mržnje u energetici prostorije.

 Daljnje je istraživanje pokazalo da je žena bila i da nije bila u pravu, jer program uništenja žena i mržnje prema njima kod čovjeka je radio na nivou podsvijesti. To se događa, kada su autori programa ili preci ili nanesene štete iz prošlih inkarnacija. U našem je slučaju program stvorila prabaka suradnika koja nije htjela trudnoću i željela je smrt djevojčici koju je rodila. Taj je program bio tako jak da postoji već nekoliko pokoljenja. Ništa ne sumnjajući, čovjek koji je naslijedio taj program, podsvjesno je uništavao žene. To je jako utjecalo na njegov život. Prva supruga je pričala da se povremeno osjećala vrlo čudno i ne znajući zbog čega, čak je nasrtala na supruga nožem. Rastali su se.

 S drugom su ženom odnosi bili puno bolji, ali nakon pet godina zajedničkog života ona je smrtno stradala nesretnim slučajem. Proučivši strukture polja obiju supruga, shvatio sam da je u oba slučaja isti uzrok: autonomni program uništenja žena, koji postoji u polju tog čovjeka. Program je bio intenzivniji što je čovjek bio privrženiji ženi. Djece taj čovjek nije imao. Dječaci se nisu mogli roditi jer bi od oca naslijedili program uništenja i nehotice bi ubili još puno žena, a djevojčice ne bi bile životno sposobne.

 Kakšen komentar, mogoče? Ali je jezik prevelika ovira...
Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #33 - 28.07.2003 at 19:25:10
 
 Pacijentica je željela pomoći svome suradniku i znajući da ja mogu korigirati polje preko crteža, zamolila me za tu uslugu. Ja sam daljinski izveo program uništenja iz polja tog čovjeka. To je jedan oblik čaranja, čime se obično ne bavim. Ne znam zbog čega, odustao sam od svog principa i složio se s molbom, jer se radilo samo o duhovnoj promjeni. Spoznaja liječi čovjeka, a to je bio element magije. Može biti da sam želio što prije pomoći ženi, i na kraju krajeva napraviti učinkovitu gestu. Bilo je ugodno osjećati se izvršiteljem nečije sudbine. Naš je susret završio i bio sam vrlo zadovoljan. Nakon četiri sata osjetio sam akutnu opasnost. Počeo sam tražiti uzrok i shvatio sam što se dogodilo. Radi se o tome da se program uništenja neutralizira samo kroz pokajanje, a ako se samo izvede iz polja čovjeka, i dalje postoji i aktivno radi, ali na drugom mjestu. Morao sam otkriti kuda je otišao program. Pokazalo se da je ušao u moje polje. Tada sam shvatio zbog čega čarobnjaci uvode bolest u vodu, u zemlju, u biljke, u različite predmete, inače program radi protiv onoga koji ga je izveo iz polja.
 Počeo sam tražiti taj program u svojim strukturama polja i nisam ga našao, ali našao sam ga u polju svog sina. On je trebao naslijediti karmu čovjeka kojega sam spasio, trebao bi uništavati žene koje bi volio. Ne mogu ostaviti program u polju svog sina, a istovremeno mi je bilo žao muškarca. Mogao sam neutralizirati šezdeset posto tog programa, ostalo sam morao vratiti tom čovjeku, jer je on već sam uspio podržati taj program svojim postupcima prema ženama. Princip bacanja bolesti u vodu ili u različite predmete nije dobar, ali o tome kasnije.

 Večina bolesti ima veze s time što ljudi ne znaju koliko je poasno dozvoliti da se u trenucima jakog duhovnog potresa, radosti, zaljubljenosti, kada se energetski nivo čovjeka naglo povećava, pojave negativne misli i osjećaji.

 Jednom mi se za pomoć obratila žena čije je dijete patilo od enureze. Tražio sam uzrok bolesti djeteta i rekao majci:
- Vi ste se uvrijedili i tamo neke godine jednom ste čovjeku poželjeli zlo.
Žena se ne može sjetiti. Ja preciziram:
- Bilo je to u veljači, 11.-12.
-To je datum moje svatbe!
- Što se dogodilo na svatbi?
Žena se ne može sjetiti nikakvih jakih negativnih emocija ili postupaka u vezi svoje svatbe. Ali po energetici vidim jaku uvrijeđenost na ženu, rođaku muža.
- Možda ste se posvađali sa svekrvom?
Žena se teško sjetila da je svekrva rekla nešto što nije trebala, ali sjećanja na veliku uvredu koju bi pamtila nije bilo.
Počinjem shvačati što se dogodilo.
- Bio je to dan vaše svatbe, bili ste u povišenom raspoloženju, imali ste kolosalnu energiju, zbog čega je čak neznatna uvreda nanijela vašoj svekrvi veliku štetu. Vrativši se natrag ta se uvreda pojavila kao enureza vašeg djeteta.

 Enureza nije bolest, to je prvi signal o jakom rastrojstvu duhovnih struktura djeteta. To je mina s usporenim djelovanjem, koja se ne mora obavezno manifestirati kao fizička bolest, može to biti i nesretna sudbina, deformirane emocionalne ili psihičke strukture.

Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #34 - 28.07.2003 at 19:52:15
 
 Zbog toga je svaki osjećaj uvrede koji je došao na veliku dubinu ili s kojim čovjek ne može izaći na kraj velika opasnost. Ljudi su intuitivno pokušavali odbaciti, isprazniti osjećaj uvrede, nisu dozvoljavali da se akumulira.

 Metode za to bile su plač, razbijanje posuđa, psovanje... Međutim, kada se uvreda dugo proživljava, ona je puno opasnija i udara ne samo na onoga koji ju je nanio i na uvrijeđenog, već i na njihovu djecu. Zdravi ljudi u pravilu ne dozvoljavaju sebi da dugo budu uvrijeđeni. U židovstvu i kršćanstvu postoji praznik koji se zove Oprostna Nedjelja kada čovjek moli oprost za sve uvrede koje je nanio, svjesno ili nesvjesno. Ako se to radi iskreno proradi mehanizam pokajanja, i dolazi do podsvjesnog samoočišćenja.

Bojim se da mi danas smisao pokajanja shvaćamo sasvim drugačije.

 Proučavajući svjetske religije počeo sam analizirati pojam kajanja. To prije svega nije jalova grižnja savjesti, samobičevanje ili sažaljenje u vezi prošlosti. Sličnim emocijama čovjek si može samo nanijeti štetu i ništa više.

 Pokajati se znači usmjeriti sve sile da se promijenimo i nikada više ne ponovimo greške. Smisao je procesa u tome da eksploziju energije do koje dolazi prilikom prosvjetljenja usmjerimo na stvaranje. Kod pokajanja dolazi do prekida u lancu uzroka i posljedica u kojem jedan postupak povlači za sobom drugi. Mehanizam prijenosa informacije polja, tj. akumuliranje, aktiviranje programa i njihova realizacija kroz postupke čovjeka - sve se to u slučaju pokajanja može zaustaviti.

 U židovstvu pokajnik ili u kršćanstvu razbojnik koji se na križu pokajao mogu postati veći od sveca zato što im je za to potrebno desetak puta više sile nego li čovjeku sa čistom karmom za to da bi život proživio u svetosti.

 Čovjeku sa čistom porodičnom i osobnom karmom često treba manje snage za postizanje velikih rezultata nego li čovjeku s teškom karmom za to da se dovede u red. Zbog toga je u svim svjetskim religijama jasno formulirana teza da je osobna ustremljenost čovjeka prema Božanskom vrijednija od mogućnosti koje su mu dane prirodom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #35 - 29.07.2003 at 22:46:25
 
 Mehanizam pokajanja mora biti usko povezan s poimanjem slike svijeta: da bi spoznao narušavanje zakona potrebno je poznavati zakon.

 Prvotno sam pretpostavljao da pokajanje uništava samo programe formirane negativnim emocijama: mržnju, uvredu, želju za nanošenjem zla. Sada mi je jasno da su mogućnosti pokajanja znatno veće, a najveća je maksimalna promjena i harmoniziranje struktura polja.

 Na finom duhovnom nivou svaki čovjek kontaktira s Božanskim, kao što bilo koja stanica organizma kontaktira cijelim organizmom. Kontakt nije moguće prekinuti ni u slučaju najteže karme, niti u slučaju bilo kakvog ponašanja čovjeka. Strukture polja svakog čovjeka sadrže informaciju o narušavanju viših zakona od strane predaka kao i od strane nas samih u prošlim inkarnacijama. Što je narušavanje ozbilnije, prisutnije je na finijem nivou.

 Postojanje dviju teza koje se međusobno isključuju, one o početnoj grešnosti i one o početnoj čistoći čovjeka postaje rauzmljivo, ako se sjetimo različitih nivoa struktura polja. Zbog toga stremljenja Nepoznatome, Božanstvenom, kroz pokajanje, izlaz je na finiji nivo, duhovno podizanje čovjeka i čišćenje njegove karme.

 Jedinstvo svega što nas okružuje ponekad se potvrđuje na najneočekivanije načine.

 Jednom mi je telefonirala znanica i požalila se da joj umire pas. "Slučajno" je pojeo otrov i neizvjesno je da li će ga biti moguće spasiti. Na daljinu sam pregledao energetiku psa i vidio crne točke u području želuca i glave. Otrov je već počeo djelovati na mozak. Pas je bio nepokretan.
- Da li se na otrov može djelovati energijom?
- Može. Počeo sam daljinski djelovati na otrov kako bi postao manje štetan i ispitao koji bi se lijek mogao dati psu.
- Otopite u vodi aspirin i dajte psu da popije, rekao sam znanici telefonom.
 Crna se mrlja nakon pola sata počela mijenjati, postala je siva i manja, pas je polako počeo dolaziti k sebi. Energetika se naglo popravila. Ali meni je bilo važno saznati zbog čega je pas pojeo otrov. Počeo sam istraživati. Pokazalo se da je uzrok nesretnog slučaja sa psom bilo ponašanje vlasnice. Neposredno prije, narušila je najviše zakone Svemira.
 O tome čemo podrobnije u drugoj knjigi.

Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #36 - 31.07.2003 at 21:34:41
 
 Razgovaram s mladom ženom. imala je prometnu nezgodu, zadobila je potres mozga, a sada joj trne prst na ruci. Tražim uzrok nesreće, analiziram posljedice, objašnjavam ženi međusobne veze njezinih nesreća i njezinih postupaka.
- A što je s mojim zdravljem? - pita ona.
Kada mi dolazi pripremljen čovijek on očekuje kako ću ja raditi rukama i loše shvaća objašnjenja, ne razumije odmah koliko je to djelovanje jako. Ponekad se čak uvrijede i to na žalost nije bezazleno za bolesnike.
Kod ove je žene za nekoliko dana nastupilo ozbiljno poboljšanje, ali kada je ponovo došla k meni, vidio sam deformaciju polja zbog primarnog nepovjerenja i automatskog napada na mene. To sam joj objasnio.
- Nemoguće!
Gledajte, objašnjavam joj situaciju - deset minuta nakon što ste izašli od mene bili ste vrlo nezadovoljni, a kako vaša karma nije jako čista, naprosto su se priključili još i oštećenja roditelja i počeo je napad na mene. Jeste li nedavno imali neugodnosti?
- Da, pas mi je skoro završio pod kotačima automobila.
Crtam strukture polja psa i žene. Identične su. Domače životinje u velikoj mjeri zavise od vlasnika. Za njegove bolesti i traume najčešće je kriv čovjek. Polje psa je ranije bilo čisto, nakon što je žena došla k meni pojavile su se deformacije u području glave, prednje i zadnje šape.
- Evo traume šape psa, - pokazujem ženi na crtežu. Tko je krivac za deformaciju polja? - Vlasnica. - Što je napravila? Poželjela mi je zlo - detaljno objašnjavam ženi. Kada ste otišli od mene, 15 minuta bili ste vrlo nervozni, ali kako ja tome nisam kriv, vaša je uvreda otišla psu. Dobro da nije mužu ili sinu.
 Korigiram polje žene, popravlja se stanje psa, ostaju deformacije samo u području zadnje noge, jer se žena za sad njie u potpunosti složila s dobivenom informacijom. Za neko se vrijeme polje psa u potpunosti vratilo u normalu.

 Naši rođaci, čak i domaće životinje, zavise od nas i ukoliko mi radimo protivno zakonima etike, može se dogoditi da oni budu kažnjeni zajedno s nama.

 U posljednje mi vrijeme često telefoniraju znanci s najrazličitijim medicinskim pitanjima. Jedan od njih već dvadeset dana ima bronhitis, liječnici su isprobali različite lijekove, ali bronhitis se samo pojačava.
- Prije mjesec dana uvrijedio si se na ženu.
- Ona je bila kriva, skoro sam je i udario.
- Zapamti: ne smiješ se uvrijediti na bliske ljude na dugo vrijeme, a još manje pustiti uvrijedu unutra. To je isto kao da se uvrijediš na Svemir.

 Za dva dana znanac mi je telefonirao i rekao da je bronhitis prošao u potpunosti. Konzultacija koja je čovjeku otkrila uzrok nevolja, spasila ga je od dugotrajnih pokušaja medicine i što bi ga oni bolje liječili njemu bi bilo lošije, jer je uzrok bolesti i dalje bio prisutan. U takvim je situacijama dozvoljeno liječenje gimnastikom cigun(či gong??), lijekovitom prehranom, ako to može djelovati na psihu i podsvijest čovjeka i ako može uništiti programe uništenja koji su stvoreni zbog uvrede. Međutim, ta sredstva ne upravljaju sviješću i zato je rezultat tek djelomično izliječenje, bez zaštite od ponavljanja slične situacije.

 Nastavit ćemo opisani događaj na drugi način: jednog su čovjeka u roku mjesec-dva izliječili pomoću sredstava suvremene medicine, ali uzrok bronhitisa - uvreda - ostao je kao paket programa u njegovoj podsvijesti. Ako u to vrijeme ili za nekoliko mjeseci njegova žena rodi dijete u polju djeteta nalaziti će se program uvrede i uništenja ljudi koji je dobio od oca. Kada dijete odraste, nosit će u sebi tempiranu minu, pa čak i neznatna uvreda na nekoga od bliskih rođaka može aktivirati mehanizam. Za blokiranje programa u sličnim se situacijama mogu razviti tuberkuloza, infarkt, tumor pluća, želuca ili jednjaka.

 

Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #37 - 23.08.2003 at 22:08:33
 
 Danes sem po dolgem času natipkala kar precej, pa se mi je ponesrečilo in sem vse izbrisala...
 Ko bo vročina mimo...se mi bo spet dalo.

 V nadaljevanju bo še nekaj o... "U petom mjesecu trudnoće dijete je apsolutna cijelina s Bogom i Svemirom. Kako čovjek zbog normalnog života periodički mora uspostaviti kontakt sa Svemirom, on se koristi sjećanjima iz petog mjeseca koja su kodirana u njegovom polju..."

"Logika ljubavi i opraštanja veća je od bilo kakve astrologije i gatanja...stremljenjem ka harmoniji, dobru, Božanskom, može se prekriti negativna karma."

...o vzrokih ki pripeljejo do istospolne usmerjenosti
...o problemu vampirizma, kraji energije
...o stikih živih z mrtvimi in pomenu ločenosti obeh svetov
...o programu samouničevanja...samomorih...
...o tehnični diagnostiki...informacijsko energijsko polje Černobila pred nesrečo
...o polju risb avstralskih domorodcev
...o delovanju neživih predmetov na ostale predmete in na človeka
...o filmu Solaris, Andrej Rubljov, Pepelka...risankah Tom in Jerry
... o zavestni in podzavestni agresiji...

 Lep dan vsem! Cheesy

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: dijagnostika karme
Reply #38 - 21.10.2003 at 17:49:54
 
Jaz ne bi tem vzrokom pripisal tolik pomen zaznamovanosti karme, prej bi se odločil za naturalistično ukleščenost, na gensko determiniranost, na DNA. Geni so "biočip" človeka in na nek način bi lahko rekli, da je je njegov Hard Disc oziroma operacijski sistem - dvojna vijačnica DNA, ki nas pogojuje in določa (karakterne in fizične lastnosti, nagnjena, bolezni, sposobnosti, IQ, spretnosti, značaj,...). Ljudje smo v bistvo neke vrste roboti, do tega dognanja so prišli že psihologi (Freud) in  nuklearani biologi, še pojem svobodne volje je zelo sporen, če nas nekaj na nezavedni ravni sili, da počnemo to, kar pač počnemo. (pred kratkim je bil v Ameriki celo primer, ko se je odvetnik skušal poslužiti kriminalistične kartoteke sorodnikov obsojenca, češ da ga je neka sila - geni gnala v taka kazniva početja, ki bi jih naj podedoval). Od staršev dobimo eno 1/2 dednega materiala od očeta , drugo pa od matere, 1/4 od dedeka, drugo četrtino pa od babice, 1/8 od pradedeka, drugo osmino pa od prababice... Se pravi, če je recimo v družini oče ali mati zelo agresiven ali podvržen določenim boleznim, je zelo velika verjetnost, da bodo taki tudi njuni potomci, to pa ni karma ali odplačevanje oziroma prenašanje dolgov na svoje otroke. Že Sv. psimo je vedlo, da je v ozadju še nekaj drugega: "Od rodu Abrahamovega bo 1000 zaznamovanih".

Vprašajmo se, zakaj pa ljudje, ki živijo na robu eksistence in jim gre 1000x slabše kot nam Zahodnjakom, pa ne tarnajo, se ne pritožujejo, ne jemljejo pomirjeval, prozaca... Zakaj pa pri njih odpove mehanizem karme, saj skorajda ne bi našli človeka, ki bi dejal, da je nesrečen? Ali pa maš ljudi, ki rastejo v izjemno neugodnih družinskih razmerah, kjer je prisoten alkoholizem in psihofizično nasilje, pa odrastejo v odgovorne in zrele osebnosti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: dijagnostika karme
Reply #39 - 22.10.2003 at 00:52:05
 
exorcist wrote on 21.10.2003 at 17:49:54:
Geni so "biočip" človeka in na nek način bi lahko rekli, da je je njegov Hard Disc oziroma operacijski sistem - dvojna vijačnica DNA, ki nas pogojuje in določa (karakterne in fizične lastnosti, nagnjena, bolezni, sposobnosti, IQ, spretnosti, značaj,...). Ljudje smo v bistvo neke vrste roboti

geni niso spet nevemkwa, v njih je pač vse zapisano, ti kot selota se tam notr odražaš, tam je zapis o tebi, vsaka celica obvlada to informacijo al kako že.
geni so kao neki bolj subtilni del materije
pol je pa še duh

dejansko bi lahko na telo gledu kot na robota (s svojimi vzorci (precej hard zapečenimi)) ... in ti ga dobiš na uporabo ... u bistvu brez navodil ... najpomebnejša, najbolj u jedro navodila, ti pa tko itak niso dana, celo, zelo težko je do njih prit.
predajo ti pa, da zapišeš v telo vse prej kot pametna učenja - kao neka navodila.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: dijagnostika karme
Reply #40 - 22.10.2003 at 12:03:46
 
gape wrote on 22.10.2003 at 00:52:05:
geni niso spet nevemkwa, v njih je pač vse zapisano, ti kot selota se tam notr odražaš, tam je zapis o tebi, vsaka celica obvlada to informacijo al kako že.
geni so kao neki bolj subtilni del materije
pol je pa še duh

dejansko bi lahko na telo gledu kot na robota (s svojimi vzorci (precej hard zapečenimi)) ... in ti ga dobiš na uporabo ... u bistvu brez navodil ... najpomebnejša, najbolj u jedro navodila, ti pa tko itak niso dana, celo, zelo težko je do njih prit.
predajo ti pa, da zapišeš v telo vse prej kot pametna učenja - kao neka navodila.



Se strinjam, ampak velikokrat imajo geni res veliko močnejši pomen, kot jim dejansko pripisujemo. Sicer je genetika šele v razmahu in se znanstveniki upirajo bolj pionirskega dela, ampak, če si pogledaš bliže deoksiribonukleinsko kislino - DNA in njenimi dušikovimi bazami (nekakšnimi gradniki) - adenin, gvanin, timin, citozin, spoznaš, da te še kako določajo, ker to si ti. Nekaj te žene, morda na nezavedni ravni, da počneš določene stvari, seveda se lahko pri tem zagovarjaš na svobodno voljo. Misel, da je človek krona stvarstva je po moje zgrešena.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: dijagnostika karme
Reply #41 - 22.10.2003 at 12:09:31
 
Smiley
exo in gape, tole sta oba lepo napisala, nekaj sem na to temo napisal že na pozitivkah in bom še več in res je še tu ta duh, ki ga jaz raje imenujem kar srce, ki ima to neverjetno moč lastnih genskih sprememb in to med drugim tudi je tvoja in moja naloga, ali tvoja in moja življenjska šola. Wink
jezus je rekel če bi imel zaupanja za gorčično zrno in bi rekel tej gori naj se premakne, bi se le ta premaknila.
nekje na notranji poti smo izgubili to neverjetno zaupanje vase in zdaj se nam ponuja spet ta priložnost pridobiti si ga nazaj. Wink
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dijagnostika karme
Reply #42 - 22.10.2003 at 12:20:00
 
stoychi wrote on 22.10.2003 at 12:09:31:
 nekaj sem na to temo napisal že na pozitivkah in bom še več in res je še tu ta duh, ki ga jaz raje imenujem kar srce, ki ima to neverjetno moč lastnih genskih sprememb in to med drugim tudi je tvoja in moja naloga, ali tvoja in moja življenjska šola.

Ja , jaz sem tudi ful navdušen nad raznimi mehanskimi stroji in nasploh nad mehanizmi, kamor spada tudi srce, ki je res  pravo čudo inženirske tehnike narave.

Zanimivo pa se mi tudi zdi, kako to, da nismo vsaj pol toliko fascinirani nad dejstvom, da so naši možgani, ki so najkompleksnejši organ, kar jih v naravi poznamo, razdeljeni na dve polovici, kjer je desna polovica tista intuitivna, sintetična in čustvena, medtem ko je leva polovica  analitična in razumarska.

Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: dijagnostika karme
Reply #43 - 22.10.2003 at 12:39:24
 
Smiley

Password celične vage Wink



Ko govorim o srcu,

govorim v bistvu,

o celičnem passwordu,

govorim o stvari,

ki je na notranji,

celični vagi,

govorim o nihanju energij,

govorim o hitrosti zavesti,

ki uravnava desno,

in levo možgansko stran... Wink

skratka govorim o moči, pretočne ljubezni Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dijagnostika karme
Reply #44 - 22.10.2003 at 12:47:02
 
Celične vage??
Kaj pa je spet to?

Kolikor vem, nimajo celice nič pri uravnavanju leve in desne polovice možganov. Tu gre za višji strukturni nivo povezovanja, kot je celični, ali še manj molekularni.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5