Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 24172 times)
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

dijagnostika karme
03.02.2003 at 19:18:44
 
Dijagnostika karme, avtor S.N. Lazarev
ali je kdo bral?
Je v hrvaškem jeziku, zanima me tudi, če ima kdo še ostale njegove knjige, prevedenih v hrv. jezik je menda 6, pri nas se jih ne dobi.
Pozdrav vsem,
Jasa
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: dijagnostika karme
Reply #1 - 05.02.2003 at 22:49:51
 
Nisem brala in nimam njegovih knjig, me pa zanima...
kako pa diagnosticira karmo?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #2 - 07.02.2003 at 22:45:27
 
 Hja, same metode v tej knjigi niti ne opiše. Zato zanima tudi mene...
 Bolj opisuje načine, kako je iskal poti, metodo, ki bi bila prava,svoja doživljanja, uvide, vmes je vse skupaj že skoraj opustil, skratka, opisani so mnogi primeri, ko je iskal vzroke določenih bolezni na fizičnem telesu in jih seveda odpravil... To pa na način, da je zaznal in vplival na določene strukture v energijskem polju človeka, ki ga je zdravil. Samo ozdravljenje fizičnega telesa pomeni nevarnost,da se bolezen izživi drugje, lahko na drugem delu telesa ali pa na duševnosti ter celo usodi pacienta. Te strukture se lahko prenašajo na potomce, lahko pa na naša prihodnja življenja.
 Človek je kot celica v organizmu Človeštva, če "dela narobe", se vklopi sistem samoregulacije polja, da napake odpravi. Tukaj posameznik ni pomemben, pomembne so ideje, ki so lahko pozitivne ali tudi ne.
 Narobe-pomeni kršiti zakone vesolja, duhovnosti, enosti ,ubijati ljubezen, zlo misliti ali tako delovati, misel je celo nevarnejša od delovanja, saj poteka na višjem nivoju in je tudi škoda večja... Materija se širi skozi prostor, ta ga določa in omejuje, medtem ko se energijsko-informacijsko polje širi skozi čas, ta ga določa. Etiko izpostavi kot ključno kvaliteto , ozavestiti napake, ne le delati ne-zlo, ampak biti aktivno dober...Torej mehanizem karme... Namreč, človek je le nekaj procentov fizičnega telesa, 95-98% pa energijsko- informacijskega polja.
Na začetku pove:
 "Moj put u energetiku vodio je preko poznavanja metoda magije, čarobnjaštva, metoda narodnih iscjelitelja i vračeva. Puno sam proputovao po zemlji, proučavajući ih.
 Svaki puta, kada sam analizirao novu informaciju, htio sam naći prvi uzrok, shvatiti što je izvor porodičnih nesreća, zašto postoje plemena, koja izumiru, naslijedne bolesti..."
"Za mene je bilo očigledno, da geni ne mogu biti izvor te informacije. Ona se mora čuvati i prenositi potomcima putem polja.
Ukupna informacija o čovjeku i stanju njegovog tijela kodirana je u polju."

 Knjiga...zanimiva...  pa zdajle nimam več časa. Nekaterih najbolj zanimivih stvari nisem pravzaprav še niti napisala, pa drugič.
Jasa
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: dijagnostika karme
Reply #3 - 08.02.2003 at 17:55:38
 
Quote:
Človek je kot celica v organizmu Človeštva, če "dela narobe", se vklopi sistem samoregulacije polja, da napake odpravi. Tukaj posameznik ni pomemben, pomembne so ideje, ki so lahko pozitivne ali tudi ne.

Tole mi je prišlo na misel...da vidim, če sem prav razumela to samoregulacijo...ko se je človek oddaljil od narave in prenehal uporabljat določene snovi, ki so mu koristile oz se napačno obnašat, so se pojavile določene bolezni, ki jih prej ni bilo...to, da je v tem trenutku približno 1/5 človeštva postala občutljiva na določene snovi, se pravi, postala alergična, je samoregulacija organizma Človeštva, ki se trudi vrnit človeka nazaj v naravo in ga spodbudit da do nje vzpostavi spet pravi odnos?
Bolezen BSE je samoregulacija zahodne družbe, ki je bila na napačni poti popolne razosebitve živalske narave.
Tale samoregulativen mehanizem mi je všeč iin se mi zdi res zanimiv.

"Te strukture se lahko prenašajo na potomce, lahko pa na naša prihodnja življenja.  "
"Namreč, človek je le nekaj procentov fizičnega telesa, 95-98% pa energijsko- informacijskega polja.  "
"Svaki puta, kada sam analizirao novu informaciju, htio sam naći prvi uzrok, shvatiti što je izvor porodičnih nesreća, zašto postoje plemena, koja izumiru, naslijedne bolesti..."

tole so tudi zanimive ideje...kako jih pa kaj razlaga?
če nimaš časa, pa bom poskusla knjigo v kaki knjižnjici poiskat, mi je vzbudilo pozornost Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: dijagnostika karme
Reply #4 - 10.02.2003 at 16:33:46
 
Glih včeraj sem gledala na tv Velenje, se mi zdi, od ene Anastazije, ki nekje na primorskem koncu živi in men se prav zdi, da je bilo govora od diagnostike karme.
Sedela je in si zapisala datum rojstva klicatelja in mu na podlagi tega par stvari povedala. Največ povezave z našim življenjem, naj bi imeli starši.
Nea vem. Ali je mogoče še kdo drug gledal in kaj več zasledil, kot jaz samo tistih par min? ???
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #5 - 10.02.2003 at 22:01:59
 
 Oddaje po TV nisem gledala, se pa še naprej "mučim" s knjigo. Pravzaprav je zadnje dni sploh nisem spustila iz rok, mučenje pa je v resnici razglabljanje o sebi...
 Škoda, da je pri nas ni, (mimogrede, Devi, vprašala sem v knjigarnah in knjižnicah v Mb, pa nič!), marsikomu bi koristila v teh časih zmede, pehanja za materialnim...s svojega vidika pojasnjuje posledice, za katere  mi navadno mislimo, da so to pravi vzroki, potem pa pokaže, v katerem grmu  tam zadaj pravzaprav tiči zajec...in kako bi se bilo dobro stvari lotiti...
 Bistvo sistema samoregulacije polja je v tem, da se vsako človekovo delovanje -lahko dobro ali slabo-skozi enotno informacijsko-energijsko polje vrača nazaj.
Danes je energijska raven ljudi precej višja kot nekoč, mehanizem karme deluje hitreje. Še vedno pa je relativno počasen, zato lahko do "povratne informacije"  še naprej delamo napake, pa tudi vedno ne moremo vzročno povezati naših napak z odgovori, ker je to odvisno tudi od načina prenosa informacij skozi strukture polja.
 Naše delovanje, misli reakcije, se nam tako vračajo nazaj, nam in našim potomcem- ker smo energetsko povezani z njimi, posledice čutijo tudi oni, in  mi sami, v naših prihodnjih življenjih(informacijsko-energijsko polje se širi skozi čas).
 Vsako negativno delovanje, zle misli, tudi uroki, žalitve, jeza, zamere, poškodujejo fine strukture polja in te strukture so tiste, ki ostajajo.Prenesejo se z matere na otroka, npr.
 Mehanizem samoregulacije polja pa deluje avtomatsko, če se pojavi napačen "program", se seveda vključi tudi program uničenja tega programa. S tem pojasnjuje bolezni, nesreče, družinsko karmo, zaradi nekoga ali nečesa v preteklosti družine-  razlog vsemu pa je razpad duhovnih struktur, etičnih načel, vrednot, oziroma težnja, da bi se le-te ohranile.  
 Poda primere, ko npr. ne najdejo vzroka bolezni  nekaj mesecev starega otroka, kar bi lahko pomenilo, da je pač v prejšnjem življenju delal  večje napake...S primerjavo polj, pa pride do ugotovitve, da ima enako (poškodovano)polje tudi mati, zato je vzrok pri njej. Ko se njeno polje po terapiji (ugotoviti razloge, ozavestiti)normalizira, se začne stanje otroka vidno izboljševati.
Primerov je še veliko, novih spoznanj (avtorjevih)v zvezi s tem tudi, nisem pa še vsega prebrala.
 Pa naslednjič kaj več,
Jasa
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: dijagnostika karme
Reply #6 - 13.02.2003 at 13:12:21
 
Več poveš, bolj je zanimivo tole Smiley

Tega o prenosu "polja" z matere na otroka pa še nisem slišala, do zdaj sem misla, da gre v teh odnosih bolj za "privzgojeno" vzorce, ki jih podedujemo...(kar so samo drugačne besede za iste stvari očitno)
Je videt, kot da smo dosti bolj vpeti v en skupen odnos, kot smo mislili, in da nismo tako neodvisni od vsega, kot si mogoče predstavljamo. In da pucanje samo svoje karme ni vse, kar počnemo tukaj...ker skozi vse te odnose z drugimo ustvarjamo tudi skupinsko, v kateri sodelujemo...in je treba tudi z njo kaj naredit...hm

Kaka žurka povezav se vse tukaj okoli dogaja, o kateri nič ne vemo...Roll Eyes

Quote:
...in kako bi se bilo dobro stvari lotiti...
A podaja tudi kakšne uporabne stvari oz dognanja, ali je to bolj teorija karme?

Sicer pa mislim, da je za dobivanje takih srh.knjig še najbolj učinkovita kaka naveza, ki jo imaš s kom ki na hrvaškem živi in ga podobne stvari zanimajo.
Razen, če jo bo kdaj kdo prevedel in izdal tudi pri nas...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #7 - 19.02.2003 at 22:02:00
 
 Evo mene nazaj po dopustu. Smiley
Sem pa uspela najti nekaj podatkov:
 
 KNJIGARNA JUŽNOSLOVANSKE LITERATURE
 Kotnikova 5, Ljubljana
 tel. 01 /43-00-070
 www.3d-ta.si
 Na tel. se ne javi nihče(premalo vztrajna?), upam, da so ti podatki sveži, na zalogi naj bi imeli         Dijagnostika karme-budučnost in
Dijagnostika karme- ljubav
Knjiga, ki jo imam jaz pa je Dijagnostika karme- sistem samoregulacije polja in ne vem, če jo imajo.
Če bi se kdo sprehajal tam, po Ljubljani, pa preveril...

Glede čiščenja karme oz. struktur v polju omenja primere, ko je zadostovalo, da se je oseba zavedla svojih negativnih dejanj, misli..., jih obžalovala, prosila za "odvezo", na polju te osebe pa je potem zaznal spremembe...Včasih pa to ni zadostovalo,ugotavlja, da  zaradi tega, ker je oseba prosila le zase. Odpustiti in prositi je potrebno tudi za tistega, ki je zamero, jezo...povzročil.

 Tu postane smiselnih precej stvari iz raznih svetih knjig in pa moč brezpogojne ljubezni, ne? Smiley

 Je pa S.N. Lazarev zdravilec, duhovnik raziskovalec in kot sam pravi, se lahko njegove ugotovitve komu zdijo znanstvena fantastika, vendar jih je zapisal tako, kot jih je spoznal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: dijagnostika karme
Reply #8 - 20.02.2003 at 00:48:32
 
Quote:
Glede čiščenja karme oz. struktur v polju omenja primere, ko je zadostovalo, da se je oseba zavedla svojih negativnih dejanj, misli..., jih obžalovala, prosila za "odvezo", na polju te osebe pa je potem zaznal spremembe...Včasih pa to ni zadostovalo,ugotavlja, da  zaradi tega, ker je oseba prosila le zase. Odpustiti in prositi je potrebno tudi za tistega, ki je zamero, jezo...povzročil. Tu postane smiselnih precej stvari iz raznih svetih knjig in pa moč brezpogojne ljubezni, ne?

Kako mi je zanimivo in všeč tole o odpuščanju in da si to ravno zdaj napisala Cheesy
Kak teden nazaj med reikijem mi je kar nekako "z lufta" prišlo na pamet, da je zdaj pa že čas za to, da tudi sama začnem s prošnjami za odpuščanje in s tem da ene stvari odpustim...in je blo tako blagodejno da ne razumem, zakaj se nisem tega spomnila že zdavnaj prej... verjetno se nisem, ker je tako zelo potrebno biti pri tem iskren... 8)
Se je pa cela stvar ravnokar osmislila s tvojimi besedami Smiley

O tej knjigi, Ljubezen, ki jo pa prodajajo v Ljubljani, sem pa tole našla na netu:

S.N. Lazarev,
bioenergetičar u svojoj knjizi “Ljubav” piše: “Ljubomorni ljudi treba da jedu kaše od žitarica, peršun, kupus, šargarepu (ona poboljšava vid, a smanjuje ljubomoru, koja uništava vid), a što manje paradajz. Umesto svinjetine bolje je da jedu ovčetinu jer svinjetina pojačava ljubomoru. U krvi ubijenih svinja nije samo prisutna informacija straha, već i vezanost za sudbinske karakteristike, a to su: seksualno zadovoljstvo, hrana, odnosno sva čulna uživanja koja okivaju i prizemljuju dušu.”
Lazarev još upozorava: “Kada se čovek konstantno hrani delikatesnom i raznovrsnom hranom, sve više se izlaže informacijama koje su sadržane u hrani i počinje da zavisi od nje.” (“Treće oko”)


tukaj pa je še en link o okultizmu, kjer je Lazarev omenjen in bi mogoče znal koga zanimat...
http://alexandar.htmlplanet.com/okultizam.htm
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #9 - 24.05.2003 at 20:40:00
 
             Od autora


     
 Cijenjeni čitaoče, prije nego počnete čitati ovu knjigu, obratite pažnju na svoje emocionalno stanje. Nikako ne preporučam čitanje knjige kada ste uvrijeđeni, razdraženi ili u nekom drugom negativnom emocionalnom stanju prema bilo kome ili bilo čemu.

Pred Vama se nalazi ne samo nova knjiga o temi koja u današnje vrijeme zanima mnoge, več je pred Vama u biti izlaganje originalne koncepcije postizanja zakona duhovnog svijeta koji upravlja materialnim svijetom, analiza mogućnosti ulaska u svijet bioenergetike.

Glavni je cilj ove knjige proširiti poimanja okolnog svijeta, otkriti i proučavati mehanizme koji upravljaju ovim svijetom i izložiti pravila uvođenja u bioenergetiku, jer usavršavanje čovjeka mora početi osmišljavanjem svijeta, razumijevanjem njegovih zakona, spoznajom o sebi kao dijelu jedinstvenog sistema stvaranja svemira.

Današnje se stanovništvo jako udaljilo od duhovnih izvora, zbog toga je vrlo slično brodu na kojem se posada posvađala, nema kapetana, brod ima rupu, a motor je neispravan. Neki od članova posade več su počeli shvaćati, pojavili su se pozivi za pomirenje i popravak broda. Međutim, glavna je nevolja u tome - a to nitko ne zna - što brod pliva prema grebenima i nikakav popravak motora bez promjene kursa  ne može spasiti brod niti posadu.

Čovječanstvo stoji pred puno većom opasnošću nego što je nuklearna opasnost. Ta je opasnost - propadanje duha. Najstrašniji su gubici oni koje ne primjećujemo, ne osjećamo, jer smrt počinje na nivou polja, a zatim na nivou tijela. U ovome je trenutku taj proces vrlo blizu kritičnom stanju, zbog toga što će ono što je u današnje vrijeme naš duh sutra biti tijela naše dijece i unuka. Prema tome, što je danas naš duh oštećeniji, oštećenije če biti zdravlje - duhovno i fizičko - naših potomaka.

Informacija, koju sam dobio istražujući strukture biopolja čovječanstva, vrlo je ozbiljna.

Duhovni potencial, koji su akumulirali sveti ljudi, vidoviti ljudi, osnivači svjetskih religija, u današnje je vrijeme gotovo u potpunosti iscrpljen, a nerazvijen strategijski način razmišljanja predstavlja ozbiljnu opasnost. Kolosalne mogućnosti bioenergetike nisu usmjerene na razumijevanje okoline, predviđanje i upozoravanje na dolazeće probleme, več na rješavanje primitivnih taktičkih, trenutačnih zadataka. Čovječanstvo je dospjelo do crte iza koje je moguča ili duhovna obnova ili smrt. Spas je moguć u osobnom duhovnom traženju svakog čovjeka, u spoznaji koliko je svatko od nas odgovoran za sudbinu ljudi i život Svemira.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #10 - 24.05.2003 at 20:58:36
 
...Zamislite ovakvu sliku: čovjeka koji želi postati vozač posjednu u automobil, zavežu mu oči, stave mu ruke na volan, pokazuju kako se daje gas i tu završava obuka. U današnje je vrijeme nivo znanja na području bioenergetike otprilike takav - možete ga dobiti u vrlo kratkom vremenu za dosta novaca u mnogobrojnim školama ekstrasenzorike. Te se škole razlikuju jedna od druge samo "markom automobila" i "snagom motora". A treba početi učenjem prometnih pravila i karakteristikama automobila.

Bez razumijevanja svijeta oko nas, sebe, bez ozbiljne pripreme, posljedice ulaska u bioenergetiku mogu biti opasnije od vožnje automobilom zavezanih očiju. Zbog toga je ova knjiga posvećena pravilima ponašanja u sferi duha.

Još jedno upozorenje. Zbog potpunije obrade prinuđen sam dati dio informacije koja se tiče tehnike ulaska u strukture polja. Nikome ne savjetujem da nakon što pročita knjigu poželi učiniti isto. To je opasno ne samo za čovjeka koji bi lakomisleno pokušao ponoviti moj pokus, več i za njegove rođake. Time se može baviti samo ograničen krug ljudi, koji vladaju određenim sposobnostima i koji su završili ozbiljnu pripremu.

I posljednje - mnogi će čitaoci u knjizi naići na potpuno neočekivane i nove informacije, za koje će im se činiti da su svijeta fantastike.

Ali ja sam istraživač i kako god vam se navedene činjenice činile nevjerovatnima to je naša današnja stvarnost, mnogo puta provjerena i potvrđena rezultatima moga rada.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #11 - 26.05.2003 at 18:45:04
 
KONCEPCIJA SISTEMA SAMOREGULIRANJA POLJA I POVIJEST NJEGOVOG RAZVOJA



Kada je jedan monah, koji je deset godina neprestano molio Boga da mu daruje sposobnost iscjelivanja, konačno dobio tu sposobnost, došao je svome učitelju i to mu rekao. Učitelj mu je naredio da ode i moli Boga da uzme natrag ovu sposobnost i daruje mu sposobnost da vidi svoje grijehe.


Rezultati mojih istraživanja na području bioenergetike uvjetovani su dvadesetgodišnjim radom na tom području, filozofskim poimanjem svijeta, kao i uvjerljivim potvrđivanjem osnovnih filozofskih i teoretskih pretpostavki praktičnog rada.

O čemu je ova knjiga? U današnje vrijeme pred čovječanstvom stoje vrlo ozbiljni problemi i od toga da li će ih čovječanstvo riješiti ili ne, zavisi naša budućnost. Prihvačeno je mišljenje, da su se osnovni problemi pojavili uslijed lošeg ekološkog stanja, prijetnje nuklearnog rata i desetaka vanjskih uzroka. Zapravo, glavni je uzrok problema u samom čovjeku, jer da bi se promenio svijet prvo se moramo promijeniti mi sami. Promijeniti sebe puno je složenije, nego li promijeniti svijet oko sebe. Mi u današnje vrijeme nemamo mehanizme, sredstva, sisteme, za radikalnu promjenu svoga načina mišljenja, stava prema svijetu, svojoj duhovnosti. Putevi koje predlažu današnji filozofi i Učitelji, u najboljem su slučaju pokušaj na drugi način osmisliti akumulirano znanje, u vrijeme kada je glavne sile neophodno usmjeriti na poimanje svijeta, na traženje puta samorazvoja. Da bi se svijet mogao promijeniti, da bi se moglo na njega djelovati, potrebno je razumjeti taj svijet, jer razumijevanje svijeta početak je promjene svijeta. Mi se često koristimo iskrivljenim predstavama o svijetu i naslijepo ga pokušavamo pokoriti, a zapravo ga pokušamo uništiti, uništavajući pri tome i sebe. Moramo postati svjesni stupnja naše zavisnosti od svijeta i veza s njime, moramo poznavati zakone po kojima svijet živi i razvija se. Istraživanja koje sam provodim, prije svega su usmjerena na razumijevanje toga što je čovjek, svijest, podsvijest, Svemir.

Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #12 - 26.05.2003 at 20:34:11
 
 Vrijeme je da se odmaknemo od primitivne materijalističke predodžbe o tome da čovjek počinje i završava svojim fizičkim tijelom. Čovjek je vrlo složen informacijsko-energetski sistem koji se samo u nekoliko postotaka sastoji od fizičkog tijela i svijesti, a čak u 95-98 postotaka od informacijsko-energetskih slojeva, koji su nam isto toliko nepoznati kao Svemir.

Baveći se pitanjima zdravlja čovjeka i sprečavanja bolesti, ja prije svega tražim uzroke pojavljivanja bolesti i svaki puta se uvjerim da je neophodno duhovno i intelektualno usavršavanje čovjeka. Na žalost, u današnje vrijeme nema jedinstvenog sistema znanja koji bi omogućio otkrivanje bioenergetskih sposobnosti neškodljivih za čovjeka. Mogućnosti bioenergetike toliko su velike da ulazak u to područje mora biti vrlo oprezan, postupan i mora početi razvojem etike. Etika i poimanje svijeta viši su sistemi zaštite, ali upravo tim znanjima mi slabo vladamo. Svaki ozbiljan proces mora biti ozbiljno pripremljen. Zanemarivanje toga može umjesto duhovnog razvoja i promjene na dobro, dovesti do izopačenja i smrti a na žalost, takve tendencije i procesi prisutni su več u embriju.

Ja ću se potruditi otkriti uzroke nepovoljnog fizičkog stanja ljudi, pokazati mogućnost i načine promjene tog stanja korekcijom osjetljivih struktura polja, definirati što je pravilan odnos prema bioenergetici, razvoju mogućnosti čovjeka. Poimanje svijeta oko nas i najviši stupanj samodiscipline moraju biti u osnovi promjene našeg duha, duše - to je danas (obavezan) uvjet preživljavanja. U knjizi je dana informacija potrebna za uviđavanje složenosti problema pred kojima se danas nalazi svaki čovjek, jer u posljednje dvije-tri godine naglo su se pogoršali svi energetski procesi na Zemlji i danas ono što se u bioenergetici naziva karma, zakon kazne funkcionira deset puta brže nego li prije.

Moj prelaz do novog poimanja svijeta odvijao se u toku cijelog mog života. Od djetinjstva sam osjećao u sebi velike sposobnosti, ali intuitivno nisam usmjeravao svoju snagu na pojačavanje tih sposobnosti, već na osmišljavanje svijeta, zato što sam uvijek osjećao  da je  razumijevanje važnije od akumuliranja i razvoja sposobnosti.

Puno sam slušao o snazi proklinjanja, kako se ono može prenositi u porodično naslijeđe. U umjetničkoj literaturi može se naći puno sličnih primjera. Na mene je vrlo jak dojam ostavoi slučaj što ga je opisala J.P. Blavacka u knjizi "Iz špilja i guštara Hindustana" koju sam pročitao sedamdesetih godina.

U jednom od sela Indije, Blavacka je razgovarala s potomcima nekad vrlo moćnog cara koji je pričao slijedeću priču: Za vrijeme jednog od svojih putovanja car je, kako je bilo uobičajeno, bogato nagradio mudrace, ali pri tom je zaboravio jednome od prisutnih donjeti poklone. Ovaj je, smrtno uvrijeđen, prokleo cara. Užasnut, car se bacio pred noge uvrijeđenog mudraca i počeo ga moliti za oproštenje. I tu se dogodilo ono što je s mog stanovištva najinteresantnije. Mudrac je odgovorio da je već kasno: prokletstvo se počelo ostvarivati, nije ga bilo moguće zaustaviti - car će izgubiti prijesto, ali mudrac će se potruditi da spasi život njemu i potomcima.

Tako se i dogodilo: car je ostao bez prijestolja, a njegovi su potomci raštrkani po cijeloj Indiji.

Moj put u energetiku vodio je preko poznavanja metoda magije, čarobnjaštva, metoda narodnih iscjelitelja i vračeva. Puno sam putovao po zemjli, proučavajući ih.

Svaki puta kada sam analizirao novu informaciju, htio sam naći prvi uzrok, shvatiti što je izvor porodičnih nesreća, zašto postoje plemena koja izumiru, nasljedne bolesti...

Za mene je bilo očigledno da geni ne mogu biti izvor te informacije. Ona se mora čuvati i prenositi potomcima putem polja. Kada je to uvjerenje doseglo određeni nivo, preostala mi je "sitnica"-naći u polju čovjeka strukture koje obavljaju taj posao, čuvaju i prenose informaciju iz pokoljenja u pokoljenje. Te strukture, u čije sam postojanje čvrsto vjerovao, nazvao sam postojane informacijske grupacije i od polovice osamdesetih godina uporno sam ih pokušavao otkriti u polu čovjeka.

To mi je uspjelo početkom 1990 godine na slijedeči način. Jednom mi se u Prvom medicinskom institutu obratio jedan od bioenergetičara s molbom da mu pomognem u rješavanju složenog slučaja. Bolesnik je imao razrušeno energetsko polje i nakon liječenja ono se na kratko vrijeme regeneriralo, a zatim je opet došlo do uništenja.

Ono što se zatim dogodilo, možemo nazvati prosvjetljenjem. Slabašno, "pamučno" polje bolesnika koje sam ja uvijek doživljavao kao prazninu postalo je elastično, osjetio sam da ono reagira na moj upad. Osjetio sam rukama jake strukture koje prolaze kroz mjesto prekida polja.

Moj se osjet trenutačno u potpunosti promjenio: ono što sam ranije doživljavao kao prekid, za mene je postalo čvrsta struktura koja izaziva deformaciju polja kroz koju se odvijao gubitak energije.

Shvatio sam da sam u polu našao ono što zovemo bolešću, ono što određuje fizičko stanje čovjekay. To je bila kvalitetna promjena mog znanja, jer je pružala mogučnost dijagnosticiranja bolesti do utjelovljenja na fizičkom nivou. Pružala je mogućnost ne samo liječenja već i preventive.

Donio sam odluku da je moguće formirati grupu operativaca, podučiti je metodi i baviti se preventivnim liječenjem mnogih bolesti, bez potrebe za nekakvim lijekovima, potrebno je samo odlično ovladati metodom. "Blaženi oni koji vjeruju..."

Bavio sam se liječenjem godinu dana i smatrao da te strukture određuju samo stanje tijela. Međutim, postupno su se nakupile činjenice koje se nisu uklapale u takvu predodžbu. Uprocesu liječenja ljudima se primjetno mijenjao karakter, čak i njihova sudbina.  Analizirajući te promjene primijetio sam da su karakter, sudbina i bolest u nekakvoj međusobnoj vezi, ali ta je veza moguća u puno varijacija. Praćene deformacije struktura polja realiziraju se različito: to mogu biti različite bolesti, psihička odstupanja, patološka deformacija karaktera, traume, životne nevolje. Kada sam dublje proučio te činjenice, došao sam do zaključka da zdravlje, karakter, čak i sudbinu čovjeka određuju karmičke strukture. Ukupna informacija o čovjeku i stanju njegovog tijela kodirana je u polju. Pri tom postoji dijalektička veza između fizičkih struktura i struktura pola, koje djeluju u međuovisnosti. Sudbina i karakter čovjeka također su kodirani u strukturama polja i ako se na njih djeluje moguče je puno toga popraviti. Što sam dulje istraživao, pojavljivale su se sve čudnije činjenice. Potrudit ču se otkriti skalu mogućnosti metode na primjerima liječenja raznih bolesti, korekcije složenih životnih situacija ljudi, pokazati mogućnosti metode na primjerima testiranja događaja, predmeta nežive prirode i drugih istraživanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

...Re: dijagnostika karme
Reply #13 - 28.05.2003 at 18:39:45
 
... U početku sam radio tradicionalnim metodama bioenergetskog djelovanja.
 U bolnici je ležala žena s vodom u plućima. Bila je u vrlo teškom stanju i lječnici su tvrdili kako nema nade u ozdravljenje. Na molbu kćerke bolesne žene počeo sam je liječiti na daljinu. Neko vrijeme nakon mog djelovanja bolesnici više nije bila potrebna terapija kisikom. Liječnicima nije bilo jasni što se događa. Ženi je iz trenutka u trenutak bilo sve bolje i bolje, dobila je ružičastu boju, sjela je na krevet i tražila hranu, iako do tada već nekolika dana nije mogla jesti.

Drugi se slučaj dogodio s mojim bratom kirurgom. Operirao je stariju ženu čiji je organizam bio vrlo slab i porezao je ruku. Natekla mu je ruka i limfni čvorići, počela je infekcija krvi. Stanje je bilo dosta teško, antibiotici nisu pomagali i saniranju zaraze. Ja sam pokušao liječiti brata. Nekoliko minuta nakon mog djelovanja brat je osjetio bockanje kao iglicama u limfnim čvorićima, otekline su počele malo pomalo splašnjavati, a za jedan sat temperatura je pala na normalnu. Počeo je proces ozdravljenja.

Kako sam počeo liječiti ljude? Oko deset godina istraživao sam i proučavao literaturu o istočnjačkim tehnikama. Imao sam predodžbu o načinima energetskog djelovanja na čovjeka. Jednom sam pokušao liječiti. Na to me nagnala činjenica iz biografije Rasputina. Autorica sijećanja o Rasputinu došla je k njemu u depresivnom stanju, jer je u Kijevu umirala njezina prijateljica. Saznavši za to, Rasputin je obećao da će spasiti prijateljicu. Stao je nasred sobe, vidljivo je počeo blijediti dok nije postao bijel kao zid. Stajao je tako dvije minute, zatim je opet dobio ružičastu boju i rekao:"Sve je u redu, prijateljica će preživjeti." Za nekoliko dana stigao je telegram koji je potvrđivao da je prijateljica na putu ozdravljenja - liječnici se čude, ali njen je život izvan opasnosti.

Kada je djevojčica mojih poznanika oboljela od malih boginja a nakon toga su počele komplikacije: meningitis i upala pluća - sjetio sam se Rasputina i odlučio pokušati primijeniti svoje djelovanje. Jako sam želio pomoći, imao sam ogromnu želju ispuniti svoju dužnost i ako postoji makar i tisućiti dio šanse, pokušati. U ponedjeljak, oko dva sata popodne, koncentrirao sam se i prenio djevojčici svoje iskrene želje za ozdravljenjem. Pri tome sam fizički osjetio da se nešto promjenilo, da sam nekako uspio utjecati. Bio sam uvjeren da sam uspio pomoći. Kada sam u srijedu sreo oca, čuo sam da je djevojčici bolje.- Kada je nastupilo poboljšanje? - pitao sam.  - Prije dva dana, čini mi se u dva sata popodne - glasio je odgovor.

1988 godine obratila mi se majka djevojčice kojoj je naglo slabio vid. Djevojčica se liječila u Prvom medicinskom institutu, ali bez obzira na sav trud liječnika, nisu uspjeli odrediti uzrok bolesti, a vid se i dalje pogoršavao. Nije se radilo o infekciji, terapija antibioticima nije davala nikakvih rezultata. Vid lijevog oka je bio šest, a desnog pedeset posto i stalno se pogoršavao. Počeo sam raditi s djevojčicom na udaljenost. Poslije prve seanse primijetio sam poboljšanje i predložio sam još dvije - tri seanse. Za dva tjedna djevojčici je bilo bolje i pustili su je iz bolnice sa stopostotnim vidom. Uzrok bolesti nisam našao, ali proces sam zaustavio i mogao sam regenerirati vid.

Prošlo je neko vrijeme. Vid djevojčice je i dalje bio normalan, ali za nekoliko mjeseci odjednom su je počeli boljeti bubrezi. Odvezena je u bolnicu s akutnim napadom bubrežnih kolika. Davali su joj antibiotike, ali opet nije bilo nikakvih poboljšanja. Nakon nekog vremena puštena je iz bolnice s lošim nalazima, bubrezi su bili bolestni. Obavio sam četiri seanse i opet je došlo do potpunog izlječenja. Bio sam sretan: medicina je bespomoćna, nikakvi lijekovi ne pomažu, antibiotici namaju nikakvog učinka, a ja - ja sam pomogao.

Tada još nisam shvaćao kako su međusobno povezani svi organi. Nisam znao da se bolest može premještati s jednog na drugi organ, a još mi je manje bilo poznato da se u tom krugu nalazi i karakter, sudbina, duhovnost i drugi parametri čovjeka.

I tako je djevojčica bila zdrava. Prošle su još dvije godine. I kada je nivo (mojih znanja) postao viši, uvidio sam da je ljudski organizam cjeloviti sistem u kojem su zdravlje, karakter i psiha nerazdvojno povezani. Kada sam sreo majku djevojčice bio sam ogorčen kada sam čuo da je ona vrlo zdrava, da se odlično osjeća ali da ima vrlo zlosretnu sudbinu. Prilikom testiranja vrijednost parametra sudbine bila je jako negativna. To, u pravilu može dovesti do velikih neugodnosti.

Tada sam shvatio, da sam razmišljajući samo o zdravlju, orientirajući sa samo na tijelo, izvukao samo jedan od čvorova sistema "čovjek" i pogoršao ostale. Izliječio sam čovjeka, ali nisam otklonio uzrok njegove bolesti i ona se premjestila na parametre sudbine. Shvatio sam da se treba baviti izliječenjem organizma kao jedinstvenog sistema. To je dalo mogućnost vidjeti "zaplete", istinske uzroke koji realno djeluju na nas.

Kako je pokazalo testiranje, uzrok svih neugoda moje pacijentice bila je velika  uvrijeđenost njene majke na oca u doba trudnoće, što je dovelo do deformacije struktura polja odgovornih za zdravlje i sudbinu kćeri.

Back to top
 
 
IP Logged
 
jasa
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 61

Re: dijagnostika karme
Reply #14 - 29.05.2003 at 21:24:56
 
 U toku nekoliko godina bavio sam se liječenjem na daljinu, radio sam rukama. Prvi put sam shvatio nesavršenost te metode prije pet godina. U jednoj sam porodici liječio dijecu i obrativši pažnju na loše stanje njihove bake, ponudio sam joj pomoć. Baka nije prihvatila. Rekla je da joj zbog stenokardije pet-šest puta tjedno zovu hitnu, ali se s time pomirila i ne vjeruje da može doći do poboljšanja. Prema stanju polja, vidio sam da je njeno srce zdravo. Obavio sam nekoliko seansi, stanje žene se svakoga puta popravljalo. U toku treće seanse rukom sam osjetio deformaciju polja u području srca. Prešao sam nekoliko puta rukom, deformacije su nestajale, polje se popravljalo. Međutim, napad se za nekoliko dana ponovio.

Tada sam pretpostavio da se radi o nekom meni nepoznatom mehanizmu. Trebalo je to razumjeti. Analizirajući stanje bolesnice, osjetio sam da ono zavisi od nekog doživljaja iz njenog života.
- Što vam se dogodilo prije dvije godine? - pitao sam.
- Umrla mi je sestra.
- Što ste tada osjetili?
- Ona je bila tako zdrava, čvrsta - i umrla je, a ja sam bolestna i još živim.

Shvatio sam što je uzrok bolesti. U podsvjesti je ostao veliki stres koji je izazivao napade stenokardije. Da bi se uklonio stres, potrebno je promijeniti poglede na život te žene, njezin odnos prema životu i smrti. Objasnio sam joj da je smrt - prelazak u drugo stanje i ne treba na nju gledati kao na tragediju. Ne treba žaliti za prošlošću, čovjek se podsvjesno trudi promijeniti je, pomaknuti s mjesta ono što se nikako ne može pomaknuti. To zahtjeva veliku, nekontroliranu potrošnju energije. Otjecanje energije, što može dovesti do vrlo ozbiljnih posljedica, organizam blokira pomoću bolesti na fizičkom nivou. Sa ženom sam obavio nekoliko seansi autogenog treninga i napadi se više nisu ponavljali.

Jaki stres, neslaganje s nečim ili žaljenje za prošlošću, emocionalno poduprijeti ostaju u podsvijesti i provociraju ozbiljne bolesti, jer stvaraju deformacije struktura polja. U slučaju energetske korekcije može doći do izravnavanja tih struktura, ali ne uvijek. Što je najvažnije - sam uzrok bolesti se pri tom ne uklanja i u bilo kojem se trenutku može pojaviti na nekom drugom mjestu. Opisani je sličaj potvrdio da je bez točne metode dijagnostike, razumijevanje uzroka bolesti zapravo liječenje na slijepo bez perspektive. Ako ne mogu reći kako liječim - čime liječim - to je lutanje u mraku.

Daljni razvoj metode dogodio se u Prvom medicinskom institutu, gdje sam provodio liječenje i istovremeno se trudio rješavati pitanja zaštite iscjelitelja od djelovanja negativnih polja. Radio sam mjesecima, ali rezultati su bili minimalni. Jednom sam liječio ženu na koju je očigledno bačen urok. U to vrijeme nisam ni sumnjao da bi to mogle biti karmičke strukture. Smatrao sam da je to rezultat negativnog djelovanja drugog čovjeka, koji se nalazi u biopolju. Sve kod kojih sam vidio slična izobličenja, liječio sam mehaničkim uklanjanjem tih struktura i postajalo im je bolje. Međutim pojavili su se pacijenti čija deformacija polja nije mogla biti rezultat bacanja uroka.

Na primjer, došla je žena s malim djetetom. I u njenom polju i polju djeteta vidio sam iste deformacije struktura, izazvane konkretnim događajem u životu žene. Međutim, deformacije polja majke pojavile su se nekoliko godina ranije. Tada sam već znao da su takve deformacije u vezi s etičkim oštečenjima, da se javljaju kada čovjek mrzi ili se uvrijedi na nekoga. Mogao sam ukloniti te deformacije mehaničkim sredstvima tipa zavjeta, pogleda ili rukama. Spoznaja da nisam vidio polje fizičkog tijela već informacijsko polje, došla je kasnije. Stoga je za bioenergetiku metoda liječenja ostala tradicionalna: koncentrirao bih se, prošao rukama - i deformacije su nestale.

Tada sam odlučio provjeriti svoje mogućnosti, odrediti svoje granično opterećenje i počeo dnevno primati po trideset-četrdeset ljudi. Zanimalo me koliko mogu izdržati. Osjeti su bili neobični. Tjedan dana nakon takvog rada počeo sam se umarati, kući sam dolazio polumrtav, u licu sam postao zelen. Zatim sam primijetio da se kod mene nešto događa i s energetikom. Pojavio se osjećaj da mi mozak "kipi". Postavio sam se u ulogu istraživača i radeći pod maksimalnim opterećenjem, nisam prekinuo eksperiment: zanimalo me kako će se organizam izvući iz takve situacije? Međutim organizam nije postupio na najbolji način, a to nisam odmah razumio.

Liječio sam mladu ženu. U toku dvije seanse uklonio sam njene bolesti i rekao joj da dođe još jednom, samo zbog kontrole. Kada je došla slijedeći puta, primijetio sam kod nje čudne promjene: postala je blijeda, pojavile su se alergijske reakcije i skretanja psihe. Ništa nisam mogao razumijeti, uzeo sam broj njenog telefona kod kuće i pokušao je liječiti na daljinu, preko telefona, a njenu sam majku zamolio da zapiše što se događa sa kćerkom. Bio je to potpuno nestandardni slučaj - prvi put nakon mog djelovanja stanje se čovjeka pogoršavalo, i to jako. Kod djevojke se na mjestima preko kojih sam prolazio rukama dvadeset-trideset centimetara iznad tijela, pojavio osip, svrbež. Shvatio sam: to što radim je - vampirizam. Uzimao sam od nje energiju. Preopteretivši organizam, naveo sam sebe samoga na podsvjesni vampirizam i počeo sam uzimati energiju od svojih pacijenata. Morao sam prekinuti s liječenjem drugih jer će se moj organizam u svakoj kritičnoj situaciji ponašati upravo tako - uzimat će od nekoga energiju. Kako mogu raditi na daljinu, mogu uzimati energiju od bilo koga. To je bila bezizlazna situacija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5