Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 11182 times)
KarmenA
Ex Member




Re: JAZ, EGO, NADJAZ, SUPEREGO, IDEAL JAZA . . .?
Reply #15 - 13.01.2003 at 02:02:26
 
Če se borimo´ s svojim egom razumno je včasih lahko prav zabavno, med otroci; med starimi pa včasih še prav posebej. Največkrat pa precej samotno.

Če več jogurta poješ, bolj poln sebe si? Ali pa je primerjava z jogurtom na mestu, ker ego vedno je, obstaja  in če se ga ne poslužujemo, se še bolj kisa Grin dokler ne postane povsem neuporaben, .. pa ker nismo dobro opravili domače naloge, se ponovi ista zgodba, le da je zdaj trebna še dodatno v žep za nov jogurt seči, .. in tako naprej, itd.  Wink


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: JAZ, EGO, NADJAZ, SUPEREGO, IDEAL JAZA . . .?
Reply #16 - 13.01.2003 at 04:13:34
 
ego - sebstvo?

izpeljanke
Egoist....Jazist?                                sebičneš?
Egoizem....Jazizem?                         sebičnost ?  
Egotizem....Jaztizem?  (egoteist?)   samooboževanje   ?

self:  samostalnik (poedinec); svoja osebnost, jaz; prava narava; osebne koristi, egoizem, sebičnost, samoljubje;filozofija jaz, subjekt; biologija enobarvna cvetlica (žival);
ali pa recimo "sebstvo"?
selfish - sebičen; selfishness - sebičnost, egoizem; selfhood - osebnost; selfless - nesebičen


ego - jogurt, ki me prežene



bp


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: JAZ, EGO, NADJAZ, SUPEREGO, IDEAL JAZA . . .?
Reply #17 - 13.01.2003 at 10:01:24
 
t wrote on 13.01.2003 at 04:13:34:
bp


Je čisto res, da mi je šel ta ego gor, ego dol malo na živce, sploh zmeda, ki se je okrog tega ustvarjala, ne toliko beseda sama. Pa se trudim, da zaradi tega še besede jaz prevečkrat ne uporabljam pri pisanju, da ne bo kdo slučajno razumel, da mu pišejo spodnji, zgornji ali srednji štirje nivoji.

Mi pa zato prevodi v gornjih postih naredijo precej več zmede kot pa koristi, tako da, ko mi bo enkrat jasno kaj kdo razume pod ego ali pod jogurt, bom z veseljem pisal ego ali jogurt, kot nek moj poseben aspekt.

Ne bi pa rad iz stavkov tipa: "Jaz imam rad češnje," zaradi omembe besede jaz zašel v kakšno prehudo metafiziko, psihoanalizo ali v kakšno drugo podobno zmedo.

Tako, da dokler bo kdo lepo pisal o jazu v tretji osebi, tako kot naprimer gospod Freud in drugi, sploh ni problema, bom vedel na kateri kupček sodi, celo bolj mi bo všeć kot pa kak edo, če se ga da seveda ločit.

lp bp

P.S. Preden kdo spet postane paranoičen, samo pripomba, da ten-nej s svojimi bombicami, ni bila nikoli katera od person, za katero se skriva moj jaz.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: JAZ, EGO, NADJAZ, SUPEREGO, IDEAL JAZA . . .?
Reply #18 - 13.01.2003 at 10:20:14
 
ixtlan wrote on 13.01.2003 at 01:35:11:
Morda neumestna, ampak, sej to je vsem jasno ane, da tistemu, proti čemer se borimo, dajemo energijo? Bolj se borimo, bolj se krepi

Vegetarijanec sem, ampak na čase vseeno pojem kakšen jogurt Ego. Smiley Ker mi je dober.

Ego je orodje, ki ohranja individualnost (sicer bi se kar zlili med seboj), ki ga imamo zato, da nam služi in najbolje, da ga kot orodje tudi sprejmemo. Če se borimo proti egu, postajamo ego. Hehe

to maš res
če pa ego ozaveščaš ... pol odpada brez borbe.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2