Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 14
(Read 54135 times)
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #75 - 05.01.2003 at 19:56:15
 
ARS wrote on 05.01.2003 at 19:49:50:
Ja, se mi kar res zdi, da živimo; vsak v svoji realnosti.

Jaz se z ljudmi družim zato, ker sem človek; najprej.
Če bi bila pa kura, bi se pa - najverjetneje - s kurami; no, najverjetneje tudi s petelini.
to ni bil ciz odgovor na moje vprasanje.

ce tko al tko vsi zivimo vsak v svoji realnosti, a se radi druzimo zarad tega ker nimamo nic ali imamo nekaj skupnega. se prav ce nimamo nic skupnega se najbrz tud druzil ne bi, ce pa mamo nekaj skupnega pol pa to podre tvojo teorijo o zivljenju vsakega v svoji ekskluzivni realnosti.

bolj se potrud za odgovor.

pricakujem pa tud tvoj komentar na ednine, mnozine itd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #76 - 05.01.2003 at 20:11:10
 
Quote:
ce recemo "rada imam sebe" bos pod drobnogledom opazla tud najmanj dve entiteti.

imam = 1, sebe = 2, rada = 3 (ljubezen).
1-ka in 2-ka sluzita 3-jki.

tud ce se s svojo roko praskas po svojem telesu, mas najmanj dve entiteti, ceprav sta skupaj eno.

A na tvojega boga si pa pozabil?  8)
Mi je pa zanimivo, da si.
Sicer pa, kaj ni entiteta filozofski termin za kar je, obstaja? Ej, zgolj retorično ...
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #77 - 05.01.2003 at 20:15:48
 
ars : jz ti zdle razlagam ene "underlying principles" in mi ni treba uporabljat Boga notr, ker ti se ostale stvari zgleda niso ciz jasne.

se pa zelo dobr izmikas. you can run, but you can't hide se ponavad rece.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #78 - 05.01.2003 at 20:30:29
 
Quote:
torej do kje si ti do zdej razvil svoj razum, da ti zdaj lahko sluzi za v prvi fazi za prezivetje. si presegel smrt ali pa vsaj strah pred njo?

Človekovo preživetje je brez razuma bolj kot ne vprašljivo.
Ali ga bomo uporabili za preživetje ali za pogubo, pa zna biti odvisno od zelo veliko dejavnikov.
Strahovi (tudi strah pred smrtjo) pa spadajo v področje občutkov in seveda je mogoče tudi nanje vplivati z razumom, tako ali drugače.
Brez ustvarjenih razumskih razlag in predstav bi ljudje hodili naokoli precej bolj prestrašeni, kot so sedaj.

Včasih gredo lahko take razumske razlage tudi do takih absurdov, kot so naprimer pri muslimanskih samomorilcih, ki so jih sveto prepričali, da so njihova dejanja dobra in boguvšečna, ter da bodo zaradi njih po sprožitvi razstreliva, njihove duše odletele naravnost v raj.





Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #79 - 05.01.2003 at 20:38:24
 
kam pa tebe pelje tvoj razum?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #80 - 05.01.2003 at 20:53:04
 
Quote:
to ni bil ciz odgovor na moje vprasanje.

ce tko al tko vsi zivimo vsak v svoji realnosti, a se radi druzimo zarad tega ker nimamo nic ali imamo nekaj skupnega. se prav ce nimamo nic skupnega se najbrz tud druzil ne bi, ce pa mamo nekaj skupnega pol pa to podre tvojo teorijo o zivljenju vsakega v svoji ekskluzivni realnosti.

Ja, to je bil čist, moj odgovor na tvoje vprašanje.
Ki vsebuje prav pestro paleto najrazličnejših razlogov, zakaj se družim(o) z ljudmi, a ne vidim prav nobene potrebe za tem, da bi jih naštevala.

Kako pa ti razumeš mojo repliko:

ARS wrote on 05.01.2003 at 19:49:50:
Ja, se mi kar res zdi, da živimo; vsak v svoji realnosti.

je pa predvsem od tebe odvisno. Jaz "ekstremne" pridevnike redko uporabljam; in tu ga nisem.

Quote:
pricakujem pa tud tvoj komentar na ednine, mnozine itd.

Glede na to, da je moja replika z ednino/dvojino botrovala tvojim/našim razpredanjem o razumevanju partnerstva, bova mojo "ta velko" tukile kar pri miru pustila.

Mimogrede, kje sem pa napisala, da sem najraje sama? Meni je sicer čisto fletno v ednini, ampak v dvojini in množini pa tudi; velikokrat.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #81 - 05.01.2003 at 20:54:27
 
Quote:
bolj se potrud za odgovor.
pricakujem pa ...

Za moj okus bo tole že kar "overdoze" cepetanja, predvsem pa bo kmalu postalo na moč dolgočasno, če boš vztrajal na "prižnici" oz. z odnosom/načinom, ki je na moč podoben tistemu, ki ga imajo nekateri prfoksi, ko za katerdrom stojijo ... in pri tem, da imaš zgolj ti prav ... Dialog? Sprejemanje različnosti? Strpnost?
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #82 - 05.01.2003 at 20:56:13
 
ars : no mislim da si se ti prva oglasila s tem "mood-om" da nima nben prav. zdej pa se sama ne vec kaj hoces ali si hotla

jz zmeri poslusam. zarad tega pa tud pricakujem tvoje odgovore.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #83 - 05.01.2003 at 21:04:30
 
Quote:
zlo rad bi slisal primer "ljubezni" katere podlaga ni taksno ali drugacno zrtvovanje. ce se bos spomnila kaksnega mi lahko napises.

po drugi strani je pa zrtvovanje, oz. sluzenje oz. skozi "ljubezen" edini mozni nacin dosezt ali realizirat Boga.


zlitje v enost z vsem kar obstaja, je občutek popolne ljubezni, brez žrtvovanja česar koli, saj je vse tam in nimaš kaj kar bi lahko žrtvoval če vse ostane samo zlije se oz ne da se zlije je zlito samo takrat veš, občutiš izkusiš.
samo dojetje in sprejetje tega kar je, tega kar si, tega da je eno in da je v enem vse in da ljubiš to popolnost in ta popolnost ljubi tebe.

brez česar koli in hkratvi vse, enostavno ljubi...  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #84 - 05.01.2003 at 21:06:55
 
a. : kako pa prides do tega stanja in kako ga vzdrzujes?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #85 - 05.01.2003 at 21:07:48
 
Quote:
ars : jz ti zdle razlagam ene "underlying principles" in mi ni treba uporabljat Boga notr, ker ti se ostale stvari zgleda niso ciz jasne.

se pa zelo dobr izmikas. you can run, but you can't hide se ponavad rece.

Niti se ne izmikam niti ni to moj način. A se mi vedno bolj zdi, da vsak, ki ti ne prikimava oz. nima enakega mnenja kot ti, lahko prav hitro to tvojo nalepko dobi. In če misliš oz. čutiš, da mi (ne)kaj ni jasno, tebi pa je, imaš tu konkretno priliko, da mi taisto poskušaš razložit ali približat.

A ti hkrati kar povem: če boš vztrajal v svojem žaljivem in pokroviteljskem tonu, te prav dolgo ne bom več brala, niti se s tabo skušala pogovarjat; pa ne glede na to, kakšno nalepko mi boš potem morebiti prilepil.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #86 - 05.01.2003 at 21:13:33
 
ars : jaz cutim to, da je za ljubezen potrebno zrtvovanje in sluzenje necemu skupnemu visjemu.

ker pa ti niti v sanjah po moje ne bi priznala da je lahko karkol ali kdorkol visje od tebe, moje besede in obcutenja zelo tezko razumes.

obenem ti je pa zelo jasno tud to, da z ljubeznijo usmerjeno samo k sebi nisi zadovoljna, oz. to zame sploh ni "ljubezen", ampak je sebicnost oz. pozeljenje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #87 - 05.01.2003 at 21:21:20
 
Quote:
ars : no mislim da si se ti prva oglasila s tem "mood-om" da nima nben prav. zdej pa se sama ne vec kaj hoces ali si hotla

jz zmeri poslusam. zarad tega pa tud pricakujem tvoje odgovore.

Jaz sem prav lepo v enem potrpežljivem, umirjenem stanju, pazljivo berem (no, pa vmes sem si tudi čaj skuhala, pa juho tamali, pa matematiko inštruirala ...), se trudim, da bi bilo moje pisanje karseda razumljivo in nikoli, ama prav nikoli, ne mislim/rečem/napišem, da nekdo nima prav.

In ponavadi prav dobro vem, kaj hočem; če pa ne, pa vsaj to, česa nočem. Če pa nič od tega ... ja, pol se pa mal usedem in si oddahnem.

Ma, kaj ti še nihče ni povedal, da ti lahko pričakuješ ma glih kar hočeš, ni pa rečeno, da bodo tvoja pričakovanja izpolnjena? Oz. da boš slišal tisto, kar slišati želiš? Ali pa ... ?
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #88 - 05.01.2003 at 21:23:49
 
ars : zvenis kot neverjetno osamljena....

mogoce je pa to simptom nepoznavanja sebe dovolj natancno. takrat kadar pozabimo ali ne moremo ljubit je isto vredn kot ce bi bli mrtvi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Kdo smo...?
Reply #89 - 05.01.2003 at 21:28:47
 
ARS wrote on 05.01.2003 at 21:21:20:
Ma, kaj ti še nihče ni povedal, da ti lahko pričakuješ ma glih kar hočeš, ni pa rečeno, da bodo tvoja pričakovanja izpolnjena? Oz. da boš slišal tisto, kar slišati želiš? Ali pa ... ?


Zivjo Arsica, pa en novoletni pozdrav.

Ampak tele besede, mi zvenijo tako znano...
Sem zraven...

lp
Edi

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 14