Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 14
(Read 53937 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #30 - 05.01.2003 at 01:51:00
 
gape wrote on 05.01.2003 at 00:20:14:
najprej imaš zavedaje samega sebe
pol se začneš zavedat okolice
in pol zavest o sebi začneš menjat z okolico
in pol enkrat sploh ne veš več kdo si
si okolica
ovca
in pol začeš nazaj zbirat zavest
egu odvzemat zavst ki ti jo je vzel
in ko imaš vso zavest nazaj ... imaš nič ... zavedanje samega sebe

In tudi to je samo eno izmed videnj,
katerega marsikateri del je, najverjetneje, zgolj predpostavka; še vedno.
Ali pa (močno) subjektivna izkušnja; že.

In komu si se dal ti prepričat - naučit, da tako je? Oziroma da naj bi tako bilo?
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #31 - 05.01.2003 at 10:55:13
 
ARS wrote on 05.01.2003 at 01:30:29:
A mi lahko dokažeš svojo teorijo, da bog je, prosim?
najprej se morva zment kaj bos ti sploh sprejela za dokaz o obstoju Boga.

recimo UV zarkov ne mormo vidt s prostim ocesom, ampak lahko vidmo njen efekt ko z daljincem premikamo kanale na TV. ce pa hocmo to se drgac vidt pa rabmo za to potrebn instrument ki nam izboljsa vid ocesa.

pa pol morva razcistit se eno stvar. da je za vsako stvar potreben proces da se tisto stvar ugotovi ali spozna. recimo ti nikol nis vidla elektrike, pa vendar jo spet lahko opazis po efektu ki ga naredi. po drugi strani, ti pa nekdo lahko dokaze elektriko samo ce si ti pripravljena sprejet "proces" ki pravi da mors z eno roko prijet na plus in z drugo na minus, da te bo "stresl" in bos cutila elektriko. v kateremkol primeru ze, je za koncni dokaz obstoja katerekol stvari najbolj pomembna osebna izkusnja.

ko imamo primeren koncept (teorija), primeren instrument in ko imamo primeren proces (praksa) takrat dozivimo neko izkusnjo in jo vcasih lahko opisemo vcasih pa ne (zaradi nezmoznosti sibkejsih medijev), lahko jo samo nakazemo indirektno drugim in to jim je lahko v pomoc da se oni tisto "vidijo" ali realizirajo.

pol je treba pa vedt se eno stvar. Bog je po definiciji nad nami, oz. je visji, oz. je njegova volja visja od nase. ce jaz hocem govort s predsednikom ZDA se bo to zgodil le takrat ko bo tudi on v to privolil, ne samo na mojo zahtevo. podobno metaforicno gledano je tud pr soncu. ponoci ne mormo z nbeno lucjo, reflektorjem, sveco itd. razsvetlit ali izvabit sonca, da se nam pokaze, ampak mormo pocakat na dan, da se on po "svoji" volji ali "milosti" pokaze. ce hocmo realizirat neki kar je visjega od nas, se mormo v prvi fazi zavedat, da se to ne bo zgodil izkljucno po nasi zahtevi.

Quote:
Meni ljubezen ne pomeni in ne predstavlja prav nobenega žrtvovanja; nikoli.

zlo rad bi slisal primer "ljubezni" katere podlaga ni taksno ali drugacno zrtvovanje. ce se bos spomnila kaksnega mi lahko napises.

po drugi strani je pa zrtvovanje, oz. sluzenje oz. skozi "ljubezen" edini mozni nacin dosezt ali realizirat Boga.

love or lust is not the same! ljubezen ali pozeljenje ni ena in ista stvar. ceprav vcasih na ven (eksterno) mogoce zgleda da je isto, bi jaz temu rekel da je "isto pakovanje ali drugo sranje". ce primerjamo zelezo in zlato sta obe stvari "kovini", med tem ko je njuna kvaliteta zelo zelo razlicna. pozeljenje pomen prvenstveno zadovoljevanje sebe, medtem ko je ljubezen prvenstveno nesebicno zadovoljevanje tistega ki ga ljubis. razlika je ornk ocitna in tud ornk razlicnega obcutenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #32 - 05.01.2003 at 11:20:31
 
kar se pa tice "evolucijske teorije"....

mormo it pocas, drgac ne bomo nikamr prsli.

velik ljudi na tem svetu verjame v reinkarnacijo. in vsi se bojo tud strinjal da se "nekaj drugega" kot telo reinkarnira v novo telo. recmo temu zaenkrat zavest. kasnej se bomo lahko spustil v debato kaj je sploh ta zavest, iz kasnega materiala ali "narave" je, zakaj je ujeta v telo, zakaj more vstopit v novo telo, cemu sluzi itd. itd.

po drugi strani pa tudi tisti ki v splosnem ne verjamejo v reinkarnacijo tud indirektno govorijo to skozi svoja delovanja, da v resnic verjamejo v to da je "osebnost" ali zivljenje razlicno od telesa. npr. ce jaz nekoga ustrelim in ubijem, me bojo takoj policaji prjel in zaprl v zapor kokr da sem neki narobe naredu. ce pa jaz pokopljem ali zazgem ali ustrelim ze mrtvo telo nekoga to ne bo kaznivo dejanje. sprasujem se zakaj je to tko, saj so vse iste kemikalije v obeh primerih ostale tam kjer so bile v prvem in drugem primeru. vsak od nas je imel telo otroka, kasnej mladenica in odraslega in starega itd. ampak nikol se nam ne zdi da smo se "mi" kej prevec radikalno spremenil. kar pa ne mormo rect za obliko nasega telesa ali celice nasega telesa, ki kot vemo "znastveno dokazano", da se vsakih 7 let telo popolnoma prenovi, oz. da ni niti ena celica enaka kot je bla pred tem.

isti primer je z otrokom, ki daje najvecje zadovoljstvo starsem, in ga tud okrasujejo in se z njim igrajo itd. ce pa otrok umre, vsi okraski so se zmeri na njemu, in nam nekdo prinese njegovo telo, ali nam bo to telo se dajalo tako zadovoljstvo kot prej. mislim da je odgovor vsem jasn.

kar se pa tice opazovanja, logike in dokazovanja raznoraznih teorij je pa tud velik za razmislt. nekdo ki je slep ne more vidt sonca. ampak a to pomen, da sonce ne obstaja ali je samo njegova vizija onemogocena? ce sonce ponoci zaide in ga ne mormo vec vidt, a to pomen da je sonce nehalo obstajat al je nasa vizija spet onemogocena. ce jaz ne vidim kaj je uzadi za goro, lahko kot raznorazna plemena trdim da uzadi nc ni, da je samo ena VELKA luknja, oz. nic. to je otrosko razmisljanje. vsi smo ze spoznal in mamo izkusnje kako so nasa vsa cutila zelo zelo nepopolna. ce jaz v sobi ponoc ugasnem luc, kok mi lahko moje oko zazna stvari ki so v sobi, al bomo spet zakljucil da nic ni. vsa nasa cutila in tudi logika ki je podprta z informacijami zbranimi s temi istimi nepopolnimi cutili je prav tako nepopolna. tuki nam na pomoc priskoci "znanost" ki nam siri obzorja. vendar je tud ta siritev obzorja ki ga ponuja znanost zelo zelo ozka in nepopolna. njihovo izhodisce v zacetku je napacno, zarad tega gre tud vse naprej napacno. kaj je to napacno izhodisce ki ga znanost "domneva"? da je zivljenje nastalo iz materije s pomocjo kemicnih ali drugih reakcij in kasnej je nastala zavest in tko naprej. zgodbice o "prapoku" so navadne pravljice za otroke, zgodbice o ustvarjanju zivljenja v prihodnosti s pomocjo tega izhodisca in teorije pa so sanjarjenje psa ki laja in skace proti luni in misli da jo bo dosegel.  

sorry, ampak tko je. upam da se bo debata se bl razvila, da bomo lahko sami uvidel komu smo mi zaupal in kok nam je to pomagal pri uresnicitvi nasih notranjih zelja po vecnem obstoju, zavedanju in tud miru in sreci.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #33 - 05.01.2003 at 12:31:31
 
Quote:
kar se pa tice opazovanja, logike in dokazovanja raznoraznih teorij je pa tud velik za razmislt. nekdo ki je slep ne more vidt sonca. ampak a to pomen, da sonce ne obstaja ali je samo njegova vizija onemogocena?

Primera o slepcu, ki ne vidi sonca, je dobra in kar na mestu in se jo da aplicirati tudi na tiste, ki tudi zaradi nekakšne slepote nočejo sprejeti več kot očitnih in na različne načine preverljivih ugotovitvev znanosti.

Ko je Galilieo na zaslišanju pred inkvizicijo nekemu kardinalu pošteno predlagal, da naj, preden ga zavrne, vsaj enkrat pogleda skozi teleskop in se sam prepriča, da so na luni res kraterji, ga je le ta oholo zavrnil, da njemu pač ni treba gledati, ker da v skladu z nauki Cerkve še preveč dobro ve, da to ni mogoče in da je celo v nasprotju z nauki svetega pisma.

Znanost ni nič drugega, kot objektivno in od izmišljenih pravljic, ki so nam jih pripovedovale babice čimbolj osvobojeno opazovanje in ugotavljanje zakonitosti, ki vladajo v tem svetu. Sicer ima vsakdo pravico ne verjeti temu, da je 1+1=2 ali da je sonce staro le pet milijard let, ter da življenja na Zemlji pred petimi milijardami let še ni bilo, vendar je to mogoče le tedaj, kadar prevladuje vera v neke druge pravljice, ki pa imajo z objektivnim opazovanjem sveta še manj skupnega.

V tem smislu tudi zelo dobro razumem tiste vernike, ki ne morejo in ne morejo sprejeti teorije o prapoku, saj se jim tako ruši njihov lastni pravljični svet, zgrajen na bajkah o božanstvih (ali božanstvu), ki jih tako radi prebirajo v svojih pravljičnih buklah.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #34 - 05.01.2003 at 12:38:25
 
Quote:
s teorijo ni nic narobe ce je dokazana v praksi. kadar pa ni, pa je tista teorija brezpomenska.

ARS wrote on 05.01.2003 at 01:30:29:
A mi lahko dokažeš svojo teorijo, da bog je, prosim?

Quote:
najprej se morva zment kaj bos ti sploh sprejela za dokaz o obstoju Boga.

pa pol morva razcistit se eno stvar. da je za vsako stvar potreben proces da se tisto stvar ugotovi ali spozna.

... v kateremkol primeru ze, je za koncni dokaz obstoja katerekol stvari najbolj pomembna osebna izkusnja.

ko imamo primeren koncept (teorija), primeren instrument in ko imamo primeren proces (praksa) takrat dozivimo neko izkusnjo in jo vcasih lahko opisemo vcasih pa ne (zaradi nezmoznosti sibkejsih medijev), lahko jo samo nakazemo indirektno drugim in to jim je lahko v pomoc da se oni tisto "vidijo" ali realizirajo.

Za nobeno dokazovanje (meni) se ne rabiva/morava prav nič zmenit in razčistit. Sam si rekel, da s teorijo ni nič narobe, če je dokazana v praksi. In ker je meni bog le ena izmed teorij, nedokazanih v praksi, ti pa trdiš, da bog je, sem te za rokav pocukala.

UV žarki, elektrika, sonce itd. so meni konkretna, dokazana praksa, ne le teorija; tudi skozi proces lastne zaznave. A (tvoje) teorije in/ali trditve o obstoju boga ni dokazal še nihče, tudi ti ne.

V kaj pa kdorkoli verjame, je pa njegova odločitev, pa če je le-ta "podložena" s prakso in osebno izkušnjo, ali pa ne. In ne glede na to, skozi kakšen proces zaznave, kot tudi ne glede na to, ali to le-ta oseba zna, zmore ali želi razložiti.

In ne glede na tvojo, kogarkoli ali pa mojo teorijo, prakso, procese, "verjetje" in osebne izkušnje, si bo svojo "resničnost" določal, oblikoval vsak sam. In vsakogar resničnost je zagotov točno ta prava; zanj.

In jaz bom še naprej delovala zgolj skozi tiste teorije, ki se mi v praksi dokazujejo oz. jih jaz čutim za resnične, in hkrati ne bom čutila prav nobene potrebe po tem, da moja resničnost postane resničnost kogarkoli drugega. A ker se rada učim, pa nove ljude, stvari in prakse spoznavam, mi bo marsikaj, česar moja resničnost (še) ne vsebuje, v izziv; ali pa tudi ne. V vsakem primeru bom jaz le še bolj tista, ki že itak sem.

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #35 - 05.01.2003 at 12:53:00
 
Bardo_Thodol wrote on 05.01.2003 at 12:31:31:
Ko je Galilieo na zaslišanju pred inkvizicijo nekemu kardinalu pošteno predlagal, da naj, preden ga zavrne, vsaj enkrat pogleda skozi teleskop in se sam prepriča, da so na luni res kraterji, ga je le ta oholo zavrnil, da njemu pač ni treba gledati, ker da v skladu z nauki Cerkve še preveč dobro ve, da to ni mogoče in da je celo v nasprotju z nauki svetega pisma.
jz s cerkvo danes niti za casa inkvizicije nimam nbene povezave.
Quote:
Sicer ima vsakdo pravico ne verjeti temu, da je 1+1=2

res je.
Quote:
V tem smislu tudi zelo dobro razumem tiste vernike, ki ne morejo in ne morejo sprejeti teorije o prapoku, saj se jim tako ruši njihov lastni pravljični svet, zgrajen na bajkah o božanstvih (ali božanstvu), ki jih tako radi prebirajo v svojih pravljičnih buklah.

ce sta dva svetova in iluzoren se lahko porus, oz. ce sta dve vrsti teorij pol se lahko zmeri eno spozna za "pravljico". jaz npr. pravim da je "prapok" pravljica, nekdo drug pa kaksni drugi teoriji.

na sodiscu mas dva odvetnika, en je branilec en je tozilec in tud sodnika. branilec "dokazuje" da je klient nedolzen, tozilec pa dokazuje da je kriv. ko scasoma oba prilozita svoje dokaze za svojo trditev se sodnik na konc odloci v prid enemu, ne obema.

mislim da je najbolj objektivn sodnik k si ga loh mi tukile zdle izberemo "cas". razlicni dokazi pa bojo prhajal iz tvoje in iz moje strani.

zaenkrat mi lahko razlozis primer o ubitem in mrtvem telesu in celicah in kemikalijah. kasnej se loh pa vprasamo se to, od kje iz nas prihaja zelja po vecnosti, ce pa vsak dan vidmo umiranje. tud ce ti temu pravis transformacija, pol me zanima kje v nas nastaja "upor" proti tej transformaciji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #36 - 05.01.2003 at 13:04:53
 
Quote:
ljubezen pomen zrtvovanje svojega interesa za dosego skupnega.

ARS wrote on 05.01.2003 at 01:39:39:
Meni ljubezen ne pomeni in ne predstavlja prav nobenega žrtvovanja; nikoli.

Quote:
zlo rad bi slisal primer "ljubezni" katere podlaga ni taksno ali drugacno zrtvovanje.

Razumem in verjamem, ampak ti jaz ne morem ustreči, ker:

ARS wrote on 05.01.2003 at 01:39:39:
Meni ljubezen ne pomeni in ne predstavlja prav nobenega žrtvovanja; nikoli.


In tudi zaradi takih "pravljic" o ljubezni, kot sta tvoja gornja, pa tale tvoja spodnja, je mnogim v življenju težje, kot bi jim bilo lahko:

Quote:
medtem ko je ljubezen prvenstveno nesebicno zadovoljevanje tistega ki ga ljubis.

A to je stvar vaše/njihove odločitve; in tule zgolj moje mnenje.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #37 - 05.01.2003 at 13:05:25
 
Quote:
jz s cerkvo danes niti za casa inkvizicije nimam nbene povezave.

Verjamem, vendar dobim take asociacije vedno, kadar se nekdo sklicuje na stare spise.

Quote:
zaenkrat mi lahko razlozis primer o ubitem in mrtvem telesu in celicah in kemikalijah.

Nekaj podobnega sem enkrat tukaj že razglabljal in se ne bi rad ponavljal. Je pa z našimi telesi podobno, kot s tranzistorjem. Če se tako pokvari, da ga ne znam več popraviti, ga zavržem in lahko zaradi mene delaš z njim kar hočeš, dokler pa igra, ga nikar ne poskušaj lastnoročno pokvariti, ker te bom obsodil zlonamernega oškodovanja. Sprejem je odvisen tudi od modela aparata, ter od vgrajenih delov ter načina izgradnje in modeli aparatov se stalno razvijajo in izpopolnjujejo.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #38 - 05.01.2003 at 13:06:37
 
ARS wrote on 05.01.2003 at 12:38:25:
In ker je meni bog le ena izmed teorij, nedokazanih v praksi, ti pa trdiš, da bog je, sem te za rokav pocukala.

kaj si pa ze do zdej nardila v tej smeri da bi spoznala ali realizirala Boga? ce sem jaz lacen, obenem pa odklanjam hrano, in ostanem lacen, a je pol s hrano kej narobe al s cim?
Quote:
UV žarki, elektrika, sonce itd. so meni konkretna, dokazana praksa, ne le teorija; tudi skozi proces lastne zaznave. A (tvoje) teorije in/ali trditve o obstoju boga ni dokazal še nihče, tudi ti ne.
se enkrat te sprasujem, kok ljudi si pa ze vprasala ce so realiziral Boga, da si ze zakljucla da ga ni nihce. in tud ce je kdo trdil da ga je, koliko si jih vprasala kako jim je to ratal? lahko mi zaupas kaj si vse nardila v tej smeri.
Quote:
V kaj pa kdorkoli verjame, je pa njegova odločitev, pa če je le-ta "podložena" s prakso in osebno izkušnjo, ali pa ne. In ne glede na to, skozi kakšen proces zaznave, kot tudi ne glede na to, ali to le-ta oseba zna, zmore ali želi razložiti.

res. kaj ti prilagas kot absolutni univerzalni popolni instrument "zaznave" s katerimi pol dokazes ali zavrzes nek koncept ali teorijo?  
Quote:
In ne glede na tvojo, kogarkoli ali pa mojo teorijo, prakso, procese, "verjetje" in osebne izkušnje, si bo svojo "resničnost" določal, oblikoval vsak sam. In vsakogar resničnost je zagotov točno ta prava; zanj.

se prav si zagovornica da absolutne oz. vseprezemajoce resnice ni. kako pa pol z gotovostjo oz. z absolutnim prepricanjem zgori trdis da Boga ni, in da ga ni se "nihce" realiziral?
Quote:
In jaz bom še naprej delovala zgolj skozi tiste teorije, ki se mi v praksi dokazujejo oz. jih jaz čutim za resnične, in hkrati ne bom čutila prav nobene potrebe po tem, da moja resničnost postane resničnost kogarkoli drugega. A ker se rada učim, pa nove ljude, stvari in prakse spoznavam, mi bo marsikaj, česar moja resničnost (še) ne vsebuje, v izziv; ali pa tudi ne. V vsakem primeru bom jaz le še bolj tista, ki že itak sem.
tuki se pa pol pojavjo razlicni cilji in razlicne zelje posameznika, ceprav lahko pod drobnogledom opazmo da vec al manj vsi stremimo k istim stvarem, bodisi to kazemo z dejanji ali z besedami. to pa je vecni obstoj, popolno zavedanje in neomejeno zadovoljstvo. prever kok so ti dosedanje teorije/prakse pripeljale k tem ciljem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #39 - 05.01.2003 at 13:10:59
 
Bardo_Thodol wrote on 05.01.2003 at 13:05:25:
Sprejem je odvisen tudi od modela aparata, ter od vgrajenih delov ter načina izgradnje in modeli aparatov se stalno razvijajo in izpopolnjujejo.

no kolk je tvoja znanost pomagala pri izboljsanju "nas"ga modela. a se sam men zdi al je v vecini primerov prinesla vzemirjenje delec od miru. a je prinesla smrt al zivljenje. a je prnesla zdravje al bolezen itd itd. prever mal okol . najboljs pa bos seveda to ugotovil kar na sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #40 - 05.01.2003 at 13:16:53
 
Quote:
no kolk je tvoja znanost pomagala pri izboljsanju "nas"ga modela. a se sam men zdi al je v vecini primerov prinesla vzemirjenje delec od miru. a je prinesla smrt al zivljenje. a je prnesla zdravje al bolezen itd itd. prever mal okol . najboljs pa bos seveda to ugotovil kar na sebi.

Če ti produkti znanosti in tehnike niso po godu, te nihče ne sili, da jih izkoriščaš. Imaš povsem svobodno izbiro, da se slečeš in odtavaš nekam v divjino ali splezaš na kakšno drevo obirat sadeže. Pa, da si pozimi, ko bo mraz, ne bi slučajno zakuril, ker tudi ogenj in njegova uporaba spadata med "zle izume" znanosti in tehnike.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #41 - 05.01.2003 at 13:20:56
 
kdo ti je pa omogocu in ti omogoca zdaj znanstveni razvoj, opazovanje, eksperimente in izume?

po moje bos tezko dokazal svojo absolutno neodvisnost, ali pac?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kdo smo...?
Reply #42 - 05.01.2003 at 13:25:42
 
Quote:
Meni ljubezen ne pomeni in ne predstavlja prav nobenega žrtvovanja; nikoli.

tuki obstajata dve moznosti zdej. ali nikol se nisi dozivela ljubezni v svojem zivljenju, ali pa si ti ljubezen predstavljas nekak drgac kokr ostali in je kot kaze tud ne mors drgac razlozit ali ilustrirat kot z negacijo.

ponavad so govoril da "jemo zato da zivimo, zivimo pa zato da ljubimo", v tvojem primeru bi se mi kr mal zasmilila, ce je to res kar pravis.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kdo smo...?
Reply #43 - 05.01.2003 at 13:34:57
 
V svetu vladajo zakonitosti, ki nam dejansko onemogočajo absolutno neodvisnost. Besede absolutno sicer načeloma ne uporabljam, ker sem prepričan, da je vse relativno in v večji ali manjši medsebojni soodvisnosti ter prepletenosti. Kakšne so te soodvisnosti pa lahko ugotavljamo z opazovanjem in sklepanjem, ter s preizkušanjem v praksi ali naše teorije na določenem nivoju zavesti zdržijo ali ne.
To je tisto, kar si predstavljam pod razvoj in napredovanje!
Absolutnih (torej statičnih, večnih in nespremenljivih) resnic pa po moje sploh ni, oziroma, kar je z naše perspektive isto, nam jih ni dano doumeti. Kar nam je dano doumevati, se nenehno spreminja in izpopolnjuje. Kaj več se nam vedno znova izkaže kvečjemu kot "sanjarjenje svinje o koruzi".

Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kdo smo...?
Reply #44 - 05.01.2003 at 13:41:31
 
Quote:
kaj si pa ze do zdej nardila v tej smeri da bi spoznala ali realizirala Boga?

A kje piše, da bi (ga) morala?

Kaj pa če bi ti končno na znanje vzel da zame boga ni; da je moje mnenje, da nihče še ni dokazal obstoja boga (tudi ti še vedno ne); da ne verjamem, da obstaja univerzalni, absolutni, popolni instrument zaznave; da ne verjamem, da obstaja absolutna resnica; da verjamem v dokazano; da se mi ne zdi, da vsi stremimo k istim stvarem? In da se mi zdi to čisto ok. Kot tudi to, da ti meniš drugače. Še najbolj fletn je pa to, da se že v naslednjem trenutku lahko tako ti kot jaz odločiva verjeti in živeti karkoli; tako kot kdorkoli.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 14