Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 12
(Read 42281 times)
aryan
Ex Member




Re: Akido
Reply #75 - 20.12.2002 at 10:20:20
 
t wrote on 19.12.2002 at 16:53:29:
Neomejenost za človeško bitje kot celota ne obstaja, saj je smrt dejstvo(razen za nesmrtne - vendar pa so tudi oni omejeni z rojstvom).
Zato je pač ravno življenje tisto najdragocenejše, kar imamo (brez vsega ostalega lahko živimo). Smrt pa je njegov konec (razen za nekatere, ki živijo še po življenju in furajo svojo reciklažo duše v neskončnost).

in duša je ime za nekaj na telesu

kdo ti pa da zivljenje? pa kdo ti ga lahko vzame? pa kdo ti ga lahko ohran pa od kje sploh prihaja zivljenje.



Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Akido
Reply #76 - 21.12.2002 at 20:01:23
 
da pa ne pozabimo variante.tut brus-li je izkusu neki aikida ...ampak ne tolk da bi lahko o njemu pridigal....začutil pa nisem čist nič več učinkovitosti modelov kot pa v ostalih borilnih veščinah ..... bl se mi zdi da se v boksu sinhroniziraš z majndom nasprotnika in z njegovim muvingom kot v aikidu..... ampak kot pravim.....le povohal sem aikido......ampak vseeno pa svoje veščine ...pa recimo ne b i spravljal na tak piedestal.....z duhovnostjo razrešimo9 v aikidu vse.......te duhovnosti je opaziti tudi v drugih stvareh dosti .....samo najti jo je treba......in še nekaj ....... varujmo se velikih besed.

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #77 - 09.01.2003 at 18:50:24
 
Quote:
kdo ti pa da zivljenje? pa kdo ti ga lahko vzame? pa kdo ti ga lahko ohran pa od kje sploh prihaja zivljenje.





Univerzum (veliki pok), hranim ga sam, vzame pa ga mi smrt.


Back to top
« Last Edit: 09.01.2003 at 22:20:22 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #78 - 09.01.2003 at 21:02:38
 
BRUS-LI wrote on 21.12.2002 at 20:01:23:
da pa ne pozabimo variante.tut brus-li je izkusu neki aikida ...ampak ne tolk da bi lahko o njemu pridigal....začutil pa nisem čist nič več učinkovitosti modelov kot pa v ostalih borilnih veščinah ..... bl se mi zdi da se v boksu sinhroniziraš z majndom nasprotnika in z njegovim muvingom kot v aikidu..... ampak kot pravim.....le povohal sem aikido......ampak vseeno pa svoje veščine ...pa recimo ne b i spravljal na tak piedestal.....z duhovnostjo razrešimo9 v aikidu vse.......te duhovnosti je opaziti tudi v drugih stvareh dosti .....samo najti jo je treba......in še nekaj ....... varujmo se velikih besed.

lp

brus-li



Brus-li, se že posipam s pepelom, vendar pa moj namen ni bil postavljati aikida na piedestal, temveč samo odpreti forum o aikidu. Mogoče je res nastal vtis, da se v akidu vse rešuje z duhovnostjo, vendar pa temu ni tako (duhovnost je samo del aikida - je že tako, da je Morihej  bil najbolj veren človek na japonskem). Tako kot pri ostalih veščinah je namreč tudi v aikidu velja, da le vaja naredi mojstra (mojster pa dela vaje).



lp

Back to top
« Last Edit: 09.01.2003 at 23:24:27 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Akido
Reply #79 - 09.01.2003 at 21:21:19
 
cud me sam to, zakaj aikidu pravis akido. a se ti kolca po vseh drogah al se ti tezko tipka?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #80 - 09.01.2003 at 21:24:26
 
Ker je akido, aikido. Kolcalo se mi pa že kar nekaj časa ni. (pa tudi s tipkanjem nimam težav, razen kadar napišem akido, namesto aikido)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Akido
Reply #81 - 09.01.2003 at 21:30:13
 
t wrote on 09.01.2003 at 21:24:26:
Ker je akido, aikido.

od kdaj je pa aikido akido pa zakaj?


Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #82 - 09.01.2003 at 21:40:12
 
Quote:
od kdaj je pa aikido akido pa zakaj?




Aikido je aikido od 1942, ko se je Ueshiba odločil za ime "Aikido" (prej je svojo veščino imenoval "aikibudo"), zato ker bi besedo "bu" kdo utegnil napak razumeti v smislu vojskovanja.


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Akido
Reply #83 - 09.01.2003 at 21:46:51
 
t wrote on 09.01.2003 at 21:40:12:
Akido je akido od 1942, ko se je Ueshiba odločil za ime "Aikido" (prej je svojo veščino imenoval "aikibudo"), zato ker bi besedo "bu" kdo utegnil napak razumeti v smislu vojskovanja.

in to naj bi bil odgovor na moje vprasanje? dej mal pomagi prosim. torej zakaj je aikido akido?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #84 - 09.01.2003 at 22:02:29
 
Bistvo aikida je v iskanju harmonije z Univerzumom (vsemirjem, kozmosom, okolico, samim sabo), za iskanje te harmonije pa se uporabljajo borilne tehnike (Ueshiba je poznal večino japonskih borilnih veščin od mečevanja do Daitoryu-jujitsa; lahko bi rekli, da aikido jemlje mete in prijem iz jujitsa, gibanje pa iz mečevanja in borbe s palico), in meditacija.

Cilj aikida, ki ga je mojster podal na koncu svoje poti pa je doseganje nebes na zemlji.


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Akido
Reply #85 - 09.01.2003 at 22:04:25
 
ten nej : moje vprasanje je bilo "zakaj pises akido, namesto aikido"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #86 - 09.01.2003 at 22:13:48
 
Po moje so krive droge Embarrassed.
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Aikido
Reply #87 - 09.01.2003 at 22:15:32
 
ne vem, ce je morihei ueshiba pocel ali priporocal svojim sledilcem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #88 - 09.01.2003 at 22:19:48
 
Morihei je bil še večji ekstremist (pozimi je meditiral pod slapom, ko ga zaradi višine v mladih letih niso sprejeli v vojsko se pa raztegnil tako, da je visel z utežmi na nogah).
Ne moreš početi ravno vsega, kar počne mojster.
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Aikido
Reply #89 - 09.01.2003 at 22:22:31
 
ten nej : ja sam vseen ti po moje ne bi skodoval ce bi ti prenehu z drogam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 12