Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 12
(Read 42282 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Akido
Reply #30 - 17.12.2002 at 22:27:34
 
tej nej...evo končno en k ve nekaj o kiju...al pa čiju...

zdej razložit občutke za katere ni besed je res kočljiv problem in prideš lahko samo do točke ko ti nekdo ki ne ve... lahko verjame al pa ne... torej razlagaš stvari, ki se dejansko ne dajo razložit... no vsaj moje izkušnje so take...


si pa napisau par dobrih...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Akido
Reply #31 - 17.12.2002 at 22:39:58
 
vsak poskus razložiti energijo je u bistvu subjektiven in nepopoln... tist k se ne strinja z mano naj mi razloži katerokoli energijo k jo pozna...prosim da ne razlagate meritev njenih posledic... al pa dejanske posledice k so samo del pretvorbe energije...

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #32 - 18.12.2002 at 00:13:45
 
Se strinjam Magla. Vsakdo lahko poda nekaj v teoretskem smislu, praksa pa je tisto, kar je le težko prevedljivo v besede. Še posebej pri večplastnih konceptih, kot je ki.

Problem je po moje v jeziki samem saj beseda "ubije" stvar samo. Tako kot je Lao Zi zapisal v Dao de jingu.


lp
Back to top
« Last Edit: 09.01.2003 at 22:45:48 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Akido
Reply #33 - 18.12.2002 at 09:54:25
 
Magla wrote on 17.12.2002 at 22:27:34:
tej nej...evo končno en k ve nekaj o kiju...al pa čiju...

zdej razložit občutke za katere ni besed je res kočljiv problem in prideš lahko samo do točke ko ti nekdo ki ne ve... lahko verjame al pa ne... torej razlagaš stvari, ki se dejansko ne dajo razložit... no vsaj moje izkušnje so take...


si pa napisau par dobrih...

Moje izkušnje mi pa pravijo, da po vsej verjetnosti ten-nej ne ve o čem govori. Močno dvomim, da je do teh spoznanj sam prišel. 5 let aikida je manj kot nič.
Pa brez zamere
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Akido
Reply #34 - 18.12.2002 at 10:04:36
 
t wrote on 18.12.2002 at 00:13:45:
Še posebej pri večplastnih konceptih, kot je ki.

O kakšnih plasteh govoriš ??? Če izhajamo iz predpostavke , da je ki ali či univerzalna energija potem, nimaš tuki kaj nakladat. Če energijo čutiš potem lahko manipuliraš z njo. In to je vse. Vsa ostala visoka filozofija je samo špekulacija uma.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Akido
Reply #35 - 18.12.2002 at 11:53:35
 
Tkole, borci, forum ni šola, kjer bi se predaval pa učil pa prakticiral. Form je plac, kjer se izmenjujejo informacije o tem, kar  veš, kar misliš da veš in s tem tud tistem, kar  ne veš. Da tiste, ki ne vedo, informiraš in da se pustiš informirat tistim, ki vedo, kar ti ne veš.  Zato dejmo drug drugega spodbujat, da vsak pove o določni temi vse kar ve in se ne lovit na tisto, kar še sam ne ve, da ne ve. Dejmo se dopolnjevat pa popravljat, ne pa sesuvat. Tle ni noben svojga placa plačov, pa noben nobenmu tud nč ne zarčunava, tle debata med dvema ni konkurečna borba pač pa način informiranja o tej temi tud in predvsem  nekoga tretjega, zato debata tud poteka na odprti sceni.

Men je ta ki (či ) zanimiv ne zato ker bi bil borc pa praktikant (čeprav mam tud jest ene par let karateja  za sabo), ampak zato  ker ma nekaj skupnega z mistično fiziko, v katero se je zpletla  kvantna teorija in praksa. Me je na to temo gape z linkom od tukej http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103856440... opozoru pa upam, da se bom na to temo  še tukaj kaj poinformirov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #36 - 18.12.2002 at 12:14:24
 
"O kakšnih plasteh govoriš  Če izhajamo iz predpostavke , da je ki ali či univerzalna energija potem, nimaš tuki kaj nakladat. Če energijo čutiš potem lahko manipuliraš z njo. In to je vse. Vsa ostala visoka filozofija je samo špekulacija uma. "

Že v osnovi sta (vsaj) dva vidika (dve plasti) ki-ja, ki vsake posamezne stvari (ki posamezne osebe) in ki kot univerzalni izvir vsega. S tem, da si ti postavil še tretjega (ki - kot univerzalna energija), s katerim se seveda tudi lahko operira.

Pri akidu pa se stvari razplastijo na podoben način: akido (sam po sebi) je iskanje harmonije s ki-jem celote; hkrati pa je aikido tudi kultivacija osebnega ki-ja; v "borbi" pa je pomembno "iskanje" harmonije s ki-jem nasprotnika.

Strinjam pa se tudi s tem, da je 5 let akida manj kot nič, kar pa še ne pomeni, da ne vem, kaj (oziroma o čem) govorim. Pa čeprav bom mogoče po 50. letih svoje mnenje spremenil - trenutno pač vem toliko, če pa izvem kaj novega bom to tudi povedal.


ki veje, kjer hoče
Back to top
« Last Edit: 09.01.2003 at 22:46:12 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Akido
Reply #37 - 18.12.2002 at 12:22:19
 
Enost ne pozna dvojnosti Wink
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #38 - 18.12.2002 at 12:32:53
 
sidha wrote on 18.12.2002 at 12:22:19:
Enost ne pozna dvojnosti Wink


Razum pa je samo lestev, ki jo lahko opustiš, ko si priplezal do vrha (ali če lahko plezaš brez nje).




Izgubljen bo, kdor besede razume dobesedno. Kdor skuša pojasniti z besedami, ne bo v tem življenju dosegel rasvetljenja. (Mumon)



Back to top
« Last Edit: 09.01.2003 at 22:46:42 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Akido
Reply #39 - 18.12.2002 at 12:56:47
 
sidha wrote on 18.12.2002 at 10:04:36:
O kakšnih plasteh govoriš ??? Če izhajamo iz predpostavke , da je ki ali či univerzalna energija potem, nimaš tuki kaj nakladat. Če energijo čutiš potem lahko manipuliraš z njo. In to je vse. Vsa ostala visoka filozofija je samo špekulacija uma.

ce cutmo energijo se ni nujno da lahko z njo tud manipuliramo. nekatere energije se lahko tud cut, pa vseen one manipulirajo z nami.

ce gledamo "nas", pol bomo scasoma ugotovil da z nekaterimi energijami lahko manipuliramo po svoji volji. nekatere energije pa manipulirajo z nami in to proti nasi volji (drgac ne bi nikol za nic jamral in bi bli skoz zadovoljni).

cilj ljudi pa ponavad je, da bi se resil manipulacije katerekol energije. da ne bi bli nikol manipulirani ampak bi bli oni manipulatorji vseh energij. to hocjo dosezt tud praktikanti aikida. vprasanje je, ce jim bo to uspel, in ce ze, je treba prevert za kok casa. ce ni za vecno, pol jim ni uspel zmanipulirat casa, se prav ne "vseh" energij.

a pa se sploh da to dosezt? it nad cas, se prav vstopit v vecnost in tam tud ostat, in ce je aikido primerna praksa za to dosezt? postat in kar je se bl vazn tud ostat nesmrten.

ce hocmo mi "postat" nesmrtni to pomen da more nesmrtnost ze obstajat "nekje" in more bit pol tud v "nas" vsaj v nasem potencialu, da si mi to sploh lahko zelimo. ampak men ni jasn, kako smo mi v resnic itak nesmrtni, obenem se pa trenutno pocutmo zelo smrtne in mormo it za to trenirat aikido.

sidha, ten-nej : oba trenirata aikido ze dolg casa in mata tud realizacije iz tega podrocja (vsaj govorita tko). a se vama je ze izkristaliziral tole gor, da mi lahko odgovorita na moj vprasanje? al se vama je, ampak tega ne morta "ubesedit". ker ce bi ubesedila to pol ne bi blo vec to, ampak neki druzga. se prav obstaja vec nivojev realnosti po vajino. kako pa pol loh ten-nej trdis da je VSE ki, in samo ki. a pol "besede" niso vec KI, ampak so neki druzga? ce je KI "vse" pol se lahko pojav tud v "besedah" a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Akido
Reply #40 - 18.12.2002 at 13:00:34
 
sidha wrote on 18.12.2002 at 12:22:19:
Enost ne pozna dvojnosti Wink

kdo pa pol definira enost, ce ne dvojnost?

ce privzamemo da je enost vecna, pol more bit tud dvojnost vecna.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Akido
Reply #41 - 18.12.2002 at 13:11:22
 
t wrote on 18.12.2002 at 12:32:53:
Razum pa je samo lestev, ki jo lahko opustiš, ko si priplezal do vrha (ali če lahko plezaš brez nje).

Izgubljen bo, kdor besede razume dobesedno. Kdor skuša pojasniti z besedami, ne bo v tem življenju dosegel rasvetljenja. (Mumon)

kdo definira vrh, ce ne lestev? ce je vrh vecen, pol more bit tud lestev vecna. kako jo lahko pol kdaj opustimo?

se prav tale Mumon ni dozivel razsvetljenja, zato tud trdi da ga ne bo nben drug Smiley kako to da Mumon pojasnuje "nekaj" kar je nad "besedami" s tem da "tist" opise s tem kaj ni. ce ne mors povedat kaj je, kako loh pol reces kaj ni, in to se z uporabo besed Undecided

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Akido
Reply #42 - 18.12.2002 at 13:25:57
 
Quote:
ce privzamemo da je enost vecna, pol more bit tud dvojnost vecna.  Wink

Zakaj ???
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aikido
Reply #43 - 18.12.2002 at 13:32:31
 
"sidha, ten-nej : oba trenirata aikido ze dolg casa in mata tud realizacije iz tega podrocja (vsaj govorita tko). a se vama je ze izkristaliziral tole gor, da mi lahko odgovorita na moj vprasanje? al se vama je, ampak tega ne morta "ubesedit". ker ce bi ubesedila to pol ne bi blo vec to, ampak neki druzga. se prav obstaja vec nivojev realnosti po vajino. kako pa pol loh ten-nej trdis da je VSE ki, in samo ki. a pol "besede" niso vec KI, ampak so neki druzga? ce je KI "vse" pol se lahko pojav tud v "besedah" a ne? "

Tudi besede so ki (oziroma so manifestacije ki-ja in imajo svoj ki, vendar pa se ta razlikuje, recimo, od ki-ja, ki ga ima stvar, katero poimenujejo).

Kar pa se tiče nesmrtnosti je te-nej popolnoma smrtna žival, ne več, niti manj. Niti si ne predstavljam nekega "večnega" življenja, saj se mi življenje zdi smiselno samo kot končno, "življenje po smrti" pa je samo po sebi absurd.

Glede manipulacije z energijami (menim, da je ki, če ga razumrmo v najširšem smislu, širši pojem kot energija) pa menim, da smo prej njihovi služabniki, kot pa gospodarji. Kot pravi O Sensei:
"Skrivnost aikida je v tem, da nas harmonizira z gibanjem univerzuma in nas pripelje v skladnost z univerzumom samim. Tisti, ki je osvojil skrivnost aikida, ima univerzum v sebi in lahko reče: "Jaz sem univerzum."

Aikido je ne-upiranje. Kolikor je neupiranje, je vedno zmagovit.

Pravi budo je ljubeča zaščita za vsa bitja, ki vsebuje duh sprave. Sprava pomeni dovršitev poslanstva slehernika"


lep dan
Back to top
« Last Edit: 09.01.2003 at 22:47:14 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Akido
Reply #44 - 18.12.2002 at 13:41:55
 
sidha wrote on 18.12.2002 at 13:25:57:
Zakaj ???

ja sej hoces dosezt "enost" ker se ti zdi da te dvojnost utesnjuje, a ne?

enost s KI-jem Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 12