Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 45879 times)
KarmenA
Ex Member




Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #30 - 23.12.2002 at 08:13:55
 
ARS wrote on 22.12.2002 at 07:58:30:

Če bi me vprašali,
kaj je predstava,
bi bil možen odgovor,
da tisto, ko dva iste besede razumeta drugače.



Draga Arska, si taprava zmajčica Roll Eyes. In veš da tud meni letos nekam ni do rdeče-belega božiča (bojim se ga ne, samo optično iluzorna zaznava mi v nepravem času neugodno deluje). Sonce zlato naj ti sije na rumeno trato. Undecided  Poklanjam pa tole rimico sam za te strani in tiste ki bodo brali "Če bi mene vprašali, ..."

Čast očem
In jeziku hvala
V....(pozabila   Embarrassed
Če lahko Vam voščim
Veselje v tretjem letu tega štetja
Eeeee... ( predsedniško Smiley)
Ki postane del skupnega prevzetja
Iiiiiii... (zvezdniško 8))

Wink
Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #31 - 23.12.2002 at 23:29:53
 
Quote:
Draga Arska, si taprava zmajčica Roll Eyes. In veš da tud meni letos nekam ni do rdeče-belega božiča (bojim se ga ne, samo optično iluzorna zaznava mi v nepravem času neugodno deluje). Sonce zlato naj ti sije na rumeno trato. Undecided

Vesela zmajčica, bi bilo še natančneje, Karmen.  Wink   Ne, fantje, zmajčica, ne zajčica ....   Grin

Sicer pa, ne si še dodatnih skrbi pedenat: tvoji optični zaznavi bo, kot kaže, povsem prizaneseno, kajti zgleda, da bo božič v naših nižinah pač zelen, pa meglen ... Če ti bo pa tudi to neugodno delovalo, je pa marsikatera, močno individualno pogojena, rcnija pri roki, ki iluzijo - katerokoli hočeš - priklicat pomaga; samo domišljijo vklop.

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #32 - 23.12.2002 at 23:30:51
 
Devi wrote on 22.12.2002 at 23:29:38:
in še zmerom si želim eno podobo tebe ustvarit in skoz njo tud sebi odgovorit na kako vprašanje... pa ne recimo, zakaj si kot si, k je tako vsak od nas drugačen, zanime me recimo kakšna je bla tvoja pot do tega?

Ih, kakšna neki, pestra!   Cheesy
Mar tvoja ni (bila), do Devi dandanašnje?
Si upam stavit celotno preostalo naklado, pa še kej, da je (bila); močno.
Dolgcajt pronicljivosti zagotovo ne botruje ...   Wink
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #33 - 24.12.2002 at 00:09:28
 
Devi wrote on 22.12.2002 at 23:29:38:
sem zlo pozorno brala tvojo zgodbo na tvoji strani in pogruntala da drugi in tretji pa še kakšen del manjkajo...(že par dni, pa še zmer nič Wink in ker je tedna že konec se mi zdi še najboljš, da kar sama vprašam, ker se mi ne da več zehat tam pa upat na boljše čase... Grin

Ej, če bi imela za brat daljšo zgodbo, kot tisto, ki jo sestavljajo "predstavitev", "moje življenje" in "začetki", bi se ti lahko pa čist zares zgodilo, da bi začela zehat ...   Wink

Morda je pa še dobro, da sem se z marsičem drugim v preteklem letu ukvarjala, kot pa z nadgrajevanjem moje spletne strani, pa z "nadaljevanjem" ... Ma, zihr je; za vse ostalo. Si čist lahko predstavljam, kako kdo močno zehajoč precej oz. že kmalu po začetku na kako drugo spletno stran odklika; že danes.

Devi wrote on 22.12.2002 at 23:29:38:
rekla si, da imaš malo nostalgijo za metroji, in zdi se mi da si rekla pariškimi...mi je takoj dalo vetra (domišljija pa tud) ...

Je fletn mal novga zraka v jadra zajet, pa čeprav le domišljijska, anede?   Cheesy  
Matr, maš dober spomin; ni ga čez pozornost.

Pariški metro je takorekoč najhitrejši način z enega na drugi konec mesta ... (No, najverjetneje je temu namenjen prav vsak metro.) Dokler mi ni užgal, da Pariz zgolj selektivno oz. fragmentarno poznam; po enih štengah not, po drugih ven, vmes pa ... slika zemljevida v glavi. In sem presedlala na avtobus. Povsem nova, močno lepa, pa tudi praktična izkušnja, ki je zamujanja adrenalin pognala po telesu le oz. predvsem v tistih urah, ko se gre večina "v službo ali iz nje". In prav skozi vožnje z avtobusom sem se zavedla, kako majhno je v bistvu to mesto (Pariz brez okolice). In me je dokajšnja nevezanost na ure (ali pa dobra organiziranost, kakor vzameš) spodbodla, da sem ga, sčasoma, tudi prehodila, po dolgem in po čez. D'best. Vandraš, sedeš ob kakšno mizo na vogalu, na kofe ... in se ti rola ... Greš čez en most na desni breg, pa se ti zdi bolj zanimivo na levem, pa ... Prekrasno, mirno leto ... Iskrena ljubezen, lahkotnost, subtilna navezanost, očarljivost, smehljaji, ... vedno; in vedno znova. Pariz. Moj prvi dom.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #34 - 24.12.2002 at 00:38:44
 
Devi wrote on 22.12.2002 at 23:29:38:
kaj je najbolj vplivalo na tebe v življenju?

Ma, vsi in vse po malem, valjda.   ???   Močno zanimivo vprašanje ...

Veš kaj mi je najprej na misel prišlo, po gornjem vsesplošno veljavnem odgovoru? Slika ene trmaste, odločne punce, ki jo prav klinc briga, kaj si drugi mislijo - če je ona prepričana v svojo špuro, in dokler pač je. Bo šla po njej in pika; iskreno. Pa če ji 99 od stotih "človeških semaforjev" drugam "kaže", pa če se prav vsi njihovi uči močno navzgor sučejo, al pa golide gnojnice okrog nje špricajo ... A druge špure ne bo na skrivaj izbrala, še manj bo preko "trupel" skakala, ... tut morebitni knedl bo (javno) dol požrla, če oz. ko bo svojo "zmoto" uzrla ... In ne glede na vse špure, pa čeri in spremembe smeri ter izjemne višine in globine, me ob pogledu na to punco eno iskreno veselje prešine: jo vidim, kako si še vedno lahko takoj in naravnost v oči pogleda.

Ja, Devi, zdajle se mi zdi, da sem (bila) sebi najbolj neizprosen učitelj in najmočnejši vpliv.


Back to top
« Last Edit: 29.12.2002 at 22:29:30 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #35 - 24.12.2002 at 01:11:14
 
Devi wrote on 22.12.2002 at 23:29:38:
a ta tvoj stil od kje prav posebej prihaja, a se po čem zgleduješ? a si se kdaj?

Ma, katerokol nalepko že usekaš, stil ali pa kaj drugega, vse prihaja iz mene; in vedno je. Se nikoli nisem prav po nikomur in ničemur zgledovala. Ko pišem, samo sebe sledim. In se z besedami in pomeni z užitkom "igram"; če oz. ko se. In prav očarljivo mi je, kako bogat jezik imamo; in prav smešno, ko kdo trdi drugače.

In izhajam iz moje, na samo veselje vedno manjše frustracije, ko poslušam, kaj in kako govorimo.
Koliko odvečnih, nesmiselnih besed in stavkov
(klinc, šolniki, vztrajam, tista vaša "poved" se mi zdi čist mem)
... samo zato, da ni tišine.


Samo enkrat se mi je zgodilo, do danes, da sem bila tozadevno popolnoma preč od presenečenja, začudenja in neznansko hvaležna "naključju". Enajst let sem imela Bachove "Illusions" na polici. Enajst let. Sem jih na začetku teh let parkrat začela, prelistala ... a hitro spet odložila. Pač ni bil pravi čas. A so bile vedno tam. Tudi ko je moja knjiga izšla. Kaj misliš, katera knjiga je bila prva, ki sem jo, kmalu po izdaji moje knjige, pa še na dušek, prebrala? Bachove Iluzije. Zakaj moje presenečenje in začudenje? Ko sem odložila to knjigo, sem bila neznansko hvaležna "naključju", da sem jo prebrale šele, ko je bila moja knjiga že natisnjena. Me je presunila intenzivnost občutka, da če bi Iluzije prebrala pred tem, ne bi nikoli izdala "Če bi me vprašali, ..." Si ne bi drznila. Naključje? Zagotovo ne.


Kako pa ti spretno bezaš iz mene, Devi ...

Smiley
ARS

Back to top
« Last Edit: 29.12.2002 at 22:31:39 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #36 - 24.12.2002 at 17:36:13
 
[size=2,5]
Če bi me vprašali,
česa vam želim,
sem lahko zelo kratka: vsega!

Ker ni omejitev;
je le omejenost.
Lastna.
[/size]


Prijeten božič,
sproščujoč konec decembra
in vsega najfinejšega vam v prihajajočem letu želim,
Smiley
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #37 - 24.12.2002 at 18:31:23
 
en skakajoč juhu, ARS...Grin Cheesy Cheesy Grin in HVALA !

tolk zaradi knjige kot zarad tega, ker sem preživela in nič v glavo dobila (žal, sej vem Grin)

sem šla malo prebrat za nazaj tale portret umetnice Smiley huh...kolko si že nanizala sebe tukaj, ženska, zdej te tole že diha, se mi zdi in ko se ti sledi skoz pisanje se odstira en nov svet, tak čist tvoj, skozi tvoje oči gledan in tvojo glavo razmišljan...
in če probaš malo noter stopit, lahko tud malo iz svoje lupine pokukaš, se v nekej novega ujameš in pod drugim kotom na nekatere stvari pogledaš...in jih vidiš, majke mi....kolko vsega vidiš...kolko drugačno je vse...prava veselica Grin

hvala ti, da se ti je dalo in da se ti še da Kiss
lupčka Kiss

pa še en juhu...Grin in HVALA ! Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #38 - 25.12.2002 at 09:40:37
 
Devi wrote on 24.12.2002 at 18:31:23:
en skakajoč juhu, ARS...Grin Cheesy Cheesy Grin in HVALA !
tolk zaradi knjige kot zarad tega, ker sem preživela in nič v glavo dobila (žal, sej vem Grin)

PROSIM!
In takisto hvala.
Ker tko fletn bezaš iz mene, ker lahko z vami delim ...
In sočasno po sebi brskam ... To zna zanimivim premikom botrovat ...

Če (oz. ko) te bo pa kaka tudi zares "butnla v glavo", jo pa deli z nami - zna tudi bit zanimivo; močno.   Wink

Devi wrote on 24.12.2002 at 18:31:23:
sem šla malo prebrat za nazaj tale portret umetnice Smiley huh...kolko si že nanizala sebe tukaj, ženska, zdej te tole že diha...

Sem, anede? Z užitkom!   Wink
In prav nobene resnične potrebe za on-line literarnim večerom oz. četom ni (bilo) ...  Wink

Devi wrote on 24.12.2002 at 18:31:23:
... in če probaš malo noter stopit, lahko tud malo iz svoje lupine pokukaš, se v nekej novega ujameš in pod drugim kotom na nekatere stvari pogledaš...in jih vidiš, majke mi....kolko vsega vidiš...kolko drugačno je vse...prava veselica Grin

Ma, sej je zmeri veselica ...
... ko se nam uspe iz svoje špure mal premaknit, al pa zgolj mal iz oddaljenosti nanjo pogledat ...
Se nam zna zgodit, da se kaj prav lepo pošlihta; ponavadi še celo drugače, kot bi se sicer.
In "kolesnice" niso več take, kot so bile ... niso več iste, je druga špura.

Kiss
ARS
Back to top
« Last Edit: 26.12.2002 at 18:35:32 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #39 - 27.12.2002 at 00:44:16
 
Back to top
« Last Edit: 28.02.2003 at 02:35:30 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #40 - 28.12.2002 at 08:00:21
 
´Če bi mene vprašali,...´ nisem brala. Hvala res, ker ste me vprašali. Smiley

Od Božiča do Novega leta je čas, ko naj se zazremo vase, v svoja dejanja, aktivnosti, dobra, slaba dela, nedela tega leta. ARS, daješ nam najlepše možno darilo ob pravem času! Jaz sem ti na sledi. Bom naredila isto s sabo kot si ti. Ko bom izšla. Saj veš, gremo lepo po vrsti ali pa sploh ne. Zdaj bom to predvsem lažje in z veseljem naredila! Čeprav mi službe še niso ponudili, je pa vsaj pomembno, da mi še vedno ni vseeno. Undecided

ARS nadziram. Wink Upam tudi da bom v prihodnje lažje lenobo, ležernost in kar je takih nesposobnosti odpravljala.

Devi lahko te vznemirja ta akcijsko- reakcijski čas. Pa vzemi tole za povsem stransko opombo. Letos sem prvič vzela v roke Malega princa Lips Sealed in sem ugotovila, da je Antoine St. Exeuperry? največji hinavec kar jih poznam. Zamolčal je očetovstvo ene deklice, ki je pognala iz rože njegovega junaka, jaz sama pa sem si morala zato izmišljevat zgodbo, da sem jo nekako spravila k sebi, ozavestila pravzaprav. Zdaj se je pomembno vprašat, če je ta pisec v svojem lifu vseboval en kanček človeškega sočutja? Mislim, a bi bilo tako težko napisat eno skromno obvestilce, preden se je odločil zapustit ta planet ??? Svašta res. Grin


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #41 - 28.12.2002 at 12:11:53
 
Quote:
ARS, daješ nam najlepše možno darilo ob pravem času!

Ma, saj itak drži, da nam prav vsi, ki nam pridejo "na pot" -
- v živo, tu na forumu ali kje/kako drugače -,
dajejo najlepše možno darilo, ob pravem času, kajne? Nam že en "špegu" kažejo.

In zgolj od nas samih je odvisno, če in kako ga razumemo ter "obdelamo". Če ga.

Če ga pa ne, nam bodo pa ljudje/stvari z istim "sporočilom" toliko časa na pot prihajali,
da ga enkrat, morebiti, pa vseeno bomo ...  Wink


Ti lahkotnosti in veselja želim, Karmen,
tako kot vsem,
in mnogo odsevov, ki "naprej" pomagajo,

Smiley
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #42 - 28.12.2002 at 13:27:28
 

Borut,

si najprej predlagal, "da posvetim en večer ali dva chatu na forumu, kot pisateljica,
da bi malo pokomentirala mojo knjigo on line - v živo".
Zatem si izrazil pričakovanje takega oz. tematskega večera, predvsem od Aleša in mene.
In potem si nekako sprašujoče zapisal, "ali mora nekdo res prebrati mojo knjigo, da se lahko pogovarja o njej".
Ter nadaljeval tako, da si Karmen v odgovor povedal,
"da se predstavitve knjige v knjigarnah in osebno srečanje z avtorjem v živo dela zato, da ljudje knjigo kupijo".

In če pustim ob strani tako moje replike in utemeljitve kot zmotno zaznavo mojih besed,
da "naj prvo kupiš knjigo in potem se bom pogovarjala s tabo v živo",
ter se osredotočim na moje iskreno vabilo, da "kar vprašaj, če oz. kar te zanima ..."
- resda tukajle, ne pa v morebiti meni posvečenem on-line pisateljskem večeru -,

me je tudi danes, tako kot že prej na cajte, pa res iskreno zanimanje popadlo, da te vprašam -
- zatorej te: Zakaj si vse to predlagal in pisal, če te pa v bistvu moja knjiga sploh ne zanima?


Vesele, prijetne, ustvarjalne dni nam želim,
Smiley
ARS


PS: Mojemu sklepanju, da te knjiga ne zanima, botruje moja percepcija, seveda, in sicer ta, da nekdo tematski večer, čet ino podobno najverjetneje predlaga le v primeru, da ga tema/predmet zanima in misli v njem sodelovat; s postavljanjem vprašanj in/ali pa z izmenjavo mnenj ... Tvojih meni oz. o moji knjigi pa (še) nisem zasledila; razen omenjenih.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #43 - 28.12.2002 at 13:46:37
 
Quote:
... Jaz sem ti na sledi.
... ARS nadziram. Wink

Ojla, Karmen A. Sherlock!

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #44 - 28.12.2002 at 15:19:12
 
ARS wrote on 28.12.2002 at 12:11:53:
Ti lahkotnosti in veselja želim, Karmen,
tako kot vsem,
in mnogo odsevov, ki "naprej" pomagajo,

Smiley
ARS


Ni res ARS tako zelo izi. Jest sem mrknila za nekaj časa.

Pa saj sama vidiš kolk se moraš namatrat, da ti lahko pamet nasolim. Lahko se pa delaš, da je. Če ti tako ustreza. Jaz sem se odločila, da bom imela pisateljski večer  oz. pogovarjanje. Že danes. Me tudi vse zanima v zvezi s tvojo knjigo. Lahko pa zdaj ti razumeš kot nekateri znamo.

Tale tvoj nagovor ti h gornji lahkotnosti še zaželim:

Skratka, vam in vašim ljubim ne-virtualcem (dragim oz. blizu osebam iz mesa & krvi) želim predvsem tega, da vam življenje medtem ne bi polzelo mimo... pa mnogo tapravih, toplih objemov in pa nežnih, vročih, prijateljskih, kakršnihkoli poljubov.

kot vsem

 Wink
Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9