Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 45868 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #15 - 20.12.2002 at 18:36:10
 
Devi wrote on 20.12.2002 at 18:21:39:
ker borutov predlog in moje prošnje in želje se marsikoga na chatu niso glih nekih sadov obrodile iz katerih bi nastal literarni večer, je naša ARS pristala na debato kar tukej...

Da te nam sanjala ...  Cheesy  
Men ni blo treba pristat na debato.
Na morebitno sem pristala že s tem, da sem tale topik odprla. Anede?

Sicer pa, le kako si predstavljate literarni večer, če knjiga ni prebrana; katerakol? Očitno mnogo bolje, kot jaz.

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #16 - 20.12.2002 at 18:50:21
 
Devi wrote on 20.12.2002 at 18:21:39:
jaz bi način, kako pišeš označila za iskriv in bistven... kar mora potem veljat tudi za tebe kot osebo.

Hvala, Devi.

Ja, jaz mu tudi tako rečem. Je knjiga iskriva, brez odvečnih besed, življenjska, ... a kar je najpomembneje, izhajam izključno iz sebe, svojih izkušenj, svojih doživljanj, lastne precepcije, ... in trenutne inspiracije. Sem notri jaz in ne tista, ki naj bi bila oz. bi si nekdo (ali jaz sama) želel, da je.

Če velja pa to zame, kot osebo - iskrivost, bistvenost ali kaj tretjega -, je pa povsem odvisno od vsakega "malarja" posebej in od interakcije, ki si jo dogajava, najbolj pa od strahov, ki jih "krotiva", bolj ali manj uspešno. Tako, kot pri vseh ostalih. Subtilno, individualno, zanimivo. V užitek vedno bolj; meni.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #17 - 20.12.2002 at 19:18:48
 
Devi wrote on 20.12.2002 at 18:21:39:
In ker se tako dobro izražaš, me zanima....že dolgo pišeš?
Si se misla temu kdaj kaj bolj posvetit?
in a je tej tvoji prvi knjigici sledilo se kako pisanje, ki še ni objavljeno?

Ponovno hvala, Devi.

Pišem odkar pomnim. Že šolski spisi so mi bili v neznansko veselje (če ni šlo ravno za Ahilovo opremo ino podobno), pa tudi v neskončno začetno muko, ko sem točno vedela, kaj se pričakuje pisat, pa mi je blo začet težko; samo to - saj veš: uvod, jedro, zaključek. Da ne govorim o neskončnih litrih črnila, ki so se za pisma porabila ... Ej, tale vzporedni svet in njegova orodja so definitivno prah na tem prekrasnem obredu pričela nalagat ... S kakšnim užitkom vsakič znova prebiram korespondenco minulih desetletij ... Kar precej nas je bilo, ki smo to počeli. A se, na samo srečo, še vedno najde kaka sorodna duša ... Čeprav se mi zdi, da je pismenih res vedno manj.

Da bi se pisanju posvetila? Najverjetneje je to točno tisto, kar mi je namenjeno v tem življenju počet, a se še vedno ukvarjam z marsičem drugim (ali pa z ničemer, žal), kar moram prej v sebi "prežvečit", da bom lahko; oziroma, da bom lahko to predvidevanje potrdila in zaživela, ali pa - končno - odkrila svoj tokratni tuzemeljski namen. Kaj češ, pri enih gre to počas ... No, najverjetneje točno s takim tempom, kot smo ga pripravljeni sfurat. Sej veš, v produciranju izgovorov nam, ljudem, res ni nihče kos.  Wink  A hkrati sem tudi tisto žlico že popapala, "da vse ob svojem času in točno ta prav trenutek", s tistim priokusom, da "je vse za nekaj dobro, prav vse" ...

Napisanega? Kilometrov veliko ... Za objavo? Skoraj verjetno ne ... Napisanega po knjigi? Metrov malo ... Za objavo? Skoraj verjetno ne ... Je pa res, da je nekaj pesmi že tukajle na forumu pristalo, kakšni rimi je pa prav forumsko dogajanje tudi botrovalo. Ali pa v osebni korespondenci. Saj veš, je prijetno presenečenje, ko kdo za darilo svoj akrostih dobi, pa kako zgovorno rimo ... Hecn, pred knjigo skoraj nikoli nisem pesmi pisala, po njej pa največ prav te.

Ej, si me pa spravla pisat, Devi. Vještica!  Wink

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #18 - 21.12.2002 at 00:17:08
 
Ampak veš kaj mi je pa najbolj všeč Smiley?

tole...
Quote:
In še vedno me zabava (ali pa "butne"), ob vsakem ponovnem prebiranju; čeprav je "stara" že točno šest let.
Me zabava njena direktnost, večplastnost minimalizma besed, nevsiljivost ...
Predvsem pa "neminljivost" njenih strani; skorajda vseh. Meni.


da si tolk presenečena pa navdušena nad svojo ustvarjalnostjo...in ravno to je tisto najboljše...da enostavno je nekej noter tapravega...sej je normalno, da sem jaz navdušena, ampak, da si ti, ker ti tud to zaznavaš...da se še zmerom v nekem trenutku sama od sebe učiš...to je to pol, a ne Smiley

veš ko pravijo budisti, da smo samo posoda božje ljubezni in ustvarjalnosti....da delamo, dela so pa božja...a te je kdaj obšlo kaj vem...da so se mogoče ene ideje mogle na ta svet materializirat na točno tvoj način, da z nečem večjim sodeluješ...da se je nekej pač zgodlo, drugačnega, boljšega, bolj...."tistega"...sej veš Smiley

kako ti na svojo ustvarjalnost gledaš, pravzaprav?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #19 - 21.12.2002 at 11:01:20
 
Devi wrote on 21.12.2002 at 00:17:08:
Ampak veš kaj mi je pa najbolj všeč Smiley?  Da si tolk presenečena pa navdušena nad svojo ustvarjalnostjo...in ravno to je tisto najboljše...da enostavno je nekej noter tapravega...sej je normalno, da sem jaz navdušena, ampak, da si ti, ker ti tud to zaznavaš...da se še zmerom v nekem trenutku sama od sebe učiš...to je to pol, a ne Smiley

Matr si faca! Prebrala si nekaj fragmentov, pa zgleda tko, kot da bi že celo. Maš ti sposobnost ene prav posebne subtilne zaznave ... Hecn, ja, res sem še vedno navdušena, predvsem zato, ker se še naprej od sebe učim. Tisti občutek, ko prebereš neki, pa si rečeš: "Ej, a to sem jest napisala? Uf, amnezija, lohk bi se večkrat brala ..."
Fora, resnična. Kva čem, je res d'best knjiga.  Wink

Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #20 - 21.12.2002 at 11:13:50
 
Devi wrote on 21.12.2002 at 00:17:08:
a te je kdaj obšlo kaj vem...da so se mogoče ene ideje mogle na ta svet materializirat na točno tvoj način, da z nečem večjim sodeluješ...da se je nekej pač zgodlo, drugačnega, boljšega, bolj...."tistega"...sej veš Smiley

Vem.
In ne samo, da me je "obšlo", vem, da je tako.
In pol, saj veš, "što se mora nije težko" ...   Wink

Devi wrote on 21.12.2002 at 00:17:08:
kako ti na svojo ustvarjalnost gledaš, pravzaprav?

Na svoje pisanje še vedno gledam, kot na pucanje lastne štale; predvsem.
In kot na orodje, skozi katero se najbolj točno realizira moja ustvarjalnost.
Včasih sem tudi slikala, zdaj pa že dolgo ne več. Očitno ni bil moj "štos".


Evo, zdej grem pucat pa čist eno drugo štalo, moje stanovanje.
In potem sledi ... izmišljevanje, izdelovanje, zavijanje daril, ki bodo pod najino smrekco začasno pristala.
D'best.

Prijeten predpraznični vikend nam želim,
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #21 - 22.12.2002 at 07:48:07
 

Replike na izjave, ki so se o meni tukajle zapisale:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=znanja;action=display;num=1039994...

Quote:
Hja Borut, ...
..........................
Mi je pa neugodno da z ARS takole hecno opletate Wink, Ker se ne pogovarja o nečem, kar še ni uporabno? In to se povsem strinjam z njo, da je knjigo treba najprej v roke vzet. Predstavitev na netu ima, vse kar rabi je dobra promocija. Me res zanima zakaj se je tako vztrajno otepa.

Karmen, nobene promocije se "ne otepam", še najmanj pa vztajno, ker v nasprotnem primeru najverjetneje niti ne bi začela tega topika. In ponovno: nobenega smisla v on-line literarnemu večeru oz. četu, kjer bi govorili o moji knjigi, ne vidim. Videnja o uporabnosti četa v tozadevni namen so, očitno, pač različna. In hvala, ker mi dopuščate moje. Sicer pa, kar vprašaj me, če oz. kar te zanima.

Quote:
Karmen.
..........................
Glede Ars....nihče z njo ne opleta. Samo vedi, da se predstavitve knjige v knjigarnah in osebno srečanje z avtorjem v živo dela zato, da ljudje knjigo kupijo.

Se povsem strinjam, Borut; glede predstavitve.
In tudi zato sem začela tale topik - da lahko mene in mojo knjigo bolje spoznate; če želite oz. kdor želi.
Kar vprašaj, če oz. kar te zanima ...

Quote:
..........................
Nisem še doživel, da bi nek pisatelj rekel, da naj prvo kupim knjigo in potem se bo pogovarjal z mano v živo.

Jaz tudi ne, Borut, pa še močno in iskreno dvomim, da kdaj bom.

Če si pa s tem slučajno želel namigniti na to, da sem tebi (ali komurkoli drugemu) on-line čet o moji knjigi pogojevala z nakupom moje knjige, bi se pa temu milo in preprosto reklo, da ni res.


Prijeten dan nam želim,
ARS
Back to top
« Last Edit: 22.12.2002 at 09:25:00 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #22 - 22.12.2002 at 07:58:30
 

Če bi me vprašali,
kaj je predstava,
bi bil možen odgovor,
da tisto, ko dva iste besede razumeta drugače.

Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #23 - 22.12.2002 at 10:21:48
 
Če bi pa mene vprašali,
bi rekel, da ima ARS-ka čisto prav.
Zakaj siliti človeka v nekaj,
kar ne želi.
Če je enkrat rekla ne,
naj pomeni ne.
In vsi ki vas zanima,
vprašajte tule.
Pravi, da bo z veseljem odgovorila
in še kakšno repliko podala.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #24 - 22.12.2002 at 11:02:29
 
In to tud počne, zlo pozorno in z dušo...
dosti bolj intenzivno in z nedeljeno pozornostjo, kot bi se taka stvar dogajala na chatu, po moje...

Ars, ko gledam način tvojega pisanja, kako nizaš besede v nek prav določen skupek, ki kar naenkrat na koncu eno bistvo doseže in kako jih včasih obračaš, da se skoz nekaj drugače povedanega nov vpogled odpre na to kar imamo za vsakdanje, pa pravzaprav sploh ni...saj nič ni...

...kaj ti besede sploh pomenijo?

In ko pišeš, te nosijo same od začetka do odgovora ali se ti kdaj z odgovorom vprašanje šele postavi Wink?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #25 - 22.12.2002 at 17:50:22
 

Hvala, Harry. Mi je v uteho, da zna marsikdo tukajle tudi brat' ... in razumet' tako, kot je napisano.  Wink

Devi wrote on 22.12.2002 at 11:02:29:
In to tud počne, zlo pozorno in z dušo...
dosti bolj intenzivno in z nedeljeno pozornostjo, kot bi se taka stvar dogajala na chatu, po moje...

Hvala Devi; ko bi le vedno znala tako ...  Wink  
... z nedeljeno pozornostjo; vsak trenutek, ob vsakem gibu svojega telesa, ...
... predvsem pa v dragoceni ednini in dvojini.

Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #26 - 22.12.2002 at 18:05:08
 
Devi wrote on 22.12.2002 at 11:02:29:
Ars, ko gledam način tvojega pisanja, kako nizaš besede v nek prav določen skupek, ki kar naenkrat na koncu eno bistvo doseže in kako jih včasih obračaš, da se skoz nekaj drugače povedanega nov vpogled odpre na to kar imamo za vsakdanje, pa pravzaprav sploh ni...saj nič ni...

Ej, punca, prav to je tisto, zaradi česar smo si tako dragoceni - da si odpiramo "nova okna"!

In to je tudi dejansko srž moje iskrene zahvale, ki je v knjigi,
tukajle pa v skrajšani obliki v četrti repliki (na prejšnji stani) povzeta.


Ja, prav nič ni vsakdanje, pa čeprav se tako zdi.
In samo od naše lastne percepcije je odvisno, kako se nam zdi.
In ko se zaveš, da vsakdanjost ni prav nič z vso gotovostjo danega,
ker - če drugega ne - svoj naslednji korak vedno lahko drugače zastaviš,
potem tudi vsakdanjost začneš zaznavati povsem nevsakdanje
in najverjetneje vanjo prav nevsakdanje in vedno znova z vedno večjim užitkom stopaš;
če pa že stopaš ne, jo pa prav gotovo nevsakdanje začneš odkrivati in zaznavati.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #27 - 22.12.2002 at 18:38:28
 
Devi wrote on 22.12.2002 at 11:02:29:
...kaj ti besede sploh pomenijo?


Če bi me vprašali,
zakaj so mi besede pomembne
- zato, ker tako lahko rušijo mostove.



Besede mi pomenijo tisto vez, s katero se, ponavadi,
katerikoli odnos med ljudmi začne ... in nadaljuje ... ter velikokrat tudi prekine.
Z besedami videnje in čutenje sebe in vseh ter vsega ostalega prevajamo drugim.
Besede so zagotovo tisto "orodje" oz. izrazna moč, ki ga oz. jo večina najbolje zapopade in uporablja.

Besede so tiste, s katerimi od znotraj navzven sebi sebe razlagamo, da sploh lahko ... karkoli.
Besede, pa čeprav samo prekladanje njih v lastni glavi, so zagotovo tiste, ki nam pomagajo naprej;
razumeti naše zaznave in občutke, graditi naš naslednji korak, odločitev, katerokoli spremembo ...

Veliko je perspektiv in načinov, ki bi lahko pomen in moč besed posredovali.
Prav tako pa je lahko veliko prav raznolikih razumevanj istih besed, ki jih več ljudi sliši/prebere.
Kot na primer tistih, s katerimi sem tole repliko začela.

In konec koncev, besede so velikokrat tiste, s katerimi se futramo, ko nam kaj manjka.
In posredno tudi druge. Določen čas.

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #28 - 22.12.2002 at 18:42:59
 
Devi wrote on 22.12.2002 at 11:02:29:
In ko pišeš, te (besede) nosijo same od začetka do odgovora ali se ti kdaj z odgovorom vprašanje šele postavi Wink?

Uf, draga, ti zagotavljam, da je tako pri tebi, njej, njemu, meni - pri vseh enako -, "nikad kraja"!!!

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #29 - 22.12.2002 at 23:29:38
 
sej vem, pa dobro, zmerom se splača še enkrat vprašat Grin

in še zmerom si želim eno podobo tebe ustvarit in skoz njo tud sebi odgovorit na kako vprašanje... pa ne recimo, zakaj si kot si, k je tako vsak od nas drugačen, zanime me recimo kakšna je bla tvoja pot do tega

sem zlo pozorno brala tvojo zgodbo na tvoji strani in pogruntala da drugi in tretji pa še kakšen del manjkajo...(že par dni, pa še zmer nič Wink in ker je tedna že konec se mi zdi še najboljš, da kar sama vprašam, ker se mi ne da več zehat tam pa upat na boljše čase... Grin

rekla si, da imaš malo nostalgijo za metroji, in zdi se mi da si rekla pariškimi...mi je takoj dalo vetra (domišljija pa tud) ...

kaj je najbolj vplivalo na tebe v življenju? a ta tvoj stil od kje prav posebej prihaja, a se po čem zgleduješ?
a si se kdaj?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9