Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 45909 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #60 - 02.01.2003 at 06:23:25
 

Primerno za čas zaobljub (morda pa komu le v opomin, mimogrede):


Če bi me vprašali,
ali moraš res nekoga imeti rad,
je edini moraš - sebe.



Nam ljubezni želim, brezpogojne,
Smiley
Art Pure Said



PS Voroshilovu: Prav nobene veze z egocentrizmom to nima ...   Wink
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #61 - 02.01.2003 at 17:21:56
 
ARS wrote on 02.01.2003 at 04:38:54:
In katera njena "čudnost" je tebe vznemirila?

"Usedejo" se nam ponavadi tiste besede, ki ubesedijo na nam blizu način, ... ali pa takoooooo lepoooooo ...
... ali pa tiste, ki nas mal dregnejo; že nekam, zaradi enega našega "zato". Mar ne?   Wink



"čudnost"...tista, ko se vprašaš, ali se še zanimaš zaradi radovednosti ali če si že na meji, ko je radovednosti kej druzga primešano....včasih se ni odveč poleg "zakaj" vprašat še "zakaj zakaj", ker lahko na hitro še kaj o sebi izveš Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #62 - 02.01.2003 at 17:30:27
 
Quote:
Si me zdajle posredno enmal zaciklala v tole "željo vedeti, izvedeti stvari, ki jih ni nujno potrebno vedeti" ...

a je kej tacga prav posebnega, kar si si zmer iznad vsega želela izvedet, pa še do zdaj nisi, ampak še zmerom upaš, da enkrat boš?

Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #63 - 02.01.2003 at 22:53:31
 
Devi wrote on 02.01.2003 at 17:30:27:
a je kej tacga prav posebnega, kar si si zmer iznad vsega želela izvedet, pa še do zdaj nisi, ampak še zmerom upaš, da enkrat boš?

Mogoče bo težko verjet, ampak prav nič drugega mi ne pride na misel, razen tega, da mi še vedno, pa pri teh letih, ni jasno, kako se razmnožujejo banane. Prsežem!

Kakšna lepa prilika: A kdo tle ve, kako se razmnožujejo banane?

Ma, sej mamo direktorij "Uporabno", pa sem te banane oz. njihovo razmnoževanje kar tja, pod vprašaj, preselila, da ne bomo topika "svinjal":
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=uporabno;action=display;num=10415...

Wink
ARS
Back to top
« Last Edit: 03.01.2003 at 01:28:50 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #64 - 03.01.2003 at 03:30:20
 
Quote:
"... druge sprašujete, da bi si vest pomirili; ali pa si svoje življenje z drugimi napolnili."

Devi wrote on 02.01.2003 at 17:21:56:
"čudnost"...tista, ko se vprašaš, ali se še zanimaš zaradi radovednosti ali če si že na meji, ko je radovednosti kej druzga primešano....včasih se ni odveč poleg "zakaj" vprašat še "zakaj zakaj", ker lahko na hitro še kaj o sebi izveš Grin

Ne samo včasih, prav nič ne bi blo švoh, če bi se na hitro tkole zmeri prečekiral ...
... ampak mi se zmeri rajš ne, ker nam bi blo to tu mač ...  Grin

Spisek možnosti pa tako ali tako ni dolg - druge sprašujemo:
- zaradi iskrenega zanimanja;
- da bi vedeli/znali/razumeli;
- da bi si vest pomirili;
- ker nam je dolgcajt;
- da provociramo;
- ko nam je tišina neznosna.

A sem kaj pozabila?
Prva in druga sta moj stalni "repertoar", tretja ne (?), ostale imam pa redkokdaj na "spisku", a se tut zgodijo.
No, se bom rajš še naprej čekirala ...  Wink

Kiss
ARS


PS: Zdej grem pa spet spat, v upanju, da se mi bo do ponedeljka tale bioritem pa že naštelu ...
Back to top
« Last Edit: 11.01.2003 at 13:48:49 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #65 - 15.01.2003 at 19:19:14
 
Kdo bi bili mi, če ne bi bilo drugih, od katerih bi se učili in če ne bi bilo takih, s katerimi bi se skupaj učili...?

Življenje je učenje, ki se iz dneva v dan dogaja na novo:
menjajo se vprašanja in menja se pogled na svet in sčasoma mogoče tudi odgovori?

Če bi te danes spraševali podobne stvari...recimo:

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Če bi me vprašali,
karkoli, kadarkoli, kjerkoli, kakorkoli že,
mi najverjetneje ne bi vzelo sape.


Začudena pa sem, pogosto,
nad vso to neskončno paleto in nizanjem vprašanj.
Vaših, predvsem pa svojih.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Se še vedno sprašuješ? Se sprašuješ iste stvari in odgovarjaš drugače, skozi druge zorne kote, ki ti jih je odprlo življenje? Se sprašuješ kaj drugega in če se, predvsem kaj?

v čem se ti zdi, da se je tvoje razmišljanje v teh nekaj letih najbolj spremenilo? Kakšna so tvoja trenutna vprašanja?

Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #66 - 15.01.2003 at 23:34:12
 
Devi wrote on 15.01.2003 at 19:19:14:
Kdo bi bili mi, če ne bi bilo drugih, od katerih bi se učili in če ne bi bilo takih, s katerimi bi se skupaj učili...?

Še vedno bi bili mi ...  Wink  
Ti, tale "kdo sem/smo" se pa v tem trenutku kar skozi par topikov razpreda ... neki je v zraku.   Wink

Devi wrote on 15.01.2003 at 19:19:14:
Se še vedno sprašuješ? Se sprašuješ iste stvari in odgovarjaš drugače, skozi druge zorne kote, ki ti jih je odprlo življenje? Se sprašuješ kaj drugega in če se, predvsem kaj?

"Nikad kraja", draga, saj sama veš.   Wink
In če se katerikoli moj odgovor spreminja, se najverjetneje dejansko zaradi drugega oz. spremenjenega zornega kota. Ampak, ker si jih ne "cahnam", mi je hkrati povsem vseeno, če se odgovori spreminjajo ali pa ne; je važna le iskrenost le-teh, takrat, ko so. Sem zapazila, da so redke "stvari", za katere bi še čutila, da so (mi), kao, življenjsko pomembne. In mi je v iskreno veselje, da (si) praviloma vsakogar/vse od znotraj navzven tolmačim in prevajam ter - če le hočem in zmorem - predvsem vsak ogledala odsev navznoter poskušam dojet in razumet. Ja, praviloma navznoter brskam po razlogih za moje/drugih občutke, reakcije, ravnanja ... in sem osredotočena na to, da si "sledim" ... in si še vedno prešerno maham z zastavico, na kateri - kao - piše, "Ne bo mi žal, da nečesa nisem storila."   Wink  In veš, kaj mi je pri vsem tem najbolj všeč? En prvobiten, vsesplošen občutek dobrohotnosti, ki me prežema, ter to, da se vedno več, še več smejim ...   Cheesy

Devi wrote on 15.01.2003 at 19:19:14:
v čem se ti zdi, da se je tvoje razmišljanje v teh nekaj letih najbolj spremenilo?

Mi zdajle na misel pride le to, kako je moja osredotočenost razmišljanja in delovanja dandanes povezana predvsem s tistim, na kar lahko "vplivam"; tisto, na kar se mi zdi, da ne morem, pa v glavnem mirno (mimo) pustim.

Devi wrote on 15.01.2003 at 19:19:14:
Kakšna so tvoja trenutna vprašanja?

Brezpogojna ljubezen je nenehno na prepihu ...   Wink  ... trenutno pa tudi čisto oprijemljive stvari: kako se odločat glede in sfunkcionirat službo ter mesečne denarne tokove, da bo še naprej dovolj za hipoteko in najine življenjske stroške ...  Wink  ... in kdaj bo konec zime ...   Wink  ... pa če me bo kaj bolel "zob", ki mi ga je danes spulila (ker ga ravno začenjam čutiti), predvsem pa to, ali mi bo res zaradi tega ene 14 dni pomalem iz ust smrdel ...   Grin  Kaj pa tebe trenutno najbolj okupira?

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #67 - 16.01.2003 at 00:38:06
 
Quote:
Ja, praviloma navznoter brskam po razlogih za moje/drugih občutke, reakcije, ravnanja ... in sem osredotočena na to, da si "sledim" ... in si še vedno prešerno maham z zastavico, na kateri - kao - piše, "Ne bo mi žal, da nečesa nisem storila."

japs, je en tak prav lušten čas za sledit si Smiley Edino tega pa ne razumem, zakaj na tej zastavici s katero mahaš ravno to piše? In ne kej druzga Wink? A to pomeni, da do zdaj nekaterih stvari, ki so te žgečkale, nisi naredila?
DOBRO je, da jih zdaj delaš Smiley
Prov prima je to Grin
(sicer pa se unih k mahajo z zastavicami: NEEE! Dej NE to delat Grin itak ne splača poslušat)

Quote:
In veš, kaj mi je pri vsem tem najbolj všeč? En prvobiten, vsesplošen občutek dobrohotnosti, ki me prežema, ter to, da se vedno več, še več smejim ...  

je to to, da bolj si dobra do sebe, bolj si dobra do drugih, in od časa do časa en košček meje spet prestopiš in si še malo bolj dobra do sebe in malo bolj dobra do drugih?

Quote:
Kaj pa tebe trenutno najbolj okupira?

a mene?  hmmmm Grin
mene pravzaprav nič kaj, samo časi so taki...Wink
zadnje čase prov resno razmišljam, kaj pravzaprav delam tle Shocked
in čeprav trenutno še nimam idej, se zarad tega čedaljeboljše počutim, kar mi govori, da je blo:
vprašanje primerno
al pa da sem na dobri poti Grin

Pogruntala sem tudi, da preveč razmišljam o besedah in idejah, ki niso moje, premalo pa raziskujem v sebi o sebi in se direktno spoznavam.

poleg tega sem se odločila, da bom spomladi posadila drevo. Javor.
btw, nikol nisi nobene stvari o drevesih povedala Smiley a bi zdej eno ?

P.S. upam, da bo tvoj zob kmalu v redu Kiss
pomlad prihaja...perja in obilja pa ti nameravam tolko, kolko si ga lahko zamisliš Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #68 - 16.01.2003 at 19:38:27
 
Devi wrote on 16.01.2003 at 00:38:06:
japs, je en tak prav lušten čas za sledit si Smiley Edino tega pa ne razumem, zakaj na tej zastavici s katero mahaš ravno to piše? In ne kej druzga Wink? A to pomeni, da do zdaj nekaterih stvari, ki so te žgečkale, nisi naredila? DOBRO je, da jih zdaj delaš Smiley  Prov prima je to Grin
(sicer pa se unih k mahajo z zastavicami: NEEE! Dej NE to delat Grin itak ne splača poslušat)

Wink  Ta zastavica je aktualna že celotno moje »tretje življenje« (obdobje po ločitvi) in na njej je taisto besedilo zgolj zato, da ne pozabim ...  Wink  ... pa v bistvu služi le za »refokusiranje«, če je glih potrebno ...  Wink Pa sem zdajle ugotovila, da je v bistvu niti ne potrebujem več, saj »jo« že itak dolgo živim.

No, v mojih rokah se je »znašla« pa taistega trenutka, ko sem se zavedla, da je moje življenje v celoti moja odgovornost, njegova kakovost pa prav tako, da ne govorim o smehu in tko naprej. In ker ne »morem« kriviti nikogar več, je bolje oz. povsem pošteno, da poskrbim, da bom storila vse, kar se mi bo »ruknl«, in tako ne bo ne mesta ne prostora za obžalovanje, »jokanje«, al pa kej podobnga. Tko. Pa, sej štekaš ... Itak.  Wink

Neeeeee to delat!  Grin  Le kva nas točno zaradi tega velikokrat v akcijo požene ...  Grin

Devi wrote on 16.01.2003 at 00:38:06:
je to to, da bolj si dobra do sebe, bolj si dobra do drugih, in od časa do časa en košček meje spet prestopiš in si še malo bolj dobra do sebe in malo bolj dobra do drugih?

Ej, kako znaš lepo povedat. Ja, bolj v sozvočju sem s seboj, bolj v sozvočju oz. v redu sem z ostalimi, oni z mano ... Dela, za prmej, da to res dela!  Wink
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #69 - 16.01.2003 at 19:43:39
 
Devi wrote on 16.01.2003 at 00:38:06:
Pogruntala sem tudi, da preveč razmišljam o besedah in idejah, ki niso moje, premalo pa raziskujem v sebi o sebi in se direktno spoznavam.

Pa ja to ne pomen, da »preveč« mojo knjigo v rok držiš?  Grin  

Ma, kaj pa jest vem, kdaj je česa od drugih preveč ... Saj itak sam tolk naenkrat "vzamemo", kokr lahko naenkrat "predelamo" ...   Wink  A po drugi strani je meni mnogo fino, da smo, pa da se, neposredno ali pa posredno, drezamo ... Saj se ja znamo čist lepo odmaknit v intimo ... Včasih nam je pa to tako ali pa tako povsem odveč, ali pa nam energije mal (z)manjka, pa se rajš z vsem ostalim ukvarjamo, samo s seboj ne ... In ker je vse za neki že dobr, je dobr zihr tut to; pa če štekaš, al pa ne – a kje piše, da moraš pa vse štekat? Sicer pa, saj se čez druge tudi čisto konkretno lahko spoznavaš oz. zavedaš ... Wink  Mene že prav močno zabava, kako je vse v "nulo pošlihtan", ko je prepuščanje in zgolj iskreno sledenje občutkom, porivom, ...  Cheesy

Devi wrote on 16.01.2003 at 00:38:06:
poleg tega sem se odločila, da bom spomladi posadila drevo. Javor.
btw, nikol nisi nobene stvari o drevesih povedala Smiley a bi zdej eno ?

Ma, kje si glih ta najbl seksi drevo staknla?  Grin

A boš za kanadskega jamico kopala, al za kerga drucga? In pol, čez nekaj let, nas boš lahko celo s palačinkami, z lastnim javorjevim sirupom prelitimi, gostila ... Njama!  Wink  

Ok, ok, sej sem rekla, da bom jest maso naredila ...  Grin  ... brez panike!

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #70 - 16.01.2003 at 19:51:23
 


Če bi me vprašala,
zakaj nekateri drevo posadijo -
- morda kdaj tudi zato,
ker se v minljivosti trenutka zavedo,
da drevo dela senco za vse, ne le za izbrance.



Rada te imam,
Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #71 - 16.01.2003 at 22:07:39
 
Ljuba ARS Smiley

kako sem jaz vesela, da te poznam Kiss
hvala, ker mi ubesediš stvari, ki bi jih mogla drugače naredit brez takega zavedanja Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #72 - 17.01.2003 at 00:33:26
 
Quote:
No, v mojih rokah se je »znašla« pa taistega trenutka, ko sem se zavedla, da je moje življenje v celoti moja odgovornost, njegova kakovost pa prav tako, da ne govorim o smehu in tko naprej. In ker ne »morem« kriviti nikogar več, je bolje oz. povsem pošteno, da poskrbim, da bom storila vse, kar se mi bo »ruknl«, in tako ne bo ne mesta ne prostora za obžalovanje, »jokanje«, al pa kej podobnga. Tko. Pa, sej štekaš ... Itak.  

"v celoti moja odgovornost" je kar malo olajšanje pa tud malo groze, ko se tega zaveš, vsaj zame. Saj zmerom ne moremo v "celoto" it, a ne, ampak hvala bogu za tiste trenutke jasnosti, ko nam to uspe in za dobre odločitve, ki jih takrat skleneš. Včasih lahko tud malo zgoljufaš, pa si rečeš, ne morem se točno spomnit, zakaj je to, kar sem sklenil tako dobro, da se bom zdaj po tem ravnal, ampak občutek je bil tako dober, da sem zihr mel prav, se lahko zanesem na sebe Smiley
no, pa sem zašla...Tongue

Quote:
Pa ja to ne pomen, da »preveč« mojo knjigo v rok držiš?    

nope, sam jo pa dostkrat Grin

misla sem na to, kolkokrat mi pride ven kaka misel, s katero se strinjam, in včasih se mi zdi, da sem si z drugimi mislimi že celi svet v sebi postavla, sebe pa sploh nisem doživela...takrat se pol začnem mal iskat Smiley
Za druge prilike pa tud misli drugih čist zadoščajo, je res, ker tako sprejmeš sam tisto, kar ti "diši".

Ampak, a si opazila, da se nikol ne ukvarjamo sami s sabo na isti način? zmer mal drugač, hecno ne...?

Quote:
Ma, kje si glih ta najbl seksi drevo staknla?  
A boš za kanadskega jamico kopala, al za kerga drucga?

mislim, da je kanadski, rdeče liste ima in trenutno je še bonsaj. Pa ne bo več dolgo. Pa tud jaz bi prej tiste palačinke jedla, ne čez 50 let, ko jih ne bom mogla več pod strop metat, če lahko Grin

pesmica....ampak pesmica je pa fenomenalna. Ti ja drevesa v dušo poznaš Smiley
al pa mene Wink

al pa sebe Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #73 - 17.01.2003 at 00:57:09
 

Če bi me zdajle vprašala,
kdaj se bom od smeha zagotovo po tleh valjala,
je močno verjetno, da takrat,
ko bom sebe slišala reči,
da sem se v "dušo" spoznala;
ali pa kogarkoli drugega.


Wink
Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Če bi me vprašali, ..."
Reply #74 - 17.01.2003 at 01:23:09
 
Devi wrote on 17.01.2003 at 00:33:26:
no, pa sem zašla...Tongue

Ma, se meni bolj zdi, da si se znašla ...  Wink

Devi wrote on 17.01.2003 at 00:33:26:
Ampak, a si opazila, da se nikol ne ukvarjamo sami s sabo na isti način? zmer mal drugač, hecno ne...?

Ma, če se vse spreminja, se dajmo pa še mi ...  Grin

Devi wrote on 17.01.2003 at 00:33:26:
Pa tud jaz bi prej tiste palačinke jedla, ne čez 50 let, ko jih ne bom mogla več pod strop metat, če lahko Grin

Jest bi jih tut - se bo res treba zment, kdaj.   Wink
Pa tut javorjev sirup imam, kanadski (!), ampak ne za naslednjih 50 let.   Grin

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9