Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 
(Read 60196 times)
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #195 - 12.12.2002 at 12:20:59
 
Quote:
Ali praviš, da se v tvoji (pod)zavesti ne nahaja ničesar, kar te vodi v življenju, da ozavestiš. Ali praviš, da imaš čisto vse ozaveščeno v vsakem trenutku  

Tako namreč to razumem, ko praviš, da ne priznavaš usode, sebe pa ravno s tem. Ali nista ena in taisto?


little star....

kaj pa je za tebe usoda sploh ?

za mene so usojene vse tiste stvari na katere nimam vpliva....a imam vpliv na sebe ?

jaz govorim o tukaj in zdaj....drugače lahko rečem usoda je hotela da SEM in potemtakem naj usoda poskrbi za MENE ?    mislim da ne....

lahko se zacneva vrtet v zacaranem krogu, saj lahko rečeš, da mi je tudi samozavedanje usojeno....ampak pomoje z nastankom samozavedanja usoda samo počiva in več ne "kroji"...


LP

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #196 - 12.12.2002 at 13:23:10
 
Quote:
ampak pomoje z nastankom samozavedanja usoda samo počiva in več ne "kroji"...


Tko bi blo po moje boljš rečt: prej te je usmerjala, zadaj  gre skozte. Ampak samozavedanje ni še konc, to je le predstopnja objektivnega zavedanja, kjer si z okoliščinami, ki naj bi krojile tvojo usodo, eno. Ko si del njih, s tem tud krator svoje  usode, šle takrat imaš svobodno voljo. Amak takih je mal, zlo mal, maš skor nč šans, da ti to rata  Sad Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #197 - 12.12.2002 at 13:59:16
 
Quote:
ampak pomoje z nastankom samozavedanja usoda samo počiva in več ne "kroji"...  



Tko bi blo po moje boljš rečt: prej te je usmerjala, zadaj  gre skozte. Ampak samozavedanje ni še konc, to je le predstopnja objektivnega zavedanja, kjer si z okoliščinami, ki naj bi krojile tvojo usodo, eno. Ko si del njih, s tem tud krator svoje  usode, šle takrat imaš svobodno voljo. Amak takih je mal, zlo mal, maš skor nč šans, da ti to rata    


ok, če rečem po tvoje: prej me/nas je usoda usmerjala, zdaj sem na stopnji samozavedanja in me še vedno, ko bom pa na stopnji objektivnega zavedanja, šele tedaj si bom sam krojil svojo usodo....

ampak če grem spet v začaran krog, ko rečem "sam krojil svojo usodo" že rečem (z besedo "usoda") da si je nekrojim sam, ker si vendar krojim "usodo", ki pa spet nevem kakšen pomen ima za tebe....torej kaj je za tebe usoda...

mogoče si mislil da si takrat pač "sam svoj kreator" ampak ne usode ampak, nevem življenja mogoče

ampak če ostanem v krogu, in predpostavim, da mi uspe samemu krojit življenje, sem torej na stopnji "objektivnega zavedanja", ali to pomeni da bi dva človeka(ki se objektivno zavedata) enako krojila svoji življenji ? ....ker če ne-bi, potem je razlog verjetno nekje v njuni (pod)zavesti oz. preteklosti (takrat ju je še usoda usmerjala) in zato sta torej s tem pogojena oz. determinirana in nista več ekskluzivno sama krojača svojega življenja....torej bi moralo njuno življenje teči identično....saj razlik ne bi smelo biti zaradi "preteklosti"...






Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #198 - 12.12.2002 at 14:27:04
 
mind wrote on 12.12.2002 at 12:20:59:
little star....

kaj pa je za tebe usoda sploh ?


LP




mind wrote on 12.12.2002 at 12:20:59:
little star....

kaj pa je za tebe usoda sploh ?



Zame je usoda prav življenje.

Življenje, ki ga gledam, ki je moje okolje, je odslikava mojega stanja zavesti. Vprašanje je, če ga resnično vidim. In še večje vprašanje je, ali ga sploh živim, čutim. In usoda je zame spomniti se, od kod prihajam in s kakšnim namenom. 'Stvari', ki jih ne morem spremeniti ne jemljem kot usodo, ampak kot determiniranost. Usoda pa se mi zdi, sprejeti to določenost kot dejstvo.  






Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #199 - 12.12.2002 at 15:03:50
 
Quote:
ok, če rečem po tvoje: prej me/nas je usoda usmerjala, zdaj sem na stopnji samozavedanja in me še vedno, ko bom pa na stopnji objektivnega zavedanja, šele tedaj si bom sam krojil svojo usodo....

ampak če grem spet v začaran krog, ko rečem "sam krojil svojo usodo" že rečem (z besedo "usoda") da si je nekrojim sam, ker si vendar krojim "usodo", ki pa spet nevem kakšen pomen ima za tebe....torej kaj je za tebe usoda...

mogoče si mislil da si takrat pač "sam svoj kreator" ampak ne usode ampak, nevem življenja mogoče

ampak če ostanem v krogu, in predpostavim, da mi uspe samemu krojit življenje, sem torej na stopnji "objektivnega zavedanja", ali to pomeni da bi dva človeka(ki se objektivno zavedata) enako krojila svoji življenji ? ....ker če ne-bi, potem je razlog verjetno nekje v njuni (pod)zavesti oz. preteklosti (takrat ju je še usoda usmerjala) in zato sta torej s tem pogojena oz. determinirana in nista več ekskluzivno sama krojača svojega življenja....torej bi moralo njuno življenje teči identično....saj razlik ne bi smelo biti zaradi "preteklosti"...



Ali živiš življenje ali pa to, kar ti je usojeno? Če si obdelal kanon svojih "prejšnjih teles" začenjaš življenje zdaj, trenutnega telesa?

Špekuliram, da si večino karme ozavestil, kar pa ne pomeni, da si izruval drevo s korenino vred in da zdaj naprej habitiraš kot lebdeče bitje; bi se slej če ne prej posušil. Torej si še vedno oblika vegetacije  Grin ki pa ji korenine sežejo v globine ki niso "splošne". Zato zdaj sebe polniš z vsebino, ki je "kozmično eterična redkost".


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #200 - 12.12.2002 at 15:16:04
 
Usoda je ena zlo vijugasta funkcija dveh  zlo komplesnih  sistemov spremenjik, enega subjektivnega in drugega objektivnega. Je ni mogoče zračunat, a kljub temu obstaja.

Načeloma naj bi veljalo, da se na tak način zarisana funkcija ne bi smela usodno križat s funkijo drugega, če bi vsak subjekt imel uvid v svojo 'špuro' in bi ji  brezhibno sledil. Če bi vsak imel svoj subjektivni uvid, ki pa ga sevda nima in zato tud tvoj ni čist ziher. Imet objektivni uvid pa  pomen, da maš uvid v sistem,  po katerem se oblikuje tako tvoja špura kot špure in lutanja drugih, zato na posmezne spremenljivke lahko vplivaš na način, da bo vse v tvoji okolici rezultiralo v take funkcije, da se bo vsem uspelo izognt 'usodnim' vplivom, ki v tem kontekstu  seveda ne bodo več usodni.

Življenje je tipanje za približkom te funkcije: če te preveč starn zanese, lahko zalutaš iz stezice na stranpota, kjer se ti lahko zgodi, da te usodno zgazi kakšen drug  iz svoje funkcije zalutali približek svoje funkcije. Al pa ti druzga, ups.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #201 - 12.12.2002 at 15:18:23
 
titud wrote on 12.12.2002 at 12:05:20:
Jest v bistvu nisem obremnjen s tem, kako naj bi ta harmonija zgledala, nimam v naprejšnjega pričakovanja po odrešitvi oz. potešitvi, hodim pač proti harmoniji, ki v moji predstavi odrešuje s praznino, ki se je itak ne morem predstavljat. Seveda obtaja bojazen, da se bo ego praznine ustrašu, ko se bo znajdu pred njenim breznom, ampak pač igram na karto, da se ga bo takrat dal boljš nafinitrat/zadržat kot pa v primeru, če bi se znajdu pred polnostjo božjega obličja.  


igras na karto? se prav igras na sreco. uf velik pogum.

ceprav men se zdi da ti je tud za to "praznino" nekdo povedu. al se motim? se prav igras tud na njegovo karto. spet je treba preverjat al pa dokazvat.  zakaj bi recmo nekdo enmu verjel za "praznino" ki nam bo dala tak in tak happiness al pa nekdo verjel nekomu da obstaja Bog in da bos srecen ko ga bos spoznal in sebe v odnosu z njim. kaj je ta ultimativni dokaz?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #202 - 12.12.2002 at 15:32:47
 
Quote:
kaj je ta ultimativni dokaz?


Ultimativni dokaz je zame  manjši rizik na karti. Zato nisem  pogumen, ampak  sem  ziheraš. Večji al pa manjši happiness, ki ga igranje na to karto prinaša, tle ne igra bistvene vloge: itak je subjektivna ocena tistih, ki ga razglašajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #203 - 12.12.2002 at 16:05:50
 
Quote:
'Stvari', ki jih ne morem spremeniti ne jemljem kot usodo, ampak kot determiniranost. Usoda pa se mi zdi, sprejeti to določenost kot dejstvo.  


"stvari, ki jih ne moreš spremeniti" (določenost, determiniranost) ne jemlješ kot usodo, sprejetje  določenosti oz. determiniranosti (stvari, ki jih ne moreš spremeniti) kot dejstvo, pa imenuješ usoda ?  ???

..vsaj tako si napisla..

torej obstaja razlika med determiniranostjo in usodo v tem, da prvo "jemlješ" drugo pa "sprejemaš"kot dejstvo ?

ne razumem..


Quote:
Zato zdaj sebe polniš z vsebino, ki je "kozmično eterična redkost".



v kakšnem smislu "redkost" ?



Quote:
Usoda je ena zlo vijugasta funkcija dveh  zlo komplesnih  sistemov spremenjik, enega subjektivnega in drugega objektivnega. Je ni mogoče zračunat, a kljub temu obstaja.


Quote:
Načeloma naj bi veljalo, da se na tak način zarisana funkcija ne bi smela usodno križat s funkijo drugega, če bi vsak subjekt imel uvid v svojo 'špuro' in bi ji  brezhibno sledil. Če bi vsak imel svoj subjektivni uvid, ki pa ga sevda nima in zato tud tvoj ni čist ziher. Imet objektivni uvid pa  pomen, da maš uvid v sistem,  po katerem se oblikuje tako tvoja špura kot špure in lutanja drugih, zato na posmezne spremenljivke lahko vplivaš na način, da bo vse v tvoji okolici rezultiralo v take funkcije, da se bo vsem uspelo izognt 'usodnim' vplivom, ki v tem kontekstu  seveda ne bodo več usodni.

Življenje je tipanje za približkom te funkcije: če te preveč starn zanese, lahko zalutaš iz stezice na stranpota, kjer se ti lahko zgodi, da te usodno zgazi kakšen drug  iz svoje funkcije zalutali približek svoje funkcije. Al pa ti druzga, ups.  


praviš, da je ne moreš izračunat(vedet za rezultat)...

kako jo lahko potem definiraš in določaš kaj je, če nimaš rezultata ?



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #204 - 12.12.2002 at 19:53:25
 
Možnost  razvoja človekovega dojemanja sebe in sebe v okolju gre čez sedem stopenj. Gape jih  je že parakrat naštev in pred kratkim tud nasikal. Če hočeš link, ti  ga najdem. Da se teh sedem stopenj tud opisat v enem psihološkem jeziku, ta je tud men bližji. Jih bom najdu pa povzel tud zate, mind, ki si tko kot jest bolj pristaš zahodnjaške terminologije. Men je od teh sedmih nabolj bliz četrta, tista, pri kateri ljubezen že na inputu  izloča potrebo po procesiranju spremenljik, ki z njo nimajo veze. Je treba zaupat, da je ta funkcija tud pot ljubezni, da je usoda z z ljubeznijo v temelju determinirana...
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #205 - 12.12.2002 at 20:42:55
 
Quote:
Je treba zaupat, da je ta funkcija tud pot ljubezni, da je usoda z z ljubeznijo v temelju determinirana...



z ljubeznijo determinirani  Cheesy , to mi je pa všeč ja  Wink



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #206 - 13.12.2002 at 09:50:47
 
titud wrote on 12.12.2002 at 15:32:47:
Ultimativni dokaz je zame  manjši rizik na karti. Zato nisem  pogumen, ampak  sem  ziheraš. Večji al pa manjši happiness, ki ga igranje na to karto prinaša, tle ne igra bistvene vloge: itak je subjektivna ocena tistih, ki ga razglašajo.


kaj pa doloca ta manjsi rizik na karti? pa cemu pol sploh sluzi ta manjsi rizik ce pa pravis da happiness ne igra vloge. kaj pa pol igra vlogo pr teb?

jz sm si pa zmeri mislu da je zelja vseh, ceprav subjektivna ravno ta, da zmanjsas trpljenje, dobis sreco, in da se jo zavedas in to dolgotrajno, s tem mislimo vecno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #207 - 13.12.2002 at 11:41:43
 
mind wrote on 12.12.2002 at 16:05:50:
"stvari, ki jih ne moreš spremeniti" (določenost, determiniranost) ne jemlješ kot usodo, sprejetje  določenosti oz. determiniranosti (stvari, ki jih ne moreš spremeniti) kot dejstvo, pa imenuješ usoda ?  ???

..vsaj tako si napisla..

torej obstaja razlika med determiniranostjo in usodo v tem, da prvo "jemlješ" drugo pa "sprejemaš"kot dejstvo ?

ne razumem..




Primer:

Ne morem spremeniti tega, kako me nekdo v danem trenutku vidi, jemlje, razumeva, sprejema - determinira.  

Zmeraj bodo ljudje, ki me ne bodo videli 'prav' - usoda kot dejstvo.

Zmeraj lahko spreminjam svoj odnos, gledišče do tega, kako jih bom gledala - svoboda izbire.

Vem, da sem zdaj še bolj zaštrikala, tud sama bi se rada razumela še bolje.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #208 - 13.12.2002 at 12:05:31
 
Quote:
Zmeraj bodo ljudje, ki me ne bodo videli 'prav' - usoda kot dejstvo.


kako pa ti veš, kako te nekdo drug vidi ?

Jaz in Mitja boma npr. videla kako te Janez obožuje , ti pa boš v njem videla, da te hoče izkoristit....

od koga je torej odvisno, kako drugi gledajo na tebe, od Janeza ? ali od tebe  ?


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #209 - 13.12.2002 at 12:16:50
 
Quote:
Primer:

Ne morem spremeniti tega, kako me nekdo v danem trenutku vidi, jemlje, razumeva, sprejema - determinira.  

Zmeraj bodo ljudje, ki me ne bodo videli 'prav' - usoda kot dejstvo.

Zmeraj lahko spreminjam svoj odnos, gledišče do tega, kako jih bom gledala - svoboda izbire.

Vem, da sem zdaj še bolj zaštrikala, tud sama bi se rada razumela še bolje.
Smiley


tole vse skp zgornje lahko nakazuje na to da mi v resnic mamo "svobodno izbiro". ampak ker izbira pomen eno ali drugo, lahko zakljucmo da je dana moznost ; ena narobna, ena napacna, ali ena manj pravilna, druga bolj pravilna.

ce mi trenutno lahko obcutimo trpljenje in sreco to pomen da smo mi krivi za to kar se nam dogaja. obenem pa tud opazamo da nase izkuseno preverjene "izbire" iz preteklosti ne dajo vec istega kot so takrat. njihov ucink "srece" se krajsa in krajsa.

"In our present state, sex appears both beautiful and ugly at once; beautiful in terms of its promise; ugly in terms of its failure to deliver the goods of unending amour."

mi vsi hocmo vecno ljubezen, ne kratkotrajno. dobr bi blo poiskat tisto naso "svobodna izbiro" ki bi nam to omogocla. a smo zadovoljni s tem kar nam tale svet (ki ga gledamo skoz nepopolna cutila in zamegljen um) govori da taka izbira ne obstaja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16