Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 16
(Read 60142 times)
aryan
Guest




avtosugestija
28.11.2002 at 10:50:25
 
a kdo kej ve o tako imenovanih avtosugestivnih metodah, formulah, pozitivne misli itd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija
Reply #1 - 28.11.2002 at 11:07:31
 
mi smo ponavad rekl temu afirmacija ...

evo ene take
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=ezofest;action=display;num=103506...

nekako ni drugega threada na to temo ... če pa gor v iskalniku poiščeš besedo, boš imel za cel dan branja ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #2 - 28.11.2002 at 11:12:34
 
ja sam recmo na ker del mene to vpliva in s cem? kako to deluje, ce sploh?
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #3 - 28.11.2002 at 12:14:14
 
Um je graditelj. Rečem: vsaka misel ima vibracijo, napisana še poudarjeno, glasno izgovorjena ima še zvočno vibracijo,...vibracije so pa sestavni del vsega kar doživljam (?).
Zato Ljubezen LJUBEZEN LJUBEZENGajaCheesy
pa tko naprej, vse dela, ni mi treba verjet, je že dokazano.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #4 - 28.11.2002 at 12:36:06
 
Hm, provzaprov, jest verjamem.  Undecided  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #5 - 28.11.2002 at 12:43:00
 
um je graditelj? um je graditelj nase usode? po moje samo s tako predpostavko bi npr. lahko delovala vaja avtosugestije, al se motim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #6 - 28.11.2002 at 12:48:04
 

Naj bi imeli dva uma. Svojega in The um. Komaj, ko smo sposobni svojega umirit, lahko 'slišimo' in 'vidimo'.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: avtosugestija
Reply #7 - 28.11.2002 at 12:56:19
 
Quote:
a kdo kej ve o tako imenovanih avtosugestivnih metodah, formulah, pozitivne misli itd.

aryan, poskusi s knjigo "Podzavest - centrala moči". Avtorja v tem trenutku iz glave ne vem povedati, lahko pa se pozanimam, če želiš. Je precej napisanega o tem, kar te zanima.

Čisto malo pa je bilo o tem govora tudi tukajle:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

Srečno!
m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #8 - 28.11.2002 at 12:56:58
 
zanimiv. s cem pa pol umirjamo um? a je pol mozno tud da ga z necem napacnim vznemirmo in se oddaljimo od The uma?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #9 - 28.11.2002 at 13:21:40
 

Ne znam ti ravno dat nekega recepta. Sam ga morš najt. Eni probajo vse žive tehnike, ampak men se zdi, da te na koncu edinole skozi izkušnje v življenju, če jim dovoliš, pokažejo pravo sliko. Enostavno si na nekih točkah pač primoran odvreči, kar je odvečnega. Življenju rečti DA in biti to kar si. Ne vem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #10 - 28.11.2002 at 13:49:28
 
sej to je problem. dokler ne ves kdo si, ne ves kasne akcije, misli...,  bojo za tvoj absolutni dobrobit. ce sem jaz avto, obenem pa noc in dan vlivam v tank mleko, ne bom nikamr prsu, razen do frustracije.

men se zdi da so avtosugestivne metode samo informacije ali pokazatelj nasih zelo globokih internih zelja (po vecnosti, ljubezni, itd), obenem pa nas ne obvestijo o tem kako tist dosezt. razen ce je to prikrit v tej isti informaciji sam da mi ne opazmo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #11 - 28.11.2002 at 14:13:05
 
Tuki je ena:
Svakog dana u svakom pogledu sve više napredujem Grin
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #12 - 28.11.2002 at 14:42:41
 
en japonski pregovor prav : ideja brez delovanja je sanjarjenje, delo brez ideje pa je nocna mora.

teorija in praksa. ce se ne ujemata (v vecnosti) pride do frustracije. ena brez druge pa tud ne morta obstajat. kaj pol narest?
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #13 - 28.11.2002 at 15:25:33
 
Quote:
um je graditelj? um je graditelj nase usode? po moje samo s tako predpostavko bi npr. lahko delovala vaja avtosugestije, al se motim?

Mislim, da smo vsi rezultat enih sugestij, začne se npr. s sugestijami staršev, kmalu te preidejo v avtosugestijo, ker začneš sam verjet, kar ti pravijo drugi. Avtosugestija je pa samo ena tehnika, gre pa za tako preproste vsakdanje stvari kot pozitivno razmišljanje nasproti pesimizmu. Če si nekaj dostkrat ponovim, pa po možnosti v pravih trenutkih, začnem počas verjet, da mi je to nekaj dosegljivo in iz mojih misli, pa tud besed (ker ko bom v to zaupala, bom o tem tut govorila) se bo to preneslo tut na moja dejanja in sama bom začela aktivno uresničevat tisto, kar se je začelo kot (avto)sugestija... od tukaj naprej gre pri meni po: Pomagaj si sam in 'B'og ti bo pomagal...
Z 'avtosugestijo' samo sebe spodbudim k veri, zaupanju vase, s čimer se spodbudim k temu, da nekaj naredim zase, ko pa enkrat narediš prvi korak... se zadeve kakor same od sebe razvijajo naprej. (po resnici se ne same od sebe, ampak postane vse tolk preprostejše, da se tko zdi, verjetn tut karma ma prstke vmes).
In sm misnla čist tko kot tale um, ki ga uporabljam zdajle za tle misli, da pišem, tale um ustvarja 'cegle' - misli, ki se projicirajo v moje življenje... As in: "Kam pa pridemo brez domišljija?!". pa še miljon takih 'izrekov'.
Smiley
p.s. (uf ???)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #14 - 28.11.2002 at 15:54:24
 
se prav je ena izmed misli ali idej ali sugestij v nasem umu tudi smrt, ki se projecira pol. zakaj se pol ponavad tok upiramo smrti (z vsemi mogocimi delovanji, npr. zdravljenjem, hranjenjem, pitjem...) k da bi se nam zdel da mi pa ne bomo nikol umrl.

se prav sta v umu hkrati smrt (ki je neizogibna) in zivljenje, katerga posledica je vsa ta dinamika. kako je ta hkratnost mozna?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 16