Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 37379 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #15 - 19.11.2002 at 10:59:00
 
Tudi meni se zdi, da človek nenehno išče tisto idealno zase. In ko misliš, da si našel, se izkaže, da vendar to ni to, kar si iskal.  Če se pri tem ustaviš, potem si v bistvu na koncu poti. In kaj naprej? Se mi zdi, da mora človek nenehno hoditi naprej in da se ne sme ustaviti. Glede partnerja, pa je to še toliko težje.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #16 - 19.11.2002 at 11:37:10
 
Quote:
Se mi zdi, da mora človek nenehno hoditi naprej in da se ne sme ustaviti. Glede partnerja, pa je to še toliko težje.  


...al pa lažje, harry. Če že primerjaš iskanje na splošno pa iskanje partnerja je keč pri pratnerju v tem, da se ga da določene meje po svojih idealih skreirat, ker je narjen v bistvu iz snovi kot tvoji ideali.  Obstajajo pisihična orodja in orožja, s katerimi se da partnerja dejansko v lastne idele ukalupit: si ga v enem avtu s čim več konji konji zaželet videt (kar zanjaga postane tkorekoč zakon), blazno razkošno ohcet oranizirat (se da zanje drugje priparat),  ga graščino pripravit  delat (če mata samo stanovanje al pa bajto), ga pošiljat okrog  posestva osvajat (ko je tako luštno doma brez njega)....  Evo, gre partner naprej, dela za ideale, se nč ne ustavlja, tud partnerci nikol ne zmanjka idealov, kako naj bi blo pa kaj bi blo še dobr opedenet, da bo pol idelano.  V bistvu idelano parterstvo, ki ga je sorazmerno izy dosečt, ampak je to res to, na čemer naj bi se 'iskanje' idelanega partnerja zamrzlno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #17 - 19.11.2002 at 12:21:14
 
Uh, zanimiva razprava! Sploh ne vem, v kakšem smislu, lahko najdeš idealnega partnerja? Lepo je, če najdeš takšnega, ki ti je dejansko podoben na vseh področjih. Ali pa, da te zna podpreti, takrat, ko je to potrebno, da je poleg tebe, ko ga potrebuješ, te tolaži...
Zame je idealni partner to, da me zna sprejeti takšno kot sem in da ne išče na meni napak. In te poskuša na vsak način spremeniti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #18 - 19.11.2002 at 13:24:21
 
Quote:
Obstajajo pisihična orodja in orožja, s katerimi se da partnerja dejansko v lastne idele ukalupit


Titud, to je res, ampak potem smo iz partnerja naredili robota, ki nam služi. Ča zašteka, zamenjaš disketo in gre dalje. Tega pa si vendarle ne želimo. Ali pač? Jaz ne.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #19 - 19.11.2002 at 14:05:33
 
Quote:
Tega pa si vendarle ne želimo. Ali pač? Jaz ne.


Problem idealov je v tem, da ustvarjajo potrebo po uresničitvi: tistega kar ni, so sposobni skreirat. Jest skupaj s tabo, harry,  dvomim, da si to kar na tak način  dobimo, res želimo. Ponavad pol odkrijemo, da ne. Ideali se pokažejo za odvečne takoj, ko se uresničjo z našim angažmajem. Eno vrednost majo za nas samo kot ideali, če ne začnemo sebe pa drugih po njih ukalupljat...      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #20 - 19.11.2002 at 18:41:37
 
Robi wrote on 16.11.2002 at 13:54:54:
Saj vedno najdemo idealnega partnerja.

Takšnega, kakršnega si zaslužimo in takšnega, kakršnega najbolj rabimo za rast.

Zavestno ali podzavestno.

Zato pa je bolje, da čimveč svojih vzorcev ozavestimo, da vemo, kaj nas čaka.



Men se tud zdi, da se nam zgodi, kot piše Robi. Tud tista iskrica ki preskoči,  ne oziraje se na ideale in hrepenenja, ima isto nalogo - predstavam in pričakovanjem zmeša štrene in stvari lahko tudi obrne na glavo. So že stari ljudje dejali: človek obrača, življenje pa obrne.

Drugače pa, moj "idealni partner" skoraj gotovo ni resnična oseba, ker to je tako komplicirana zadeva, polna izključujočih postavk in kontroverznosti, tudi lapsusov in nezdružljivosti, da je najverjetneje, da ni verjeten...




Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #21 - 19.11.2002 at 21:24:14
 
Quote:
In ko misliš, da si našel, se izkaže, da vendar to ni to, kar si iskal.


... In potem seveda nisi zadovoljen z odnosom... bi lahko nadaljeval Harry.
To mi je poznano. Jaz se ponavadi vprašam (ob tem), pa kaj je narobe z mano.  Smiley Kaj bi rada. Ker dejansko takrat vidim samo tisto, s čimer nisem zadovoljna, ne pa tistega (VSEGA TISTEGA), s čimer pa sem.
Hej, saj res, le kaj je takrat narobe z mano???  Smiley
To mi diši po vzorcu. Kot da bi kar naprej iskala negativnost, namesto pozitivnost.  ???  Smiley  ???
Grem še mal premislit o tem.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #22 - 20.11.2002 at 19:10:24
 
titud wrote on 19.11.2002 at 08:39:48:
Star 12, nč ni narobej, da maš ideale, samo odpret se jim moraš pa ne se vanje omejevat. V bistvu za njihovo uresničitev ne rabš nč nardit, je boljš da dol ležež pa se nč ne upiraš pa magari čakaš kot sta ne sicer po svoji volji naredle una trnlučica pa pelelka. Je to po moje boljš kot pa da se za sanjske kreacije boriš se z mečem proti zmajem  zato, da jih boš uresničla. Ker na tak način jih boš zihr zamorila.      


titud…… ???

In ti o tem in jaz o onem… Wink
Zdi se mi, da to ni moj namen, ali pač…
Pepelka in Trunulčica, kaj, DA sta ONI POČELI….  ???
Ej to mi ni znano…. Grin
Sem mogoče brala kako drugo zgodbico, kot Ti ali KNJIGO… Grin

Ne borim se za sanjske kreacije, meni je glavni pomen, no saj veš; v sanjah je LEPOTA, lepota. Tu v IDEALU, pa mogoče če se ne motim gre za nekaj,kar nima LEPOTA veze s tem. Torej ne sanjam, AMPAK se NOTRANJE odločujem, premišljujem in usmerjam, medtem pa ne; »ležem dol«, dovolim, da se prvo kot prvo to PRETAKA po meni, in šele nato gre naprej v toku smeri.
In zmaji-moji tabuji, ne grem z mečem nad njih…. Cheesy

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #23 - 20.11.2002 at 19:14:08
 
Robi wrote on 16.11.2002 at 13:54:54:
Saj vedno najdemo idealnega partnerja.
Takšnega, kakršnega si zaslužimo in takšnega, kakršnega najbolj rabimo za rast.


Robi,   Cheesy

Hvala ti za to mnenje.
Ko si ustvarimo svoj  svet in v njem iščemo nekaj, kar si želimo, močno želimo, se s časoma začnemo zavedati kaj nam je potrebno, v čem ŽIVIMO in pri tem HODIMO POT, na kateri nas spremljajo ljudje. Zgodi sem, da med njimi naletimo na nekoga, ki nam spremeni pogled na svet in v SEBI ZAŽIVIMO. Potem se še notranje GRADIMO in gremo naprej v SMERI, s katero rastemo in nič ni lepšega kot spoznati, da imaš ob SEBI osebo, ki Te na moč razume in Ti je v vsem podobna. POLNITA SE in DOPOLNJUJETA. NJUN ODNOS RASTE  v tej smeri.

Torej, ko se odločamo, moramo DELOVATI v SMERI SEBE! In ne gledati  z druge perspektive. Jaz in On- to je pomembno.



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #24 - 20.11.2002 at 20:10:21
 
Ahh...

Kaj pa vem.Tudi jaz sem sanjala o pravljicah,trmasto iskala podobo,ki bo povsem ustrezala opevanemu,pa...

Ko se ob nekom počutiš tako zelo polno,ko se Ti zdi da Te dopolnjuje,ko razmišlja v tisto smer ki mu jo želiš predstaviti,pokazati.
Z njim prihajajo nove smernice dneva,toliko nepoznanega...

Pa vseeno nekaj manjka...
Ko iščeš trenutke,ko si lahko nekja časa sam.Ko bi rad čutil drugače,pa ne uspe...

Ko dobiš toliko podarjenega,pa vseeno nekaj manjka....
Na začetku.

Katarina


Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #25 - 20.11.2002 at 20:18:24
 
Katarina wrote on 20.11.2002 at 20:10:21:
Pa vseeno nekaj manjka...
Ko iščeš trenutke,ko si lahko nekja časa sam.Ko bi rad čutil drugače,pa ne uspe...

Ko dobiš toliko podarjenega,pa vseeno nekaj manjka....
Na začetku.

Katarina


Katarina resnica je...

Nekaj manjka...

Potrebujemo tudi določem del časa ZASE, samo zase, da  se ČUTIMO, da DELUJEMO in ŽIVIMO SEBE v SEBI...

Čas, ko se lahko prepustimo tudi sami SEBI je najlepši, ko ni VSILJIVOSTI drugega-DRUGAČNEGA, ki ni tvoje...

Vsi Iščemo trenutke, ko si ŽELIMO DELOVATI zgolj SAMI...
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #26 - 20.11.2002 at 20:57:21
 
Majhen, majhen delček je, s katerim se zavestno odločimo za nekoga. Večinoma gre za podzavest. In, ja, se strinjam, rešitev je v ozaveščanju.
Kot si predstavljam rast, gre za opuščanje starih vzorcev, je odrekanje lagodnosti, je osamosvajanje, je zmanjševanje odvisnosti od drugega, je trud biti bolj jasni v izražanju, je ustavljanje uničevalnega vedenja, ki ima za rezultat oddaljevanje, je ... skratka...napredek.

Pa vendar, partnerja izberemo predvsem iz naravnanosti po stagnaciji, če nam rast ni zares cilj. Najdemo partnerja, ob katerem se nam ni potrebno soočati s spremembami.
Kot opažam, gre za tehtanje med varnostjo in napredkom.  Varnost je pa itak vse, kar je staro, pa čeprav neuporabno, le da je predvidljivo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #27 - 20.11.2002 at 22:00:40
 
Ja,Star...normalno,vsak potrebuje bit sam,vem to.
Priznam tudi,da si svoj "space" izborim,kadar ne gre drugače...
Pa vseeno...

Zdi se mi,da v vsej tej zmedi,bežim od ljubezni,ki mi jo podarja.Toliko jo je...
Začetek nečesa je,a zdi se mi,da občutki,ki me spremljajo niso pravi...ne vem.
Saj veš...ko se počutiš kot bi Te dušilo,ko v Njegovem pogledu prebereš kako zelo si mu zlezel pod kožo v tem kratkem času,medtem,ko sam iščeš čas,da se privadiš Nanj,čas z Njim...
Ne gre mi v glavo,res ne...Toliko vsega v Njem,pa toliko ene čudne brezbrižnosti v meni.
Najbolj nenavadno pa je dejstvo,da me Njegova bližina ne moti-ko je ob meni,se ne počutim slabo.
Problem nastane,ko sem sama...Ne pogrešam ga,ne čakam na njegov klic,pravzaprav mi je vseeno ali pokliče ali ne.

Res...ne vem kaj mi je...
Nočem jamrat,kljub temu,da se zavedam da počnem prav to.A včasih je fino nekomu povedat.Pa vem,da je težko razumeti tisto kar še sama ne razumem.
Vem.

Hvala Star12

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #28 - 20.11.2002 at 22:28:13
 
Spoznal sem, da želje nimajo nobenega vpliva pri izbiri partnerja.
Partnerja izberemo iz našega trenutnega stanja in osebnosti. Kar smo.
Želje pa so le izraz kar bi radi bili. Pa to nismo.

Zato je pomembno, da delamo na sebi, da se poznamo. Čeprav z enim partnerjem nismo zadovoljni, bomo vedno dobili eno in isto, čeprav si želimo nekaj drugega. zato bomo vedno nezadovoljni, ker mislimo, da je krivda v partnerju. V resnici pa je odgovor v nas.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #29 - 20.11.2002 at 22:46:07
 
Robi wrote on 20.11.2002 at 22:28:13:
Partnerja izberemo iz našega trenutnega stanja in osebnosti. Kar smo.


Ja, vzorec ponavljamo, dokler ga mamo.
Ozaveščanje. Preprosto. Skor.  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9