Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12573 times)
A.
Ex Member




etični kodeks foruma
02.11.2002 at 00:39:33
 
predlagam da napišmo etični kodeks foruma:

1. forum je namenjen predvsem lastnim razmišljanjem, zato ne kopi&pajstaj tujih tekstov samo, da so na forumu, na forumu naj bo tvoj dar vsem nam.

2. zavedaj se koliko ljubezni in dela so v tale forum vložili pripravljalci foruma, da je postal takšen kot je, zato ne delaj reklame zase in to še zastonj,

vsak ima vsak več stari, ki bi jih lahko reklamiral in če bi jih vsi objavljali bi bil forum reklami pano s katerim pa ni moč komunicirat.
zato se poskusi držat namena foruma. Predvsem omogočaj še naprej, da bo forum namenjen predvsem pogovorom, druženju izmenjavi mnenj, prijateljstvu, zavedanju, skupni rasti, deljenju znanja, svojih pogledov, izvedbi skupnih projektov, spoznavanju drugih in sebe in s tem soustarjanju boljšega sveta...

dodajte...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: etični kodeks foruma
Reply #1 - 02.11.2002 at 00:55:23
 
Quote:
predlagam da napišmo etični kodeks foruma:

1. forum je namenjen predvsem lastnim razmišljanjem, zato ne kopi&pajstaj tujih tekstov samo, da so na forumu, na forumu naj bo tvoj dar vsem nam.

2. zavedaj se koliko ljubezni in dela so v tale forum vložili pripravljalci foruma, da je postal takšen kot je, zato ne delaj reklame zase in to še zastonj,

vsak ima vsak več stari, ki bi jih lahko reklamiral in če bi jih vsi objavljali bi bil forum reklami pano s katerim pa ni moč komunicirat.
zato se poskusi držat namena foruma. Predvsem omogočaj še naprej, da bo forum namenjen predvsem pogovorom, druženju izmenjavi mnenj, prijateljstvu, zavedanju, skupni rasti, deljenju znanja, svojih pogledov, izvedbi skupnih projektov, spoznavanju drugih in sebe in s tem soustarjanju boljšega sveta...

dodajte...


- Delaj si reklamo zastonj, če storitev ponujaš zastonj.

- Forum naj se uporablja za pomoč sebi in drugim okoli sebe

- Kdor dela na forumu z ljubeznijo, naj svojo ljubezen deli tudi drugim

- Na forumu so vsi enakopravni

- snovalci pa odgovorni za delo na forumu

- Vsak posvečen je dolžen dodati forumu svojo vrednost, v nasprotnem primeru se ga prestavi spet med člane

- Vsak posvečeni naj odda svoj delovni cilj v obliko topica v posvečeni del foruma. Cilj naj bo opremljen z datumi in odgovornostjo

- Vsi posvečeni imajo enako moč pri sodelovanju na forumu in dodelavi njegove oblike.

toliko z moje strani.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: etični kodeks foruma
Reply #2 - 02.11.2002 at 12:42:43
 
Quote:
predlagam da napišmo etični kodeks foruma

... da se pol ve, kje ga lohk in kje ga kdo krš, anede.   Grin
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: etični kodeks foruma
Reply #3 - 02.11.2002 at 13:44:30
 
Sorči, mladeniči, se ne "morem" upret sposojenemu komentarju, k mi je, pa glih dons, u inboks prletu.

Wink
ARS


TOTALITARIANISM

To the disciples' embarrassment the Master once told
a bishop that religious people have a natural bent for cruelty.

"Why?" demanded the disciples after the bishop had gone.

"Because they all too easily sacrifice persons
for the advancement of a purpose," said the Master.

Anthony de Mello, SJ


MORSEL:  
Be aware that a halo has to fall only a few inches to be a noose.   (Dan McKinnon)
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: etični kodeks foruma
Reply #4 - 02.11.2002 at 19:00:30
 
No sej, k stvari prevelike začnejo ratvat, pa vsa nesoglasja na plano butnejo, pa periu se u javnost začne prat, pa perje na vse strani letet.

=st bi simpl reku, da ste začel novo forumsko tekmovanje, fantje, in tokrat brez modrcov.  Grin
Jih je zmankal, pa je blo treba eno kost za glodat najdt.

8)
BonSens
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: etični kodeks foruma
Reply #5 - 05.11.2002 at 15:16:52
 
veš bonsens mi mamo tle sam eno navado in to je to da se zavedamo kaj se dogaja, to skoz čekiramo in pol popravljamo vzroke.

nč nismo zapel v tekmovanje, pač pa v iskanje boljše rešitve, menenja se delijo, potem pa pride celotn pogled in skupi uredimo stvari

tako bomo to uredil na chatu ta četrtek, vrnil se bomo v izhodišče in se povezal, potrudil se bomo da se razumemo, spoštujemo in da spet najdemo izhodišča iz katerih smo začeli

vabljen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nemesis
Guest




Re: etični kodeks foruma
Reply #6 - 07.11.2002 at 17:27:30
 
Ježešna A., kok dela si mi naložl.
Kolk enga hubrisa za popucat.

A., a je ta mi, o katerem govoriš tisti kraljevski mi (Royal We), saj ga zelo rad uporabljaš predvsem takrat, ko se prav nihče ne strinja s tabo in lahko govoriš samo v svojem imenu?

Kako si mi ti en fejst fant. Ti je kar že v navado prišlo, da če gre kaj narobe, ti prideš pa vse do konca spucaš, kakor kle razlagaš Nonsensu. Me spominjaš na ene par takih kerlcev, ki so si vzeli pravico poznati in razglašati absolute, pa so se potem srečali z mano.

In boš tam na četu, pa če sem te prav razumela, naredu en zdravilni obred, in s svojo modrostjo in razsvetljenim pogledom, vse povezu in vse razrešu. Tko, da nč druzga sploh ne bo nikol več  treba.

Še ta najmanj pa bo treba o tem forumu razpravljat na tem forumu, to je stvar samo nekaterih bolj enakih in bolj posvečenih in bolj v vse skrivnosti tega foruma in pa zadosti "clear". Ampak še to samo včasih, ker potem ti to vse razrešiš, preženeš.

Je treba topike, ki se dotaknejo česa podobnega v trenutku zapečatit (takoj potem, ko jih ti blagosloviš s svojim odgovorom) ali pa odmigrirat v neznanokam, med posvečene, v /dev/null (kot ljubitelj linuxa boš že vedel kje se to potem znajde), ali pa še tja ne. Ker bognedaj, da bi o tem forumu razpravljali na tem forumu.

Si se mi zelo priljubil s svojimi izjavami in s svojim ravnanjem, tako da bom od sedaj naprej spremljala tvoje delovanje in se potrudila, da bodo tvoji prispevki jasno vidni, ustrezno ovrednoteni in jasno predstavljeni.

Kiss, tvoja Nemesis
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: etični kodeks foruma
Reply #7 - 07.11.2002 at 19:29:32
 
Quote:
Je treba topike, ki se dotaknejo česa podobnega v trenutku zapečatit (takoj potem, ko jih ti blagosloviš s svojim odgovorom) ali pa odmigrirat v neznanokam, med posvečene, v /dev/null (kot ljubitelj linuxa boš že vedel kje se to potem znajde), ali pa še tja ne. Ker bognedaj, da bi o tem forumu razpravljali na tem forumu.

premik threada je bila moja prošnja borutu ... moja prošnja je bila izpolnjena in to je to ... kdor prosi ponavadi dobi ... če se bo tako odločilo lahko file pride nazaj ven ... noben problem ... naber pol članov (foruma) in ga maš zuni k bi mignu ...
perilo al kako že ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Nemesis
Guest




Re: etični kodeks foruma
Reply #8 - 07.11.2002 at 20:32:03
 
Kok jih je že zdej, članov? Cca 400?

To pomeni, da jih rabim približno dvesto,  a ne?  Grin

Nemesis
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: etični kodeks foruma
Reply #9 - 07.11.2002 at 20:38:34
 
tm nek ja ... al pa pol bedakov
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Nemesis
Guest




Re: etični kodeks foruma
Reply #10 - 08.11.2002 at 08:51:33
 
Dragi A.,

Sončeva pošta, zaradi katere si premetal pol foruma, postavil razne omejitve, prepovedal linke, oglase in pa še kaj, kar ne ustreza tvojim ciljem, a je to zdaj postalo projekt Društva Sonce, a je to mogoče še vedno tvoj osebni projekt, s katerim bi rad zaslužil kakšen dinarček?

Me res zanima,

Kiss, tvoja Nemesis
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: etični kodeks foruma
Reply #11 - 08.11.2002 at 08:59:09
 
Quote:
Dragi A.,

Sončeva pošta, zaradi katere si premetal pol foruma, postavil razne omejitve, prepovedal linke, oglase in pa še kaj, kar ne ustreza tvojim ciljem, a je to zdaj postalo projekt Društva Sonce, a je to mogoče še vedno tvoj osebni projekt, s katerim bi rad zaslužil kakšen dinarček?

Me res zanima,

Kiss, tvoja Nemesis


? *? *?

tvoj Edi  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: etični kodeks foruma
Reply #12 - 09.11.2002 at 21:34:29
 
Dragi A.,

Sončeva pošta, zaradi katere si premetal pol foruma, postavil razne omejitve, prepovedal linke, oglase in pa še kaj, kar ne ustreza tvojim ciljem, a je to zdaj postalo projekt Društva Sonce, a je to mogoče še vedno tvoj osebni projekt, s katerim bi rad zaslužil kakšen dinarček?

Me res zanima,

, tvoja Nemesis



draga nemesis, x ali who ewer you are...
sončna pošta je projekt od društva že kar nekaj časa, prazaprav je vedno bil skupna stvar, sam da je vsak skrbel za svoje stvari, sedaj pa to mal skupi bl skupi počnemo...

btw sončna pošta je zastonj in bo tudi ostala zastonj da ne bo pomote in nerazumevanja. Je pa z njo ene dve ure dela tako, da bo pomoč če maš akj takega v mislih dobrodošla...  Wink

se pa strinajam in lepo, da opaziš da sem(smo) mal premetl forum, ja res je. Sam tako je, bom še enkrat reku vsak ma svoj namen in svojo pot, temu je treba sledit, isto tu na forumu, poleg tega pa nas vse tu gor full uči, odprtosti, iskrenosti, resnice, modrosti, zavedanja, odgovornosti, prijateljstva. veš sam čudim se kolk smo dojel k tle gor te stvari pišemo...

dam kr vsem en objem in cmokico, hvala  Kiss

forum nas uči in ma namen, zato ga ne obremenjujemo po nepotrebnem, z drugimi stvarmi.

za objave dogodkov, sodelovanje na projektih ustvarjanje, mamo dogodke,... tud na forumu, in smo razvili tud stvari, ki so bolj primerne in če velja to, da te stvari urejamo, potem moramo začet pri sebi, način kako to izvedemo pa  je tisto kar nas spodbuja ali pa mal prevetri, samo potem, k se zavedaš kaj delaš, se stvari uredijo in postaneš boljši prijatelj in še za naprej veš kaj narobe delaš in to popraviš v drugo...

saj pravim velik delamo in velik se učimo menda bomo kdaj kaj tudi prav naredl ane  Grin, sam zdej nam še ne uspe zmeri, se pa trudmo in hvala bogu je vsa ekipa ustvarjalcev res dobra in se zavzema za to da uredimo kar delamo, predvsem pa zagovarja vsak svoje stališče odkrito in zato se včasih zgodi da prehitro kaj napišemo in prehitro odreagiramo, pa še bere se tle gor to drugač kot če poveš.  to vemo in to tudi upoštevamo, ne napadamo in držimo se za besede, saj vemo da se to dogaja in se pol poskusi najti rešitve za vse poglede.

sam je pa nekaj vse kar se dogaja sprejemamo in se od tega učimo, zato lahko uredimo stvari, ne glede na različnost mnenj. temu se reče spoštovanje in upoštevanje, zavedanje da nismo sami.

in to je lasnost, ki naj druži.

misli pa da nas drušži tudi to, da ni skrivnosti, zato ti predlagam, da se logiraš, pa da prideš kdaj v pržančka da kakšno rečemo, veš v srčkih smo skupi in prej k se spoznamo prej se lahko objamemo.  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: etični kodeks foruma
Reply #13 - 09.11.2002 at 21:42:39
 
Quote:
sam je pa nekaj vse kar se dogaja sprejemamo in se od tega učimo, zato lahko uredimo stvari, ne glede na različnost mnenj. temu se reče spoštovanje in upoštevanje, zavedanje da nismo sami.

in to je lasnost, ki naj druži.


Ravno zaradi tega mi je ta forum prirastel k srcu. Spoštovanje in upoštevanje.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Nemesis
Guest




Re: etični kodeks foruma
Reply #14 - 10.11.2002 at 19:55:47
 
Dragi A.,

Kako lepo je od tebe dobit tak kategoricen odgovor. Lepo, da je vsaj zdaj e-pošta, sonceva pošta oz. sonceva obvestila oz. karkoli že postalo last društva.
Tko da se ve, da ne bi kdaj kje morda prišlo do nesporazumov.

Veš A., kar toplo mi je pri srcu, ko berem tvoje tople besede, kako lepi in dobri smo. Pa saj to sem vedla tko že prej. Tko, da razen tistega zgoraj, mi ni cist jasno, kaj si hotel povedat. Se mi je zdelo, da sem nekaj spregledala in sem šla gledat tvoje zadnje poste in ugotovila, da si:
- postal tuje znanje in linke na druge site
- težil drugim, ker postajo tuje znanje in linke
- se delal pametnega pred novimi clani (druge vsebine v odgovoru Bonsensu nisem našla)
- najavljal in odjavljal nekakšne dokoncne zdravilne obrede za forum pod tvojim vodstvom
- metal boruta z njegovega termina in mu efektivno prepovedoval njegovo dejavnost
- pisal kaj vse smo menda že skupaj dosegli
- nameraval nove prostore
- se hvalil, kaj vse lahko poveš o problemu alkohola in povedal prav nic

Tko, da se strinjam, da je fajn, kadar se da kaj zanimivega na forumu prebrat pa morda tud rect, ampak škoda, da ni tebe nikol zraven.

Po tvojih posegih je pa na forumu bilo malo pušcobno. Maš sreco, da Andres to tko dobr zacuti ali pa celo razume, da si je potem modrce zmislu, ampak to še vseeno ni pripomoglo, da ne bi ene par clanov in pa stalnih in zanimivih sogovornikov enostavno poniknilo in raje šlo kam drugam. Glih tko, kot se je na srečo pojavilo par ljudi, ki grejo Andresu na živce. Glej glej, nisi opazil? Ne verjamem.

Moram ti priznat, da je tvoja odlika, za tisto sistemsko razmišljanje s katerim se hvališ ne vem, predvsem politicni talent. Glih tolk, da ti ni uspel zrint Boruta iz njegovega šloganja, ki mu zgleda veliko pomeni, in to s sitnarjenjem, manipuliranjem in rovarjenjem, brez ocitnega razloga. Po mojem predvsem, ker tam ti nisi bil glavni petelincek na kupcku.

No pa da pridemo koncno do eticnega kodeksa. Ampak prej bo treba še nazaj na trenutek resnice. http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=... Tistega topika na katerega si ravno tako odgovoril kako smo dobri in kaj vse smo že dosegli, potem pa si ga hitro zapečatil, da se ni dalo več odgovarjat na tvoj odgovor. Tam se je tole, kar se dogaja tukaj že zgodilo, samo da te tam že drugi malo okrcali po nosku. Tko, da je tole, oz. da tole more bit taka ta prava farsa. Ampak ti veselo dalje po svoje, psi lajajo pikec A pikec pa gre dalje, svojim ciljem naproti. No tam si takrat povedal še nekaj več reči, kot si jih tokrat, tako da jaz tukaj vidim en precej negativen razvoj.

Večkrat si že rekel, da boš poskušal nekaj nardit, da bo namen foruma jasen še komu, razen tebi. Veliiiko mesecev nazaj si to rekel, dragi pikec A pikec. In mi te še vedno potrpežljivo čakamo. Pa veliiikooo drugega si rekel, da boš razložil, pa napisal pa zapisal, nekaj pred meseci, tisto o alkoholu pa ne tako daleč nazaj. In mi te čakamo. Čakamo, da boš karkoli zanimivega povedal, čakamo da tokrat zares naredimo kak korak naprej, da nas razsvetliš s kakšnim svojim spoznanjem. Do sedaj nismo še nobenega dočakali.

Ker potem, ko se bo večina članov res strinjala o namenih tega foruma oz. v njem našla tudi nekaj zase, takrat se bo dalo pa tudi razpravljat o kakšnem etičnem kodeksu. Predlagam ti, da izvedeš en ta pravi zdravilni obred, da začneš razpravo, kaj bi ljudje, ki so na tem forumu tukaj in kje drugje sploh radi počeli. Ups, sem jo mogoče s temle že jst, no kokrkol pa lahko pa v njej aktivno zdravilno sodeluješ.

Nemesis

Nemesis se ne bo registrirala. Nemesis se bo pojavila, če bo kje preveč po kakšnem postanem jogurtu zasmrdelo. V katerikoli inkarnaciji že. Bogovi niso ljudje, ki varujejo svojo zasebnost in identiteto, eni imajo tisoč rok, drugi tisoč obrazov. Ti pa svetujem, da kaj prebereš o njej, predvsem o tem kdaj in zakaj se pojavi. In bo šla svojo pot, ko se ji bo zazdelo, da je svoje delo opravila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2