Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 28830 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: threadi za premik
Reply #30 - 04.08.2003 at 13:55:17
 
Quote:
tega kar si spisal še nismo sprejel

mi smo sprejel ... vsaj ... nihče ni bil proti, kar zame pomeni da so vsi za ... ti si prvi ki je proti ... kot ponavadi.
sploh pa ... ničesar nism spisal jest ... vse je zbrala na en kup miška ... naj ji bo večna slava ... jest sm samo zastavu in nabutu linke na vse kar se meni zdi pomembno, da mora vedet VSAK uporabnik foruma, pa naj bo to admin ali pa soustanovitelj ali pak član ali koneckoncev gost ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: threadi za premik
Reply #31 - 04.08.2003 at 21:52:37
 
sprejel nismo, vsaj jaz ne, miška je spisal res je, bom reku dobr to, sam jaz še nisem prebral, tko da sej veš, dokler ne preberem je kot, da nisem sprejel, če me ni oz nima časa tud nisem sprejel, ostali so lahko sam glede tega ni nobena stvar dokončna, vsi moderatorji se naj uskladijo s stvarmi ki se tičejo vseh na forumu, zato to zihr ni sklep...

ravno zdej delam zgodovino  in namen foruma, ostalo od moderiranja it bomo pol...

glede moderiranja je še to za dodat k temu kar sem sisal.

v izrednih razmerah se dovoljuje poseg moderatorjev v obstoječe stanje takoj, brez predhodne najave, v tem topicu...

ker tega, da bomo mi in ostali, ki so(smo) pridni in so/smo tu zato ker res želijo rasti oz se družiti bi pol zaradi enih, ki niso ravno pridkani moral čakat 24 ur, tega res ne bomo podpiral ane?

zato se to še doda k temu kar sem zgori pisu...

hvala za razumevanje, sej se hecam sam sej veš prebrat moram, dodat in bo, ostali pa tud, taka neurjena glomaza je ratala, da se mi kr mede... bom jutr Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: threadi za premik
Reply #32 - 05.08.2003 at 07:02:49
 
Quote:
gape a me lahko daš za moderatorja v osebna, socilološka in psihološka razmišljanja?

gape wrote on 02.08.2003 at 22:33:31:
če oblubiš da boš spoštoval pravila ...


Najverjetneje predvsem dve:

gape wrote on 25.10.2002 at 10:10:54:
meni osebno bi blo zelo všeč, če bi premikal threade od zadaj t.j. tiste, ki niso več aktualni, jih najdemo na zadnjih straneh posameznega direktorija ...

Miska wrote on 16.07.2003 at 13:15:28:
  • Threade in topice posameznega avtorja se lahko premika v katerikoli drug del foruma le s soglasjem avtorja.

  • Ker ti gre prehitro in poljubno od rok, A., bi rekla jaz.
    Vsaj en primer?
    V "Splošno" objavim "Taborni kompleks Sredgora" in še preden ti uspem replicirati na primernost premika v "Dogodke", topik - zgolj v nekaj skromnih urah po objavi, v taistem dnevu - že premakneš tja. Če bi imela čas oz. priliko za repliko, bi se s premikom sicer strinjala, a ne v istem dnevu. Ker se mi je, v času objave, topik zdel pač "splošno" zanimiv.

    Ker ti gre močno selektivno in poljubno od rok, A., bi rekla jaz.
    Vsaj en primer?
    V "Splošno" objaviš "Izobraževanje za forumovce, ki želijo ustvarjat", in ne glede na opombe in tvoje strinjanje glede premika v "Sodelovanje in pogovori", to storiš šele kak teden pozneje ... "ker se ti je zdel topik zanimiv".


    Pa mi je načeloma prav malo mar, kako, kdaj in zakaj karkoli premikaš, A., a dosleden vsekakor nisi, vam lastnih pravil oz. priporočil pa tudi ne upoštevaš. IMHO, predvsem ti sam.
    Back to top
     

    Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
     
    IP Logged
     
    Igor P.
    Global Moderator
    p
    *****
    Offline

    Če ne mores živeti, kot
    bi hotel, živi, kot zmoreš

    Posts: 4800
    Celje
    Gender: male
    Re: threadi za premik
    Reply #33 - 05.08.2003 at 07:51:19
     
    Bi skromno dodal, da ima Arska prav. Wink
    Back to top
     

    Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
     
    IP Logged
     
    A.
    Ex Member




    Re: threadi za premik
    Reply #34 - 05.08.2003 at 08:44:22
     
    sej sem reku pravila se naj oblikujejo in se jih bomo držal, to kar sem storil v tvojem primeru ARS sem res mal prehitro, ampak sem ti dal v enako obiskan folder kot je zgori, tko da si mela na opis dveh mestih in je blo s tega vidika zate bolje...  Grin

    v mojem primeru je bila stvar aktualna sploh za forum in vse bralce in je bla v pravem topicu, sem pa jo pol ko ni bila več aktualna prestavil

    drugač pa sej sem reku sledeče sedaj pa dopolnjeno in zbrano
    priporočila za moderiranje:
    1. držimo se tega, da aktualne topice ne premikamo, ko topic ni aktualen, če 7 dni ni nihče pisal vanj, v tem primeru se ga lahko premakne brez, da bi dajal obvestilo v topic trhredi za premik
    2. topic, ki je aktiven oz je bil nazadnje spremenjen pred manj kot 7 dnevi in ne spada v rubriko v kateri se nahaja, se ga premakne tako, da se tu objavi in se ga po 24 urah lahko premakne, vendar naj se poskusi upoštevat predloge uporabnikov.
    3. v izjemnih oz kritičnih primerih, napr: ko topic posega v pravice uporabnikov oz gre za varstvo določenih podatkov uporabnikov, oz je moralno nedostojen(grobo žali uporabnike...) oz grobo krši namen in priporočila foruma, se topic lahko premakne, briše oz ureja takoj, brez predhodne najave.
    4. za posebne primere se lahko, da vprašanje na administratorje(bedake) foruma, da odločijo o nadaljnih ukrepih
    5. za urejanje, prestavljanje, popravljanje in brisanje postov na forumu, so odgovorni moderatorji, po lastni vesti in presoji, a se vedejo v skladu z uporabnikom prijaznim pristopom in forumom in v največji možni meri poskušajo upoštevati predloge uporabnikov, če se le da se držimo prve točke.

    skor ustava za moredatorje  Grin
    Back to top
     
     
    IP Logged
     
    gape
    YaBB Administrator
    p
    *****
    Offline

    I love YaBB!
    Posts: 13595
    The Land of YaBB
    Re: threadi za premik
    Reply #35 - 05.08.2003 at 10:57:22
     
    1. in 2.
    thread 'threadi za premik'
    je (bil) namenjen uporabnikom, ki nimajo moči premikanja threadov, da v njem obvestijo mene in moje pomočnike (moderatorje), kaj predlagajo, da naj se premakne kam.
    mi potem po lastni presoji skušamo predlog upoštevat.

    ta thread ni bil nikoli namenjen temu da bi moderatorji obveščali kam in kako bomo premaknili kakšen thread.
    tovrsten predlog spada na thread, ki se naj premakne.

    3.
    izjemni in kritični primeri so že zajeti v pomembno

    4.
    posvečeni so bili mišljeni (tudi) kot neka pomoč moderatorjem (več glav več ve), kako urejat forum, ker pa te funkcije niso sprejeli, je pač nimajo.
    tko da ... jih nimaš kej spraševat ... pa če bi bil bolj pozoren bi opazu da niso več prov nč bedakasti.

    5.
    glej točko 1 in 2 zgoraj višje ...



    moredatorji bomo še mal počkal na ustavo ...

    kot je ars že razložila ... moderatorji imamo vse pravice, saj nam jih zagotavlja sistem. da pa ne bi prišlo do zlorabe pravic, smo na osnovi dejanskih dogodkov napisali pravilo. torej, ne zato da si priborimo še več pravic, ampak zato da si jih omejimo in da bi ne prihajalo do hude krvi brez veze.
    Back to top
     

    Lahko pa da se tudi motim ...

    The Administrator of this yabb and domain.
    WWW WWW  
    IP Logged
     
    A.
    Ex Member




    Re: threadi za premik
    Reply #36 - 05.08.2003 at 12:09:31
     
    pod ena ta topoc lahko uporabljamo oboji, ne bo nič narobe...  sem pa v izogib temu da se tu notri pogovarjamo vse nalepil v pomembno kot si lahko opazil...

    pod dva pomembno še nisem podorbneje prebral, tko da se ne opredelim do takrat, valda da pomembno do takrat kot razumem ne velja, niti ni usklajeno, kaj šele sprejeto, velja le za recimo temu dober osnutek

    pod tri osnutek je tudi ustava moderatorejv

    pod štiri arski sem odgovoril že takoj v tistem thredu kjer je to prvič predlagala, da to ni mogoče, tud teb sem odgovoril takoj, mogoče je 5 točk moderatorske ustave, ostalo v realnosti pomoje ne

    pod pet tudi to je samo predlog in osnutek gape, tko da kar na izi...
    Back to top
     
     
    IP Logged
     
    gape
    YaBB Administrator
    p
    *****
    Offline

    I love YaBB!
    Posts: 13595
    The Land of YaBB
    Re: threadi za premik
    Reply #37 - 05.08.2003 at 12:18:49
     
    jest sm izi

    preber in pol komentiri ...
    Back to top
     

    Lahko pa da se tudi motim ...

    The Administrator of this yabb and domain.
    WWW WWW  
    IP Logged
     
    A.
    Ex Member




    Re: threadi za premik
    Reply #38 - 05.08.2003 at 12:48:59
     
    viš sem se spomnu zdej najbolj pomembne argumet zakaj to s soglasji ne gre tolk lahko v praksi...

    primer imam 10 postov za premaknit, hm pol pišem 10 ljudem seveda na msg, pol oni nazaj in lahko full čakam in kaj če ne odpišejo...  in pol jaz nazaj in pol morda uskaldimo morda ne.

    recmo da ne, pol pišem sem al pa oni pišejo sem, pol spet vi pišete pol spet uskladimo al pa ne...

    prvič prvi del, da bi po msg obvešču je brez veze, ker itak pridemo na javni del, sploh pa je forum v os tko da to obveščanje na msg ne pride v poštev in če bomo to sprejel bomo objavljal sem not pomoje  ??? ... kam pa  ???

    ok  pa sem itak gor navedu... stvari rabimo če ni soglasja al pa odgovora, s ustavo pa se omejimo tud mi in s tem je tud uporabnikom je velik lažje delat.

    še lažje bo ko bodo opisi rubrik in priporočila
    Back to top
     
     
    IP Logged
     
    A.
    Ex Member




    Re: threadi za premik
    Reply #39 - 05.08.2003 at 12:49:30
     
    valda pa lepo prosim čimanj birokracije...  Wink
    Back to top
     
     
    IP Logged
     
    gape
    YaBB Administrator
    p
    *****
    Offline

    I love YaBB!
    Posts: 13595
    The Land of YaBB
    Re: threadi za premik
    Reply #40 - 05.08.2003 at 13:41:54
     
    brez birokracije je anarhija ... men je prov ... kot ponavadi seveda ...



    drugač pa ... ne vem kje si pobral pm-je.

    jest sm predlagu da se o premiku threada sprašuje v threadu samem ... kar je tud _edino_ logično ...


    vidm da še vedno nisi prebral ...
    Back to top
     

    Lahko pa da se tudi motim ...

    The Administrator of this yabb and domain.
    WWW WWW  
    IP Logged
     
    bp
    Ex Member




    Re: threadi za premik
    Reply #41 - 05.08.2003 at 13:52:49
     
    Quote:
    viš sem se spomnu zdej najbolj pomembne argumet zakaj to s soglasji ne gre tolk lahko v praksi...

    primer imam 10 postov za premaknit, hm pol pišem 10 ljudem seveda na msg, pol oni nazaj in lahko full čakam in kaj če ne odpišejo...  in pol jaz nazaj in pol morda uskaldimo morda ne.

    recmo da ne, pol pišem sem al pa oni pišejo sem, pol spet vi pišete pol spet uskladimo al pa ne...

    prvič prvi del, da bi po msg obvešču je brez veze, ker itak pridemo na javni del, sploh pa je forum v os tko da to obveščanje na msg ne pride v poštev in če bomo to sprejel bomo objavljal sem not pomoje  ??? ... kam pa  ???

    ok  pa sem itak gor navedu... stvari rabimo če ni soglasja al pa odgovora, s ustavo pa se omejimo tud mi in s tem je tud uporabnikom je velik lažje delat.

    še lažje bo ko bodo opisi rubrik in priporočila

    10 threadov ne postov razen če želiš moderirat tudi na mikronivoju. Samo ti priporočam da se pri tem ustaviš pred stavki in sličicami. Iz pravnih razlogov, če ne drugače.

    Sicer pa, če se ti ne da ukvarjat in pogovarjat z ljudmi, potem je pa mogoče bolje, da ne bi bil moderator nečesa takega kot je forum Svet Pogovorov.

    Kaj praviš?

    bp
    Back to top
     
     
    IP Logged
     
    A.
    Ex Member




    Re: threadi za premik
    Reply #42 - 05.08.2003 at 14:02:43
     
    forum bo lahko v nasljednem letu imel za urejat po 10 postov na teden?

    bi to vlogo prevzel ti?  Grin

    brez nepotrebne birokracije bp, upam da se strinjava a?

    preberi ustavo moderatorjev še enkrat, da ti bo bolj jasno...
    Back to top
     
     
    IP Logged
     
    ARS
    5
    *****
    Offline

    Preveč dobrega je lahko
    ... čudovito. (Mae West)

    Posts: 2510
    daleč od rodne barjanske grude
    Gender: female
    Re: threadi za premik
    Reply #43 - 05.08.2003 at 14:29:34
     
    gape wrote on 05.08.2003 at 10:57:22:
    moredatorji bomo še mal počkal na ustavo ...

    Quote:
    preberi ustavo moderatorjev še enkrat, da ti bo bolj jasno...


    Uf, men je pa anarhija zmeri bl všeč ...

    Grin
    ARS
    Back to top
     

    Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
     
    IP Logged
     
    bp
    Ex Member




    Re: threadi za premik
    Reply #44 - 05.08.2003 at 16:11:26
     
    Quote:
    bi to vlogo prevzel ti?  Grin

    brez nepotrebne birokracije bp, upam da se strinjava a?

    preberi ustavo moderatorjev še enkrat, da ti bo bolj jasno...

    tudi lahko, če se nobenemu drugemu ne da. recimo open source in pa osebna razmišljanja (brez pretiranega psihologiziranja in sociologiziranja) Wink

    še enkrat, če se komu ne da ukvarjat in pogovarjat z ljudmi, potem je pa mogoče bolje, da ne bi bil moderator nečesa takega kot je forum Svet Pogovorov.

    bp
    Back to top
     
     
    IP Logged
     
    Pages: 1 2 3 4 5 6