Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 61766 times)
David
Ex Member




Re: Datura
Reply #30 - 19.08.2008 at 20:08:24
 
nevi wrote on 19.08.2008 at 15:49:35:
morda tole ni prava tema za to... ampak je pogoj tekel tudi o drugih in drugacnih drogah...
pa me zanima ce ima kdo kakrsnokoli izkusnjo z esctasyjem?
pri meni je bil ucinek namrec ravno obraten kot sem brala o tem...

...verjetno si pojedla kaj drugega kot pa ex
Folk prodaja/daja marsikaj sam da je cvenk cvenk cvenk al kaj pac majo v glavi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Datura
Reply #31 - 20.08.2008 at 08:04:45
 
Nevi

Kaj ti propagiraš jemanje drog? Daj punca malo nazaj se potegni malo ročno zavoro primi v roke. Malo poglej okrog sebe kaj ni dovolj sranja na temu svetu brez drog? Čudim se gapu kako sploh dovoli takšne temo na tem forumu,ki naj bi predvsem skrbel za neko duhovno rast.
Vem, vsak ima svobodno voljo in počne kar pač počne,ampak neka etika pa ja mora vladati družbi,saj drugače bo še več morije in gorja na tem svetu kot ga že je.
Neodgovorno-zlagano in to ravno pri tistih,ki bi radi neko duhovnost šibali. Dvojna morala, potem se pa čudimo kako je ta svet pokvarjen.

Lp Alojz Shocked
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Datura
Reply #32 - 20.08.2008 at 16:13:36
 
Alojz in Sandib wrote on 20.08.2008 at 08:04:45:
Čudim se gapu kako sploh dovoli takšne temo na tem forumu,ki naj bi predvsem skrbel za neko duhovno rast.

kr čudi se ...
vidm pa da kljub temu da si kle gor že zelo dolgo, še vedno ne veš zakaj je ta forum kle
verjetno tud za duhovno/osebno/ipd rast, čeprov je večina teh jo že zdavni popihala ...

za ozaveščanje - zato kle on stoji ... ozavestit vse - do daske - kolkr le lahko osebnost zdrži

je še ni blo teme ki bi bla za pobrisat

zaradi sprejemanja ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Datura
Reply #33 - 20.08.2008 at 18:32:25
 
Alojz in Sandib wrote on 20.08.2008 at 08:04:45:
Nevi

Kaj ti propagiraš jemanje drog? Daj punca malo nazaj se potegni malo ročno zavoro primi v roke. Malo poglej okrog sebe kaj ni dovolj sranja na temu svetu brez drog? Čudim se gapu kako sploh dovoli takšne temo na tem forumu,ki naj bi predvsem skrbel za neko duhovno rast.
Vem, vsak ima svobodno voljo in počne kar pač počne,ampak neka etika pa ja mora vladati družbi,saj drugače bo še več morije in gorja na tem svetu kot ga že je.
Neodgovorno-zlagano in to ravno pri tistih,ki bi radi neko duhovnost šibali. Dvojna morala, potem se pa čudimo kako je ta svet pokvarjen.

Lp Alojz Shocked

Alojz, sam ne bi tega opisal kot dvojna morala. Droge pač obstajajo, tako kot obstajajo Lorberjeve pisarije. Ljudje pač mislijo, da jim lahko odpre neke zaprte kanale. Da bi zatiskali oči pred tem in se bali, pa ne vidim smisla. Naj pišejo.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Datura
Reply #34 - 20.08.2008 at 19:47:56
 
gape wrote on 20.08.2008 at 16:13:36:
Alojz in Sandib wrote on 20.08.2008 at 08:04:45:
Čudim se gapu kako sploh dovoli takšne temo na tem forumu,ki naj bi predvsem skrbel za neko duhovno rast.

kr čudi se ...
vidm pa da kljub temu da si kle gor že zelo dolgo, še vedno ne veš zakaj je ta forum kle
verjetno tud za duhovno/osebno/ipd rast, čeprov je večina teh jo že zdavni popihala ...

za ozaveščanje - zato kle on stoji ... ozavestit vse - do daske - kolkr le lahko osebnost zdrži

je še ni blo teme ki bi bla za pobrisat

zaradi sprejemanja ...


gape, jaz ti kot nekajletni uporabnik in zlorabnik drog (tudi v "duhovne" namene) povem iz lastnih izkušenj, da so droge daleč od duhovnega razvoja, prej slepa veja

šamanom, ki so te rastline uporabljali z namenom in na doloćen, njim domač ter kulturno pogojen način, je to sigurno predstavljajo nek del v odkrivanju duhovnih razsežnosti, ampak se (po mojem mnenju) to z današnjimi psihedeličnimi "astronavti" to ne more enačiti. Neka halucinogena droga je lahko "trigger", vrata oz. iniciacija v neke globlje duhovne razsežnosti, ampak naprej mora človek hoditi sam.

Lep primer so recimo "svetniki" iz različnih veroizpovedi in krajev sveta, vse kvalitete ki so jim bile pripisane, niso imele nobene povezave z uživanjem drog. Edina izjema tu je Castaneda, čigar duhovna zapuščina so samo knjige, nobeni drugi "očividni" dokazi. (ok, so tu magične kretnje ki sem jih na lastni koži pozitivno izkusil, ampak seveda ne izvirajo od Castanede samega).

In (spet) po mojem skromnem mnenju, zavedanje v neskončne faktorje biti,  ni ključna poanta duhovnega napredka, ampak je posameznikova naravnanost in volja. Bolj kot je človek na nekaj osredotočen, bolj njegovo življenje k temu gravitira in globlje "prodira" v resnico samo. Prekomirna težnja po zavedanju lahko privede (po mojem) kvečjemu do neke ekstrasenzorne hiperaktivnosti in balasta informacij, ki jih posameznik ni sposoben interpretirati.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Datura
Reply #35 - 20.08.2008 at 19:51:26
 
z ixi je pa tudi tako, da je lahko bad trip odvisen od kvalitete ixov, ali pa od samega seta & settinga
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Datura
Reply #36 - 20.08.2008 at 20:20:47
 
Quote:
gape wrote on 20.08.2008 at 16:13:36:
Alojz in Sandib wrote on 20.08.2008 at 08:04:45:
Čudim se gapu kako sploh dovoli takšne temo na tem forumu,ki naj bi predvsem skrbel za neko duhovno rast.

kr čudi se ...
vidm pa da kljub temu da si kle gor že zelo dolgo, še vedno ne veš zakaj je ta forum kle
verjetno tud za duhovno/osebno/ipd rast, čeprov je večina teh jo že zdavni popihala ...

za ozaveščanje - zato kle on stoji ... ozavestit vse - do daske - kolkr le lahko osebnost zdrži

je še ni blo teme ki bi bla za pobrisat

zaradi sprejemanja ...


gape, jaz ti kot nekajletni uporabnik in zlorabnik drog (tudi v "duhovne" namene) povem iz lastnih izkušenj, da so droge daleč od duhovnega razvoja, prej slepa veja

šamanom, ki so te rastline uporabljali z namenom in na doloćen, njim domač ter kulturno pogojen način, je to sigurno predstavljajo nek del v odkrivanju duhovnih razsežnosti, ampak se (po mojem mnenju) to z današnjimi psihedeličnimi "astronavti" to ne more enačiti. Neka halucinogena droga je lahko "trigger", vrata oz. iniciacija v neke globlje duhovne razsežnosti, ampak naprej mora človek hoditi sam.

Lep primer so recimo "svetniki" iz različnih veroizpovedi in krajev sveta, vse kvalitete ki so jim bile pripisane, niso imele nobene povezave z uživanjem drog. Edina izjema tu je Castaneda, čigar duhovna zapuščina so samo knjige, nobeni drugi "očividni" dokazi. (ok, so tu magične kretnje ki sem jih na lastni koži pozitivno izkusil, ampak seveda ne izvirajo od Castanede samega).

In (spet) po mojem skromnem mnenju, zavedanje v neskončne faktorje biti,  ni ključna poanta duhovnega napredka, ampak je posameznikova naravnanost in volja. Bolj kot je človek na nekaj osredotočen, bolj njegovo življenje k temu gravitira in globlje "prodira" v resnico samo. Prekomirna težnja po zavedanju lahko privede (po mojem) kvečjemu do neke ekstrasenzorne hiperaktivnosti in balasta informacij, ki jih posameznik ni sposoben interpretirati.

lp


snow

Hvala, za tvoje življenjsko razmišljanje.Vse kar si povedal takoj podpišem.

Lp Alojz Smiley Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Datura
Reply #37 - 20.08.2008 at 21:17:32
 
gape wrote on 20.08.2008 at 16:13:36:
Alojz in Sandib wrote on 20.08.2008 at 08:04:45:
Čudim se gapu kako sploh dovoli takšne temo na tem forumu,ki naj bi predvsem skrbel za neko duhovno rast.

kr čudi se ...
vidm pa da kljub temu da si kle gor že zelo dolgo, še vedno ne veš zakaj je ta forum kle
verjetno tud za duhovno/osebno/ipd rast, čeprov je večina teh jo že zdavni popihala ...

za ozaveščanje - zato kle on stoji ... ozavestit vse - do daske - kolkr le lahko osebnost zdrži

je še ni blo teme ki bi bla za pobrisat

zaradi sprejemanja ...


Gape

Popihal so jo tisti,k so se imeli za neke kvazi duhovne avtoritete.Pa je prišel en zblujen Alojz in oni so odfrčal kot ptički iz gnezda,ker pri Alojzu se ne da pametovati in blefirati.Te to moti? Vse kar sem ugotovil do sedaj je to,da vsi limate neke linke od nekoga,ki je nek velik duhovnež iz ene X države samo ne sme biti Slovenc, pa je človek sprejemljiv za papagaje. Izvirnosti ni gape to me moti.Ni samostojnih iskalcev resnice-papagajev pa mali milijon. Vidim pa napredek. Še nekaj poglej in preglej vse moje poste in mi najdi primer,ki ni dobil odgovora. Na bedasto in neutemeljeno pametovanje pa sem elergičen. Resnico in pametno besedo vedno pohvalim-bedarije pa ocenim kot bedarijo. Resnica!!!ta mnoge sanjače duhovnosti moti,ker ne morejo več blefirati.

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Datura
Reply #38 - 20.08.2008 at 21:51:13
 
Torej snow si ti sedaj postal zagovornik brisanja tem, ki govorijo o drogah?

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Datura
Reply #39 - 20.08.2008 at 22:08:09
 
Alojz in Sandib wrote on 20.08.2008 at 21:17:32:
gape wrote on 20.08.2008 at 16:13:36:
Alojz in Sandib wrote on 20.08.2008 at 08:04:45:
Čudim se gapu kako sploh dovoli takšne temo na tem forumu,ki naj bi predvsem skrbel za neko duhovno rast.

kr čudi se ...
vidm pa da kljub temu da si kle gor že zelo dolgo, še vedno ne veš zakaj je ta forum kle
verjetno tud za duhovno/osebno/ipd rast, čeprov je večina teh jo že zdavni popihala ...

za ozaveščanje - zato kle on stoji ... ozavestit vse - do daske - kolkr le lahko osebnost zdrži

je še ni blo teme ki bi bla za pobrisat

zaradi sprejemanja ...


Gape

Popihal so jo tisti,k so se imeli za neke kvazi duhovne avtoritete.Pa je prišel en zblujen Alojz in oni so odfrčal kot ptički iz gnezda,ker pri Alojzu se ne da pametovati in blefirati.Te to moti? Vse kar sem ugotovil do sedaj je to,da vsi limate neke linke od nekoga,ki je nek velik duhovnež iz ene X države samo ne sme biti Slovenc, pa je človek sprejemljiv za papagaje. Izvirnosti ni gape to me moti.Ni samostojnih iskalcev resnice-papagajev pa mali milijon. Vidim pa napredek. Še nekaj poglej in preglej vse moje poste in mi najdi primer,ki ni dobil odgovora. Na bedasto in neutemeljeno pametovanje pa sem elergičen. Resnico in pametno besedo vedno pohvalim-bedarije pa ocenim kot bedarijo. Resnica!!!ta mnoge sanjače duhovnosti moti,ker ne morejo več blefirati.

Lp Alojz Wink



ah, Alojz, tu se pa krepko motiš. popihali so jo že leta prej preden si ti prišel pisat po forumu.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Datura
Reply #40 - 20.08.2008 at 22:54:21
 
Sej je povsod tako.. ko dobiš, po kar si prišel, in ko daš, kar si mel, greš.. in nej bi blo tud prav tako..

drugač je pa S. dal pred kratkim gor link s predavanjem E.Tolla. Tip pravi, da je razvetljenje vizualno podobno temu, če vzameš LSD Wink
http://www.youtube.com/watch?v=XAunEyOm6V4&feature=relate
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Datura
Reply #41 - 21.08.2008 at 00:41:44
 
Quote:
Torej snow si ti sedaj postal zagovornik brisanja tem, ki govorijo o drogah?

Lp, Igor


ne, tega nisem rekel

sem pa proti izkoriščanju drog v "duhovne" namene in zagovarjanju le-tega ker gre pomojem velikokrat bolj ko ne za pretvarjanje

ker kot sem že rekel, droge pri duhovnosti so uporabne samo toliko, da jih poskusiš, doživiš in greš naprej (moja nekdanja razmišljanja in izkušnje si lahko prebereš v starih temah), zdej stojim za tem kar govorim. Tukaj bi sicer izpustil prakso domorodnih šamanov, katero poznam premalo da bi si upal komentirati, vendar mislim da tam drugače pristopajo k stvari.

sploh pa nima veze s tem datura, katere "psihoaktivna" snov je strup skopolamin in si zadet od zastrupljenosti  Smiley

a ni bolje se recimo k jogi vpisat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Datura
Reply #42 - 21.08.2008 at 00:48:52
 
Devi wrote on 20.08.2008 at 22:54:21:
Sej je povsod tako.. ko dobiš, po kar si prišel, in ko daš, kar si mel, greš.. in nej bi blo tud prav tako..

drugač je pa S. dal pred kratkim gor link s predavanjem E.Tolla. Tip pravi, da je razvetljenje vizualno podobno temu, če vzameš LSD Wink
http://www.youtube.com/watch?v=XAunEyOm6V4&feature=relate


Tolle tukaj v bistvu prikaže razliko stanja ki ga on doživlja, z stanjem na LSDju ki ti (po njegovem mnenju) umetno ojača čutne dražljaje in tako vpliva na dojemanje realnosti. Vsekakor se pa ve da se recimo DMT sam producira v človekovih možganih (od zunaj se ga lahko vnaša kot čisti ekstrakt DMT ali kot halucinogeno vino Ayahuasca ki se uporablja pri šamanih v amazonskem gozdu), se pravi ima človek sam vse potrebno za doseganje "blaženih" stanj.

Zanimiv mi je bil enkrat nekje en stavek ko so eni domorodni šamanki dali za poskusiti čisti ekstrakt DMTja če se ne motim (oni seveda uživajo halucinogeno vino Ayahuhuasco, kjer je pomešanih več vrst aktivnih snovi ki delujejo v zelo majhnih količinah in baje pripomorejo k kvaliteti izkušnje, glavna je seveda DMT) in je izjavila: "White man medicine is too strong" Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Datura
Reply #43 - 21.08.2008 at 01:03:30
 
Sam tudi pravim, da je jemanje droge stranpot. V začetku ti lahko res da neko večjo občutljivost in pozornost, prav tako ti lahko dvigne razpoloženje, ampak vodi v odvisnost. Odvisnost od stimulativnih substanc pa postane zavora v spoznavanju realnosti.

Odvisnost ti popači pogled na svet in sčasoma postaneš asocialen. Kar vodi v odtujenost in zagrenjenost ter zato povečanja konzumacije. V glavnem spirala, ki postane huda bolezen in si daleč od življenja, saj si v neprestani borbi.

Lp,Igor

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Datura
Reply #44 - 21.08.2008 at 01:27:49
 
Quote:
Devi wrote on 20.08.2008 at 22:54:21:
Sej je povsod tako.. ko dobiš, po kar si prišel, in ko daš, kar si mel, greš.. in nej bi blo tud prav tako..

drugač je pa S. dal pred kratkim gor link s predavanjem E.Tolla. Tip pravi, da je razvetljenje vizualno podobno temu, če vzameš LSD Wink
http://www.youtube.com/watch?v=XAunEyOm6V4&feature=relate


Tolle tukaj v bistvu prikaže razliko stanja ki ga on doživlja, z stanjem na LSDju ki ti (po njegovem mnenju) umetno ojača čutne dražljaje in tako vpliva na dojemanje realnosti. Vsekakor se pa ve da se recimo DMT sam producira v človekovih možganih (od zunaj se ga lahko vnaša kot čisti ekstrakt DMT ali kot halucinogeno vino Ayahuasca ki se uporablja pri šamanih v amazonskem gozdu), se pravi ima človek sam vse potrebno za doseganje "blaženih" stanj.

Zanimiv mi je bil enkrat nekje en stavek ko so eni domorodni šamanki dali za poskusiti čisti ekstrakt DMTja če se ne motim (oni seveda uživajo halucinogeno vino Ayahuhuasco, kjer je pomešanih več vrst aktivnih snovi ki delujejo v zelo majhnih količinah in baje pripomorejo k kvaliteti izkušnje, glavna je seveda DMT) in je izjavila: "White man medicine is too strong" Smiley

Prav imaš, Tolle je hotel povedati, da LSD ojača čutila, kar ti vzame zaznavo realonosti.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6