Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 61773 times)
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Datura
Reply #15 - 03.12.2002 at 18:49:51
 
No ne jemat dobesedno tega: " da bi se našlo tud kaj boljšega".  Mislim da bi ti bolj ustrezale rastline ki so primerne tebi,  tvoji razvitosti, tvoji moči.  Nekaj kar te ne bi kar vrglo nekam, v nek tuj nepoznan svet v katerem bi se izgubil, ne bi vedel kako in kaj, ne kam..  in strah in norost bi popapcala tvoje oči.  In bilo bi dobro da so to  rastline ki ko te pustijo ne naredijo takega "obrama" s tabo,  ki te ne "neusposobijo" tako hudo.  Jaz mislim da je Datura samo za močne.  Najdi si kakšno bolj "soft" varianto,  vodiča morda,  učitelja?  Si probal kdaj  recimo z gobicami?  Kako so ti kaj gobice?  Ni boljše?  

Vse ob svojem času, nič prej in nič kasneje......



Lp, Dylan Dog
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Had
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: male
Re: Datura
Reply #16 - 05.12.2002 at 08:24:25
 
psilocibinke so kar prijetna stvar.. pa tako nezne so.. v bistvu so mi vsec te naravne stvari.. datura je res malce premocna, sploh ce jo vzames brez namena.. v bistvu sedaj nic vec ne eksperimentiram s temi stvarmi, sam me zanima, ce poznamo se kaksno taksno naravno snov.. recimo morning glory, al pa kaj tazga..

btw.. a je ze kdo papal peyotl..
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Datura
Reply #17 - 05.12.2002 at 16:35:45
 
ja salvija je tud zanimiva stvarca(vsekakor bolj varna od dature)...poglej si na erowidu trip reporte...al pa kle na www.lucid-dragon.com
Back to top
 
 
IP Logged
 
Beli_Mag
1
*
Offline


Posts: 4
Jesenice
Gender: male
Re: Datura
Reply #18 - 04.01.2004 at 01:25:42
 
JAz sem vzel 130 semen te ?udovite rastline, sam mi je bl mal naredila - edin suha usta, pa mal dvignjena zavest, kej prov drugega pa ne. Mi je pa pove?ala senzibilnost za Energije.

Nobenih dilirjev, niti barv.

Name namre? zelo mal stvari deluje - ok, res, da so vse legalne, ampak vseen! Muškatni oreš?ek, dugo ne...

Men je Datura za easy journey... sam kj prov globok pa ne morm z njo. Mogo?e premajhne koli?ine?.

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Datura
Reply #19 - 04.01.2004 at 11:28:36
 
verjetn si res premal uzel ... dočim, datura je zelo strupena in se ni preveč za špilat z njo ... vsaj s semeni ... nared tko kt don juan ... da korenino in vse popedenaš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Datura
Reply #20 - 04.01.2004 at 12:01:47
 



ja pa ponavadi, se le maločesa spominjaš  Wink
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Beli_Mag
1
*
Offline


Posts: 4
Jesenice
Gender: male
Re: Datura
Reply #21 - 30.01.2004 at 16:23:08
 
Jst se sm se spmnu vsega, zdej se pa ne ve?, ker je blo že nekj ?asa, vem sam, da ni blo skorj n? efekta...
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Datura
Reply #22 - 06.02.2004 at 14:42:29
 
ja jaz mam iste iskušnje z njo kot ti, nič kaj pametnega, razen tega da 14 dni nisem videl normalno  Shocked
je pa frend čist odletu ene dva tedna prej ampak model se je vsega spomnil, jaz do sedaj tudi vsega kar smo delal, tko da ? T što to ti uzimaš majke mi? tekilu a? alkohol a? onaj koji pomože da zaboraviš, e brate pričao sam ti to ...  Grin

sam sem dvakrat kar cetove lepo pojedu in je bilo frendi tud so ga bl bli na highu kot jaz pa nima frke... Drugač se da tudi na druge načine pripravit, gape don juan ni napisal celega postopka tko, da je cela jeba zdej to narest prav. na netu sicer najdeš velik tega ampak nekak to ni to...

so pa kao kreme pa to delal včasih že v 16 stoletju iz nje pa bojda so mel pol cele zabave, ampak un recept ki so ga našli od takrat, kao ni prav preveč deloval, ko so ga preiskušal.

no ja... so pripisali da verjetno manjka kakšna sestavinca? vse je verjetno ane?

beli im nice to see you.
Back to top
 
 
IP Logged
 
teonanacatl
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 14

Re: Datura
Reply #23 - 21.04.2004 at 00:12:42
 
Ja, datura je izredno močna v pravilnih količinah, je pa res, da je v malce večjih že *zelo* stupena (strupena pa je tako ali tako).

Ima pa ta rastlina dolgo šamanistično tradicijo, ki sega vse do danes. Zanimivo je tudi, da so jo uporabljali praktično po celem svetu. Je pa glavna fora pri tej rastlini, da jo je potrebno pravilno pripraviti - glede tega pa je že A. veliko povedal. Ponavadi gre res za maže, ta recept pa ni bil objavljen, ker se nekateri bojijo zlorab. A se še vedno uporablja v šamanističnih krogih, kjer jim gre za povsem spiritualne zadeve (ne pa za zabavo, itd.)Je pa datura nasploh samo za zelo izkušene šamane in še ti morajo imeti pri sebi nekoga, da jih pazi, tako da se raje ne igrajte s to rastlino, če niste nanjo dobro pripravljeni oziroma vas v njeno rabo ne vpeljejo izkušeni šamani. Le oni vam lahko pokažejo kako nevtralizirati škodljive efekte.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Datura
Reply #24 - 21.04.2004 at 23:11:26
 
malo višje je nekdo spraševal po pejotlu - iz lastne izkušnje lahko povem, da je zelo fletna zadevca, precej bolj priporočam kot daturo. no priporočam je prehuda beseda, če kdo že hoče kej probat, naj proba rajš kaj iz meskalina (pejotl, san pedro..) probal sem oboje, čeprav dature zelo malo. ayahuasca je bila tudi zanimiva Smiley najintenzivnejšo izkušnjo sem pa imel po eni čudni kombinaciji dveh različnih halucigenih gobic... takrat se nama je pa s kolegom čisto zmešalo... presnete halucinacije...kakšna sva bla ko dva idiota  Grin dobr, da naju niso v begne odpelal-in to ob blejskem jezeru. jst sm si predstavlov, da bojo precej bl naizi (nekdo drug je npr. redno doziral štirikrat več-midva samo 2g). je blo pa zanimiv ker sva imela prenos misli-torej se nama je telepatija dogajala (če se nama ni nekak samo zdel to Roll Eyes) pejotl je pa lepa izkušnja, prijazen, globok... vsaj jaz sem ga tako doživljal. mi ga je pa pripravil zelo izkušen šaman. ampak sem se potem tudi s pejtolom boril za svojo voljo. ayahuasca je močna - sem poosebil škorpijona. po daturi sem zaspal in se ne spomnim kaj dosti Smiley če koga zanima še kaj o sintetiki, bonbončkih, speedu, koki tut lohk povem... ma a sem res že vse probou? presnet firbec  Grin

"We had two bags of grass, seventyfive pellets of mescaline, five sheets of high-power blotted acid, half a salt shakers worth of cocaine, a whole galaxy of multicolor uppers, downers, screamers, laughers... And a quart of tequila, a quart of rum, a case of Budweiser, a pint of raw ether, and two dozen amyls."  Roll Eyes  Grin

na srečo sm vedu kdaj nehat, prav tako s cigareti, alkoholom... ne spijem tut pira več ker sm opazu oz. opazoval kako začnejo droge/alkohol/vse odvisnosti vplivat na energetsko telo... ODSVETUJEM. ko nehaš, dobiš toliko energije nazaj, da se splača.

predvsem ti pa drogice/travice vzamejo voljo... previdno
tudi alkohol je isto sranje, samo da je dovoljen... tako ljudje obtičijo  Sad

pa tko ljudje propadejo... precej znanih glasbenikov je droga uničla.. njihova glasba je bila edina stvar, ki je bila še resnična, edini stik z njihovo dušo...npr Jim Morisson je lep primer, ki je z acidom štartal, končal pa v banji, Hendrix, Janis Joplin, ki se je s celim vlakom dol dala... škoda, muzko so pa res dobro delal. zato jih nekateri jemljejo za vzor...ampak nadarjenost ni prišla z drogami..glasba je bila njihov stik z realnostjo

če že eksperimentiraš, ti mora biti jasno, da se boš na neki točki (čimprej) moral odločiti in narediti "a clean cut"

...in kaj narediti z življenjem. najbolj sm žalostn k vidm starejše ljudi, za šankom, žalostne, razočarane. tako globoko občutim njihovo žalost  Cry

eksperimentiranje je sicer fajn - no men osebno, komu pa tudi ni. sam sm skozi substance doživu neke nove občutke. potem sem pa vidu, da lahko z meditacijo dosežeš še boljše in celo PRISTNE, realne... ekstatične
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
teonanacatl
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 14

Re: Datura
Reply #25 - 22.04.2004 at 15:09:13
 
Se kar strinjam s tvojim postom Ixtlan. Edino kar bi dodal je, da je potrebno strogo ločiti med šamanistično uporabo teh svetih rastlin in vsemi drugimi uporabami. Problem je v tem, ker tega večina ljudi ne loči in potem vse pomešajo... Šamani te rastline smatrajo za sakramente, za najbolj svete stvari na zemlji - ko so v Mehiko prišli evropski osvajalci in so Indijancem začeli vsiljevati Biblijo, češ da je tu zapisana božja beseda, so jim Indijanci odgovorili, da je pač Evropejcem dal Bog Biblijo, kjer jim je razodel svojo voljo, oni pa vsakič, ko hočejo govoriti z bogom vzamejo svete rastline. To je bil namreč pogled starih ljudstev (to nikakor ni omejeno samo na Indijance) na te rastline in to je dobro vedeti. Zato gre pri šamanizmu za povsem drugačne uporabe teh svetih rastlin, saj te rastline le odprejo vrata, kaj bomo mi naredili s tem, pa je povsem odvisno od nas in le od nas. Tako se te svete rastline že tisočletja uporabljajo v obredih zdravljenja, prerokovanja in nasploh za pomoč soljudem. Vedeti je potrebno, da te rastline zna uporabljati na pravilen način le izkušen šaman, ki gre prav zato skozi določen in velikokrat zelo zahteven trening. In tako, če nekdo ob njegovem vodstvu vzame entheogene in se zaplete v blokade, ki si jih je nakopal skozi to ali pretekla življenja, jih zna pravi šaman razgraditi, itd.

Dandanes pa večina ljudi o tem nič ne ve, a marsikdo entheogene vseeno uporablja. Večinoma brez nadzora, brez treninga, brez najbolj osnovnega razumevanja. Zato včasih kdo tudi zaide v težave. Hkrati pa seveda tudi niso vsa "mamila" šamanistični sakramenti in tudi to gre marsikomu težko v glavo... No, a če te stvari pravilno uporabljaš, ti recimo celo zelo povečajo svojo voljo v vsakdanjem življenju.

Šamani pa se žal morajo dandanes več ali manj predvsem skrivati, saj je kljub vsemu nakladanju o človekovih pravicah in religiozni toleranci ta najstarejša religija še vedno preganjana. In zapomnite si - naloga šamanov je bila vedno pomagati ljudem in človeštvu. In še to - kdor brez pravilnih treningov poskuša postati šaman se lahko močno opeče, tako zaradi inherentnih nevarnosti šamanizma, kot tudi zato, ker je to bilo vedno skrivno znanje, ki se je prenašalo le od učitelja do učenca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Datura
Reply #26 - 20.09.2004 at 19:59:27
 
http://www.b-and-t-world-seeds.com/Datura.htm

Sadhus and Yogis smoke the leaves and seeds mixed with Ganja, another plant sacred to Shiva. The combination of the two plants alludes to the dual (androgynous) nature of the God. Datura represents the male polarity whilst Ganja symbolizes the feminine aspect. The chilum is lit with two sticks, further signifying the duality. As the God of Flames Shiva transforms the inherent powers of his sacred plants and invokes the cosmic sexual energy of the universe. The Kundalini snake, hitherto fast asleep in the nether regions of the base chakra is awakened and winds its way up through the chakras until the yogi's consciousness is filled with cosmic consciousness in which all opposites merge into oneness. In accordance with this symbolism Datura flowers in particular held a widespread reputation as a powerful aphrodisiac.

http://www.b-and-t-world-seeds.com/Dprofile.htm#culture

http://www.totse.com/en/drugs/rare_and_exotic_drugs/165316.html

velik zanimivih podatkov, tale link spodaj še oruge zadeve opisuje

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Rok93
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 2
Semič
Gender: male
Re: Datura
Reply #27 - 04.05.2007 at 21:16:57
 
Jst nameravam v kratkem vzeti dozo daturo.   Cheesy

Res da sm star 13 let ampak bi ful rad doživel prve halicunacije v življenju.

Salvio mam tud v planu probat sm zdj bi najprej probu daturo kr jo mamo glih na vrtu posajeno.


Pol mam pa še naročeno iz Amsterdama Kaktus San pedro pa pcylocibinke...
Back to top
 
 
IP Logged
 
nevi
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 3

Re: Datura
Reply #28 - 19.08.2008 at 15:49:35
 
morda tole ni prava tema za to... ampak je pogoj tekel tudi o drugih in drugacnih drogah...
pa me zanima ce ima kdo kakrsnokoli izkusnjo z esctasyjem?
pri meni je bil ucinek namrec ravno obraten kot sem brala o tem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Datura
Reply #29 - 19.08.2008 at 17:39:41
 
kle smo blj za naravne substance - rastline moči
jest sm ga probu ko je v slovenijo pršu - mnogo let nazaj - ni delu nič ... tko da je blo to edino srečanje

obraten učinek pa pomeni?
Back to top
« Last Edit: 20.08.2008 at 16:08:04 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6