Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 29287 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Vedeževanje
10.01.2002 at 09:27:27
 
Kaj menite o vedeževanju., ki ga izvajajo razne firmice (telefonsko, impulzna cena)?

Je to odiranje nemočnih oseb, ki iščejo pomoč?

Mora imeti človek ki se s tem ukvarja kake posebne lastnosti (moralnega, etičnega značaja)?

Ima vedeževalec pravico manipulirati z osebo ki pride do njega?

Ali je posredno odgovoren za prihodnost osebe, ki ji predpiše "recept" prihodnosti?

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vedeževanje
Reply #1 - 10.01.2002 at 13:58:55
 
Je pa res hec  Cheesy, da sem si tik pred objavo tvojega threada ogedoval dve vedeževalski strani, ki sta se danes na novo prijavili na matkurji.

Prvo, kar me je impresioniralo, je njihova samozavest, da si ob par slikach zodijakovih znamenji in par floskulah upajo objavit komercialno številko. Drugo pa to, kakšen folk na to pade. Odgovor  si je možno ogledat po TV na Danyevih zvedah, pa je to po moje še na enemu visokemu nivoju. Folk  po mojem najboj zanimata keš pa zdravje, pri čemer je drugo v funkciji pridobivanja prvega. Oboji so po mojem na isti valovni, zato zadeva še kar naprej lavfa. Če bi bi ti al pa jest  prišla na trg s tako ponudbo bi prvič morala imeti jajca  Wink  drugič pa jih itak ne bi raba dolg kazat, ker bi folk hitro splašila  s teženjem o duhovnih zadevah, ki jih še zastonj noče skoraj nobeden poslušat  Undecided.   S kakšno odgovornostjo se torej ni potrebno nobenmu od njih pa nas obremenjevat.

Poznam pa  dva entuziasta, ki dost iskreno sebe pa svoje znanje vlagata v eno astrološko spletno stran, a jima drugi sajti pa cajtengi pa vedeževalci večino tega  pokradejo za svojo komercialo. Jest moram priznat, da sem si sicer z naknadnim dovoljenje lastnice lunin.neta /Marse/ tam sposodil tud tidudovo ikonco Wink, za kar se  ji na tem mestu zahvaljujem in ji z objavo linka tudi vračam uslugo.  http://www.lunin.net/      
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vedeževanje
Reply #2 - 10.01.2002 at 15:31:20
 
lunin.net je res ena boljših strani na internetu, ker jih očitno poznaš titud, bi jih lahko vprašal kaj si mislijo o združevanju in to.

sicer pa o vedeževanju mislim da je drek. saj ne delajo drugega kot na osnovi predpostavk o človeku mu povejo neki kar bi lahko bilo, ne povejo mu pa da je to samo ena od možnosti in da je samo od njega odvisno kako se bo reč 'speljala', ko ptavi danny, ki je celo tak bastarad da ljudi dejansko 'sprogramira' (menda z NLP) na eno od varijant, ponavadi ta dobro in sploh ne pomisli kam je človeka zdej porinu in ko človek pride pred preizkušnjo ga ponavadi zjebe, saj valjda ni dovolj razvit da bi že kr zdej reševal take naloge, kot mu jih je danny zastavil, ampak spet, tako pot si je vedeževani izbral.

je in ni odranje. kolkr geldaš na reč. ezo je pač biznis, tko kt vse ostalo dandanes in zastonj ezo je kao bl u pizdi ezo, saj 'energije ne tečejo' (od mene k tebi in obratno).

mogu bi imet posebne lastnosti

oni itak manipulirajo, neglede al lahko al ne, saj v bistvu to tisti ki hočejo da se jim vedežuej zahtevajo od njih da jih zmanipulirajo, sicer manipulirajo v 'dobro' smer, nekako kot sm gor napisu.

Q
Ali je posredno odgovoren za prihodnost osebe, ki ji predpiše "recept" prihodnosti?
Q
itak, imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Vedeževanje
Reply #3 - 10.01.2002 at 20:12:58
 
poznam eno vedezevalko, k je tud neki casa delala preko telefona...
....odkar sem vidu kaj je pocela s tarot kartami verjamem v vedezevanje, k me je prebrala kot knjigo(pa vse ostale kolege) in mi povedala kaj se je dogajal, kaj se dogaja in kaj se bo zgodil...povedala mi je pa tud to da je fora vedezevanja ravno v tem, da mas moznost dogodke spremenit k si sam delas usodo....ona sam pove v kero smer hodis...
22 kart je ubistvu ekvivalentno z 22imi potmi med 10imi sferami(10imi Mojzesovimi zapovedmi ?)v drevesu zivljenja(tree of life - kabbalah) in kombinacije teh poti lahko dajo neko sliko cloveske subjektivnosti.
Tree of life je drugac zelo podoben sistem kot sistem chakr, oz. en z drugim sovpadata

http://www.dimensional.com/~randl/etschaim.htm
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Vedeževanje
Reply #4 - 13.01.2002 at 19:18:45
 
Misilm, da je nekaj na vedeževanju, ampak moraš iti k tistemu, ki res obvlada. Eno izmed pravil je, da ne smeš povedati, če vidiš smrt. NO, saj po eni strani razumem. Vendar je tudi res, da ne smeš vsega vzeti 100%, še posebi, če si šlogaš po telefonu. En tak šlogar ima veliko strank, in energije se mešajo, pa tak šlogariji se mi smilijo. Res da vedo kaj delajo, večinoma, ampak to jim požre toliko energije, da to lahko vliva na kvaliteto njihovega življenja.
Kakor koli, verjamem, da so določene smernice v našem življenju, kar pa naredimo vmes, je pa čisto naša odločitev
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Ranljiva
Ex Member




Re: Vedeževanje
Reply #5 - 14.01.2002 at 19:42:13
 
Klimax,
zanima me zakaj je ta vedeževalka, ki jo poznaš zapustila to "vedeževalsko" linijo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vedeževanje
Reply #6 - 14.01.2002 at 21:12:31
 
Po moje je med ljudmi zelo veliko tisih, ki imajo vedeževalske sposobnosti. Tisti pač, ki si upajo delati preko komercialne linije so zaslužkarji na kratke proge in normalno nimajo prihodnosti. Velja staro pravilo, da je dober vedeževalec pač tisti, ki se ne oglašuje, strank pa ima vedno dovolj.

Kolikor kdo sporgramira stranko je verjamem stvar posameznega vedeževalca in seveda odvisno je tudi koliko se kdo pusti biti sprogramirat. Ni isto če imaš Dreamweaver ali pa Coffecup.  Roll Eyes
A je dobro recimo vedeti, da je bila moja žena pri vedeževalki pred dostimi leti in ji je ta rekla da se midva ne bova nikoli ločila.  Tako sva tudi živela, čeravno je blo vse skupi en šit.  Grin
Ampak ločila sva se na koncu vendarle. Če bi naju vedeževlaka sprogramirala bi pač živela v neki misli, da nekoč bo vsega fertik in potem spet jovo na novo.
Lahko pa tudi, da ni hotela povedat. Ah, boli mene, jaz se imam kar fino dokler Filipinke živijo.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
anomis
Guest




Re: Vedeževanje
Reply #7 - 15.01.2002 at 12:43:27
 
Jaz v razne vedeževalske linije ne verjamem, ker je eno samo nategovanje.
Sama pa imam Oshov zen tarot in moram priznati, da meni in prijateljem popestri marsikatero urico. Včasih me kakšen že pokliče, da mu na hitro vržem karte. Seveda mi še na misel ne pride, da bi komu zaračunala. Niti pa tega ne obešam na veliki zvon. Meni je to pač ene vrste hobi, nekaj za mojo dušo.
Stvar pač vzamemo z rezervo, čeprav ni ravno vse hec. Čez nekaj časa ugotoviš, da ti karte povejo marsikakšno resnico in tudi prihodnost ti kar prav napovejo. Z možem sva že kar navajena, da pred vsakim izpitom povprašava karte in do sedaj je še vedno držalo. Že hčerka (7 let) se spoznava z njimi in hoče šlogat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Vedeževanje
Reply #8 - 15.01.2002 at 15:18:08
 
moja mlajša hčerka se je od začetka, ko se je učila pisati, tudi podpisovala anomis. sedaj pa ve, da pšemo od leve proti desni Wink
lepo se imej
P.S.: Osho tarot je res krasen
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Ranljiva
Ex Member




Re: Vedeževanje
Reply #9 - 16.01.2002 at 17:37:24
 
Kakor razumem, smo si kar edini v tem, da vedeževanje preko telefonskih linij ni pravi način. Tu je potrebna odgovornost, ne le zase - tudi za druge. Ljudje (saj večina, po moje) se zatekajo k vedeževanju, ker so v stiski, mnogi v zelo hudi stiski. Na nek način ta oblika "pomoči" izrablja to stisko. Seveda tudi stisko tistih, ki iščejo delo. Če si gimnazijski maturant, imaš vse možnosti, da si (za določen čas) sprejet na takšno delovno mesto.
Pri teh telefonskih vedeževanjih čas igra veliko vlogo, dlje časa je klient "na telefonu" več pokasirajo - to je manipulacija.
Seveda pa je za tistega, ki prerokuje tudi nujno prepričanje (iluzija), da s tem pomaga ljudem. Morda pa jim! Marsikdaj je dovolj le prijazna, topla človeška beseda - in danes so za to ljudje tudi pripravljeni plačati. Če živiš v hladni nerazumevajoči okolici (ki ji ravno zato ne moreš zaupati) je  navsezadnje to tudi dobra oblika zaupanja.

Anomis,
ta način, kako pri vas doma uporabljate tarot karte mi je zelo všeč (prevzamejo me kar nostalgični občutki: pri nas doma, ko je prišla kakšna mamina prijateljica, smo komaj čakale, da pogledamo "zoc").
Mislim, da je včasih dovolj že to, da definiramo vprašanje (svoje želje, pričakovanja, zahteve,...) in si s tem že na pol odgovorimo nanj. Na nek način se ozaveščamo (nekateri to počnejo na zelo spoštovanja vreden način: Jung se je proti koncu svoje zemeljske poti ukvarjal le še s Tarot kartami; mimogrede zelo lepe so tudi Dalijeve), vsaj vemo kaj hočemo in kaj ne, kaj so naši cilji v tem hiper-svetu, ki nam za vsakim vogalom ponuja še kakšno bolj mikavno reč.
Preko (samo)vedeževanja se hkrati prizemljimo in razmišljamo, molimo. Če ne drugega, vsaj poizkušamo definirati, kaj je v naši moči, da spremenimo in kaj ne, za kaj se sploh moramo prizadevati, da bomo dosegli,...
Glede otrok pa - otroci so čudoviti, še bolj odprti in najdlje od tega, da bi v "šloganju" videli strahove.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Vedeževanje
Reply #10 - 17.01.2002 at 11:58:11
 
Quote:
Kaj menite o vedeževanju., ki ga izvajajo razne firmice (telefonsko, impulzna cena)?


Očitno smo postali dežela jasnovidcev... To je podobno, kot seks po telefonu. Vsa stvar ne bi bila vredna pozornosti, če ne bi v očeh ljudstva razvrednotila dela pravih jasnovidcev.

Quote:
Je to odiranje nemočnih oseb, ki iščejo pomoč?


Vsekakor. Je pa tudi način preživetja, če pogledamo z druge strani.

Quote:
Mora imeti človek ki se s tem ukvarja kake posebne lastnosti (moralnega, etičnega značaja)?


Ne, nikakor. Imeti mora telefon in nekaj denarja, do odpre firmo.

Quote:
Ima vedeževalec pravico manipulirati z osebo ki pride do njega?


Vprašajmo drugače: ali se je oseba dolžna pustiti manipulirati?

Quote:
Ali je posredno odgovoren za prihodnost osebe, ki ji predpiše "recept" prihodnosti?


Vsak je odgovoren zase sam, torej tudi oseba, ki je poklicala "jasnovidca".

------
V splošnem pa lahko rečemo, da imajo nekateri instant "jasnovidci" lahko tudi pozitivno vlogo. Tisti pač, ki so sposobni obupanemu človeku vliti novo upanje. Podobno, kot kakšen benigen župnik.

Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Vedeževanje
Reply #11 - 17.01.2002 at 13:09:14
 
nebi vedu, k je ne poznam tok dobr...vem pa da se spozna na velik stvari in tud opravlja vec del, tko da je bla ta vedezevalska linija sam zacasna obstranska zaposlitev...med drugim se ukvarja tud z regresivno hipnozo....

Quote:
Klimax,
zanima me zakaj je ta vedeževalka, ki jo poznaš zapustila to "vedeževalsko" linijo?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Vedeževanje
Reply #12 - 25.01.2002 at 17:20:52
 
Klimax,
mene pa zanima, če se jo še kje da dobit ali poklicat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: Vedeževanje
Reply #13 - 02.02.2002 at 03:09:47
 
Kot v vsaki stvari so tu linijci 090, nato ljudje, ki preberejo eno knjigo in mislijo, da vse znajo; Sledijo samouke ženske, ki mislijo sa so bog i batina in na koncu so tisti pravi vedeževalci, ki kombinirajo teorijo in prakso. Dogodke (napovedi) skrbno beležijo in preverjajo rezultat. Redno skrbijo za čiščenje samega sebe in čiščenje kart. Karte smatrajo kot obliko življenja, se z njimi pogovarjajo in za karte skrbijo bolj kot za sebe. Ne delajo si reklame, stranke so stalne. Med njimi in kartami se vzpostavi tisti pravi kontakt, ki potem daje prave rezultate. PRAVEGA IN KVALITETNEGA VEDEŽEVALCA IZ KART JE POTREBNO POISKATI SAM.  Tisti, ki se ponujajo po raznih časopisih pa so le plevel v vrtu.
LP
Boo Ruth
Back to top
 
 
IP Logged
 
lunca
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 13

Re: Vedeževanje
Reply #14 - 18.10.2002 at 13:43:19
 
gape wrote on 10.01.2002 at 15:31:20:
lunin.net je res ena boljših strani na internetu, ker jih očitno poznaš titud, bi jih lahko vprašal kaj si mislijo o združevanju in to.

sicer pa o vedeževanju mislim da je drek. saj ne delajo drugega kot na osnovi predpostavk o človeku mu povejo neki kar bi lahko bilo, ne povejo mu pa da je to samo ena od možnosti in da je samo od njega odvisno kako se bo reč 'speljala', ko ptavi danny, ki je celo tak bastarad da ljudi dejansko 'sprogramira' (menda z NLP) na eno od varijant, ponavadi ta dobro in sploh ne pomisli kam je človeka zdej porinu in ko človek pride pred preizkušnjo ga ponavadi zjebe, saj valjda ni dovolj razvit da bi že kr zdej reševal take naloge, kot mu jih je danny zastavil, ampak spet, tako pot si je vedeževani izbral.

je in ni odranje. kolkr geldaš na reč. ezo je pač biznis, tko kt vse ostalo dandanes in zastonj ezo je kao bl u pizdi ezo, saj 'energije ne tečejo' (od mene k tebi in obratno).

mogu bi imet posebne lastnosti

oni itak manipulirajo, neglede al lahko al ne, saj v bistvu to tisti ki hočejo da se jim vedežuej zahtevajo od njih da jih zmanipulirajo, sicer manipulirajo v 'dobro' smer, nekako kot sm gor napisu.

Q
Ali je posredno odgovoren za prihodnost osebe, ki ji predpiše "recept" prihodnosti?
Q
itak, imho

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5